Opis wydarzenia
Data wydarzenia: 26 lutego 2018 - 4 marca 2018
RCIT Katowice

CO, GDZIE, KIEDY W KATOWICACH 26.02 - 04.03


Imprezy 26.02 – 04.03

Poniedziałek 26 luty 

09:45 – Filharmonia Śląska, Katowice, Sokolska 2 - Muzykoterapia dla dzieci (15 zł)

10:00 - Strefa Innowacji Miasta Katowice, ul. Francuska 70 - Szkolenie „Przedsiębiorcą Być!" (bezpłatne)

10:15 – Miejska Biblioteka Publiczna, Sosnowiec, ul. Kossaka 23 - Dinozaury wyginęły miliony lat temu i do dzisiaj nie wiemy czemu – zajęcia literacko-plastyczne, konkursy, quizy i ciekawostki dla dzieci (wstęp wolny)

11:00 - Rondo Sztuki, Katowice, Rondo im. Jerzego Ziętka 1 – „Mała grafika – warsztaty linorytnicze dla dzieci” (zapisy)

12:00 – Miejska Biblioteka Publiczna, Katowice, Filia nr 6, Bytomska 8a - Poszukiwanie wiedzy i zabawy - spotkania z literaturą i nie tylko, dla dzieci z homeschoolingu szkoły podstawowej (wstęp wolny)

12:00 - Miejska Biblioteka Publiczna, Katowice, Filia nr 18, Studencka 16 - Stary niedźwiedź mocno śpi – czyli co zwierzęta robią zimą? - zajęcia literackie dla dzieci (wstęp wolny)

13:00 – Miejska Biblioteka Publiczna, Dąbrowa Górnicza, Kościuszki 25 – Komputer dla młodych duchem - zajęcia z podstawowej obsługi komputera, skierowane do osób dorosłych dopiero rozpoczynających swoją z nim przygodę (wstęp wolny)

16:00 – Miejska Biblioteka Publiczna, Dąbrowa Górnicza, Kościuszki 25 - Warsztaty konstrukcyjne Lego (wstęp wolny)

16:30 – DeKato, Katowice, ulica Warszawska 28 - Warsztaty tapicerskie w DeKato! (270 zł/os/5h)

17:00 – Biblioteka Śląska, Katowice, Plac Rady Europy 1 - „Odkryj nieznane. Sztuka i kultura islamu” – finisaż wystawy (wstęp wolny)

17:00 – MDK Koszutka, Grażyńskiego 47 - Klub Podróżnika: Meksyk - historia i współczesność (wstę wolny)

17:00 – Miejska Biblioteka Publiczna, Katowice, Filia nr 12, ul. Witosa 18 B - Maroko – spotkanie przy herbacie o wyjątkowej historii (wstęp wolny)

17:00 – Miejska Biblioteka Publiczna, Mikołów, Karola Miarki 5 - Murzynowscy w podróży: „Cesarzowie Chin oraz Lhasa - najpiękniejsze miejsce Tybetu" (wstęp wolny)

17:00 - Mysłowicki Ośrodek Kultury, Mysłowice, Grunwaldzka 7 - Światowy Dzień Dinozaura w Klubie 100 Pociech – czytanie na dywanie, budowanie własnej krainy dinozaura, zabawa (wstęp wolny)

17:00 - Teatr Rozrywki, Chorzów, ul. M. Konopnickiej 1 – Spektakl: „Słownik Ptaszków Polskich” (45 zł – 130 zł)

17:00 - Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach, ul. Norberta Barlickiego 3 - Wierszowanie OLE! – spotkanie z prozą i poezją (wstęp wolny)

17:00 – Przystanek11, Zabrze, Paderewskiego 11 - Kuchnia Grecka z Chrysosem (180 zł/os)

17:30 – KATO, Katowice, Mariacka 13 - Socjo-Kato: Socjologiczny Klub Dyskusyjny (wstęp wolny)

18:00 – Pasaż Kultury Andromeda, Tychy, plac Baczyńskiego 2 - Andromeda- kino, jakie znamy/ „Opiekun" (wstęp wolny)

19:00 - Klub Podróżników – Namaste, Katowice, Jana III Sobieskiego 27 - Grenlandia. Raj dla fotografów i kochających mroźny wiatr (10 zł)

19:00 – Remedium, Sosnowiec, ul. Sucha 7C - Sosnowiec stand-up: Kwiatkowski, Poczęty, Szulowski, Sipika (25 zł)

