Opis wydarzenia
Data wydarzenia: 16 października 2017 - 22 października 2017
RCIT Katowice

CO, GDZIE, KIEDY W KATOWICACH 16.10-22.10


Imprezy 16.10 – 22.10


Poniedziałek 16.10

• 9.30 – Filharmonia Śląska, Sokolska 2 - Muzyczne przedszkole: Pojedynek w ringu czyli puzon kontra fagot
• 10.00 – CINiBA, Bankowa 11a - Kato Science City - Festiwal Innowacji Inno Katowice
• 11.00 - Filharmonia Śląska, Sokolska 2 - Muzyczne przedszkole: Pojedynek w ringu czyli puzon kontra fagot
• 12.00 – Filharmonia Śląska, Sokolska 2 - Muzyczny Escape Room czyli meloman w tarapatach (10 zł, 5 zł)
• 13.00 - CINiBA, Bankowa 11a - Debata "Nowe nacjonalizmy kontra zjednoczona Europa"
• 13.30 - Filharmonia Śląska, Sokolska 2 - Muzyczny Escape Room czyli meloman w tarapatach (10 zł, 5 zł)
• 15.00 - Filharmonia Śląska, Sokolska 2 - Muzyczny Escape Room czyli meloman w tarapatach (10 zł, 5 zł)
• 17.00 - Pracownia SMAKU Jolanta Kleser Katowice, Kościuszki 12 - Akademia Małego Kucharza #2 - mali mięsożercy
• 17.00 - Miejski Dom Kultury Koszutka Katowice, Grażyńskiego 47 – spotkanie: Ze zdrowiem na Ty - Prelekcja okulistyczna (wstęp wolny)
• 17.00 - Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie Mikołów, ul. Karola Miarki 5 - Wygrać z boreliozą - spotkanie z doktorem Lucjanem Kempą (wstęp wolny)
• 17.00 - Muzeum Historii Katowic Katowice, ul. ks. J. Szafranka 9 - Festiwal Nordalia
• 18.00 – Pałac Goldsteinów, Plac Wolności 12a - Koncert Cameraty „Przyjdź, Chochole, na Wesele " (bezpłatne wejściówki, tel. 32 206 9797)
• 18.00 – MUZA Sosnowiec, ul. Warszawska 2 - Koncert jubileuszowy "Esej na głos i kontrabas" (wstęp wolny)
• 18.00 – Pasaż Kultury Andromeda, Tychy, Baczyńskiego 2 – Andromeda – kino jaki znamy: „Grobowiec świetlików” (wstęp wolny)
• 18.00 - Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej Dąbrowa Górnicza, ul. T. Kościuszki 25 - Spotkanie autorskie z Janiną Ochojską – ZagłębieWood
• 18.00 – Teatr Nowy Zabrze plac Teatralny 1 – spektakl (35,50zł)
• 19.00 – Sztygarka Chorzów, ul. Piotra Skargi 34 a/d - Życie: Trzy wersje - Yasmina Reza (50zł)
• 19.00 - Klub Podróżników – Namaste Katowice, Jana III Sobieskiego 27 - Islandia za półtora tysiąca - wulkany gajzery i wodospady (wstęp wolny)
• 19.00 – Teatr Korez Katowice plac Sejmu Śląskiego – Cholonek
• 19.00 - Centrum kultury Jazovia, Gliwice Rynek 10 – Palm Jazz Days
• 19.30 – BCKino Bytom, Plac Karin Stanek 1 - Klub Filmowy „Tulipanowa gorączka”
• 20.00 - Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach Katowice, Rynek 10 - Miuosh Akustycznie II Muzyka/Miasto/My - Katowice, Teatr Śląski
• 20.00 – Absurdalna, Dworcowa 3 - Jazz Jam Session w Absu (wstęp wolny)

