Opis wydarzenia
Data wydarzenia: 11 czerwca 2018 - 17 czerwca 2018
RCIT Katowice

CO, GDZIE, KIEDY W KATOWICACH: 11.06 - 17.06



Imprezy 11.05 – 17.05


Poniedziałek 11.05


• 9.30 – Filharmonia Zabrzańska, Park Hutniczy 7 – Zakończenie cyklu koncertów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży (7 zł)
• 10.00 – MDK Bogucice – Zawodzie, Marcinkowskiego 13a - „Kreatywny Przedszkolak” – warsztaty (4 zł/os)
• 10.00 – Teatr Rozrywki, Chorzów, Konopnickiej 1 – Spektakl: „Oczy zwierciadłem duszy” (15 zł)
• 11.00 - Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach Plac Sławika i Antalla 1 - 48. Kongres Naukowy Polskiego Towarzystwa Urologicznego (750 zł)
• 11.00 - Filharmonia Zabrzańska, Park Hutniczy 7 – Zakończenie cyklu koncertów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży (7 zł)
• 12.00 - SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny, Katowice, Techników 9 - Samobójstwa w więzieniach: badania, polityka i praktyka (wstęp wolny, zgłoszenia)
• 13.45 – Akademia Muzyczna, Krasińskiego 27 - RECITAL DYPLOMOWY stud. Norbert Wardawy - Wydział Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu (wstęp wolny)
• 14.30 – Akademia Muzyczna, Krasińskiego 27 - RECITAL DYPLOMOWY stud. Jan Gąsawski - Wydział Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu (wstęp wolny)
• 15.30 – Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 33, Markiefki 44A - Klub Gier Planszowych: – spotkanie dla młodszych miłośników gier planszowych, organizowane we współpracy z wydawnictwem gier planszowych Granna (wstęp wolny)
• 15.30 – Akademia Muzyczna, Krasińskiego 27 - RECITAL DYPLOMOWY stud. Artur Jargiło - Wydział Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu (wstęp wolny)
• 16.00 - Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie" Ulica Parkowa 25 - Piknik Integracyjny 2018 Iskierka na Dzikim Zachodzie dla byłych i obecnych podopiecznych wraz z rodzinami, personel medyczny oraz przyjaciół Fundacji ISKIERKA (wstęp wolny)
• 16.30 – Szytodruk Plebiscytowa 32, 4Katowice -Dzieci szyją (30 zł)
• 17.00 – Biblioteka Śląska, Plac Rady Europy 1 - Spotkanie z Włodzimierzem Paźniewskim w ramach cyklu Śląski Witraż (wstęp wolny)
• 17.00- Pracownia SMAKU Jolanta Kleser Kościuszki 12, Katowice - Akademia Małego Kucharza #10 - Wystawna Kolacja (100 zł)
• 17.00 - SPOON Adrian Feliks Wolności 101, Chorzów - Warsztaty cukiernicze - Czekoladowe Wariacje (199 zł)
• 17.00 – Mysłowicki Ośrodek Kultury, Grunwaldzka 7 - Szkolenie „Kraina Muzyki” (120 zł)
• 18.00 - Kinoteatr Rialto ul. Św. Jana 24, Katowice - Festiwal A Part - Circus Ferus: Rodzina (30 zł)
• 18.00 – Kino Kosmos, Sokolska 66 – Skandaliści/Krytycy: „Wstręt” + „Ssaki” (14 zł, 12 zł)
• 18.00 – Kino za Rogiem, Chorzów, Sienkiewicza 3 – „Gwiazdy” (5 zł)
• 18.00 - Zabytkowa Kopalnia Guido ul.3 Maja 93, Zabrze - spotkanie z Jane Hirshfield amerykańską poetką, eseistką i tłumaczką (wstęp wolny)
• 18.30 - Kawiarnia Fotograficzna Katowice Teatralna 4 - Cotygodniowe warsztaty z polską muzyka tradycyjną (wstęp wolny)
• 18.30 – Centrum Edukacyjno-Kulturalne, Bytom, Parafia Św. Jacka, Matejki 1 – Wiosna Filmów: „Do zobaczenia w zaświatach” (10 zł, karnet 39 zł)
• 19.00 – Klub Podróżników Namaste, Katowice, Jana III Sobieskiego 27 - Między Wysokim a Niskim Kaukazem - wymarzona Gruzja i Armenii (szczegóły u organizatora)
• 19.00 - Drzwi Zwane Koniem Warszawska 37, Katowice – PubQuiz (3 zł)
• 19.00 - Park Sielecki, Sosnowiec, ul. 3 Maja - Sosnowiec / Red Bull Music Presents: Quebonafide On Tour (wstęp bezpłatny, ilość miejsc ograniczona)
• 20.00 - Teatr Korez plac Sejmu Śląskiego 2 - 24. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych A Part: STELLER/DZIEMASZKIEWICZ: STREFA ZAGROŻENIA [teatr tańca/performens] (25zł)