19:30 - Good Mood, Katowice, Paderewskiego 35 - Tango Argentino - Prelekcja i zajęcia (wstęp darmowy)

19:30 – Bytomskie Centrum Kultury, Bytom, Plac Karin Stanek 1 - Klub Filmowy „Pomiędzy słowami” (12 zł)

19:45 - Jazz Club Hipnoza, Katowice, Plac Sejmu Śląskiego 2 - Śląska Scena Stand-up: Michał Pałubski & The Brothells (25 zł)

Wtorek 27 luty 

10:00 – NOSPR - MAŁA AKADEMIA JAZZU / RYTM CZYLI MUZYKA SERCA (5 zł)

11:30 - NOSPR - MAŁA AKADEMIA JAZZU / RYTM CZYLI MUZYKA SERCA (5 zł)

16:00 - Miejski Dom Kultury Bogucice-Zawodzie, Katowice, Markiefki 44A - Katowice, Markiefki 44A - Zajęcia sensoplastyczne „Ciasto! Plasto!" (10 zł/os, zapisy)

16:00 – Miejska Biblioteka Publiczna, Dąbrowa Górnicza, Kościuszki 25 - Aktor w pięciu smakach - kurs wprowadzający do warsztatu aktorskiego (zapisy, 32 639 03 01)

16:30 – Miejska Biblioteka Publiczna, Sosnowiec, Będzińska 22 - Impresje z balkonu - wernisaż wystawy prac fotograficznych Dariusza Gruszki. (wstęp wolny)

17:00 – Miejska Biblioteka Publiczna,  Katowice, Filia nr 16, ul. Wajdy 21 - Wyspa Thassos - szmaragdowa kraina w słonecznej Grecji  - Prelekcja Sebastiana Bielaka – podróżnika, fotografa, wykładowcy (wstęp wolny)

17:00 – Muzeum Miejskie, Tychy, Katowicka 9 - Finisaż wystawy „Silesius” w Muzeum Miejskim (wstęp wolny)

17:00 - sala konferencyjna Hostelu „Guido”, Zabrze, ul. 3 Maja 93a – Wykład w ramach cyklu Akademia po Szycie: „Górnictwo w II Rzeczypospolitej. W stulecie odzyskania Niepodległości" (informacje u organizatora)

17:00 – Miejska Biblioteka Publiczna, Dąbrowa Górnicza 25 - Gra gitara - Warsztaty gry na gitarze dla początkujących (zapisy, 32 639 03 01)

17:00 - SPOON Adrian Feliks, Chorzów, Wolności 101 - Warsztaty z Chefem Adrianem - Kiszonki i Zdrowa Kuchnia Korzenna (180 zł)

17:30 – KATO, Katowice, Mariacka 13 - Debata: Czy Katowice potrzebują Centrum Sztuki Współczesnej? (informacje u organizatora)

18:00 – Muzeum Śląskie, Dobrowolskiego 1 – Matka Ewa z Miechowic – Projekcja filmu (wstęp wolny)

18:00 – Kino Kosmos, Sokolska 66 - Lekcje Filmowe - czyli jak czytać kino: „WARHOL" (14 zł)

18:00 – Katowice Miasto Ogrodów, Plac Sejmu Śląskiego 2 - Krakowice2018 - Rola kultury w Agendzie ONZ 2030 – otwarta debata (informacje u organiatora)

18:00 – Empik Silesia, Chorzowska 107 – Warsztaty kreatywne: „Biżuteria z masy Fimo” (zapisy, tel. 603 116 924)

19:00 - Klub Podróżników – Namaste, Katowice, Jana III Sobieskiego 27 - Himalaje - wędrówka wśród najwyższych szczytów świata (10 zł)

19:00 - Underground Pub, Tychy, plac Korfantego 1 - Stand Up w Undergroundzie: Karol Kopiec, Wojtek Fiedorczuk, Bartosz Gajda (25 zł)

19:00 - Klub Studencki Spirala, Gliwice, Pszczyńska 85 - 18 Planszówki (wstęp wolny)

19:30 – NOSPR - KAZIMIERZ JONKISZ JAZZ ENERGY (25 zł)

Środa 28 luty 

14:00 – Zespół Szkół Ogólnokształcących, Chorzów, 3 Maja 22 - Spotkanie autorskie z Bartoszem Andrzejewskim (wstęp wolny)

