Opis wydarzenia
Data wydarzenia: 4 czerwca 2018 - 10 czerwca 2018
RCIT Katowice

CO, GDZIE, KIEDY W KATOWICACH 04.06-10.06


Imprezy 04.06 – 10.06

Poniedziałek - 4 czerwiec

• 10:00 – Kino Kosmos dla Dzieci Sokolska 66, Katowice - Dzień Dziecka z poszukiwaniem skarbów i Jaskiniowcem (12 zł)

• 15:00 - Mediator Spółdzielnia Ul. Kiepury 47, Sosnowiec - Bezpłatne porady prawne (zapisy tel. 531-285-825)

• 15:00 - Samorząd Studencki Wydziału AEiI Politechniki Śląskiej ul. Akademicka 16, Gliwice - Grill AEI l Chill & BBQ l Łąka Igrowa (wstęp wolny)

• 17:00 - Centrum Sztuki Filmowej / Kino Kosmos Sokolska 66, Katowice - Pokaz specjalny "Zimnej wojny" z udziałem twórców filmu (WYPRZEDANY)

• 17:00 - Miejska Galeria Sztuki MM w Chorzowie ul. Sienkiewicza 3 - Kiejstut Bereźnicki – malarstwo: malarstwo: wernisaż (wstęp wolny)

• 17:00 - Galeria Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu, ul. 3 maja 91a - Jubileuszowa X edycja konkursu fotograficznego „Kreatywne Zabrze” – wernisaż wystawy (wstęp wolny)

• 17:30 - Mrowisko. Centrum Kultury Studenckiej Politechniki Śląskiej Pszczyńska 85, Gliwice - Konferencja "Nowe Technologie"(zapisy)

• 18:00 – plac Sejmu Śląskiego, Katowice - Chwila wielka dla całego Śląska / reż. R. Talarczyk: ruszamy spod pomnika na PLACU SEJMU ŚLĄSKIEGO aby zwiedzić zabytkowy westybul, Salę Sejmu Śląskiego i Salę Marmurową (szczegóły u organizatora)

• 18:00 - Pracownia SMAKU Jolanta Kleser Kościuszki 12, Katowice - Warsztaty z Jolantą Kleser - Kolory Maroka (175 zł)

• 18:00 - RELAX pracownia szkoleniowo – eventowa Wolności 177, Zabrze - Kopalnia Głosu // warsztaty autorskie (20-25 zł)

• 18:30 - Restauracja Stare i nowe Chorzowska 7 b, Katowice - Podróże ze "Stare i nowe" – Gruzja: Ana Kvaratskhelia z Zugdidi oraz David Janashvili z Tbilisi (zapisy: 32 209 70 41)

• 19:00 - Klub Podróżników – Namaste Jana III Sobieskiego 27, Katowice - Kryzys wenezuelski i 5 lat podróży rowerowej (szczegóły u organizatora)

• 19:00 – Fundacja Futprints ulica Augustyna Kordeckiego 5, Katowice - Polish cafe for foreigners (wstęp wolny)

• 19:00 - Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach ul. Zacisze 3 - Koncert Akademickiej Orkiestry Symfonicznej (Bezpłatne wejściówki do odbioru w Informacji AM)

• 19:00 - Klub Muzyczny Faust ul. Złota 1, Katowice - Heatseeker/ Embitter/ Kosa Ostra (15 zł)

• 19:00 - Chorzowskie Centrum Kultury Henryka Sienkiewicza 3, Chorzów - Koncert muzyki filmowej w wykonaniu Studia Wokalistyki Estradowej (5-10 zł)

• 19:30 - Klub Studencki Spirala Pszczyńska 85, Gliwice - Po Prostu IMPRO / Wieczór komedii improwizowanej (wstęp wolny)

• 20:00 - Centrum Sztuki Filmowej / Kino Kosmos Sokolska 66, Katowice - Uroczysta premiera "Zimnej wojny" + rozmowa z twórcami filmu (WYPRZEDANY)

Wtorek - 5 czerwiec

• 09:30 - Miejska Biblioteka Publiczna w Mysłowicach Strumieńskiego 4, Mysłowice - spektakl teatralny "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" w wykonaniu aktorów Studia Teatralnego Krak-Art z Krakowa (wstęp wolny)

• 10:00 - Park Ekologiczny przy Ośrodku Edukacyjnym Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego w Będzinie, ul. Ignacego Krasickiego 25 - Powiatowe Obchody Światowego Dnia Ochrony Środowiska (wstęp wolny)

• 17:00 - Biblioteka Śląska Plac Rady Europy 1, Katowice - Spektakl „Dlatego żyjemy” – „This Is Why We Live” (wstęp wolny)

• 17:00 – MBP Filia nr 14, ul. Piastów 20, Os. Tysiąclecia - Śląscy Teksańczycy wczoraj i dziś. Wernisaż wystawy Towarzystwa Przyjaciół Sławięcic, Father Leopold Moczygemba Foundation z Teksasu oraz Muzeum Diecezjalnego w Opolu (wstęp wolny)

• 17:00 - Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu, ul. Baczyńskiego 12 - Martyna Biesiada - "Podróż do Chin" - spotkanie podróżnicze (wstęp wolny)

• 17:00 - Stacja Artystyczna RYNEK Rynek 4-5, Gliwice - Spotkanie dla rodziców - "Jak zrobić by niejadek zjadł obiadek?" (wstęp wolny)