Wtorek 12.05


• 9.30 – Filharmonia Śląska, Sokolska 2 - Młoda Filharmonia: Piękna i Bestia (informacje u organizatora)
• 10.00 – Biblioteka Śląska, Plac Rady Europy 1 - Koncert z cyklu „Muzyczne nastroje” (wstęp wolny)
• 10.00 – MDK Południe, Kostuchna, ul. Tadeusza Boya – Żeleńskiego - Senior w akcji. Warsztaty malarstwa (informacje u organizatorów)
• 10.00 – MDK Południe, Zarzecze, ul. P. Stellera 4 - Senior w akcji. Warsztaty koronczarskie (informacje u organizatora)
• 10.00 – MDK Południe, Podlesie, ul. Sołtysia 25 - Senior w akcji. Warsztaty rękodzieła (informacje u organizatora)
• 10.00 – MDK Południe, Piotrowice, ul. Gen. Jankego 136 - Senior w akcji. Warsztaty rękodzielnicze (informacje u organizatorów)
• 10.00 – MDK Bogucice – Zawodzie, Markiefki 44 - Koncerty umuzykalniające dla dzieci współorganizowane z IPiUM „Silesia” (2 zł/os)
• 11.00 - MDK Bogucice – Zawodzie, Markiefki 44 - Koncerty umuzykalniające dla dzieci współorganizowane z IPiUM „Silesia” (2 zł/os)
• 11.00 – MDK Bogucice – Zawodzie, Marcinkowskiego 13a - Zakończenie sezonu spotkań 2017/2018 Klubu Seniora „Zakątek” (informacje u organizaotra)
• 12.00 - Filharmonia Śląska, Sokolska 2 - Młoda Filharmonia: Piękna i Bestia (informacje u organizatora)
• 12.00 – Kino Światowid, 3 Maja 7 – PSS: Południowy Seans Seniorów – „Ostatnie prosecco” (10 zł)
• 15.30 – Akademia Muzyczna, Krasińskiego 27 - RECITAL DYPLOMOWY stud. Franciszek Pospieszalski - Wydział Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu (wstęp wolny)
• 17.00 - Muzeum Śląskie ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice - Wieczór architektoniczny z Karpiel Steindel (zapisy)
• 17.00 – Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 30, Rybnicka 11 - Rowerem nad Bajkał - Relacja Michała Kandefera z rowerowej wyprawy na Syberię (wstęp wolny)
• 17.00 - Filharmonia Śląska, Sokolska 2 - Młoda Filharmonia: Piękna i Bestia (informacje u organizatora)
• 17.00 – Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 21, Zamkowa 45 - Warsztaty Umiejętności dla seniorów - W świecie plastikowych bibelotów (wstęp wolny)
• 17.00 – Pałac Kultury Zagłębia, Dabrowa Górnicza, Plac Wolności 1 - Popis Artystyczny - koncert uczestników zajęć PKZ (wstęp wolny)
• 17.30 - Kinoteatr Rialto ul. Św. Jana 24, Katowice - Jakiego Parku Śląskiego oczekujemy? dyskusja (wstęp wolny)
• 17.30 - Pozytywna KAWKA ul. Sikorskiego 45/04, Katowice - spotkanie autorskie z Małgorzata Kapuściak autorką książki Dziewczyna w trampkach (10 zł)
• 18.00 – KATO ul. Mariacka 13, Katowice - Ile wolno w przestrzeni publicznej - granice dla ekstremizmów? (wstęp wolny)
• 18.00 - Pracownia SMAKU Jolanta Kleser Kościuszki 12, Katowice - Warsztaty z Jolantą Kleser - Co dobrego kryją oceany? (175 zł)
• 18.00 – MDK Koszutka, Grażyńskiego 47 - GOSPEL SOUND kończy 7 sezon (wstęp wolny)
• 18.00 – Mysłowice Ośrodek Kultury, Grunwaldzka 7 - Wieczory Filmowe: Stanley Kubrick (wstęp wolny)
• 18.30 - Centrum Edukacyjno-Kulturalne, Bytom, Parafia Św. Jacka, Matejki 1 – Wiosna Filmów: „Fokstrot” (10 zł, karnet 39 zł)
• 19.00 - Klub Podróżników – Namaste Jana III Sobieskiego 27, Katowice - 3 miesiące w Azji Południowo Wschodniej - gdzie, jak za ile (szczegóły u organizatora)
• 19.00 – Rondo Sztuki, rondo gen. Jerzego Ziętka, Katowice - Nauka gry w ZOŚKĘ z Mistrzem Świata (zapisy, wstęp wolny)
• 19.00 - Śląska Prohibicja Krawczyka 1, Katowice - Koncert Frank McComb Quartet (80 zł)
• 19.00 – Chorzowskie Centrum Kultury, Sienkiewicza 3 - Hotel Czarna Magnolia – musical (20 zł, 25 zł, 30 zł)
• 19.30 – NOSPR - WOJCIECH NIEDZIELA-PIOTR MATUSIK JAZZ PIANO DUO (20 zł)
• 20.45 - KluboGaleria SARP Dyrekcyjna 9, Katowice - Transmisja meczu Polska – Litwa (rezerwacje)