15:00 – Miejska Biblioteka Publiczna, Katowice, Filia nr 19, Obrońców Westerplatte 10 - Biblioteka dla seniora - spotkanie dla seniorów, podczas którego zaprezentowana zostanie oferta czytelnicza oraz działalność Biblioteki (wstęp wolny)

16:00 – Zamek Sielecki, Sosnowiec, Zamkowa 2 - Pracownia malarstwa dla dorosłych (tel. 32/297 90 76)

16:30 – Muzeum Historii Katowic, ul. Kościuszki 47 - Finisaż wystawy „Józef Gielniak - życie i twórczość” (informacje u organizatora)

16:30 – DeKato, Katowice, ulica Warszawska 28 - Sznurkowe koszyki (120 zł/3,5h)

17:00 - Miejski Dom Kultury Bogucice-Zawodzie, Katowice, Markiefki 44A - Warsztaty rękodzielnicze "Stacja RękoDZIEŁO" (20 zł/os)

17:00 - Miejska Biblioteka Publiczna, Katowice, Filia nr 6, ul. Bytomska 8 A - Spotkanie z Beatą Gołaszewską - bohaterką książki E. Włoszek „Ambasadorowa” (wstęp wolny)

17:00 - Miejska Biblioteka Publiczna, Katowice, Filia nr 11, ul. Grażyńskiego 47 - Śląski Teksas. Emigracja Ślązaków do Ameryki w XIX w - Spotkanie z Józefem Kłykiem (wstęp wolny)

17:00 - Miejska Biblioteka Publiczna, Katowice, Filia nr 7, Franciszkańska 25 - DKK - A. Król "Iwaszkiewicz intymnie" (wstęp wolny)

17:00 – Muzeum Górnośląskie, Bytom, pl. Jana III Sobieskiego 2 – Spotkanie z cyklu „Przystanek kolekcja”: Rekonstrukcje historyczne (wstęp wolny)

17:00 – Klub Urbanowice, Tychy, ul. Przejazdowa 8 - Kreatywna pracownia w Klubie Urbanowice: „Koszyczki z kwiatami z krepy" – warsztaty rękodzielnicze dla dzieci i dorosłych (ilość miejsc ograniczona, zapisy, tel. 726 261 375)

17:00 - Klub MCK Wilkowyje, Tychy, Szkolna 94 - 42 Otwarty Turniej Szachowy w MCK Wilkowyje (zapisy, 32/227 26 22)

17:30 – Muzeum Śląskie, Katowice, ul. T. Dobrowolskiego 1 - Układanie wolności // przedpremierowy pokaz filmu (wstęp wolny)

18:00 – Empik Silesia, Chorzowska 107 - Posłuszni do bólu. O uległości wobec autorytetów – wykład (wstęp wolny, zapisy)

18:00 – KATO, Katowice, Mariacka 13 - Dizajn w Kato: Dizajn i etyka (informacje u organizatora)

18:00 – Pole do Popisu, Katowice, Batorego 3a - Lutowy Latający Krąg na Śląsku – spotkanie z Magdaleną Rzeźniczek-Czapnik (informacje u organizatora)

18:00 – Filharmonia Śląska, Katowice, Sokolska 2 - QUINTesencja - koncert kameralny (18 zł, 25 zł)

18:00 - Pracownia SMAKU Jolanta Kleser, Katowice, Kościuszki 12 - Warsztaty z Jolantą Kleser - Co dobrego kryją oceany? cz.2 (175 zł)

18:00 - Muzeum Miejskie w Tychach, ul. Katowicka 9 – Mozaika Górnośląska: „ZEG – dawna ikona Tychów” (wstęp wolny)

18:00 – Garaż Music Pub, Gliwice, Pszczyńska 29 - Jam Session (wstęp wolny)

18:30 - Kinoteatr Rialto, Katowice, ul. Św. Jana 24 – FilmoHolic: „Nocturama” - pierwszy poza festiwalowy pokaz w Polsce (7 zł)

19:00 – Radio Katowice, Ligonia 29 - Jacek Kaczmarski o wolności (nagranie z udziałem publiczności)(Wstęp wolny za zaproszeniami - do odebrania w siedzibie Radia Katowice)

19:00 – Akademia Muzyczna, Katowice, Zacisze 3 - Środa Pianistyczna (bezpłatne wejściówki)

19:00 – Teatr Korez, Katowice, Plac Sejmu Śląskiego 2 - Kabaret Czesuaf w Katowicach - program „Rewizyta" (30 zł)