• 17:30 - Herbaciarnia Filiżanka ul. Małachowskiego 7./1, Sosnowiec - Piano After Work przy muzyce na żywo w wykonaniu studenta Akademii Muzycznej w Katowicach (szczegóły u organizatora)

• 18:00 - Muzeum Śląskie ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice - Architektura Muzeum Śląskiego // warsztaty fotograficzne (zapisy, wstęp wolny)

• 18:00 - Centrum Sztuki Filmowej / Kino Kosmos Sokolska 66, Katowice - Lekcje Filmowe - czyli jak czytać kino: Lekcja 12.: KINO POLSKIE, SZAFA POLSKA – Moda, obrazy i symbole "GRA" reż. Jerzy Kawalerowicz (14zł)

• 18:00 - Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach al. Wojciecha Korfantego 6, Katowice - Drugi cykl warsztatów twórczych z aktorami teatru tańca: Siła obecności i zmysłów (29-50 zł)

• 18:00 - Restauracja Odlot Lotnisko 1, Katowice - Powitanie lata. Śląskie śniadania nieruchomości (30 zł)

• 18:00 - Latawiec - klub muzyczny/restauracja ul. Zwycięstwa 36 (obok stacji Lotos) Park Dolna Syberka, Będzin - Wieczór z planszówkami w Latawcu (wstęp wolny)

• 19:00 - Katowice Miasto Ogrodów plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice - Kuba Badach Oldschool (79-129 zł)

• 19:00 - Klub Podróżników – Namaste Jana III Sobieskiego 27, Katowice - Indonezja 2017 - wspomnienia z wyprawy Kochanowski w Azji (szczegóły u informatora)

• 19:00 - Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu ul.3 Maja 91a, Zabrze - Kacper Ruciński "Bóg Jest Mięsożerny" (35-45 zł)

• 19:30 - Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP Katowice-Panewniki, ul. Panewnicka 76 - podsumowanie akcji „Śląskie Dzieciom z Aleppo”: Zespół Pieśni i Tańca Śląsk (wstęp wolny)

• 20:00 - Fabryka Porcelany Porcelanowa 23, Katowice - Tubądzin Design DAYS (bilety)

• 21:30 - Klub Studencki Spirala Pszczyńska 85, Gliwice - Salsoteka w Spirali: salsa, bachata, kizomba (wstęp wolny)

Środa - 6 czerwiec

• 10:00 - Szkoła Podstawowa nr 27 w Gliwicach ul. Rubinowa 16a - Odsłonięcie pomnika - deportacje mieszkańców Starych Gliwic (wstęp wolny)

• 11:00 - Bystrzak Dąbrowa Górnicza - Akademia Twórczego Rozwoju 3 Maja 13, Dąbrowa Górnicza - Multisensoryczny Plac Zabaw – wakacyjnie (35 zł)

• 11:00 - Bobo love Bankowa 7, Gliwice - Warsztat: Mama wraca do pracy (cegiełka)

• 11:30 - Pałac Kultury Zagłębia pl. Wolności 1, Dąbrowa Górnicza - Tańce z różnych stron świata - koncert symfoniczny dla dzieci (bilety)

• 12:00 – Rynek, Katowice - Happening czytelniczy III katowicka edycja ogólnopolskiej akcji (wstęp wolny)

• 16:00 - Stacja Artystyczna RYNEK Rynek 4-5, Gliwice - Spruj to - spotkania miłośników rękodzieła (wstęp wolny)

• 17:00 - Muzeum Historii Katowic ul. ks. J. Szafranka 9, Katowice - wernisaż wystawy „W słońcu i w cieniu”: Prace plastyczne uczniów Szkoły Podstawowej Nr 61 im. Polskich Kawalerów Maltańskich Specjalnej w Katowicach (wstęp wolny)

• 17:00 – CINiBA Bankowa 11a, Katowice - Warsztaty public relations z dr. Krystianem Dudkiem: "Stwórz swój wizerunek" (zapisy)

• 17:00 - Oddział Muzeum Historii Katowic -Dział Etnologii Miasta Rymarska 4, Nikiszowiec, Katowice - Śląska posłanka w Sejmie RP Halina Stęślicka: wykład Ewy Piaskowskiej (informacje u organizatora)

• 17:00 - Meritum - Szkolenia i Rozwój Osobisty Panewnicka 36/2, Katowice - Festiwal Kobiet Endorfiny 2018 (30-70 zł)

• 17:00 – Sztygarka ul. Piotra Skargi 34 a/d, Chorzów - Otwarcie wystawy plakatu iberoamerykańskiego Sabor Latino Carteles Latinoamericanos + koncert zespołu Luftwafle (wstęp wolny)

• 17:00 – Muzeum Górnośląskie Sala Kolumnowa, ul. W. Korfantego 34 - Artystyczne wizje ery karbońskiej – spotkanie towarzyszące wystawie czasowej „Kiedy węgiel był zielony – twórczość Ludwika Holesza” (wstęp wolny)

• 17:00 – Muzeum Górnośląskie Centrum Edukacji, pl. Jana III Sobieskiego 2, Bytom - „Jak to się pisze po naszymu?” – spotkanie z cyklu „Śląsk w kontekście” (wstęp wolny)

• 17:00 - SPOON Adrian Feliks Wolności 101, Chorzów - Spotkania z winem cz. I - Wybiórczo po Północnej Italii (139 zł)