Środa 13.05

• 11.00 – Kino Kosmos, Sokolska 66 – Pora dla seniora: „Cudowny chłopak” (10 zł – 18 zł)
• 11.00 – Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 36, gen. Hallera 28 - Rady i porady dla seniorów. Prawidłowa postawa, czyli mój kręgosłup jest ważny! – spotkanie dla seniorów z fizjoterapeutką Agatą Bednarek (wstęp wolny)
• 12.00 – MDK Bogucice – Zawodzie, Marcinkowskiego 13a - „Senior w Akcji” – warsztaty dla Seniorów (wstęp wolny)
• 15.00 – Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 19, Obrońców Westerplatte 10 - Biblioteka dla seniora - spotkanie dla seniorów. Prezentacja oferty czytelniczej oraz działań kulturalnych biblioteki, kierowanych do osób w wieku 60+ (wstęp wolny)
• 16.00 - American Corner Katowice Bankowa 14 - Morświn - Bałtycki Kuzyn Delfina: Wykład i dyskusję poprowadzi Agnieszka Sowa (wstęp wolny)
• 16.00 - Regionalny Instytut Kultury, ul Teatralna 4, Katowice - 24. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych A Part: CANTABILE 2 (Dania): MINIATURY (ROZDZIAŁY) [solo/teatr intymny] Spektakl dla 4 widzów (20zł, zapisy)
• 16.00 - Galeria Teatru Korez, plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice - 24. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych A Part: TUKAWACH: 1923.WEBCAM [teatr internetowy/performens] Spektakl dla 1 widza (20zł, zapisy)
• 16.00 - SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny ul. Techników 9 Katowice - Psychointerpretacje - Poradnik pozytywnego myślenia: pokaz filmu + dyskusja (wstęp wolny)
• 16.30 – Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 35, Słowackiego 20 - Polish for Foreigners. The organizational meeting – spotkanie organizacyjne dla uczestników kursów języka polskiego dla obcokrajowców (wstęp wolny)
• 16.30 - Śląska Prohibicja Krawczyka 1, Katowice - Intuicyjne malowanie na drewnie (60 zł)
• 16.30 - GWSH - Centrum Studiów Podyplomowych, Kursów i Szkoleń ul. Harcerzy Września 3, Katowice - Lecznicza moc miodów i olejów w ujęciu ajurwedy (15 zł)
• 17.00 – Biblioteka Śląska, plac Radu Europy 1, Katowice - „W plenerze, kawiarni i hotelowej restauracji – muzyczne salony dawnych Katowic” - prelekcja Andrzeja Wójcika. Prowadzenie: dr Lucyna Smykowska-Karaś (wstęp wolny)
• 17.00 – Miejska Biblioteka Publiczna, filia nr 32, Grzyśki 19 - Lżejszy od fotografii. O Grzegorzu Ciechowskim - Spotkanie z Piotrem Stelmachem, dziennikarzem muzycznym, gościem specjalnym spotkania będzie Leszek Biolik – gitarzysta zespołu Republika (wstęp wolny)
• 17.00 – Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 12, ul. Witosa 18 B - Malta i Madera - spotkanie podróżnicze z Alicją i Januszem Murzynowskimi (wstęp wolny)
• 17.00 – Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 30, Rybnicka 11 - Moje Himalaje. Łukasz Hoffmann - spotkanie z autorem wystawy "Moje Himalaje" (wstęp wolny)
• 17.00 – MDK Bogucice – Zawodzie, Markiefki 44 - Spektakl teatralny w wykonaniu Dziecięcego Teatru Muzycznego „Junior” (wstęp wolny)
• 17.00 - Klub Wysoki Zamek Ul. Gliwicka 96a, Katowice - Spotkanie z lek. med Moniką Małecką-Holerek, ginekolog-położnik: „Płodność. Powrót do źródeł (wstęp wolny)
• 17.00- Miejski Dom Kultury "Szopienice - Giszowiec" w Katowicach plac Pod Lipami 1 - Przystanek Giszowiec - spotkanie z Barbarą Szmatloch (wstęp wolny)
• 17.00 - Klub Urbanowice MCK, Tychy, ul. Przejazdowa 8 - Papier - warsztaty robienia papieru i spotkanie z etnologiem (wstęp wolny)
• 17.00 - Muzeum Górnośląskie Plac Jana III Sobieskiego 2, Bytom - Wykład „Sentymentalne Kresy. Kresy Wschodnie w fotografii dawnych mistrzów” (wstęp wolny)
• 17.00- Muzeum Miejskie w Zabrzu ul. 3 Maja 6 - Zabrzanie na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej: wernisaż (wstęp wolny)
• 17.00 - Przystanek 11, Zabrze, Paderewskiego 11 – Ramen – warsztaty kulinarne (190 zł/os)
• 17.00 - Pracownia dsceramika & sklep z rękodziełem Jana Pawła II 14D /II, Gliwice - Warsztaty biżuterii beadingowej- sznur koralikowo-szydełkowy (130 zł)
• 17.00 – Pałac Kultury Zagłębia, Dabrowa Górnicza, Plac Wolności 1 - Popis Artystyczny - koncert uczestników zajęć PKZ (wstęp wolny)
• 18.00 - Muzeum Śląskie ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice - Prezentacja studium przestrzeni wokół Strefy Kultury (wstęp wolny)
• 18.00 – Kino Kosmos, Sokolska 66 – 1968 – Czas rewolucji: „Po maju” (14 zł, 12 zł)
• 18.00 - SARP Katowice / Galeria Architektury ul. Dyrekcyjna 9, Katowice - Dyskusja-projektowanie przestrzeni biurowych + wernisaż wystawy (wstęp wolny)
• 18.00 – Chorzowskie Centrum Kultury, Sienkiewicza 3 - 7 Koncert Uczniów Drumsetpro School (10 zł)
• 18.00 - Rebelia Pub & Cafeteria Jana III Sobieskiego 12, Chorzów - Wielka Rozgrywka czyli Planszówki w Rebelii (wstęp wolny)
• 18.30 - Centrum Edukacyjno-Kulturalne, Bytom, Parafia Św. Jacka, Matejki 1 – Wiosna Filmów: „Ramen. Smak wspomnień” (10 zł, karnet 39 zł)
• 18.30 - Kino za Rogiem, Chorzów, Sienkiewicza 3 – „Tulpan” (5 zł)
• 18.30 - Księgarnia Święty Jacek w Tychach Żwakowska 20a - Spotkanie autorskie z s. Bogną Młynarz (wstęp wolny)
• 19.00 – Kinoteatr Rialto, Św. Jana 24 – FilmHolic: „Fokstrot” (13 zł – 18 zł)
• 19.00 - Klub Podróżników - NamasteJana III Sobieskiego 27, Katowice - Lodowy kraniec z pazurem - Zimowa ekspedycja rowerowa do Laponii (informacje u organizatora)
• 19.00 – Starochorzowski Dom Kultury, Chorzów, Siemianowicka 59 - Walimy W Kocioł – Koncert Finałowy (Wstęp: ChCKarta, Więcej informacji: natalia@chck.pl, tel. 32 349 78 84)
• 19.00 - Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko, Gliwice, Pszczyńska 85 - Kacper Ruciński - program "Bóg jest mięsożerny" (informacje u organizatora)
• 19.00 - 4art klub muzyczny ul. Wieczorka 22, Gliwice - Recital Dyplomowy - Szkoła Muzyki Rozrywkowej (informacje u organizatora)
• 19.30 – NOSPR - ŚRODA MŁODYCH / KONCERT INSTYTUCJI PROMOCJI I UPOWSZECHNIANIA MUZYKI SILESIA (1 zł)
• 20.00 – Spodek - Koncert Judas Priest // Megadeth (190 zł – 290 zł)
• 20.00 - Teatr Korez, plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice - 24. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych A Part: MARTA GRYGIER: KAMICA79 [solo/teatr/teatr wizualny] (25zł)