19:30 – NOSPR - ŚRODA MŁODYCH / PIOTR TARCHOLIK ORAZ STUDENCI AKADEMII MUZYCZNEJ W KRAKOWIE (1 zł)

Czwartek 01 marzec

09:15 - Monopol Katowice Dworcowa 5, Katowice - III Śląska Konferencja Renoaktywator (120 zł)

10:00 – Mediateka, Tychy, Al. Piłsudskiego 16 - Sztuka X Muzy w Mediatece – projekcje filmów: Mansfield Park (wstęp wolny)

11:00 - kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, pl. Ks. Emila Szramka 1 - Wojewódzkie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (wstęp wolny)

11:30 - ASP KATOWICE PAINTING - ACADEMY OF FINE ARTS KATOWICE ul. Raciborska 50, Katowice – Przeglądy 2018 (wstęp wolny)

12:00 – Miejska Biblioteka Publiczna, Dąbrowa Górnicza, Kościuszki 25 - Klub Malucha (zapisy, 32 262 49 14)

13:00 – Muzeum Historii Katowic, ul. Kopernika 11 - Spotkanie Barbar śląskich. Dla wszystkich pań o imieniu Barbara (informacje u organizatora)

15:00 - Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, Gliwice, Banacha 7 - Start-up dla średniozaawansowanych - 5. Spotkanie (informacje u organizaotra)

16:00 – Miejska Biblioteka Publiczna, Katowice, Filia nr 10, Radockiego 70a - Warsztaty Umiejętności dla seniorów – zajęcia dla miłośniczek różnych technik rękodzieła artystycznego i tradycyjnego (wstęp wolny)

16:00 – Miejska Biblioteka Publiczna, Dąbrowa Górnicza, Kościuszki 25 - Za kulisami - kurs teatru od kuchni (Zapisy: 32 639 03 01)

16:00 - Światowy Kongres Kresowian ul. Moniuszki 13, Bytom - Bytom | Spotkanie czwartkowe (wstęp wolny)

17:00 – Bookszpan, 3-go Maja 22 - Spotkanie z Radą Redakcyjną Fabryki Silesia (wstęp wolny)

17:00 - CUD - Centrum Usług Dowolnych ul. Piotrowicka 58, Katowice - CUDne pastowanie. Wegańskie pasty do chleba (50 zł)

17:00 - MDK "Południe" w Katowicach Żeleńskiego 83, Katowice - Spod Igły Wyjęte w Piotrowicach: "Szyjemy tekstylne ozdoby na świąteczne stoły oraz dzielimy się przepisami na wielkanocnego mazurka" (20 zł, zapisy)

17:00 – Przystanek11, Zabrze, Paderewskiego 11 - Warsztaty kuchni indyjskiej (160 zł/os)

17:00 - Mediateka, Tychy, Al. Piłsudskiego 16 - Sztuka X Muzy w Mediatece – projekcje filmów: Mansfield Park (wstęp wolny)

18:00 – Muzeum Śląskie, Dobrowolskiego 1 – Zaczęło się od ziarna – oprowadzenie kuratorskie (7 zł)

18:00 - Centrum Sztuki Filmowej / Kino Kosmos Sokolska 66, Katowice - Transmisje z National Theatre w Londynie - w Kinie Kosmos: KTO SIĘ BOI VIRGINII WOOLF? reż. James MacDonald (32 zł)

18:00 - NOVA Szkoła Tańca Katowice, ul. Sokolska 31 - Darmowa lekcja Salsy Cubany (zapisy)

18:00 – Elektrownia Saturn, Czeladź, Bolesława i Władysława Dehnelów 45 - "Pozostałości" - wystawa malarstwa i rzeźby Dobiesława Gały – wernisaż wystawy (wstęp wolny)

18:00 – Bytomskie Centrum Kultury, Bytom, Plac Karin Stanek 1 - Oscarowy Weekend w BeCeKu - Oscar Nominated Shorts: Fabuły (10 zł)

18:00 - Fokus kawowy Powstańców Warszawskich 6/2, Bytom - Rola sztuki w życiu zagubionego nastolatka” (wstęp wolny)

18:30 - HALLO Bytom Gliwicka 18, Bytom - HALLO _ Swosza Przedstawia _ we czwartki: Spałek (wstęp wolny)

19:00 - Restauracja Granat Al. W. Korfantego 6, Katowice - spotkanie wokół książki "Tajemnice gruzińskiego smaku" połączone z kolacją (159 zł)

