5 medali cieszyńskiego Octagonu w Turnieju Młodych Mistrzów

Cieszyn
Data publikacji:
02 Grudzień 2017
Odsłuchaj tekst

Bardzo dobry wynik zanotowali reprezentanci cieszyńskiego Octagonu na zawodach Ogólnopolskiej Ligi Ju Jitsu. Zawody odbyły się w Kuźni Raciborskiej 18 listopada. Cieszyński klub reprezentowało aż 8 zawodników.

W Turnieju Młodych Mistrzów Ju Jitsu kolejny raz z rzędu w kat. 30 kg złoty medal zdobył Jakub Bąk, wygrywając wszystkie swoje pojedynki. Brązowy medal w tej kategorii przypadł 6 letniemu Miłoszowi Wojciuch dla którego był to pierwszy start w tego typu zawodach. Po dwóch nieudanych zawodach bardzo dobry start zanotował Dorian Zisenbach (kat. 34 kg). Wygrał wszystkie swoje pojedynki i tym samym stanął na najwyższym stopniu podium. W kat. 30 kg pierwszy start zaliczyła Kornelia Stankiewicz dorzucając do klubowej kolekcji kolejne złoto. Miłą niespodziankę sprawił debiutant w tych zawodach - Kosma Kruszyński, który zajął 2 miejsce w swojej kategorii. Pozostali zawodnicy Octagonu - Tomasz Witek, Wojciech Gryboś oraz Filip Stoszek po dobrych walkach musieli ustąpić swoim rywalom.
- Był to jednak bardzo dobry start całej ekipy cieszyńskiego Octagonu i na następnych zawodach liczymy na kolejne medale - mówi Trener Rafał Kareta.