Czwartek 14.05

• 10.00 – MDK Bogucice – Zawodzie, Markiefki 44 - „Bajkowy Poranek dla Juniora” (2 zł/os)
• 10.00 - MDK Bogucice – Zawodzie, Markiefki 44 - „Spotkanie z Mistrzem” – zajęcia edukacyjne z historii muzyki (2 zł/os)
• 11.30 – Kino Kadr, Dabrowa Górnicza, Pl. Wolności 1 – KinoSzkoła Seniora: „Lion. Droga do domu” (11 zł)
• 12.00 – Kino Światowid, 3 Maja 7 – Z dzieckiem w kinie: „Tully” (18 zł, 15 zł)
• 16.00 – Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 26, Samsonowicza 27 - Cała Polska czyta dzieciom i Murcki i też! – Plenerwoy Piknik Rodzinny (wstęp wolny)
• 16.00 – Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 10, Radockiego 70a - Warsztaty Umiejętności dla seniorów – zajęcia dla miłośniczek różnych technik rękodzieła artystycznego i tradycyjnego (wstęp wolny)
• 17.00 – Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 11, ul. Grażyńskiego 47 - Uchodźca to człowiek - spotkanie z Aliną Czyżewską, aktywistką obywatelską, wolontariuszką w obozie dla uchodźców w Grecji (wstęp wolny)
• 17.00 - Starochorzowski Dom Kultury Siemianowicka 59, Chorzów - DZIEŃ OTWARTY W STAROCHORZOWSKIM DOMU KULTURY: PODRÓŻ ZA JEDEN UŚMIECH z grupami twórczymi Starochorzowskiego Domu Kultury + podróżniczy koncert w wykonaniu grup twórczych SDK, stoiska promocyjne zajęć artystycznych oraz animacje dla dzieci. (wstęp wolny)
• 17.00 – Muzeum Miasta Mysłowice, Mysłowice, Stadionowa 7a - 127. Muzealny Czwartek – prelekcja Dariusza Walerjańskiego oraz wystawa fotografii Maroli Kapuściok (informacje u organizatora)
• 17.00 - Miga Studio Pracownia Fotografii ul. Tołstoja 62, Nowe Tychy - Szydełkujemy koszyki ze sznurka!(80 zł)
• 17.00 – Przystanek 11, Zabrze, Paderewskiego 11 - Kuchnia włoska – warsztaty (180 zł/os)
• 17.00 – SCK Park Tradycji, ul. E. Orzeszkowej 12 - KLUB GIER PLANSZOWYCH (wstęp wolny)
• 17.00 - Przystanek11 Paderewskiego 11, Zabrze - Włoska uczta! - nowe menu (180 zł)
• 17.30 – KATO, Mariacka 13 - Socjo-Kato: Socjologiczny Klub Dyskusyjny (wstęp wolny)
• 17.30 - SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny Techników 9, Katowice - Prywatną detektyw być: wykład Anety Nowak (zapisy, wstęp wolny)
• 17.30 - Fundacja Brama Cukermana aleja Hugo Kołłątaja 24/28, Będzin - Spotkanie z Mosze Rozenbaumem i rodziną Noszkowskich (wstęp wolny)
• 18.00 – Muzeum Śląskie, Katowice, Dobrowolskiego 1 - Akademia sztuki wideo: cykl rozmów krytyka lub historyka sztuki z zaproszonym przez niego artystą pod wspólną nazwą ARGUEmentacja (1 zł)
• 18.00 – Kino Kosmos, Katowice, Sokolska 66 - Transmisje z National Theatre w Londynie: „KOTKA NA GORĄCYM BLASZANYM DACHU” (32 zł)
• 18.00 - Śląskie Centrum Wolności i Solidarności ul. Wincentego Pola 38, Katowice - Muzyka z historią Katowic / koncert Equilibrium (informacje u organizatora)
• 18.00 - Pizza Hut ul. Chorzowska 107, Katowice – PubQuiz (szczegóły u organizatora)