19:00 – Chorzowskie Centrum Kultury, Sienkiewicza 3 - SPEKTAKL TEATRALNY PT. "KŁAMSTWO" W REŻYSERII WOJCIECHA MALAJKATA (70 zł, 80 zł)

19:00 - Klub MCK Wilkowyje, Tychy, Szkolna 94 - Oscar Nominated Shorts 2018 (wstęp wolny)

19:15 - Park Śląski aleja Różana 2, Chorzów - Trening Biegowy "E=mc2!" (wstęp wolny)

19:30 – NOSPR - ANTONI WIT / PAMIĘCI STANISŁAWA SKROWACZEWSKIEGO (25 zł – 45 zł)

19:30 - Hala MOSiR, Zabrze, ul. Matejki 6 - Koncert SŁAWOMIR (45 zł)

19:30 - Inny Czas al. Bielska 135c/26, Tychy - Koncert relaksacyjny - misy i gongi (30 zł)

20:00 – Absurdalna, Katowice, Dworcowa 3 - Koncert: Włødzimierz w Absurdalnej (5 zł)

20:00 - KluboGaleria SARP Dyrekcyjna 9, Katowice - Jam Session w KluboGalerii SARP by Silesia Jams (szczegóły u organizatora)

20:00 - Joga Życia Francuska 12 / Budynek starej Biblioteki Śląskiej, Katowice - Pieśni życia - wspólny śpiew w kręgu i troszkę o emisji głosu (30 zł)

Piątek 02 marzec

08:00 – Spodek - Intel Extreme Masters World Championship Katowice (informacje u organizatora)

09:00 – Chorzowskie Centrum Kultury, Sienkiewicza 3 - PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK I PLAMY SPEKTAKL MUZYCZNY DLA DZIECI (15 zł)

11:00 - Przystanek Historia Centrum Edukacyjne IPN w Katowicach im. Henryka Sławika św. Jana 10 (III p.), Katowice - prelekcja prof. Jerzego Eislera "Marzec 1968 po pół wieku: oceny, interpretacje i manipulacje" (wstęp wolny)

12:00 - Katowice Miasto Ogrodów plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice - Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego "O wolną Polskę" (wstęp wolny)

17:00 – Rondo Sztuki, Katowice, Rondo im. Jerzego Ziętka 1 - Spotkanie autorskie wokół książki o twórczości Romana Staraka (wstęp wolny)

17:30 – Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 32, Grzyśki 19a - Moje podróże i nie tylko – wernisaż wystawy malarstwa Ewy Wajand (wstęp wolny)

17:30 - Pozytywna KAWKA ul. Sikorskiego 45/04, Katowice - Elżbieta Krzyżaniak - Smolińska. Spotkanie autorskie i warsztaty (informacje u organizatora)

18:00 - Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach al. W. Korfantego 6 - Dixon & Foster "New Video Works": wernisaż (wstęp wolny)

18:00 - Uwarzone Restaurant & Pub Rynek 7, Katowice - Marcowe spotkanie Pastafarian w Katowicach z Ojcem założycielem (informacje u organizatora)

18:00 - Kamienica - Kawiarnia & Galeria Rynek 7, Chorzów - spotkanie autorskie z Tomaszem Sekielskim pod tytułem "Tajniki pracy pisarza, dziennikarza, dokumentalisty" (wstęp wolny, zapisy)

18:00 – MUZA, Sosnowiec, Warszawska 2 - Carmen & Sheherezade ​-​ Balet Opery Kijowskiej (90 zł)

18:00 - Stacja Sosnowiec Teatralna 9, Sosnowiec - Spotkanie Sympatyków Sosnowca (wstęp wolny)

18:00 – Bytomskie Centrum Kultury, Bytom, Plac Karin stanek 1 - Oscarowy Weekend w BCKino – „Kształt wody” (14 zł)

18:00 – Kronika Rynek 26, Bytom - oprowadzanie kuratorskie po wystawach Adeliny Cimochowicz "Jak się dziś czujecie?", Martyny Wolnej "Gorzko, gorzko" oraz "Nie mów mi jak mam żyć" (informacje u organizatora)

18:00 - RED & BLACK Chorzów, ul. Rynek 13/4 - Noctem I Martyrium I Rebel Souls (30 - 40 zł)

18:00 - Park Tradycji ul. E. Orzeszkowej 12, Siemianowice Śląskie - Koncert GaDMu Trio & ''Wielka 8semka''

