Beschreibung des Events
Datum des Events: 31 Juli 2010 - 8 August 2010
rafal

47. Tydzień Kultury Beskidzkiej


Tydzień Kultury Beskidzkiej jest wielkim i wspaniałym świętem beskidzkiej kultury. Wydarzenie to należy do najstarszych imprez folklorystycznych w Polsce, a nawet w Europie. Jego historia rozpoczęła się w roku 1964 w Wiśle, ale tradycjami sięga jeszcze przedwojennego Święta Gór. Sytuuje się też wśród imprez największych - zarówno biorąc pod uwagę zasięg, czas trwania, ilość wykonawców czy koncertów, jak też liczbę widzów uczestniczących w jego prezentacjach. Jak co roku na pięciu estradach - w Wiśle, Szczyrku, Żywcu, Oświęcimiu oraz Makowie Podhalańskim (przez dziewięć dni, od 31 lipca do 8 sierpnia), swoje programy zaprezentuje ponad sto regionalnych zespołów polskich i zagranicznych.

W ramach 47. Tygodnia Kultury Beskidzkiej organizowane są:
  • 41. Festiwal Folkloru Górali Polskich w Żywcu (31 lipca - 3 sierpnia)
  • 21. Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne w Wiśle (4 - 7 sierpnia)
  • 63. „Gorolski Święto” w Jabłonkowie na Zaolziu - Republika Czeska (6 - 8 sierpnia)
  • 16. „Festyn Istebniański” w Istebnej (31 lipca - 1 sierpnia)
  • 32. „Wawrzyńcowe Hudy” w Ujsołach (7 sierpnia)
Serdecznie zapraszamy!!!


Program:

WISŁA

Amfiteatr im. Stanisława Hadyny
  • 31 lipca - sobota - g.17.00
Grupa śpiewacza CZERNIANIE z Wisły
MALI TKOCZE z Wisły
KĘTY z Kęt
OLDRZYCHOWICE z Oldrzychowic
KODERKI z Łowicza
KONIAKÓW z Koniakowa
INSPIRACIONES COSTARRICENSES z San José - KOSTARYKA
SVETOZAR MARKOVIĆ z Kragujevaca - SERBIA
  • 1 sierpnia - niedziela - g.17.00
Grupy śpiewacze TKOCZE i STEJIZBIANKI z Wisły
WISŁA z Wisły
RYBARZOWICE z Rybarzowic
ZAWADY z Baranowa
BAZUNY z Żukowa
BYSTRZYCA z Bystrzycy n. Olzą
SKALNI z Krakowa
JOSIP ČOKLIĆ z Rakitovicy - CHORWACJA
  • 2 sierpnia - poniedziałek - g.18.00
Grupa śpiewacza UŚCIEŃKOWIANIE z Wisły
MALI GROJCOWIANIE z Wieprza
IWKOWIANIE z Iwkowej
POGÓRZANIE z Głowienki
BIAŁCANIE z Białki Tatrzańskiej
DOLANIE z Gilowic
DOINA TIMIŞULUI z Timişoary - RUMUNIA
  • 3 sierpnia - wtorek - g.18.00
Grupa śpiewacza WAŃCY z Wisły
CZARDASZ z Niedzicy
BESKID z Bielska-Białej
WATRA z Brzeźnicy
ZESPÓŁ IM. W. REYMONTA z Lipiec Reymontowskich
GORCE z Kamienicy
STROVOLS FOLKLORIC DANCING GROUP z Nikozji - CYPR

21. MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIA FOLKLORYSTYCZNE

4 sierpnia - 7 sierpnia 2010
  • 4 sierpnia - środa - g.18.00
FIRLINFEU z Pusiano - WŁOCHY
GRUPO ETNOGRÁFICO DE AREOSA z Viana do Castelo - PORTUGALIA
MAGURZANIE z Łodygowic
KAMANAH DABKA z Kamanah - IZRAEL
WILD SPIRIT z Alberty - KANADA
STROVOLS FOLKLORIC DANCING GROUP z Nikozji - CYPR
VRATITSA z Wracy - BUŁGARIA
  • 5 sierpnia - czwartek - g.18.00
FURMANI z Nitry - SŁOWACJA
INSPIRACIONES COSTARRICENSES z San José - KOSTARYKA
ZAMOJSZCZYZNA z Zamościa
BAE SUNGHAN DANCE COMPANY z Seulu - KOREA
DOINA TIMIŞULUI z Timişoary - RUMUNIA
BAŞISKELE BELEDIYESI z Izmitu - TURCJA
  • 6 sierpnia - piątek - g.18.00
CSOBOLYÓ z Győrújbarát - WĘGRY
GROUPE FOLKLORIQUE DE SEEBACH z Seebach - FRANCJA
DEMIŽÓN ze Strážnic - CZECHY
EŁK z Ełku
SVETOZAR MARKOVIĆ z Kragujevaca - SERBIA
PITH OF AFRICA z Nairobi - KENIA
  • 7 sierpnia - sobota - g.18.00
KONCERT FINAŁOWY 21. MSF
- występy wszystkich zespołów uczestniczących w MSF
- ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom MSF
- pokaz sztucznych ogni
  • 8 sierpnia - niedziela - g.17.00
Grupa śpiewacza GRÓNIE z Wisły oraz kapela MARCINY z Marcinowa
JAWORZE z Jaworza
GROJCOWIANIE z Wieprza
ŻEŃCY WIELKOPOLSCY z Nietążkowa
ISTEBNA z Istebnej
OSTROWIACY z Ostrowa
STROVOLS FOLKLORIC DANCING GROUP z Nikozji - CYPR
BAŞISKELE BELEDIYESI z Izmitu - TURCJA

KONCERTY KAPEL POLSKICH I ZAGRANICZNYCH
31 lipca - 8 sierpnia, pl. B. Hoffa - g. 11.00

SZCZYRK
Estrada Skalite
  • 31 lipca - sobota - g.17.00
MAŁY ONDRASZEK ze Szczyrku
MAŁE HAJDUKI z Oświęcimia
RYBARZOWICE z Rybarzowic
SKALNI z Krakowa
VRATITSA z Wracy - BUŁGARIA
JOSIP ČOKLIĆ z Rakitovicy - CHORWACJA
  • 1 sierpnia - niedziela - g.17.00
IWKOWIANIE z Iwkowej
WATRA z Brzeźnicy
GÓROLE z Mostów k. Jabłonkowa
PILSKO z Żywca
KLIMCZOK ze Szczyrku
INSPIRACIONES COSTARRICENSES z San José - KOSTARYKA
  • 2 sierpnia - poniedziałek - g.18.00
KODERKI z Łowicza
PRZYSZOWIANIE z Przyszowej
BAZUNY z Żukowa
ODROWĄZIANIE z Odrowąża Podhalańskiego
ZAWADY z Baranowa
SVETOZAR MARKOVIĆ z Kragujevaca - SERBIA
  • 3 sierpnia - wtorek - g.18.00
DOLANIE z Gilowic
ZBYRCOK z Juszczyna
POGÓRZANIE z Głowienki
CEPELIA-PODHALE z Jurgowa
FIRLINFEU z Pusiano - WŁOCHY
WILD SPIRIT z Alberty - KANADA
  • 4 sierpnia - środa - g.18.00
koncert pt. "Tam gdzie biją wyszehradzkie źródła"
FURMANI z Nitry - SŁOWACJA
EŁK z Ełku
DEMIŽÓN ze Strážnic - CZECHY
ZAMOJSZCZYZNA z Zamościa
CSOBOLYÓ z Győrújbarát - WĘGRY
  • 5 sierpnia - czwartek - g.18.00
PORĄBCZANIE z Porąbki
OSTROWIACY z Ostrowa
BRENNA z Brennej
ANDRYCHÓW z Andrychowa
PITH OF AFRICA z Nairobi - KENIA
  • 6 sierpnia - piątek - g.18.00
BOJSZOWIANIE z Bojszów
ŻEŃCY WIELKOPOLSCY z Nietążkowa
DOLINA NOWEGO SOŁOŃCA ze Złotnika
ĆWIKLICE z Ćwiklic
KAMANAH DABKA z Kamanah - IZRAEL
BAŞISKELE BELEDIYESI z Izmitu - TURCJA
  • 7 sierpnia - sobota - g.17.00
STROVOLS FOLKLORIC DANCING GROUP z Nikozji - CYPR
GRUPO ETNOGRÁFICO DE AREOSA z Viana do Castelo - PORTUGALIA
SIEMIANOWICE z Siemianowic Śląskich
LUDZIE Z GÓR z Oświęcimia
ROMANKA z Sopotni Małej
WISŁA z Wisły
  • 8 sierpnia - niedziela - g. 17.00
MODRAKI z Parchowa
WIERCHY z Milówki
KONIAKÓW z Koniakowa
GROUPE FOLKLORIQUE DE SEEBACH z Seebach - FRANCJA
ONDRASZEK ze Szczyrku
BAE SUNGHAN DANCE COMPANY z Seulu - KOREA