• 17:00 - Przystanek11 Paderewskiego 11, Zabrze - Ameryka - ta kuchnia Was zaskoczy (170 zł)

• 17:30 - Pozytywna KAWKA ul. Sikorskiego 45/04, Katowice - Od Nowiu Do Pełni - spotkanie z Dorotą Komasa (10 zł)

• 17:30 - Pracownia dsceramika & sklep z rękodziełem Jana Pawła II 14D /II, Gliwice - Warsztaty tworzenia Makramy (100 zł)

• 18:00 - Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach al. Wojciecha Korfantego 6, Katowice - Drugi cykl warsztatów twórczych z aktorami teatru tańca: Siła obecności i zmysłów (29-50 zł)

• 18:00 - Rondo Sztuki Rondo im. Jerzego Ziętka 1, Katowice - Efekt pasażu - premiera książki Romana Lewandowskiego (szczegóły u organizatora)

• 18:00 - ArtKwarium 3 Maja 1, Sosnowiec - spotkanie autorskie z profesorem Zbigniewem Białasem oraz promocję nowej publikacji autora - "Rutka" (wstęp wolny)

• 18:00 - Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu ul.3 Maja 91a - Warsztaty "brudnych rąk i nóg" na Dzień Dziecka (zapisy, 30 zł)

• 18:30 - Galeria Katowice Ul. Sw. Jana 10, Katowice - wernisaż wystawy fotografii Krzysztof Szlapy „Stany widzenia” (wstęp wolny)

• 18:30- Kino Światowid 3-go Maja 7, Katowice - Spotkanie Filozoficzne #4: przedpremierowa projekcja thrillera psychologicznego THELMA Joachima Triera (18 zł)

• 19:00 - Underground Pub pl. Korfantego 1, Tychy - Kacper Ruciński "Bóg Jest Mięsożerny" (35-45 zł)

• 19:30 - Katowice Miasto Ogrodów plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice – Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii- finał w Katowicach: koncert Fisz i Emade (15 zł)

Czwartek - 7 czerwiec

• 09:00 - Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach, ulica Piastów 20 - Żywa Biblioteka. Zmierz się z uprzedzeniami (wstęp wolny)

• 10:30 - Muzeum Śląskie ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice - Seminarium dla przedsiębiorców nt. wymiany handlowej z Kanadą / Doing business with Canada (zapisy, wstęp wolny)

• 13:00 - Mediateka, ChCk, Chorzów, ul. H.Sienkiewicza 3 - III PlakatFest | wykład oraz prezentacja: Iwona Pomianowska (Belgia); „Wizualana percepcja na podstawie filmu i obrazów oraz najnowsze technologie cyfrowe Augmented Reality, Virtual Reality”

• 13:00 - CKZiU w Sosnowcu ul. Generała Grota Roweckiego 64 - Święto Szkoły - Pokaz Mody "Jungle" (szczegóły u organizatora)

• 14:00 - Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach Plac Sławika i Antalla 1 - XLIX Zjazd Okulistów Polskich (IMPREZA ZAMKNIĘTA)

• 15:00 - Galeria w Bramie, Chorzów – Plakatfest 2018 I Otwarcie wystawy plakatu z okazji 150-cio lecie Królewskiej Huty. Zaprezentowane zostaną plakaty projektowane specjalnie na uświetnienie jubileuszu Chorzowa (wstęp wolny)

• 16:30 - Park Naukowo-Technologiczny "Technopark Gliwice" ul. Konarskiego 18C, Gliwice - Start it up! - edycja V (wstęp wolny)

• 16:30 – Apasmart Tarnogórska 260, Gliwice - Smart Architecture Event: Tematem wydarzenia będzie ARCHITEKTURA REZYDENCJI. Światło, przestrzeń, design (zapisy)

• 17:00 - Biblioteka Śląska Plac Rady Europy 1, Katowice - Akademia Ekumeniczna i dialogu międzyreligijnego (wstęp wolny)

• 17:00 - MDK "Południe" w Katowicach Żeleńskiego 83, Katowice - warsztaty szycia i tworzenia z tkanin "Spod igły wyjęte" (zapisy)

• 17:00 - Meritum - Szkolenia i Rozwój Osobisty Panewnicka 36/2, Katowice - Festiwal Kobiet Endorfiny 2018 (30-70 zł)

• 17:00 - Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie im. Stefana Żeromskiego plac prof. Włodzimierza Wójcika, Będzin - Spotkanie autorskie z Tomaszem Sekielskim (wstęp wolny)

• 18:00 - Kinoteatr Rialto ul. Św. Jana 24, Katowice - Jurek / film o Kukuczce i rozmowa z twórcami filmu i spektaklu (14 zł)

• 18:00 - Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach al. Wojciecha Korfantego 6 - Debata i wernisaż "Oblicza uchodźstwa"/ "Gesichter der Flucht" (wstęp wolny)

• 18:00 - Strefa Centralna Plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice - Startupy, które zmieniają świat na lepsze #2 | (zapisy, wstęp wolny)

• 18:00 - Kawiarnia Fotograficzna Katowice Teatralna 4 - Rodzeństwo bez zazdrości, czyli jak budować ciepłe relacje (zapisy, wstęp wolny)

• 18:00 - Pałac Schoena - Muzeum w Sosnowcu ul. Chemiczna 12- Spotkanie z Zofią Romaszewską w cyklu 'Ludzie wolności' (wstęp wolny)