19:00 – Filharmonia Śląska, Katowice, Sokolska 2 - Holst & Górecki (21 zł – 40 zł)

19:00 – MDK Katowice, Hallera 28 - Koncert TAU · O N tour (30 zł, 35 zł, 40 zł)

19:00 - Klub Muzyczny Faust - dawniej Korba ul. Złota 1, Katowice - Utopia, Pandrador, Selfdestruction (informacje u organizatora)

19:00 – Komitywa Pub, Dąbrowa Górnicza, 3 Maja 15 - Janusz Yanina Iwański w Komitywie (30 zł)

19:00 - Teatr ROZBARK Wojciecha Kilara 29, Bytom - Gdzie jest Paweł? Czyli chcemy spokoju! - spektakl WTT AST (10-20 zł)

19:00 - Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko, Gliwice, Pszczyńska 85 – „Hamlet” Williama Shakespeare'a - pierwszy raz w sezonie 2017/2018 (wstęp wolny)

19:00 - Latawiec - klub muzyczny/restauracja, Będzin, ul. Zwycięstwa 36 – Koncert: Heart Attack / Where is the Hatchet / Sliver w Latawcu (15 zł, 25 zł)

19:30 – Kino Kosmos, Sokolska 66 - Oscar Nominated Shorts 2018: ,,DeKalb Elementary” + ,,The Eleven O’Clock” + ,,My Nephew Emmett” + ,,The Silent Child” + ,,Watu Wote/All of Us” (14 zł)

19:30 – NOSPR - {OH!} ORKIESTRA HISTORYCZNA / MARTYNA PASTUSZKA (15 zł – 35 zł)

19:30 - W Międzyczasie - coffee&restaurant Kościuszki 19, Tychy - Degustacja komentowana WIN WŁOSKICH z poczęstunkiem (65 zł)

20:00 - Leśniczówka Rock'n'Roll Cafe, Chorzów, al. Muzyków 1, WPKiW – Koncert: Korpus Respekt Tour 2018 (35 zł, 45 zł)

20:00 – Klub CK Wiatrak, Zabrze, Wolności 395 - Koncert NEIL TURBIN ( voc ANTHRAX), Alcoholica, Death Revival (43 zł)

20:00 - Underground Pub, Tychy, plac Korfantego 1 – Koncert – Kabanos (30 zł, 40 zł)

20:00 - Riedel Music Club Oświęcimska 53, Tychy - Zespół SBB (100 zł)

21:00 – Królestwo Rondo im. gen. Jerzego Ziętka 1, Katowice - Rosalie - Flashback Tour (25 zł)

21:00 - Magazyn Club & Bar Tychy, Jana Pawła II 10 - DJ HAZEL-Live Mix! (15 zł)

22:00 - P23 Katowice ul. Porcelanowa 23, Katowice - P23: Robag Wruhme (25-40 zł)

Sobota 03 marzec

08:00 – Spodek - Intel Extreme Masters World Championship Katowice (informacje u organizatora)

09:00 – Miejska Biblioteka Publiczna, Katowice, Filia nr 14, przy ul. Piastów 20 - Kiermasz książki (wstęp wolny)

09:00 - Park im. Tadeusza Kościuszki w Katowicach - 94. parkrun Katowice (wstęp wolny)

09:00 - Katowice, Uniczowska 25, pok. 6 - Dwa warsztaty z cudowną Cynką w Filigrankach (135 zł)

10:00 – DeKato, Katowice, ulica Warszawska 28 - Kosmetyki Naturalne - Komleksowe warsztaty (190 zł)

10:00 - Pracownia SMAKU Jolanta Kleser Kościuszki 12, Katowice - Wielki Festiwal SUSHI z Marcinem Podlińskim (195 zł)

10:00 - Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach al. W. Korfantego 6 - Warsztaty ceramiki (50-100 zł)

10:00 - Medialab Katowice plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice - Badanie Budżetu Obywatelskiego Katowic | Open Data Day warsztaty (rejestracja, wstęp wolny)

10:00 - Centrum Muzyki Nad Rawą Czecha 1a, Katowice - II Warsztaty wokalne z Wojciechem Myrczkiem (99-150 zł)

10:30 - Bufet studencki Gruszki na Wierzbie ul. Raciborska 50, Katowice - Ars Botanica – warsztaty z tworzenia akwarelowych plakatów (37 zł)

11:00 - Gryfne Granie ul. Korfantego 8, Katowice - Ozdoby wielkanocne z filcu - warsztaty twórcze dla dzieci (28 zł)