• 18.00 - Pracownia SMAKU Jolanta Kleser Kościuszki 12, Katowice - Warsztaty z Jolantą Kleser - Aromatyczne Indie (160 zł)
• 18.00 - Muzeum Miejskie w Tychach plac Wolności 1 - Mozaika Górnośląska: Wokół Tych (i tamtych) Tychów: spotkanie poświęcone promocji najnowszego wydania kwartalnika Fabryka Silesia (wstęp wolny)
• 18.00 - Klub Wilkowyje MCK ul. Szkolna 94 Tychy - plenerowy Rodzinny Czwartek z Teatrem: nas „Żeglarze Siedmiu Mórz”, czyli Teatr Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry (wstęp wolny)
• 18.00 – Stadion Ludowy, Sosnowiec Stawiki - Otwarty Trening W Terenie!: Zabierzcie wodę oraz mały ręcznik (wstęp wolny)
• 18.00 – Pałac Kultury Zagłębia, Dabrowa Górnicza, Plac Wolności 1 - Dąbrowa łączy pokolenia - Co widziała Pani Z.? (bezpłatne wejściówki)
• 18.00 - Kino za Rogiem, Chorzów, Sienkiewicza 3 - Happy Olo - pogodna ballada o Olku Dobie (5 zł)
• 18.00 - SCK Willa Fitznera, ul. Fitznerów 3 - KLASYCY ROCKA I NIE TYLKO: PERFECT - Kolejne spotkanie z cyklu Klasycy Rocka i nie tylko. Tym razem Bartłomiej Gruchlik opowie o zespole Perfect (10 zł)
• 18.00 – MDK Mikołów, Rynek 19 - Otwarcie wystawy Kazimiery Wiśniewskiej (wstęp wolny)
• 18.00 - Stowarzyszenie "Otwarte Miasto" Dworcowa 5/4, Zabrze - Kulturalne czwartki - warsztaty biżuterii sutasz(30 zł)
• 18.00 - Marina Gliwice - Przystań motorowodna - Sklep żeglarski Portowa 28, Gliwice - Czwartkowy Rejs Muzyczny z zespołem Poszedłem na Dziób (49 zł)
• 18.30 - Centrum Edukacyjno-Kulturalne, Bytom, Parafia Św. Jacka, Matejki 1 – Wiosna Filmów: „Obietnica poranka” (10 zł, karnet 39 zł)
• 19.00 – Akademia Muzyczna, Zacisze 3 - Koncert dyplomantów Dyrygentury (studia licencjackie) (bezpłatne wejściówki)
• 19.00 – Teatr Żelazny, Armii Krajowej 40 – Spektakl: „Jabłko” (wyprzedane)
• 19.00 - Drzwi Zwane Koniem Warszawska 37, Katowice - Todos hablamos español en Katowice (wstęp wolny)
• 19.00 – KOSMATA, Tarnowskie Góry, Piastowska 13 - Mania Podróżowania: Wietnam (informacje u organizatora)
• 19.19 - Kawiarnia Fotograficzna Katowice Teatralna 4, Katowice - Warsztaty tańca tradycyjnego dla zaawansowanych (zapisy - m.wojtuszek@wp.pl)
• 19.30 – NOSPR - NOSPR KAMERALNIE / MUZYKA POLSKA ZA MAŁO ZNANA (10 zł)
• 19.30 - Pozytywna KAWKA ul. Sikorskiego 45/04, Katowice - Krąg Kobiet z Dorotą Komasa (10zł)
• 20.00 - Klub Centrum – Katowice Jagiellońska 17a - WRiTv Sonic experiences #4 - jam session (informacje u organizatora)
• 20.00 - KluboGaleria SARP Dyrekcyjna 9, Katowice - Jam Session by Silesia Jams (wstęp wolny)
• 20.00 - Śląski Jazz Club - Stowarzyszenie Muzyczne ul. Siemińskiego 22, Gliwice – koncert zespołu Jazzroom (25 zł)
• 21.00 – NOSPR – ELECTROKILAR (15 zł – 30 zł)
• 21.00 – Absurdalna ul. Dworcowa 3, Katowice - Absurdalna Potańcówka Swingowa (wstęp wolny)
• 21.00 – Klub Studencki Spirala, Gliwice, Pszczyńska 85 - Bejłocz / Beztroskie lata '90 i jeszcze trochę '00 (5 zł)

