SZTAFETA ROWEROWA 500KM

Autor:
Cieszyn
Data publikacji:
21 Czerwiec 2017
Odsłuchaj tekst

W dniach 02-03 czerwca 2017r parafia ewangelicko-augsburska w Wiśle Czarne organizowała sztafetę rowerową „500km na 500 lat Reformacji”. Pomysłodawcą uczestnictwa w tej imprezie kolarskiej był Andrzej Nowak – ziołowy, który objechał trasę wokół jeziora Czerniańskiego o długości 5km i rozpoczął kompletowanie drużyny. Jako, że wszyscy zawodnicy, którzy wzięli udział w sztafecie są członkami TKK PTTK Ondraszek Cieszyn automatycznie ustalono nazwę drużyny „ Ondraszek Cieszyn”.
Drużyna wystąpiła w składzie kapitan Szewczyk Kazimierz , Nowak Andrzej, Wilczek Łukasz, Sorkowi cz Beniamin i Sorkowicz Aleksander. W zawodach w dwóch kategoriach wzięło udział 21 zespołów OPEN -13 oraz SPORT-8. W południe odbyła się odprawa kapitanów, na której każdy zespół otrzymał identyfikator drużyny w formie czipu oraz prowiant (woda, napój energetyczne, baton i banany).
Start kategorii OPEN rozpoczął się o godzinie 13:00 przy byłej restauracji Fojtula a zmagania w naszej drużynie rozpoczął najmłodszy z ekipy Benek, który pokonując pierwszą pętlę wyprowadził naszą drużynę na linię zmian na trzecim miejscu. Każdy z nas przejechał jedno okrążenie o długości 5km aby dobrze zapoznać się z trasą. W dalszej części zawodów jechaliśmy po dwa okrążenia w następującej kolejności :Beniamin, Łukasz, Aleksander, Kazimierz i Andrzej. Utrzymując się na szóstej pozycji. Najlepsze czasy kręcili Andrzej i Beniamin od 10 do 11 minut a pozostali około 15 minut. Wszyscy razem wspaniale walczyliśmy lecz z biegiem czasu w nocy dopadł nas lekki kryzys, gdyż pojawiły się pierwsze oznaki zmęczenia. Każdy szukał chwili na odpoczynek i sen. Jakby tego było mało temperatura w nocy spadla do zaledwie 4 stopni Celsjusza w plusie, dlatego wszyscy grzaliśmy się przy ognisku i pili ciepłą herbatę. Przez te perypetie spadliśmy na 9 miejsce, ale wciąż w nas tkwił duch walki do końca o jak najlepszy wynik. Andrzej, Beniamin i Łukasz jechali nawet po 3 okrążenia by innym dać trochę więcej czasu na odpoczynek a przy tym odrabialiśmy straty. Wyszliśmy wtedy na 8 miejsce i broniąc się dzielnie przed atakami drużyny ze Starego Bielska, dowieźliśmy to miejsce do mety. Ostatnie okrążenie jako wyróżnienie za pomysł udziału w sztafecie przejechał Andrzej Nowak. Na mecie przybiliśmy piątki i zrobili wspólne zdjęcie całej drużyny wraz z pastorem.
Nasz czas na 500km to 22 godziny i 30 minut. Pierwsze cztery drużyny były poza zasięgiem a z innymi można było powalczyć, Wiadomo, że nie chodziło o wynik a raczej o przygodę , poznanie osób, sprawdzenie się na tle innych oraz udział w tak dobrze przygotowanej imprezie. Jedynie co zabrakło w naszej drużynie to liczebność ekipy gdyż oprócz jednej 4-ro osobowej drużyny „Samorządowców” inne liczyły od 10 do 25 zawodników. Razem w zawodach wzięło udział 286 kolarzy.
Wyniki kategoria OPEN kategoria SPORT
1. My są stela 18godz 58min 19s 1. Opony Sarafinowskie 17godz 55min 15s
2. Jonidlo 19godz 27min 58s 2. Góral MTB Team 18godz 27min 21s
3. Płonące Siodla 19godz 29min 44s 3. Skoczów 18godz 36min 20s
Porównując nasz wynik amatorów do zawodowców wcale tak dużo nie straciliśmy. Nasza drużynę dzielnie wspierał nasz kolega Grzegorz Sawka z Kostkowic. O godzinie 18:00 odbyło się ogłoszenie wyników sztafety, rozlosowanie nagród rzeczowych i wręczenie pamiątkowych medali za uczestnictwo dla każdego kolarza. Następnie odbył się koncert zespołu Bubka po którym trzy zwycięskie drużyny w dwóch kategoriach z rąk bp Adriana Korczago i burmistrza Wisły Tomasza Bujoka otrzymały puchary i medale. Z poczuciem dobrze wykonanej pracy i przeżycia wspaniałych wrażeń w czasie całej sztafety, która odbywała się przy pięknej pogodzie z wielką radością wracaliśmy do domu obiecując sobie, że jeżeli będzie znów podobna impreza chętnie weźmiemy w niej udział ale z większą ilością zawodników. Organizatorom na czele z księdzem i pastorem i głównym sędziom złożyliśmy serdeczne podziękowania i gratulacje za przeprowadzenie tej wspaniałej ekumenicznej sztafety 500km na 500 lat Reformacji.

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  0
Pogoda
Katowice