11:00 - TreleMorele Ul. Radockiego 284, Katowice - Kids Szafing vol.2 Edycja Wiosenna (wstęp wolny)

11:00 - Cztery kąty i Smak piąty Jankego 73, Katowice - Warsztaty z tworzenia kokedamy (110 zł)

11:00 - Kurka Bez Piórka Powstańców 4, Katowice - Babskie warsztaty - Las w słoiku (110 zł)

11:00 -  Hotel Cumulus, Będzin, ul. Sportowa 3 - Strefa kobiet - Zdrowie i piękno (20 zł, ilość miejsc ograniczona)

15:30 – Muzeum Śląskie, Dobrowolskiego 1 – Muzeum dla malucha. Apacze (7 zł, opiekunowie wstęp wolny)

17:00 - Drzwi Zwane Koniem Warszawska 37, Katowice - Hardcore Kids Against Cancer! Koncert charytatywny (informacje u organizatora)

17:00 – Belford – Teatr Górnośląski, Bytom, Św. Cyryla i Metodego 10 – Spektakl: „Venus Marmurowy Posąg” (20 zł, 10 zł)

18:00 – Teatr Żelazny, Armii Krajowej 40 - Ciało Obce / rozmowa z aktorem po spektaklu (30 zł)

18:00 – Bytomskie Centrum Kultury, Bytom, Plac Karin Stanek 1 - Oscarowy Weekend w BCKino:  „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” (14 zł)

18:00 – Chorzowskie Centrum Kultury, Sienkiewicza 3 - SPEKTAKL PT."TRAGEDIA PRZEŚLICZNEJ ULIJANKI I DOJRZAŁEGO EDMUNDA" W WYKONANIU TEATRU REDUTA ŚLĄSKA, REŻYSERIA:BEATA CHREN (10 zł, 15 zł)

18:00 – MUZA, Sosnowiec, Warszawska 2 - KC Nwokoye: Swing, Dance, Celebrate! - Energetyczny koncert z muzyką soul i swing (28 zł, 23 zł)

18:00 - Starochorzowski Dom Kultury, Chorzów, Siemianowicka 59 -  Babski Comber: „Do woja marsz" (55 zł)

18:00 - Miejskie Centrum Kultury, Ruda Śląska, ul. Piotra Niedurnego 69 - Wieczór muzyki żydowskiej - Zespół NEGEV (15 zł, 20 zł, 25 zł)

18:00 - Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko, Gliwice, ul. Pszczyńska 85 - Koncert Universe (60 zł)

19:00 - Teatr Old Timers Garage Gen. Jankego 132, Katowice - Katowice - pARTyzant koncert (+Storytellers) (30 zł)

19:00 - Klub Muzyczny Faust - dawniej Korba ul. Złota 1, Katowice -  Urodziny Polewa zagrają Taraban, Gallileous, Devil in the name (wstęp wolny)

19:00 – Mediateka, Tychy, Al. Piłsudskiego 20 - Polish Sounds / Maciej Obara Quartet (40 zł, 30 zł)

19:00 – Klub Relax, Jaworzno, ul. Szczakowska 35 - Stand-up w Jaworznie: Michał Leja i Michał Kutek (25 zł)

19:00 - Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu, ul. Gen. De Gaulle’a 17 – Koncert: Cuca Roseta (90 zł, 110 zł, 140 zł)

19:30 – Kino Kosmos, Sokolska 66 - Oscar Nominated Shorts 2018: ,,Dear Basketball” + ,,Garden Party” + ,,Lou” + ,,Negative Space” + ,,Revolting Rhymes” (14 zł)

19:30 - Underground 2, Sosnowiec, Warszawska 1 – Koncert: Deadlines + Last of The Crown (wstęp wolny)

20:00 - Kinoteatr Rialto, Katowice, ul. Św. Jana 24 – Koncert: Anita Lipnicka & The Hats (65 zł, 55 zł)

20:00 - Teatr Old Timers Garage Gen. Jankego 132, Katowice - Islandia kraina lodu i ognia: Michał Klima (zapisy, wstęp wolny)

20:00 – CK Wiatrak, Zabrze, ul. Wolności 395 – Koncert: Paluch/Złota Owca Tour (48 zł)

20:00 - Latawiec - klub muzyczny/restauracja, Będzin, ul. Zwycięstwa 36 - Work Hard Party vol. IV DM & New Romantic '80 '90 (5 zł)