Piątek 15.05

• 10.00 – MDK Mikołów, Rynek 19 – SeniorMania - I Mikołowski Przegląd Twórczości Senioralnej (wstęp wolny)
• 12.00 - Katowice Rynek Plac nad Rawą Rynek - Rynek Smaków Katowice (wstęp wolny)
• 12.00 - RODM Katowice ul. Damrota 6, Katowice (biuro nr 104) - Spotkanie z Ambasadorem Korei Południowej (wstęp wolny)
• 15.00 - Plac Baczyńskiego, Tychy - Żarciowozy w Tychach (wstęp wolny)
• 16.30 - Regionalny Instytut Kultury w Katowicach ul. Teatralna 4 - Piątek z Wikipedią: gościem będzie Andrzej Błaszczak z Polska Wikipedia, który będzie mówił na temat "Zdjęcia w Wikipedii - najczęstsze błędy okiem zawodowego fotografa" (Prosimy zabrać ze sobą laptopy) (wstęp wolny)
• 17.00 – MDK Bogucice – Zawodzie, Markiefki 44 - XXVIII Dni Bogucic – Turniej Piotrusia, Skata i Remika (wstęp wolny)
• 17.00 - SCK Willa Fitznera, ul. Fitznerów 3 - FITZNER CAFE (5 zł)
• 17.00 - Ośrodek Sportu i Rekreacji "Skałka", Świętochłowice, ul. Parkowa 1 – Dni Świętochłowic: Mateusz Ziółko, Wilki, pokazy pirotechniczne (wstęp wolny)
• 17.00 - MBP Gliwice ul. Kościuszki 17 - Spotkanie autorskie z Martą Matyszczak (wstęp wolny)
• 17.00 - plac Harcerski, Mikołów - Świadomy Biegacz, Zdrowy Biegacz 2018 (wstęp wolny)
• 17.30 – Sztygarka ul. Piotra Skargi 34 a/d, Chorzów - Port Poetycki: Ponad 100 poetów z całej Polski, wystawy, koncerty i warsztaty poetyckie (zapisy)
• 18.00 - MDK Bogucice – Zawodzie, Markiefki 44 - XXVIII Dni Bogucic – koncert Żeńskiej Orkiestry Salonowej (wstęp wolny)
• 18.00 - Targ Nocny Porcelanowa 23, Katowice - Śląski Targ Nocny - witamy lato! (wstęp wolny)
• 18.00 – MDK Południe, Piotrowice, ul. Gen. Jankego 136 - Kolumbia – kawa i kokaina - Prelekcja podróżnicza Stefana Gierlotki na temat Kolumbii (wstęp wolny)
• 18.00 – Bookszpan Katowice, 3-go Maja 22 – Spotkanie: Anna Kasiuk (wstęp wolny)
• 18.00 – Kino Kosmos, Sokolska 66 - Przy starym gramofonie - 3. spotkanie z Jerzym Płaczkiewiczem + „KOCHAM WSZYSTKIE KOBIETY” (14 zł)
• 18.00 - MDK Batory ul. Stefana Batorego 6, Chorzów - Klub filmowy "Lokator" zaprasza na film: Komedia, Nowy Jork, Jarmusch... "Brooklyn Boogie" (1 zł)
• 18.00 - Tyska Galeria Sportu ul. Edukacji 7, Tychy - Mistrzynie z Fasamy. 30 lat później: spotkanie (wstęp wolny)
• 18.00 - Miejski Klub im. Jana Kiepury w Sosnowcu ul. Będzińska 65 - Gimnastyka Słowiańska dla Kobiet w Sosnowcu (30 zł)
• 18.30 – Kino Amok, Gliwice, Dolnych Wałów 3 – „Dybuk” – pokaz specjalny + wykład (12 zł, 10 zł)
• 19.00 - Strefa Kultury w Katowicach Al. Roździeńskiego - Festiwal Muzyki Świata Ogrody Dźwięków: Orchestre Les Mangelepa (Kinszasa/Nairobi) + Krzikopa (Katowice) + Pixvae (Bogota/Lyon) + Potańcówka w namiocie: Rube Świnÿe (20-30 zł)
• 19.00 – Kinoteatr Rialto, Św. Jana 24 – Films For Food: „Boginie jedzenia” (23 zł)
• 19.00 – Akademia Muzyczna, Zacisze 3 - Muzyka kanadyjskich kompozytorek (bezpłatne wejściówki)
• 19.00 – Filharmonia Śląska, Sokolska 2 - Musicale, musicale ... (35 zł – 60 zł)
• 19.00 – Teatr Żelazny, Armii Krajowej 40 – Spektakl: „Jabłko” (wyprzedane)
• 19.00 - Cztery kąty i Smak piąty Jankego 73, Katowice - Bułgaria na nowo - wieczór bułgarski dla koneserów wina (149 zł)
• 19.00 - Klub Muzyczny Faust ul. Złota 1, Katowice - Heavy Metal Terror vol.2 - Roadhog, Savager, Aquilla, Ravenger (20 zł)
• 19.00 – Teatr Mały Tychy, ul. ks. kard. Augusta Hlonda 1 - Wojciech Cejrowski Stand-up comedy (75 zł)
• 19.00 – Park Pszczelnik 3, Siemianowice Śląskie - IV Sztafetowy Bieg Par (zapisy)
• 19.00 - Gospoda "Kurna Chata", Tarnowskie Góry, ul. Teofila Królika 16 - Potańcówka w klimacie lat 50&60 (wstęp wolny)
• 19.00 - Mrowisko. Centrum Kultury Studenckiej Politechniki Śląskiej Pszczyńska 85, Gliwice - Koncert Jubileuszowy zespołu NEGEV pt. "Śpiewam życie" (15 zł)
• 19.30 – NOSPR - NOSPR / ALEXANDER LIEBREICH (30 zł – 50 zł)
• 20.00 – Concept Pub, Gliwice, Al. Przyjaźni - Koncert zespołu Dobs (PL) + AfterParty (wstęp wolny)
• 20.00 - Klub Studencki Spirala, Gliwice, Pszczyńska 85 - Dobry Wieczór / Ciemna Strona Księżyca / Pink Floyd w Spirali (5 zł)
• 20.30 – MegaClub Żelazna 15, Katowice - Sarius Antihype (30-35 zł)
• 21.40 – Park Pszczelnik, Siemianowice Śląskie - XIII Ekologiczny Nocny Bieg Godzinny (zapisy, 40 zł)
• 22.00 - Targ Nocny Porcelanowa 23, Katowice - P23 & Targ Nocny: Jacek Sienkiewicz 4h DJ Set (wstęp wolny)
• 23.00 - Drzwi Zwane Koniem Warszawska 37, Katowice - Fiesta de Todos Hablamos Español (5 zł)

