Beschreibung des Events
Datum des Events: 23 Mai 2009 - 13 Juni 2009
rafal

Mikołowskie Dni Muzyki już po raz dziewiętnasty!



Międzynarodowy festiwal muzyki klasycznej -  Mikołowskie Dni Muzyki - odbędzie się już po raz dziewiętnasty w Mikołowie. Festiwal ten, który co roku gości znakomitą śmietankę artystów z Polski i wielku krajów zagranicznych, zaliczany jest do najważniejszych wojewódzkich i krajowych wydarzeń muzycznych.  Wybrane koncerty rejestruje Polskie Radio i Telewizja Polska.


Program



23 maj (sobota)


Koncert inauguracyjny (kościół św. Wojciecha)
  • godz.19.30
Wiener Kammerorchester
Jurek Dybał - dyrygent

W programie:

Felix Mendelssohn - X Sinfonia h-moll
Giovanni Bottesini - Elegia i Fantasia na kontrabas solo i orkiestrę
Franciszek Lessel - Ouverture g-moll
Joseph Haydn - LXIII Symfonia Es-dur



24 maj (niedziela)


Koncert kameralny (kościół ewangelicki)
  • godz.19.00
Septet wiedeński

Jurek Dybał – kontrabas Daniel Ottensamer – klarnet
Ludwig Müller – skrzypce Barna Kobori – skrzypce
Georg Hamann – altówka Christophe Pantillon – wiolonczela
Andriej Kasijan – waltornia Angelika Vladar - fagot

W programie:

Anton Hoffmeister – Solo-Quartett D-dur nr 2
Dymitr Szostakowicz – X Kwartet smyczkowy As-dur, op. 118
Ludvig v. Beethoven – Septet Es-dur op. 20



25 maj (poniedziałek)

Koncert muzyki dawnej (kościół ewangelicki)
  • godz.19.00

Ensemble Fontegara
Marta Infante – mezzosporan

W programie:

Sebastian Duron – Kantata Ay, que me abraso de amor en lallama
Sebastian Duron – Aria Sosieguen descansen z oprey Salir el amor del mundo
Bartolome de Selma – Canzon curata
Antonio Vivaldi – Motet Longe mala umbrae terrores
Antonio Vivaldi – Aria Alma opressa z opery Il Farnace
Antonio Literes Aria Confiado z opery Acis y Galatea
Antonio Vivaldi – Aria Gelido in ogni vena z opery La fida ninfa
Antonio Vivaldi – Kanata Cessate, omai cessate



26 maj (wtorek)

Koncert kameralny (kościół ewangelicki)
  • godz.19.00
Praska Orkiestra Kameralna

Veronika Eberle – skrzypce

W programie:

Franz Schubert – V Symfonia B-dur
Wolfgang A. Mozart – III Koncert skrzypcowy G-dur KV 216
Antonin Dvořak – Česka suita



28 maja (czwartek)

Koncert organowy (kościół św. Wojciecha)
  • godz.18.30
Piotr Rojek – organy

Krakowski Kwintet Blaszany: Michał Warzecha – trąbka, Bartosz Gaudyn – trąbka, Paweł Dziewoński – róg, Paweł Cieślak – puzon, Jakub Urbańczyk – tuba

W programie:
Jerzy Bauer - Libera me Domine de morte.../prawykonanie kompozycji nagrodzonej I Nagrodą na IV Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim Mikołów 2008/
Jean Alain – Litanies
Piotr Rojek – Improwizacje
Erica Ewazena – Frost fire
Mieczysław Surzyński – Improwizacje na temat „Święty Boże” op. 38



30 maj (sobota)


Gala operowa (Rynek)
  • godz.20.00
Patrizia Zanardi – sopran, Andrea Coronella – tenor, Ivan Inverardi – baryton, Aurelio Canonici – dyrygent

W Programie:

Giuseppe Verdi – Traviata, Preludio akt I
Giuseppe Verdi – Traviata, duet Germont-Violetta:"Madamigella Valery" akt II
Giuseppe Verdi – Luisa Miller, Sinfonia
Giaccomo Puccini - Cyganeria, duet Rodolfo-Mimi: "Che gelida manina", "Si, mi chiamano Mimi" akt I
Giaccomo Puccini – Manon Lescaut, Intermezzo
Giaccomo Puccini – Madama Butterfly, duet Pinkerton-Butterfly: "Bimba dagli occhi pieni di malia" akt I
Giuseppe Verdi – Nieszpory sycylijskie, Sinfonia
Giuseppe Verdi – Rigoletto, duet Rigoletto-Gilda: "Cortigiani vil razza dannata" akt II



31 maj (niedziela)

Koncert organowy (kościół św. Wojciecha)
  • godz.18.30
Stanislav Šurin – organy,
Jana Pastorkova – sopran

W programie:

Johann Gottfried Walther – Concerto h-moll
Georg Friedrich Händel – Haec est Regina virginum
Johann Sebastian Bach – Liebster Jesu, wir sind hier
– Fantazja i fuga g-moll
– Liebster Herr Jesu
– Jesus, unser Trost und Leben
Petr Eben – Partita na temat chorału „O Jesu, all mein Leben bist Du“ Thema – Agitato molto –
Poco moderato – Allegretto – Risoluto – Allegro
Stanislav Šurin – Ave Maria
– Salve Regina
Felix Mendelssohn – II Sonata II c-moll Grave – Adagio– Allegro maestoso e vivace– Allegro moderato (Fuga)


