Mamy w Cieszynie wicemistrzynię Europy

Autor:
Cieszyn
Data publikacji:
20 Październik 2017
Odsłuchaj tekst


Ogromnym sukcesem dla Cieszyńskiego Kyokushin zakończyły się 31 Mistrzostwa Europy, które odbyły się 13-14 października 2017 roku w Świnoujściu z udziałem 412 zawodników z 24 krajów, również z poza Europy, na czele z bardzo silną reprezentacją Japonii i USA.

Tytuł wicemistrzyni Europy zdobyła w kategorii juniorek do 60 kg Zuzanna Pasterny. Reprezentantka Polski przeszła zwycięsko 3 rundy (jedno zwycięstwo z Hiszpanką przed czasem) i w finale spotkała się z Japonką. W regulaminowym czasie był remis. Po dogrywce, w której żadna z zawodniczek nie uzyskała mocnego trafienia sędziowie decyzją wskazali na rywalkę Zuzi czyli Japonkę. Mimo oficjalnego tytułu wicemistrzyni Europy, Zuzia jest jednak najlepszą zawodniczką naszego kontynentu.
-Na podkreślenie zasługuje również fakt, że walki odbywały się w full kontakcie, w której to formule Zuzia startowała po raz pierwszy oraz to, że Zuzia w kadrze Polski nie znalazła się przypadkowo, ale przez ostatnie 1,5 roku wygrała niemal każdy turniej, w którym startowała – mówi Bogdan Kubica prezes i trener Cieszyńskiej Szkoły Karate Kyokushin.
Mieliśmy jeszcze jednego reprezentanta Polski z naszego klubu w kategorii juniorów młodszych do 65 kg, a mianowicie Igora Wojackiego, który w pierwszej rundzie miał rywala z Libii. W regulaminowym czasie był remis, chociaż Igor trafił „na czysto” swojego przeciwnika kopnięciem okrężnym w głowę. Jednak według standardów kyokushin było to za słabo i sędziowie nie zaliczyli trafienia. W dogrywce nasz zawodnik musiał jednak uznać wyższość swojego rywala i nie przeszedł do następnej rundy. Według obserwatorów Igor stoczył najlepszą walkę w swojej karierze.
Mistrzostwa, jak na imprezę tej rangi, odbywały się pod Patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Marszałka Woj. Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza, Ambasady Japonii oraz Prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza. Sędzią głównym był Shihan Antonio Pinero z Hiszpanii.
Obu zawodnikom gratulujemy udziału w Mistrzostwach Europy jako reprezentantom Polski promujących Cieszyn, dobrych walk i oczywiście Zuzi tytułu wicemistrzyni Europy! Następnym etapem być może będą mistrzostwa świata!

Informacja ze strony www.gazetacodzienna.pl

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  0
Pogoda
Katowice