KONCERTY KAPEL POLSKICH I ZAGRANICZNYCH
31 lipca - 8 sierpnia - g. 11.00 - scena na placu kolei linowej COS na Skrzyczne

ŻYWIEC
Amfiteatr Pod Grojcem

41. FESTIWAL FOLKLORU GÓRALI POLSKICH

31 lipca - 4 sierpnia
  • 31 lipca - sobota - g.18.00
WATRA z Brzeźnicy
BYSTRZYCA z Bystrzycy n. Olzą
BABIOGÓRZANIE-POLANA MAKOWSKA z Makowa Podhalańskiego
GROJCOWIANIE z Wieprza
IWKOWIANIE z Iwkowej
ZIEMIA ŻYWIECKA z Żywca (poza konkursem)
GRUPO ETNOGRÁFICO DE AREOSA z Viana do Castelo - PORTUGALIA (poza konkursem)
  • 1 sierpnia - niedziela - g.18.00
LACHY z Nowego Sącza
BRENNA z Brennej
KASINIANIE-ZAGÓRZANIE z Kasiny Wielkiej
CZARDASZ z Niedzicy
PRZYSZOWIANIE z Przyszowej
OLDRZYCHOWICE z Oldrzychowic
DOINA TIMIŞULUI z Timişoary - RUMUNIA (poza konkursem)
  • 2 sierpnia - poniedziałek - g.18.00
REGLE z Poronina
PISARZOWIANIE z Pisarzowej
BIOŁODUNAJCANIE z Białego Dunajca
CEPELIA-PODHALE z Jurgowa
ISTEBNA z Istebnej
SPOD KICEK z Mordarki
GÓROLE z Mostów k. Jabłonkowa
BAŞISKELE BELEDIYESI z Izmitu - TURCJA (poza konkursem)
  • 3 sierpnia - wtorek - g.18.00
SĄDECZANIE z Nowego Sącza
KONIAKÓW z Koniakowa
ZBÓJNICEK z Zębu
SKALNIK z Kamionki Wielkiej
KOTARZANIE z Brennej
HAMERNIK z Krakowa
ZAWADY z Baranowa (poza konkursem)
VRATITSA z Wracy - BUŁGARIA (poza konkursem)
  • 4 sierpnia - środa - g. 18.00
MALI GROJCOWIANIE z Wieprza (poza konkursem)
BIAŁCANIE z Białki Tatrzańskiej
GORCE z Kamienicy
ZBYRCOK z Juszczyna
PILSKO z Żywca
GROUPE FOLKLORIQUE DE SEEBACH z Seebach - FRANCJA (poza konkursem)
PITH OF AFRICA z Nairobi - KENIA (poza konkursem)

KONKURS GÓRALSKICH KAPEL, GRUP ŚPIEWACZYCH, ŚPIEWAKÓW I INSTRUMENTALISTÓW
31 lipca - 4 sierpnia, Rynek - g. 10.00
  • 5 sierpnia - czwartek - g.18.00
KODERKI z Łowicza
EŁK z Ełku
MODRAKI z Parchowa
POLANCZA z Polanki Wielkiej
WIERCHY z Milówki
STROVOLS FOLKLORIC DANCING GROUP z Nikozji - CYPR
KAMANAH DABKA z Kamanah - IZRAEL
  • 6 sierpnia - piątek - g.18.00
HULAJNIKI z Milówki
ZESPÓŁ IM. W. REYMONTA z Lipiec Reymontowskich
SIEMIANOWICE z Siemianowic Śląskich
HAJDUKI z Oświęcimia
OSTROWIACY z Ostrowa
BAE SUNGHAN DANCE COMPANY z Seulu - KOREA
WILD SPIRIT z Alberty - KANADA
  • 7 sierpnia - sobota - g.18.00
SVETOZAR MARKOVIĆ z Kragujevaca - SERBIA
DEMIŽÓN ze Strážnic - CZECHY
KĘTY z Kęt
DOLINA NOWEGO SOŁOŃCA ze Złotnika
ŻEŃCY WIELKOPOLSCY z Nietążkowa
WILAMOWICE z Wilamowic
ZIEMIA RAJCZAŃSKA z Rajczy
Goście TKB: VÁH z Liptowskiego Mikulasza - SŁOWACJA
WYCINANKA ze Stolina - BIAŁORUŚ
SŁAWUTYCZ z Równego - UKRAINA
pokaz ogni sztucznych
  • 8 sierpnia - niedziela - g.18.00
- ogłoszenie wyników FFGP, wręczenie nagród i występy laureatów
FURMANI z Nitry - SŁOWACJA