• 18:00 – MUZA ul. Warszawska 2, Sosnowiec - Kino w Muzie: Co przynosi przyszłość, reż. Mia Hansen – Løve (8-10 zł)

• 18:00 - Kawiarnia Galeria Kamienica, Chorzów, Rynek 7 - III PlakatFest | wykłady: Chris Smentkowski, Aleksandra Giza (wstęp wolny)

• 18:00 - Galeria StrefArt ul. Fabryczna 2, Tychy - Obrazy i obiekty Jerzy Sojka | Wernisaż wystawy (wstęp wolny)

• 18:00 - Muzeum Górnośląskie Plac Jana III Sobieskiego 2, Bytom - Wystawa Ballada o mieście: wernisaż (wstęp wolny)

• 18:00 - Dom Pamięci Żydów Górnośląskich ul. Poniatowskiego, Gliwice - O pochodzeniu nazwisk Żydów śląskich i znaczeniu edykty emancypacyjnego z roku 1812: Wykład poprowadzi Marek Wojcik (wstęp wolny)

• 18:00 - Stadion "Arena Zabrze", ul. Roosevelta 81 - Student Fest 2018 (wstęp wolny)

• 18:00 - Marina Gliwice - Przystań motorowodna - Sklep żeglarski Portowa 28, Gliwice - Czwartkowy rejs muzyczny: 3Miłość (zapisy 49 zł)

• 18:30 - Kino KADR Plac Wolności 1, Dąbrowa Górnicza - Short Waves on Tour: objazdowy konkurs filmów krótkometrażowych (8 zł)

• 19:00 - Drzwi Zwane Koniem Warszawska 37, Katowice - 40. Czwartek Social Media w Katowicach (wstęp wolny)

• 19:00 - Centrum Sztuki Filmowej / Kino Kosmos Sokolska 66, Katowice - Dziecko Rosemary + spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską, autorką książek: "Komeda. Osobiste życie jazzu" i bestselerowej biografii "BEKSIŃSCY. Portret podwójny" (23 zł)

• 19:00 - Pepita Tapas & Wine Bar Gliwicka 49, Katowice - Morze na talerzu - kolacja z winem (149 zł)

• 19:00 - CK Wiatrak ul. Wolności 395, Zabrze - Kazik & Kwartet ProForma Zabrze (od 60 zł)

• 19:00 - KINO AMOK ul. Dolnych Wałów 3, Gliwice - KapelMistrze | seans na życzenie widzów (10-12 zł)

• 20:00 - KluboGaleria SARP Dyrekcyjna 9, Katowice - Jam Session w KluboGalerii SARP by Silesia Jams (wstęp wolny)

• 20:00 - Miasto Tychy Niepodległości 49, Tychy - Nightskating Tychy (wstęp wolny)

• 20:00 - KINO AMOK ul. Dolnych Wałów 3, Gliwice - Short Waves on Tour: Objazdowy konkurs polskich filmów krótkometrażowych (8 zł)

• 20:00 - Czwartek Jazzowy z Gwiazdą o. Jana Siemińskiego 22, Gliwice – koncert: Trio Sefardix – Maggid (20-25 zł)

• 20:30 - Inny Czas al. Bielska 135c/26, Tychy - Wyjątkowy Koncert relaksacyjny - misy i gongi (30 zł)

Piątek - 8 czerwiec

• 09:00 - Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach, ulica Piastów 20 - Żywa Biblioteka. Zmierz się z uprzedzeniami (wstęp wolny)

• 09:00 - Ichigo - Japońskie Centrum Kultury i Biznesu Moniuszki 7, Katowice - Biznes z Japonią: szkolenie (480 zł)

• 11:00 - Katedra Teorii Zarządzania / Management Theory Department UE Katowice ul. 1 Maja 50, Katowice - Wykład gościnny: Negocjacje W Sytuacjach Kryzysowych (wstęp wolny)

• 11:00 - Śląskie Centrum Wolności i Solidarności ul. Wincentego Pola 38, Katowice - Spotkanie z ks. Henrykiem Bolczykiem (zapisy, wstęp wolny)

• 11:00 - Chorzowskie Centrum Kultury Henryka Sienkiewicza 3, Chorzów - PLAKATFEST - WARSZTATY CYJANOTYPII (wstęp wolny, zapisy)

• 16:00 - Katowice Rynek Plac nad Rawą - Koncert z okazji 50-lecia Uniwersytetu Śląskiego: Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice” (SZPiT), Stanisław Soyka, Renata Przemyk, Maciej Lipina, Banana Boat, Pokahontaz oraz Voo Voo (wstęp wolny)

• 17:00 – Galeria szyb Wilson, ul. Oswobodzenia 1 , Katowice – ART NAJF FESTIWAL 2018 – uroczyste otwarcie : koncert Makula Band + prezentacja dzieł + koncert SAM ALTY + pokaz grupy MAGO (wstęp wolny)

• 17:00 - Polifonie/Katowice Teatralna 4 - Spotkanie z Rafałem Olbińskim (wstęp wolny)

• 17:00 - Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum ul. Ligocka 103, Katowice - Piknik Nauki i Kultury (wstęp wolny)

• 17:00 - InviMed Katowice, ul. Piotrowicka 83 - Tata - moje przyszłe imię - bezpłatny warsztat dla mężczyzn (zapisy, wstęp wolny)

