10.00-18.00 - Jarmark Śląski
- 16:00 - Cukiernicze Jam Session – starcie mistrzów cukiernictwa
- 16:00 - Prezentacje artystyczne rybnickich instytucji kultury
- 19:00 - Robert Janowski - koncert
- 20:30 - Potańcówka z DJ Wiką (najstarszą polską dj-ką)
Dodatkowe atrakcje:
- Ciasteczko Rybnickie
- "I ty możesz zostać cukiernikiem" - warsztaty dla dzieci i nie tylko...
10.00-20.00 - Jarmark Śląski
- 10.00 - Prezentacje zespołów festiwalowych (cz. I)
- 13.00 - Prezentacje miast partnerskich
- 14.30 - Parada orkiestr i mażoretek z Placu Jana Pawła II na rynek
- 15.00 - Inauguracja festiwalu
- 16.00 - Prezentacje zespołów festiwalowych (cz. II) oraz VIII Międzynarodowy Puchar Polski Mażoretek
- 21.50 - Gwiazda Wieczoru – koncert Dziubek Band
12.00-19.00 - Zwiedzanie wieży widokowej
10.00-13.00 - Wykłady, prelekcje, wernisaż wystawy „Ocalić od zapomnienia”
9.00-13.30 - Przesłuchania konkursowe orkiestr o Puchar Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – cz. I
16.00-18.20 - Przesłuchania konkursowe orkiestr o Puchar Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – cz. II
10.00-20.00 - Jarmark Śląski
- 10.00 -11.30 - Konkurs cukierniczo-piekarniczy „Piaskowo babka”
- 10:30 - Występy chórów, zespołu "Józefinki" oraz Teatrzyku na Pięterku 60+ Uniwersytetu Trzeciego Wieku
- 12.00 - Piknik chóralny okręgu rybnickiego Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr
- 13.30 - "Piosenka przypomni ci" – koncert melodii operetkowej oraz piosenki międzywojennej
Dodatkowe atrkacje:
Badania dla seniorów w zakresie wzroku, pomiaru poziomu cukru we krwi, pomiaru ciśnienia krwi, porady dotyczące układu pokarmowego
8.00-13.40 - Przesłuchania konkursowe orkiestr o Puchar Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – cz. III
18.00 - Projekcja filmu „Prorok nie umiera – ks. Franciszek Blachnicki” (wstęp wolny)
8.00-15.00 - Jarmark Staroci i Rękodzieła
12.00-17.00 - Wioska Ginących Zawodów – pokazy dawnego rzemiosła wraz z warsztatami
16.00 - Miasteczko Dmuchańców dla dzieci i dorosłych oraz Miasteczko Prymat a w nim: Robert Sowa z ekipą, degustacje oraz inne smaczne atrakcje prosto z Kulinarnego Tira! Dla głodnych emocji – pikantne konkursy i koło fortuny! Wszystkie atrakcje gratis!!! (stadion lekkoatletyczny)
16.00 - Lato na Maxxxa:
Lato na maxxa
- Mateusz Ziółko
- Flame Tree (Niemcy)
- Natalia Szroeder
- Varius Manx & Kasia Stankiewicz
(otwarcie bram stadionu o 15.30)
Światełko do Antoniczka (pokaz sztucznych ogni)
9.00 - Msza św. w intencji rybnickich seniorów
12.00-19.00 - Zwiedzanie wieży widokowej
15.00-22.00 - Piknik muzyczny XXVI Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych „Złota lira”
10.00-18.00 - Jarmark Śląski
- 15.00 - Animacje dla dzieci, fotobudka, pokazy akrobatyczne, wyrób ciasteczek i cukierków urodzinowych, urodzinowa gra miejska – z lodową niespodzianką, moda urodzinowa, Rodzinny Klub Automobil
- 18.00 - Spektakl dla dzieci „Winelowa bajka” w wykonaniu rybnickich teatrów młodzieżowych
12.00 - Msza św. odpustowa, poświęcenie sztandaru Miasta Rybnika, procesja ulicami miasta z figurą św. Antoniego
12.00-19.00 - Zwiedzanie wieży widokowej
15.00-17.30 - Zabawa rodzinna „Szukamy świeczek na urodzinowy tort”
- 10.00 - Zapisy
- 12.15 - Pamiątkowe zdjęcie
- 12.30 - Wyjazd pierwszych grup,
- 16.00 - Planowany powrót pierwszych grup na stadion lekkoatletyczny
Możliwość wcześniejszych zapisów on line (na stronie www.mosir.rybnik.pl)
Odpłatność: przedsprzedaż 5 zł lub 10 zł w dniu rajdu
17.30 - Koncert galowy XXVI Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych "Złota lira"
17.00 - KabaRYJton (zespół Frele, Kabaret Ani Mru Mru, Kabaret Zachodni, Kabaret Noc, Cezary Pazura, Kabaret Młodych Panów, Mariusz Kałamaga i Ewa Błachnio)
15.00-22.00 - Piknik muzyczny XXVI Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych „Złota lira”
10.00-18.00 - Jarmark Śląski
Imprezy towarzyszące:
Lotnisko w Rybniku-Gotartowicach
17-18 czerwca - Piknik Lotniczy „Dni Aeroklubu”, szczegóły: dniaeroklubu.pl
Stara Gazownia „Czar nocki”
16 czerwca, godz. 19.00 - Koncert w ramach Dni Rybnika
Zagrają Supersonic (Rybnik), FlameTree (Niemcy), Ostatni Pociąg (Rybnik)
Fundacja EDF Polska, Basen / Klub, ul. Podmiejska
17 czerwca - Strefa Aktywnego Seniora
15:00-15:45 ćwiczenia inspirowane jogą /zajęcia w saunie z saunamistrzem
16:00-16:45 aqua aerobik
17:00- 17:45 gimnastyka fitness
wstęp wolny
„Big Blue” Centrum Sportów Wodnych, ul. Gliwicka 72
(wejście od parkingu przy Hotelu Arena lub z kąpieliska „Ruda”)
17 czerwca, godz. 11.00 - Rodzinny piknik nad wodą, szczegóły: facebook.com/bigblue.rybnik
17 czerwca - strzelnica LOK w Rybniku-Paruszowcu
10.00 - 17.00 - Piknik strzelecki
Na każdym stanowisku będzie instruktor, który wyjaśni co to za broń się znajduje na stanowisku oraz jak się nią posługiwać, a co najważniejsze w odpowiedni sposób pomoże uzyskać celne strzały. Na poszczególnych stanowiskach dostępne będą egzemplarze broni czarnoprochowej ,wojennej produkcji karabiny Mosin, Diektariev i Pepesza, oraz nowsze konstrukcje Beryl polskiej produkcji obecnie na wyposażeniu Wojska Polskiego, pistolety Beretta, Glock, Mag98 oraz CZ. Strzelby gładkolufowe oraz strzelby Bock.
Kampus, ul. Rudzka 13
18 czerwca, godz. 10.00 - Piknik na Kampusie