Sobota 16.05

• 8.00 - Katowice Miasto Muzyki UNESCO pl. Sejmu Śląskiego 2 - Krakowice2018: Creative Cities and Industries Conference (zapisy)
• 9.00 - Park im. Tadeusza Kościuszki w Katowicach - 109. parkrun Katowice (zapisy, wstęp wolny)
• 10.00 – Centrum Organizacji Pozarządowych, Kopernika 14 - Twórz skuteczne infografiki - praktyczne warsztaty! (50 zł)
• 10.00 - Pracownia SMAKU Jolanta Kleser Kościuszki 12, Katowice - Warsztaty z Agnieszką Jasińską - Śródziemnomorskie Słodkości (200 zł)
• 10.00 – Oriflame, Katowice, Dąbrówki 10 - Warsztaty: Makijaż dzienny, biznesowy (149 zł)
• 10.00 – Expo Silesia, Sosnowiec, Braci Mieroszewskich 124 - MotoLegends - wystawa i targi pojazdów zabytkowych, klasycznych i kolekcjonerskich (22 zł – 66 zł)
• 11.00 - Lotnisko Katowice-Muchowiec Balonowa, Katowice - Śląski Air, Moto & Piro Show. Fajera (30-170 zł)
• 12.00 - Plac Baczyńskiego, Tychy - Żarciowozy w Tychach (wstęp wolny)
• 17.30 – Sztygarka ul. Piotra Skargi 34 a/d, Chorzów - Port Poetycki: Ponad 100 poetów z całej Polski, wystawy, koncerty i warsztaty poetyckie (zapisy)
• 11.00 - Katowice Rynek Plac nad Rawą Rynek - Rynek Smaków Katowice (wstęp wolny)
• 12.00 – Muzeum Śląskie, Dobrowolskiego 2 – Tropy i ślady. W poszukiwaniu zwierząt – warsztaty (7 zł)
• 12.00 - Plac Wojciecha Kilara 1, Katowice – Bookiestra Sobotnie zadanie na osiem liter w Księgarni na dziesięć liter (zapisy)
• 12.00 - Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, Biskupa Nankera 221- Festyn Parafialny w Brzozowicach Kamieniu: przedstawienie teatralne, miasteczko dmuchańców, malowanie twarzy, konkursy z nagrodami, przejażdżka konna, występ orkiestry górniczej, występy zespołów i grup działających w Parafii oraz pochodzących z Piekar Śląskich, Występ zespołu Jinx, koncert Wojkowickiego Zespołu Bluesowego, koncert - Damian Holecki (wstęp wolny)
• 12.30 – Muzeum Górnośląskie, Bytom, pl. Jana III Sobieskiego 2 - ,,Być jak Vincent” – warsztaty dla dzieci (10 zł)
• 13.00 - Amfiteatr Park Zadole, Katowice - Piknik Rodzinny "Pola Nadziei 2018" (wstęp wolny)
• 14.00 – Park Śląski – Gryfny Bieg 2018 (30 zł, 50 zł, zapisy)
• 15.00 - Kinoteatr Rialto ul. Św. Jana 24, Katowice - Filmowy Klub Seniora: "Żona czy mąż?" z Kasią Smutniak (10-18 zł)
• 15.00 - Stadion „Podlesianki”, ul. Sołtysia 25 - Dni Podlesia: występy zespołów „Krzikopoa” oraz „Beltaine” i „Glendalough. Ponadto: gry i zabawy dla dzieci, konkursy, symulator samolotu bezpłatne urządzenia rozrywkowe dla dzieci (wstęp wolny)
• 15.00 – Kino Kadr, Dabrowa Górnicza, Pl. Wolności 1 – Kino Dzieci prezentuje: „Solan i Ludwik – wielki wyścig z serem” (12 zł)
• 16.00 – MDK Bogucice – Zawodzie, Markiefki 44 - XXVIII Dni Bogucic – festyn i koncert plenerowy (wstęp wolny)
• 16.00 – Park Śląski, Al. Różana 2 - Festiwal Kolorów w Katowicach 2018! (wstęp wolny)
• 16.00 - Miejskie Centrum Kultury, Ruda Śląska, ul. Piotra Niedurnego 69 - Letnie Prezentacje Artystyczne - koncert w wykonaniu grup twórczych MCK (5 zł)
• 17.00 – Katowice Rynek Plac nad Rawą - Salsa pod Palmami / (wstęp wolny)
• 17.00 - Targ Nocny Porcelanowa 23, Katowice - Śląski Targ Nocny - witamy lato! (wstęp wolny)
• 18.00 – Rondo Sztuki, Katowice, Rondo im. Jerzego Ziętka 1 - Małgorzata Rozenau // Ćwiczenia oddechowe (wstęp wolny)
• 18.00 – Filharmonia Śląska, Sokolska 2 - W kręgu Johanna Straussa & Zespół Muzyki Salonowej Eleganza (21 zł – 40 zł)
• 18.00 – Teatr Żelazny, Armii Krajowej 40 – Spektakl: „Seks dla opornych” (45 zł)
• 18.00 - Ośrodek Sportu i Rekreacji "Skałka", Świętochłowice, ul. Parkowa 1 – Dni Świętochłowic: Hemp Gru (Dill Gang) + SPINACHE + VNM + Bobone Bastajpan + Dono / WU + Kaliber 44 (wstęp wolny)
• 18.00 – Opera Śląska, Bytom, ul. Moniuszki 21/23 - Rzekoma ogrodniczka - La finta giardiniera – premiera (30 zł – 120 zł)
• 18.00 – MOSiR, Mysłowice, Bończyka 32z - Gala MMA Silesian Challenge (50 zł – 200 zł)
• 18.00 - RED & BLACK Chorzów, ul. Rynek 13/4 - Blues Factory vol.1 Old Wave, Piff Parre, Drach (15 zł)
• 19.00 - Strefa Kultury w Katowicach Al. Roździeńskiego - Festiwal Muzyki Świata Ogrody Dźwięków: Damast Duo (Gandawa) + Kapela Maliszów + Breabach (Glasgow) + Elida Almeida (Praia) + koncert klubowy (Królestwo): Electric Fields Music (Adelajda) (20-30 zł)
• 19.00 – Veganka Restobar, Batorego 2 - Lookin Up - New Zealand hardcore/punk (20 zł)
• 19.00 – Kino Kosmos, Sokolska 66 – Double Features: “Dziedzictwo Hereditary” + „Revenge” (35 zł)
• 19.00 - Młodzieżowy Dom Kultury Jaworzno, ul. Inwalidów Wojennych 2 - Przepraszam, nie przeszkadzam? - Spektakle premierowe Teatru Oddzielnego (15 zł)
• 19.00 - Latawiec - klub muzyczny/restauracja, Będzin, ul. Zwycięstwa 36 - 10 lat proAge - koncert jubileuszowy (20 zł)
• 19.30 – NOSPR - AUKSO / LESZEK MOŻDŻER (60 zł – 85 zł)
• 20.00 – Mega Club, Katowice, Żelazna 15 – Koncert: KęKę (45 zł)
• 20.00 - Teatr Rozrywki Marii Konopnickiej 1, Chorzów - 24. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych A Part: TEATR INŻYNIERYJNY AKHE (Rosja): MR. CARMEN [teatr wizualny] (35zł)