KONCERTY KAPEL POLSKICH I ZAGRANICZNYCH
5 - 8 sierpnia, Rynek - g. 10.00

MAKÓW PODHALAŃSKI
Estrada Makowianka
  • 31 lipca - sobota - g.18.00
ZBYRCOCEK z Juszczyna
BAZUNY z Żukowa
BRENNA z Brennej
JAWORZE z Jaworza
FIRLINFEU z Pusiano - WŁOCHY
DOINA TIMIŞULUI z Timişoary - RUMUNIA
  • 1 sierpnia - niedziela - g.18.00
SPOD KIKULI z Lalik
WILAMOWICE z Wilamowic
ZIEMIA RAJCZAŃSKA z Rajczy
BIOŁODUNAJCANIE z Białego Dunajca
ZBYRCOK z Juszczyna
STROVOLS FOLKLORIC DANCING GROUP z Nikozji - CYPR
  • 2 sierpnia - poniedziałek - g.19.00
LUDZIE Z GÓR z Oświęcimia
CZARDASZ z Niedzicy
BESKID z Bielska-Białej
BOJSZOWIANIE z Bojszów
GRUPO ETNOGRÁFICO DE AREOSA z Viana do Castelo - PORTUGALIA
  • 3 sierpnia - wtorek - g.19.00
IWKOWIANIE z Iwkowej
SPOD KICEK z Mordarki
KODERKI z Łowicza
POLANCZA z Polanki Wielkiej
INSPIRACIONES COSTARRICENSES z San José - KOSTARYKA
  • 4 sierpnia - środa - g.19.00
ZAWADY z Baranowa
POGÓRZANIE z Głowienki
ZESPÓŁ IM. W. REYMONTA z Lipiec Reymontowskich
HAMERNIK z Krakowa
SVETOZAR MARKOVIĆ z Kragujevaca - SERBIA
  • 5 sierpnia - czwartek - g.19.00
FIRLINFEU z Pusiano - WŁOCHY
GROJCOWIANIE z Wieprza
ŻEŃCY WIELKOPOLSCY z Nietążkowa
ONDRASZEK ze Szczyrku
DEMIŽÓN ze Strážnic - CZECHY
  • 6 sierpnia - piątek - g.19.00
MALI MAGURZANIE z Łodygowic
MODRAKI z Parchowa
FURMANI z Nitry - SŁOWACJA
BABIOGÓRZANIE-POLANA MAKOWSKA z Makowa Podhalańskiego
VRATITSA z Wracy - BUŁGARIA
  • 7 sierpnia - sobota - g.18.00
GROUPE FOLKLORIQUE DE SEEBACH z Seebach - FRANCJA
ĆWIKLICE z Ćwiklic
OSTROWIACY z Ostrowa
ANDRYCHÓW z Andrychowa
CZANTORIA z Ustronia
PILSKO z Żywca
  • 8 sierpnia - niedziela - g.18.00
HULAJNIKI z Milówki
SIEMIANOWICE z Siemianowic Śląskich
MAGURZANIE z Łodygowic
ZAMOJSZCZYZNA z Zamościa
WILD SPIRIT z Alberty - KANADA
KAMANAH DABKA z Kamanah - IZRAEL