3 czerwiec (środa)

Koncert kameralny (kościół ewangelicki)
  • godz.19.00
Bożena Harasimowicz – sopran Orkiestra Kameralna Filharmonii w Koszycach
Miloslav Oswald – dyrygent

W programie:

Benedetto Marcello – Elaborazione per orchestra d’archi dal cembalo
Arcangelo Corelli – Concerto grosso g-moll, Op.6 nr 8
António Vivaldi – Psalm 112 Laudate Dominum
Leoš Janáček – Suita na orkiestrę smyczkową



7 czerwiec (niedziela)


Recital organowy (kościół św. Wojciecha)
  • godz. 18.30
Johannes Götz

W programie:

Trzej jubilaci - Händel, Haydn, Mendelssohn
Georg Friedrich Händel - Concerto op.4 Nr.1
Joseph Haydn - Sonata As-dur, nr 43
Felix Mendelssohn - III Sonata A-dur
Johann Sebastian Bach - Passacaglia c-moll


8 czerwiec (poniedziałek)


Koncert kameralny (kościół ewangelicki)
  • godz.19.00
Ales Barta – organy
Zdenek Sedivy – trąbka

W programie:
Johann S. Bach – Preludium i fuga G - dur BWV 541
Jeremiah Clarke – Suita D-dur /Rondeau, Menuet, Boureé, Serenade,
Ecossaise, Hornpipe, Gigue/
Jan K. Kuchar – Partita C-dur
J.Ch.Pepusch – Koncert D-dur /Largo, Allegro, Grave, Menuet, Marce/
Johann S. Bach – Chorał „Jesus bleibet meine Freude“ BWV 147
- Toccata i fuga d-moll BWV 565
Jean B. Loillet de Gant – Sonata g-moll /Adagio, Vivace, Largo, Allegro



9 czerwiec (wtorek)

Koncert chóralny (kościół xx Salwatorianów)
  • godz.19.00
Archijerejski Chór “Woskresienia”
Oleksandr Tarasenko dyrygent

W programie:
Sergiusz Rachmaninow – Całonocne Czuwanie


10 czerwiec (środa)

Klezmer Jazz Projekt (Miejski Dom Kultury)
  • godz.19.00
Wojtek Mrozek - klarnet, Iwona Białek – sopran Ihor Lomaha - cymbały, Maryan Lomaha – skrzypce, Krzysztof Przybyłowicz – perkusja, Karol Szymanowski – perkusja, Zbigniew Wrombel – Kontrabas, Piotr Wrombel – fortepian


11 czerwiec (czwartek)

Koncert kameralny sala ślubów USC godz.19.00
Lasoń Ensemble-Kameraliści Mikołowa
Piotr Folkert – fortepian

W programie:

Ludwig van Beethoven - Kwartet smyczkowy f-moll op. 95
Malcolm Williamson - II Koncert fortepianowy
Juliusz Zarębski - Kwintet fortepianowy g-moll


13 czerwiec (sobota)

Koncert finałowy (kościół św. Wojciecha)
  • godz.19.30
Orkiestra Kameralna Polskiego Radia “Amadeus”
Krzysztof Meisinger gitara
Agnieszka Duczmal dyrygent
Anna Mróz dyrygent

W programie:

Modest Musorgski – Obrazki z wystawy (ar. A.Duczmal)
Astor Piazzolla – Suita Troileana (opr.B. Chmielarz)
Astor Piazzolla – Soledad (opr.B. Chmielarz)




Imprezy towarzyszące

30.05. VIII Mikołowski Festiwal Keybordowy

2.06. Koncert młodych kompozytorów (Sala ślubów USC)
  • godz.19.00

Magdalena Gołąb- mezzosopran
LASON Ensemble :
Piotr Sałajczyk – fortepian
Krzysztof Lasoń – I skrzypce
Agnieszka Lasoń – II skrzypce
Elżbieta Mrożek – Loska – altówka
Stanisław Lasoń – wiolonczela

W programie:
Paweł Pietruszewski – Die Kathedrale – Echo romantyzmu na mezzosopran
i kwartet smyczkowy
Aleksander Nowak – Sonata JUNE – DECEMBER na skrzypce i fortepian
Justyna Kowalska – A Light exists in Spring na kwartet smyczkowy
Dymitr Szczyrycia – Czariwna prymara wiesny (Czarujące widmo wiosny) na kwintet fortepianowy
Adrian Robak – Kwartet smyczkowy nr 1
Aleksander Lasoń – Muzyka kameralna nr 1 „stalowowolska” na fortepian
i kwartet smyczkowy



Biuro festiwalu:
43-190 Mikołów, Rynek 19
tel. 032/ 2260892

Datum
23.05.2009
- 13.06.2009
Lage
im Stadtzentrum
Eventart
Kultur-
Tourismusregion
Schlesien
Adresse
Rynek 19
43-190
Kontakt
Tel. +48 (0)32 226 08 92
Tel. +48 (0)32 324 85 41
E-Mail: mdm@mikolow.um.gov.pl
Internet: www.mdm.mikolow.um.gov.pl
Znajdź wydarzenie
Eventkalender