• 17:00 – Muza, ul. Warszawska 2, Sosnowiec – Wystawa malarstwa Teresy Stawińskiej – Nalepy „Nastroje” – wernisaż (wstęp wolny)

• 17:30 - Meritum - Szkolenia i Rozwój Osobisty Panewnicka 36/2, Katowice - Festiwal Kobiet Endorfiny 2018 (30-70 zł)

• 18:00 - Kino Światowid 3-go Maja 7, Katowice - 12. Węgierska Wiosna Filmowa w Światowidzie: MIŁOŚĆ I HAZARD (Kincsem) reż. Gábor Herendi (18 zł)

• 18:00 - Fundacja Kultura Obrazu, ul. Kordeckiego 2 - otwarcie wystawy Doroty Buczkowskiej „Rok w sanatorium” (wstęp wolny)

• 18:15 - EC Szombierki, ul. Kosynierów 30, Bytom - INDUSTRIADA z Muzeum Górnośląskim w EC Szombierki: Premiera filmu „Historia i teraźniejszość EC Szombierki” (wstęp wolny)

• 19:00 - Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego Rynek 10, Katowice - PS* Premiery Studenckie w Teatrze Śląskim: „Pod presją” / reż. Maja Kleczewska (25 zł)

• 19:00 - Klub Muzyczny Faust - dawniej Korba ul. Złota 1, Katowice - Devil's Fallout Tour Pt. 3 (25 zł)

• 20:00 – KAFEJ Chorzowska 5, Katowice - Miuosh na dachu Kafeja (15 zł)

• 20:00 - Drzwi Zwane Koniem Warszawska 37, Katowice - Foonyap x Alder & Ash x Ba:zel (20 zł)

• 20:00 - Kinoteatr Rialto ul. Św. Jana 24, Katowice - Koncert otwarcia 24. Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych A Part: Drekoty (25 zł)

• 20:00 - Klub Panorama w Katowicach-Ligocie ul. Śląska 75 - Zespół SAMI (wstęp wolny)

• 20:15 - Kino Światowid 3-go Maja 7, Katowice - 12. Węgierska Wiosna Filmowa w Światowidzie: OBYWATEL (Az állampolgár) reż.. Roland Vranik (18 zł)

Sobota - 9 czerwiec

• 09:00 – Filigranki Katowice ul. Uniczowska 25 lok. 6 - Galaxia - dwa mediowe warsztaty z Moniką Januszewską-Rosik (109 zł)

• 09:00 - Meritum - Szkolenia i Rozwój Osobisty Panewnicka 36/2, Katowice - Festiwal Kobiet Endorfiny 2018 (30-70 zł)

• 09:00 - Park im. Tadeusza Kościuszki w Katowicach - 108. parkrun Katowice (zapisy, wstęp wolny)

• 09:00 - Śniadanie na trawie al. Różana 2, Chorzów - Śniadanie na trawie 2018 (wstęp wolny)

• 10:00 - Dominikanie Katowice ul. Sokolska 12, Katowice - Dominikański Festyn Parafialny (wstęp wolny)

• 09:00 - Targowisko Pod Ratuszem ul. Boboli, Zabrze – Dzień Dziecka (wstęp wolny)

• 10:00 - Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach - Warsztaty tańca współczesnego - Dancing Body (zapisy, wstęp wolny)

• 10:00 - Mikołowskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu Rynek 16, Mikołów - Dzień Aktywności Społecznej 2018 (wstęp wolny)

• 10:00 - MOSiR Zabrze ul Matejki 6 – Pionek: 29 edycja jednej z największych imprez planszówkowych na południu Polski, Rodzinne Spotkanie z Grami Planszowymi (8-35 zł)

• 10:00 - Centrum Edukacji i Rehabilitacji ul. Wyciska 5, Zabrze - Festyn Urodziny Rodziny (wstęp wolny)

• 10:00 - Expo Silesia ul. Braci Mieroszewskich 124, Sosnowiec - XIII edycja AUTO MOTO SHOW (10-15 zł)

• 11:00 - Miejski Dom Kultury Koszutka Grażyńskiego 47, Katowice - Międzynarodowy Festiwal Stepowania TAP DANCE International (wstęp wolny)

• 11:00 - Kurka Bez Piórka Powstańców 4, Katowice - Warsztaty wyplatania makramowej Torebki (120 zł)

• 11:00 - Inny Czas al. Bielska 135c/26, Tychy - Mandragora - spotkanie z Dziką Mentorką. Otwarty Krąg Kobiet (50 zł)

• 11:00 - Galeria Wnętrz ReFORMA Pszczyńska 192, Gliwice - Urządź się z Natalią Nguyen (informacje u organizatora)

• 11:00 - Teatr Zagłębia w Sosnowcu ul. Teatralna 4 - Warsztat: Wszystko co chciałbyś wiedzieć o współczesnym teatrze (5 zł)

• 11:00 - Teatr Zagłębia w Sosnowcu ul. Teatralna 4, Sosnowiec - Vintage Market w Ogrodzie Teatralna (wstęp wolny)

• 12:00 - Muzeum Śląskie ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice - Industriada 2018 w Muzeum Śląskim (wstęp wolny)

• 12:00 - Park im. Tadeusza Kościuszki w Katowicach - Katowicki Dzień Psiaka III (wstęp wolny)