KONCERTY KAPEL I GRUP ŚPIEWACZYCH
niedziele - g. 12.00 - Rynek

OŚWIĘCIM
Estrada obok Oświęcimskiego Centrum Kultury
  • 31 lipca - sobota - g.18.00
SPOD KIKULI z Lalik
ROMANKA z Sopotni Małej
STROVOLS FOLKLORIC DANCING GROUP z Nikozji - CYPR
ZAWADY z Baranowa
KAMANAH DABKA z Kamanah - IZRAEL
  • 1 sierpnia - niedziela - g.18.00
MAŁE HAJDUKI z Oświęcimia
POGÓRZANIE z Głowienki
VRATITSA z Wracy - BUŁGARIA
BESKID z Bielska-Białej
WILD SPIRIT z Alberty - KANADA
  • 2 sierpnia - poniedziałek - g.18.00
SKALNI z Krakowa
SPOD KICEK z Mordarki
WATRA z Brzeźnicy
JOSIP ČOKLIĆ z Rakitovicy - CHORWACJA
  • 3 sierpnia - wtorek - g.18.00
BAZUNY z Żukowa
ODROWĄZIANIE z Odrowąża Podhalańskiego
BIAŁCANIE z Białki Tatrzańskiej
PITH OF AFRICA z Nairobi - KENIA
  • 4 sierpnia - środa - g.18.00
CZARDASZ z Niedzicy
SKALNIK z Kamionki Wielkiej
KODERKI z Łowicza
BAE SUNGHAN DANCE COMPANY z Seulu - KOREA
BAŞISKELE BELEDIYESI z Izmitu - TURCJA
  • 5 sierpnia - czwartek - g.18.00
SIEMIANOWICE z Siemianowic Śląskich
ZESPÓŁ IM. W. REYMONTA z Lipiec Reymontowskich
DOLINA NOWEGO SOŁOŃCA ze Złotnika
GROUPE FOLKLORIQUE DE SEEBACH z Seebach - FRANCJA
SVETOZAR MARKOVIĆ z Kragujevaca - SERBIA
  • 6 sierpnia - piątek - g.18.00
MAŁY HAŚNIK z Żabnicy
ZAMOJSZCZYZNA z Zamościa
WISŁA z Wisły
GRUPO ETNOGRÁFICO DE AREOSA z Viana do Castelo - PORTUGALIA
INSPIRACIONES COSTARRICENSES z San José - KOSTARYKA
  • 7 sierpnia - sobota - g.18.00
DOINA TIMIŞULUI z Timişoary - RUMUNIA
CSOBOLYÓ z Győrújbarát - WĘGRY
MODRAKI z Parchowa
RYBARZOWICE z Rybarzowic
Gość TKB: "Pieśni bałkańskie" - koncert Pauliny Bisztygi z zespołem
  • 8 sierpnia - niedziela - g.18.00
LUDZIE Z GÓR z Oświęcimia
KLIMCZOK ze Szczyrku
KOTARZANIE z Brennej
EŁK z Ełku
DEMIŽÓN ze Strážnic - CZECHY

ISTEBNA

16 FESTYN ISTEBNIAŃSKI
Ośrodek Zagroń w Istebnej-Zaolziu
  • 31 lipca - sobota - g.18.00
ISTEBNA z Istebnej
WIERCHY z Milówki
WILD SPIRIT z Alberty - KANADA
BAŞISKELE BELEDIYESI z Izmitu - TURCJA
  • 1 sierpnia - niedziela - g.17.00
KODERKI z Łowicza
GRUPO ETNOGRÁFICO DE AREOSA z Viana do Castelo - PORTUGALIA
SVETOZAR MARKOVIĆ z Kragujevaca - SERBIA
KAMANAH DABKA z Kamanah - IZRAEL

JABŁONKÓW
na Zaolziu - Republika Czeska
  • 63. Gorolski Święto
Amfiteatr w Lasku Miejskim