21:30 – Królestwo Rondo im. gen. Jerzego Ziętka 1, Katowice - Królestwo tańca / Party / Salsa Bachata Kizomba (10 zł)

Niedziela 04 marzec

08:00 – Spodek - Intel Extreme Masters World Championship Katowice (informacje u organizatora)

08:30 - Park im. Tadeusza Kościuszki w Katowicach - Katowice - Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych (30 zł – 50 zł)

10:00 - Strefa Centralna Plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice - Katowicka Giełda Płytowa- Strefa Centralna (wstęp wolny)

10:00 - Pracownia SMAKU Jolanta Kleser Kościuszki 12, Katowice - Warsztaty z Szytodrukiem - Szyjemy kosmetyczki (120 zł)

10:00 - Pracownia dsceramika & sklep z rękodziełem, Gliwice, Jana Pawła II 14D /II - Warsztaty robienia puf na szydełku (250 zł)

11:00 – Chorzowskie Centrum Kultury, Sienkiewicza 3 - MIKROSPEKTAKL DLA DZIECI "ZWIERZĘCA PRZYGODA A'MATEUSZA" RODZINNA NIEDZIELA W CHCK (15 zł, 10 zł)

11:00 - Miejskie Centrum Kultury, Ruda Śląska, ul. Piotra Niedurnego 69 – „ZŁOTA RYBKA” - spektakl dla dzieci (15 zł)

12:00 – DeKato ulica Warszawska 28, Katowice - Warsztaty henny (95-210 zł)

12:00 - Park im. Lotników Polskich, Jaworzno - Bieg Tropem Wilczym 2018 (30 zł, 40 zł, 50 zł)

16:00 – Teatr Żelazny, Armii Krajowej 40 - Pchła Szachrajka - najlepszy spektakl dla dzieci! (20 zł)

16:00 - Kinoteatr Rialto, Katowice, ul. Św. Jana 24 – „Płomień Paryża” - transmisja spektaklu baletowego z Teatru Bolszoj (50 zł, 40 zł)

16:00 – MUZA, Sosnowiec, Warszawska 2 - SuperWirtuozi - Perkusjonista czy Iluzjonista? Oto jest pytanie! (10 zł)

17:00 - Katowice Miasto Ogrodów, pl. Sejmu Śląskiego 2 - Michał Szpak z zespołem oraz Marlena Szpak (75 zł, 95 zł, 125 zł)

17:00 - Teatr Mały, ul. ks. kard. Augusta Hlonda 1 – Spektakl: Kłamstwo (90 zł)

18:00 - Shisha Sultan Club, Katowice, Plac Wolności 14 - Stand-up w Katowicach: Michał Leja i Mateusz Socha (25 zł)

18:00 – NOSPR - CAPPELLA GABETTA / ANDRÉS GABETTA (50 zł – 100 zł)

18:00 – Bytomskie Centrum Kultury, Bytom, Plac Karin Stanek 1 - Oscarowy Weekend w BCKino – „Dunkierka” (14 zł)

18:00 – Kopalnia Kultury, Czeladź, Stanisława Trznadla 1 - Sztywny Pal Azji & Kobranocka - jeden koncert - dwie legendy! (50 zł)

18:00 - Miejskie Centrum Kultury, Ruda Śląska, ul. Piotra Niedurnego 69 - Side Effect - koncert i spotkanie z Antarktydą (10 zł)

19:00 - Klub Podróżników – Namaste, Katowice, Jana III Sobieskiego 27 - Arktyczna Rozgrzewka, czyli jachtem na Spitsbergen i Grenlandię (10 zł)

19:00 - Parafia NSPJ i św. Jana Bosko w Katowicach ul. Fredry 26 - Magda Anioł Koncert Wielkopostny (wstęp wolny)

20:00 - Klub CK Wiatrak, Zabrze, Wolności 395 - Krzysztof Zalewski – Złoto (45 zł)

20:30 – Katowice Miasto Ogrodów, plac Sejmu Śląskiego 2 - Operoteka:  europejska trasa gali operowo – rozrywkowej (80 zł – 140 zł)


Data
26.02.2018
- 04.03.2018
Położenie
w centrum miasta
Rodzaj wydarzenia
Kulturalne / Sportowe / Turystyczne / Plenerowe / Inne / Warsztaty / Kulinarne / Wykłady i prelekcje
Region turystyczny
Śląsk
Adres

Katowice
Kontakt
Znajdź wydarzenie
Kalendarium wydarzeń