• 12:00 – Walcownia 11 Listopada (wjazd od ulicy Rozdzieńskiej 25), Katowice - Industriada 2018 w Walcowni (wstęp wolny)

• 12:00 - Oddział Muzeum Historii Katowic - Dział Etnologii Miasta Rymarska 4, Nikiszowiec, Katowice- Industriada - Osiedle Nikiszowiec (wstęp wolny)

• 12:00 - Fabryka Porcelany Porcelanowa 23, Katowice - Industriada 2018 w Fabryce Porcelany (wstęp wolny)

• 14:00 - Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie ul. Karola Miarki 5– Noc Bibliotek: film animowany dla dzieci, film fantasy, przygodowy, Muzyczna Kawiarenka Literacka – rozmowy o literaturze przy muzyce, prezentacja własnej twórczości literackiej, książki polecane do przeczytania, film biograficzny, dramat (wstęp wolny)

• 14:00 - Centrum Tańca i Ruchu STEP DANCE Jasna 31, Gliwice - V Festiwal tańca stepdance show (zapisy)

• 14:30 - Parafia NSPJ i św. Jana Bosko w Katowicach ul. Fredry 26, Katowice - III Festyn Rodzinny OD SERCA Mundial Piotrowice 2018 (wstęp wolny)

• 15:00 - Amfiteatr Park Zadole Park Zadole, Katowice - Śląskie uderzenie – koncert (wstęp wolny)

• 15:00 - Dom Pamięci Żydów Górnośląskich ul. Poniatowskiego, Gliwice - 13. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Żydowskie Motywy: NA RINGU ŻYCIA reż. Uri Borreda (Włochy, 2016, 60 min.) (wstęp wolny)

• 15:00 - OSP KSRG Gliwice-Brzezinka ulica Radomska 132, Gliwice - III Strażacki Piknik Sportowy dla Dzieci (wstęp wolny)

• 15:00 - Teatr Zagłębia w Sosnowcu ul. Teatralna 4 - Akcja: Krytyka teatralna (5 zł)

• 15:00 - Górka Środulska ul.3 Maja 51, Sosnowiec - Piknik rodzinny "Dzień Hutnika i Dzień Dziecka" w Sosnowcu (wstęp wolny)

• 15:30 – MDK Giszowiec plac Pod Lipami 1, Katowice - Industriada z haftem (zapisy 32 206 46 42)

• 16:00 - Rondo Sztuki Rondo im. Jerzego Ziętka 1, Katowice - Poczytalność: "Nie ma co się obrażać. Nowa polska ilustracja" Spotkanie autorskie z Patrykiem Mogilnickim – autorem książki o młodych polskich ilustratorach (wstęp wolny)

• 16:00 - Biblioteka Główna SUM w Katowicach ul. Warszawska 14, Katowice - Noc Bibliotek w Bibliotece Głównej (wstęp wolny)

• 16:00 - Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach Filia nr 19, ul. Obrońców Westerplatte 10 - Noc Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach: Warsztaty rękodzielnicze z Sonią Włodarczyk, _Przygody Koziołka Nie-Matołka – przedstawienie dla dzieci, Klub Gier Planszowych (zapisy)

• 16:00 - Rodzinne ogródki działkowe im. Wieczorka Górniczego Dorobku 21, Katowice - Gala Śląskiej Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości (zapisy)

• 16:00 - Filia nr 19 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach Obrońców Westerplatte 10, Katowice - Warsztaty rękodzielnicze z Sonią Włodarczyk, Przygody Koziołka Nie-Matołka – przedstawienie dla dzieci, Klub Gier Planszowych (wstęp wolny)

• 16:00 - MBP Tychy al. Marszałka Piłsudskiego 16, Tychy - Noc Bibliotek (wstęp wolny)

• 16:00 - III GP Biegatonu - Leśna Szarańcza 2018 ul. Leśna, Wilkowyje, Tychy - III GP Biegatonu - Leśna Szarańcza 2018 "Dla Nikosia" Bieg nr 1 (20-25 zł)

• 16:00 - Starochorzowski Dom Kultury Siemianowicka 59, Chorzów - Warsztaty Taneczne z Reglą Marią Hernandez-Madej (30 zł)

• 16:00 – Park Syberka Będzin – Dni Będzina 2018: Maryla Rodowicz, Blue Cafe, Katarzyna Cerekwicka, Ich Troje, Margaret, Elektryczne Gitary, Wojciech Gruszczyński, Zupa (wstęp wolny)

• 16:00 – MUZA ul. Warszawska 2, Sosnowiec - Kabareton Charytatywny dla Maćka Koperczaka (zaproszenia dostępne w kinie Muza)

• 16:30 - Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach Filia nr 6, ul. Bytomska 8 A - Noc Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach: Warsztaty kreatywnego doboru i wyszukiwania książek dla małych i dużych (zapisy)

• 17:00 - Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach Filia nr 11, ul. Grażyńskiego 47- Noc Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach: Literacki Survival, Certyfikowane szkolenie przeprowadzone zostanie na bazie literatury polskiej!, Piknik w Pustyni i w Puszczy, Aleja Złoczyńców, Labirynt na Jeżycach, [Obowiązują wcześniejsze zapisy. Liczba miejsc ograniczona!]