Strona domowa: http://www.pzko.cz/gorol/
  • 6 sierpnia - piątek
"Nie jyny z naszi dzichty" - przegląd instrumentalistów, śpiewaków i gawędziarzy
g.18.00 "Pójcze haw, gazdowie" - występy zaolziańskich kapel i gawędziarzy
MŁODE OLDRZYCHOWICE z Oldrzychowic
GRÓNICZEK z Bystrzycy
TORKA z Jabłonkowa
LIPKA z Jabłonkowa
BUKÓŃ z Jabłonkowa
NOWINA z Jabłonkowa
występy polskich i czeskich gawędziarzy oraz laureatów konkursów pieśni ludowych
g.19.00 "Był tu jeden gajdosziczek" - występy kapel i solistów z Czech, Słowacji i Polski
MUZYKA KARPAT z Łącka
Z BUKOWIAŃSKICH WIERCHÓW z Bukowiny Tatrzańskiej
KAPELA DUDZIARSKA ROMANKA z Sopotni Małej
STAROSVETSKÁ MUZIKA z Dolnego Vadičova - SŁOWACJA
KAŠAVSKÁ GAJDOŠSKÁ MUZIKA z Kašavy - CZECHY
HORŇÁCKÁ CIMBÁLOVÁ MUZIKA PETRA MIČKY z Velkej nad Veličkou - CZECHY
występy laureatów konkursów pieśni ludowych z Czech i Słowacji
g.21.00 "Kurpsie od Niedzieli Ksietnej do Niedzieli Bziołej" - program przedstawiający kurpiowski rok obrzędowy w wykonaniu Kurpiowskiego Zespołu Śpiewaczego ze Zbójnej
g.22.00 "Muzykula" - góralskie muzykowanie przy watrze
  • 7 sierpnia - sobota - g.15.00
KURPIOWSKI ZESPÓŁ ŚPIEWACZY ze Zbójnej
INSPIRACIONES COSTARRICENSES z San José - KOSTARYKA
LIPKA z Bukowca
TYRKA z Oldrzychowic
MŁODE OLDRZYCHOWICE z Oldrzychowic
HAJDUKI z Oświęcimia
ŁĄCZKA z Bystrzycy
BAČA ze Valašského Meziříčí
BYSTRZYCA z Bystrzycy
g.19.00 Karnawał gorolski - zabawa taneczna
  • 8 sierpnia - niedziela - g.13.00
uroczysta inauguracja Gorolskigo Święta
występ połączonych chórów GOROL, MELODIA i PRZEŁĘCZ
OLZA z Czeskiego Cieszyna
PITH OF AFRICA z Nairobi - KENIA
GOROL z Jabłonkowa
BABIOGÓRZANIE-POLANA MAKOWSKA z Makowa Podhalańskiego
ZAOLZI i ZAOLZIOCZEK z Jabłonkowa
DOINA TIMIŞULUI z Timişoary - RUMUNIA
DETVAN z Detvy - SŁOWACJA
laureaci konkursów pieśni ludowych z Polski, Czech i Słowacji
g.19.00 Karnawał gorolski - zabawa taneczna

UJSOŁY

32. Wawrzyńcowe Hudy
Amfiteatr w Ujsołach
  • 7 sierpnia - sobota - g.16.00
BAE SUNGHAN DANCE COMPANY z Seulu - KOREA
PITH OF AFRICA z Nairobi - KENIA
GROJCOWIANIE z Wieprza
KONIAKÓW z Koniakowa
JUHAS z Ujsół
  • 8 sierpnia - niedziela - g.15.00
Dzień polsko-słowacki gmin Ujsoły i Novoť w ramach projektu
"Łączy nas granica"
Występuje m.in.: SVETOZAR MARKOVIĆ z Kragujevaca - SERBIA

BIELSKO-BIAŁA
Prezentacje zespołów zagranicznych
Galeria SFERA, ul. Mostowa 5
2 sierpnia - poniedziałek - g.17.00
WILD SPIRIT z Alberty - KANADA
  • 3 sierpnia - wtorek - g.17.00
BAE SUNGHAN DANCE COMPANY z Seulu - KOREA
  • 4 sierpnia - środa - g.17.00
DOINA TIMIŞULUI z Timişoary - RUMUNIA
  • 5 sierpnia - czwartek - g.17.00
CSOBOLYÓ z Győrújbarát - WĘGRY
  • 6 sierpnia - piątek - g. 17.00
STROVOLS FOLKLORIC DANCING GROUP z Nikozji - CYPR

Datum
31.07.2010
- 08.08.2010
Lage
in den Bergen
Eventart
Kultur- / Tourist / Plein Luft
Adresse

Kontakt
Internet: www.tkb.art.pl
Znajdź wydarzenie
Eventkalender