Niedziela 17.05

• 9.00 - budynek MOSIR w Parku Środula, Sosnowiec, ul. 3 Maja 51 - Bike Atelier Triathlon Sosnowiec (90 zł – 150 zł)
• 9.00 - Biuro Zawodów, Zespół Szkół w Wyrach przy ulicy Puszkina 10 - Bieg Wyrski V (25 zł – 45 zł)
• 10.00 – Muzeum Śląskie, Dobrowolskiego 1 – Joga na trawie (wstęp wolny)
• 10.00 – Expo Silesia, Sosnowiec, Braci Mieroszewskich 124 - MotoLegends - wystawa i targi pojazdów zabytkowych, klasycznych i kolekcjonerskich (22 zł – 66 zł)
• 10.00 - Dolomity Sportowa Dolina, Bytom - II Bieg Harpagana - Ekstremalna Dolina (99 zł – 189 zł)
• 11.00 - Klub Studencki Spirala, Gliwice, Pszczyńska 85 - 16 Gliwicka Giełda Płytowa w Spirali (wstęp wolny)
• 11.30 – Filharmonia Śląska, Sokolska 2 - Koncert familijny - Akademia Muzycznego Smaku: Słoneczne brzmienia lata (wyprzedane)
• 12.00 - Katowice Rynek Plac nad Rawą Rynek - Rynek Smaków Katowice (wstęp wolny)
• 12.00 - Plac Baczyńskiego, Tychy - Żarciowozy w Tychach (wstęp wolny)
• 12.30 – Muzeum Górnośląskie, Bytom, pl. Jana III Sobieskiego 2 - Galeria Malarstwa Polskiego oraz spotkanie przy obrazie Stanisława Lentza „Holender z gitarą” – oprowadzanie z kuratorem w ramach cyklu „Malarski deser” (wstęp wolny)
• 14.00 – Muzeum Górnośląskie, Bytom, ul. W. Korfantego 34 - Muzycy obrazu. Alfred Lenica. Jan Lenica – oprowadzanie z kuratorem (wstęp z biletem na wystawy czasowe)
• 14.30 – Kino Kosmos, Sokolska 66 – Rodzina w kinie: zabawy dla dzieci + „Solan i Ludwik – wielki wyścig z serem” (17 zł, 15 zł)
• 15.00 – Kino Kosmos, Sokolska 66 – Filmowe popołudnie dla dzieci: „Wyprawa do lasu” (8 zł)
• 16.00 – Muzeum Górnośląskie, Bytom, gmach główny, pl. Jana III Sobieskiego 2 - (Nie)znana historia. Miecz z Kielczy – oprowadzanie z kuratorem (wstęp: w cenie biletu na wystawy czasowe)
• 17.00 – Teatr Żelazny, Armii Krajowej 40 – Spektakl: „Seks dla opornych” (45 zł)
• 17.00 - Ośrodek Sportu i Rekreacji "Skałka", Świętochłowice, ul. Parkowa 1 – Dni Świętochłowic: Big Silesian Band, zespół „SUNRISE” ze Świętochłowic + Śląskie Biesiadowanie „Na placu u Poloczka (wstęp wolny)
• 18.00 – NOSPR - ORKIESTRA MUZYKI NOWEJ (10 zł)
• 18.00 - Teatr Rialto, Świętego Jana 24, Katowice , Katowice - 24. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych A Part: IVO DIMCHEV (Bułgaria) [koncert] (35zł)
• 18.00 – City Pub, 3 Maja 23 - Speed Dating w Katowicach (28-39 lat) (30 zł, 40 zł)
• 18.00 - Młodzieżowy Dom Kultury Jaworzno, ul. Inwalidów Wojennych 2 - Przepraszam, nie przeszkadzam? - Spektakle premierowe Teatru Oddzielnego (15 zł)
• 19.00 – KATO, Mariacka 13 - Pokaz filmu 'Archikosmos' (informacje u organizatora)
• 19.00 – Wyższa Szkoła Techniczna, Katowice, Rolna 43 - Fotografowanie polskiej przyrody - bezpłatne warsztaty i spotkanie autorskie (zgłoszenia)
• 19.00 - Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko, Gliwice, Pszczyńska 85 - LAO CHE (50 zł, 70 zł)
• 20.00 - Teatr Rozrywki Marii Konopnickiej 1, Chorzów - 24. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych A Part: UNITED COWBOYS (Holandia): STUDIA NAGOŚCI. MENU [teatr tańca/teatr wizualny] (35zł)
• 22.00 - boisko Uniwersytetu Śląskiego (ul. Moniuszki), Katowice - 24. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych A Part: TEATR A PART: FAUST [widowisko plenerowe]

 


Data
11.06.2018
- 17.06.2018
Położenie
w centrum miasta
Rodzaj wydarzenia
Kulturalne / Sportowe / Turystyczne / Plenerowe / Inne / Warsztaty / Kulinarne / Wykłady i prelekcje
Region turystyczny
Śląsk
Adres

Katowice
Kontakt
Znajdź wydarzenie
Kalendarium wydarzeń