• 17:00 - Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach Filia nr 16, ul. Wajdy 21 - Noc Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach: Nie do wiary, w bibliotece dzieją się czary! - przedstawienie Teatru MASKA , (G)rywalizacja literacka, _Rozgrywki gier planszowych (zapisy)

• 17:00 - Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach Filia nr 28, ul. Uniczowska 36 - Noc Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach: Warsztaty detektywistyczne z „Doświadczalnią”: _Escape Room _Wernisaż pod napięciem… czyli zagadka włamania do biblioteki , [Obowiązują wcześniejsze zapisy. Liczba miejsc ograniczona!]

• 17:00 - Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach Filia nr 32, ul. Grzyśki 19 A - Noc Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach: Czytanie najpiękniejszych wierszy i fragm. prozy o Polsce, Baśniowy Polonez z książkowymi bohaterami , Polska pod znakiem zapytania - zagadkowa zabawa plenerowa, Historia w obrazach i dźwiękach, warsztaty plastyczne (zapisy)

• 17:00 - Parafia Ewangelicko-Augsburska św. ap Piotra i Pawła w Tychach Ul. Bpa Juliusza Burschego 20 - Peter Francis & Community Gospel Choir, koncert w Tychach (wstęp wolny)

• 17:00 - Klubokawiarnia EDEN Tuwima 31, Bytom - RAP KONCERT (10 zł)

• 18:00 - Kino Światowid 3-go Maja 7, Katowice - 12. Węgierska Wiosna Filmowa w Światowidzie: MĘSKOŚĆ (Férfikor) reż. Péter Politzer (18 zł)

• 18:00 - Tychy Mediateka Piłsudskiego 16, Tychy - Next Wave / Pękala | Kordylasińska-Pękala (20-30 zł)

• 18:30 - Śląska Prohibicja Krawczyka 1, Katowice - Industriada 2018 w Śląskiej Prohibicji - Industria jest kobietą!: Laura Dixieland Band + Holeviaters (wstęp wolny)

• 18:30 - Klub Wysoki Zamek Ul. Gliwicka 96a, Katowice - Koncert hip-hop Wysoki Zamek Katowice (wstęp wolny)

• 19:00 – Spodek Aleja Korfantego 35, Katowice - Otwarcie XI Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych (bezpłatne wejściówki)

• 19:00 - Cztery kąty i Smak piąty Jankego 73, Katowice - Gorąca hiszpańska fiesta | koncert (50 zł)

• 19:00 - Miejski Dom Kultury "Szopienice - Giszowiec" w Katowicach ul Gen. J. Hallera 28 - Pustynne Tajemnice IV -Spektakl Orientalny- SURAIYA DANCE ACADEMY I GOŚCIE (25-30 zł)

• 19:00 - Bytom Rynek Ulica Rynek, Bytom - Bytomski walc na sto par i potańcówka na rynku (zapisy, wstęp wolny)

• 19:00 - Dobry Zbeer ul. Górnych Wałów 30, Gliwice - IGraGitara koncert "Utwory znane i mniej znane" (zapisy, wstęp wolny)

• 20:00 - Kinoteatr Rialto ul. Św. Jana 24, Katowice - Aurora Lubos: Witajcie. Welcome (25 zł)

• 20:00 – MegaClub Żelazna 15, Katowice – ONYX (od 59 zł)

• 20:00 - Riedel Music Club Oświęcimska 53, Tychy - Makar&Children Of The Corn (20 zł)

• 20:15 - Kino Światowid 3-go Maja 7, Katowice - 12. Węgierska Wiosna Filmowa w Światowidzie: 1945 reż. Ferenc Török (18 zł)

• 20:30 - Klub Centrum – Katowice Jagiellońska 17a, - Revolution NIGHT (10 zł)

• 21:00 - Klub Pomarańcza Katowice Jana Matejki 3, Katowice - Kaj Mosz Stolica? Dyć We Katowicach (15-20 zł)

Niedziela - 10 czerwca

• 07:00 – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mysłowicach ul. Ks. N. Bończyka 32z - XXV Liga BJJ Gi, NoGi (70 zł)

• 09:00 – Plac Antalla i Sławika, Spodek Aleja Korfantego 35, Katowice - 1st Wizz Air Katowice Half Marathon 2018 (bilety)

• 09:00 - moodro bistro & cafe Dobrowolskiego 1, Katowice - Warsztaty Dziergaj i tkaj vol. 5 (160 zł)

• 09:00 - Meritum - Szkolenia i Rozwój Osobisty Panewnicka 36/2, Katowice - Festiwal Kobiet Endorfiny 2018 (30-70 zł)

• 09:15 – Paprocany Parkowa, Tychy - XI Czwórbój MOSiR (5 zł)

• 10:00 - Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach - Warsztaty tańca współczesnego - Dancing Body (zapisy, wstęp wolny)

• 10:00 - Dobra Karma ul. św. Jacka 1, Katowice - Akwarelowe Warsztaty Malarskie (50 zł)

• 10:00 - Expo Silesia ul. Braci Mieroszewskich 124, Sosnowiec - XIII edycja AUTO MOTO SHOW (10-15 zł)

• 10:00 - Górka Środulska ul.3 Maja 51, Sosnowiec - I Charytatywny Bieg dla Marcina i Kuby i Festyn Rodzinny (zapisy)

• 10:00 - Pracownia dsceramika & sklep z rękodziełem Jana Pawła II 14D /II, Gliwice - Warsztaty szydełkowania torebki (115 zł)

• 11:00 - Rybaczówka Nad Stawem ul. Pszczyńska 4, Katowice - NOWY cykl imprez rekreacyjnych KATO BIKE Festival (wstęp wolny)

• 11:00 - Klub Centrum – Katowice Jagiellońska 17a - Czerwcowa Wielka Giełda Płytowa (wstęp wolny)

• 11:00 - Pracownia SMAKU Jolanta Kleser Kościuszki 12, Katowice - Warsztaty z Juko Green Design - Żywy Obraz (190 zł)

• 11:00 - Centrum Kulinarne - studio gotowania ul. Adamieckiego 8, Chorzów - Burgery - warsztaty dla dzieci i rodziców (70 zł)

• 12:00 - Królestwo Rondo im. gen. Jerzego Ziętka 1, Katowice - Warsztaty dla Kobiet – KjaKOBIETA (390-500 zł)

• 13:10 - plac Wyzwolenia, Nikiszowiec Katowice - Nikiszowiec On Tour - II English guided tour (wstęp wolny, dobrowolna opłata)

• 13:45 - Rzymskokatolicka Parafia Dobrego Pasterza w Bytomiu-Karbiu ul. Braci Śniadeckich - III KARBiowska Gra Miejska (wstęp wolny, zapisy)

• 14:00 - Pozytywna KAWKA ul. Sikorskiego 45/04, Katowice - Joga na trawie z Marią Puls. Międzynarodowy Dzień Jogi (zapisy, wstęp wolny)

• 15:00 - Pomnik Powstańców Śląskich Aleja Wojciecha Korfantego, Katowice - Spacer fotograficzny po Katowicach (wstęp wolny)

• 16:00 - Opera Śląska ul. Moniuszki 21/23, Bytom - Porozmawiajmy o Operze z André Heller-Lopes'em (1 zł)

• 16:00 – MUZA ul. Warszawska 2, Sosnowiec - Rodzinne Spotkania z kinem MUZA - Niech żyją wakacje, z Basią (6 zł)

• 16:00 – Muzeum Górnośląskie gmach główny, pl. Jana III Sobieskiego 2 (przestrzeń wystawy „(Nie)znana historia. Miecz z Kielczy”) - (Nie)znana historia. Miecz z Kielczy – oprowadzanie z kuratorem (wstęp: w cenie biletu na wystawy czasowe)

• 16:00 - Stary Hangar - Fitness & Wellness Club Torunska 1, Gliwice - Nordic Walking ze Starym Hangarem (zapisy)

• 16:15 - KINO AMOK ul. Dolnych Wałów 3, Gliwice - Kino Dzieci Prezentuje - Solan i Ludwik - wielki wyścig z serem (10-12 zł)

• 17:00 - Kinoteatr Rialto ul. Św. Jana 24, Katowice - Coppelia - transmisja spektaklu baletowego z Teatru Bolszoj (40-50 zł)

• 17:00 - plac św. Herberta w Katowicach, Osiedle Witosa - koncert plenerowy w ramach #LOOK - Letni Osiedlowy Ośrodek Kultury: Gooral , So Flow, Ted Nemeth, Mati Duda (wstęp wolny)

• 17:00 - Pole do popisu Batorego 3a, Katowice - Warsztaty Wanke Cook’ink: Morska przygoda – mule (150-250 zł)

• 18:00 - Kino Światowid 3-go Maja 7, Katowice - 12. Węgierska Wiosna Filmowa w Światowidzie: BLOK FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH Zestaw pięciu shortów (18 zł)

• 18:00 - Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu ul.3 Maja 91a - Azyl Show (12 zł)

• 18:15 - KINO AMOK ul. Dolnych Wałów 3, Gliwice - „Caravaggio. Dusza i krew” | Sztuka na ekranie (20-25 zł)

• 19:00 - P23 Katowice ul. Porcelanowa 23, Katowice - Czwarty Śląski Salon Ambientu (15-20 zł)

• 19:00 - Szuflada 15 Wolności15, Chorzów - Koncert 1984 oraz Danse Macabre (szczegóły u organizatora)

• 19:00 - Klub Studencki Spirala Pszczyńska 85, Gliwice - Krótkie Ale Kino / Matematycznie nieposłuszny: „Buntownik z wyboru) (wstęp wolny)

• 20:00 - Pałac Młodzieży w Katowicach Mikołowska 26 - XXIV Festiwal A PART: Compagnie Mossoux-Bonté ((Walonia-Bruksela, Belgia): „Smak trucizny” (35 zł)

• 20:00 – KALOSZ Wojska Polskiego 13, Mysłowice - Helaine Vis - koncert (10 zł)

• 20:15 - Kino Światowid 3-go Maja 7, Katowice - 12. Węgierska Wiosna Filmowa w Światowidzie: W PĘTLI (Hurok) reż. Isti Madarász (18 zł)

• 20:30 - Joga Życia Francuska 12 / Budynek starej Biblioteki Śląskiej - Koncert terapeutyczny - Czakra Gardła (30 zł)


Data
04.06.2018
- 10.06.2018
Położenie
w mieście
Rodzaj wydarzenia
Kulturalne / Sportowe / Turystyczne / Plenerowe / Inne / Warsztaty / Kulinarne / Wykłady i prelekcje / Szczegóły wkrótce / INDUSTRIADA 2018: Rozruch i Finał
Region turystyczny
Śląsk
Adres

Katowice
Kontakt
Znajdź wydarzenie
Kalendarium wydarzeń