Wtorek 17.10

• 9.30 – Ateneum, Katowice Jana 10 – Miłość do trzech pomarańczy (11-22zł)
• 10.00 - Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa, Harcerzy Września 3 - Mediator - zawód czy pasja? Konferencja (bezpłatne, wcześniejsze zgłoszenia)
• 10.00 – NOSPR - MAŁA AKADEMIA JAZZU / SALSA FOREVER! KUBA, WYSPA JAK WULKAN GORĄCA (5 zł)
• 11.00 - Międzynarodowe Centrum Kongresowe - Bezpłatne Warsztaty Mamo to ja (bezpłatne, zapisy)
• 11.00 - Muzeum Śląskie Katowice, ul. T. Dobrowolskiego 1 - Teatr konesera // Zrzędność i przekora (wstęp wolny)
• 11.30 – NOSPR - MAŁA AKADEMIA JAZZU / SALSA FOREVER! KUBA, WYSPA JAK WULKAN GORĄCA (5 zł)
• 13.00 - Centrum Kulinarne - studio gotowania Chorzów, ul. Adamieckiego 8 - Dziczyzna - warsztaty. Kuchnia myśliwska. Nowe menu! (185zł)
• 16.00 – Wrotka Katowice, Dąbrówki 10 - Wtorkowe warsztaty jazdy na wrotkach
• 16.00 - Miejska Biblioteka Publiczna w Mysłowicach Mysłowice, Strumieńskiego 4 - Spotkanie autorskie z Moniką Sawicką (wstęp wolny)
• 16.30 - Bookszpan Katowice Katowice, 3-go Maja 22 - Spotkanie autorskie z Natalią Kołaczek (wstęp wolny)
• 17.00 – Miejska Biblioteka Publiczna, filia nr 30, Rybicka 11 - Arabia Saudyjska - zmiany czy ich brak? - Michał Grochot - relacja z podróży (wstęp wolny)
• 17.00 - Przystanek Historia Centrum Edukacyjne IPN w Katowicach im. Henryka Sławika, św. Jana 10 (III p.) - Pokaz filmu dokumentalnego „Dziewczyna z klepsydry” (wstęp wolny)
• 17.00 – Biblioteka Śląska, plac Rady Europy 1 - Promocja książki Bogumiły Żongołłowicz: „Konsul” (wstęp wolny)
• 17.00 - Miejskie Centrum Kultury Ruda Śląska, ul. Piotra Niedurnego 69 - „Zakazany Świat” (wstęp wolny)
• 17.00 – Teatr Korez Katowice plac Sejmu Śląskiego 2 – O Śląsku i po śląsku konferencja (5zł)
• 17.00 - Biblioteka Śląska Katowice, Plac Rady Europy 1 - Promocja książki Bogumiły Żongołłowicz: „Konsul”
• 17.00 – Muzeum Górnośląskie, Bytom Sobieskiego 2 – Jesienna akademia portretu – wykład (wstęp wolny) 17.00 - Miejskie Centrum Kultury Ruda Śląska, ul. Piotra Niedurnego 69 - „Zakazany Świat” (wstęp wolny)
• 17.30 - Best Western Premier Hotel Forum Katowice Katowice, Bytkowska 1A - 4# Wielka Wymiana Kontaktów
• 17.30 - Księgarnia Mercurius, Gliwice Prymasa Stefana Wyszyńskiego- Klub książki kobiecej (wstęp wolny)
• 18.00 - Centrum Sztuki Filmowej / Kino Kosmos Katowice, Sokolska 66 - Debaty, cz. 3: Myślenie według wartości – równość (12zł)
• 18.00 - Kinoteatr Rialto Katowice, ul. Św. Jana 24 - Caravaggio Dereka Jarmana w Rialcie - w cyklu Pędzlem i kamerą (17 zł)
• 18.00 – Filharmonia Śląska, Katowice Sokolska 66 – kwartet smyczkowy – koncert (18-25zł)
• 18.00 – KATO Katowice, Mariacka 13 -Kapitalizm. Historia krótkiego trwania. | Debata wokół książki (wstęp wolny)
• 18.00 - Muza, Sosnowiec Warszawska 2 – Muzyka u Dietla
• 18.00 - Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej Dąbrowa Górnicza, ul. T. Kościuszki 25 - Spotkanie autorskie z Filipem Springerem – ZagłębieWood
• 19.00 - Klub Podróżników – Namaste Katowice, Jana III Sobieskiego 27 - Z powrotem w siodle, czyli w drodze do 34 pułku fizylierów (wstęp wolny)
• 19.30 – Teatr Śląski Katowice, rynek 10 – Antygona w Nowym Jorku (30,35zł)
• 19.30 - Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach Katowice, plac Wojciecha Kilara 1 - Wtorkowy Klub Jazzowy / Adam Bałdych & Helge Lien Trio feat. Tore Brunborg (60 zł)
• 20.00 - "Śląski Jazz Club" Gliwice Józefa Wieczorka 22 – Blues jam (wstęp wolny)

Środa 18.10

• 9.00 - University of Economics in Katowice Katowice, ul.1 Maja 50 - NZS Work&Travel edycja 2017
• 9.00 – Międzynarodowe Centrum Kongresowe - VII Europejski Kongres MŚP
• 10.00 - Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach Katowice, plac Sławika i Antalla 1 - VII Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw
• 11.15 - Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej, Katwice Francuska 12 – symfoniczny koncert edukacyjny
• 12.00 – NOSPR - SYMFONICZNY KONCERT EDUKACYJNY / MUZYKA - BLASK, MROK, PÓŁCIEŃ
• 16.30 - SARP Katowice / Galeria Architektury Katowice, ul. Dyrekcyjna 9 - Spacer Architektoniczny z jojko+nawrocki architekci
• 17.00 – Miejska Biblioteka Publiczna, filia nr 7, Franciszkańska 25 - DKK - M. Grzebałkowska "Beksińscy. Portret podwójny" (wstęp wolny)
• 17.00 – Miejska Biblioteka Publiczna, filia nr 11, Grażyńskiego 47 - DKK - S. Montefiore"Tajemnica morskiej latarni" (wstęp wolny)
• 17.00 – Miejska Biblioteka Publiczna, filia nr 1, Ligonia 7 - Życie w zachwycie - Spotkanie z Krzysztofem Wostalem – głuchoniewidomym podróżnikiem, przedsiębiorcą (wstęp wolny)
• 17.30 – Miejska Biblioteka Publiczna, filia nr 25, Chrobrego 2 - DKK - Rachel Cusk "Życie na wsi" (wstęp wolny)
• 18.00 – Filharmonia Śląska, Sokolska 2 - Subito - koncert kameralny (18 zł, 25 zł)
• 18.00 - Miejskie Centrum Kultury Ruda Śląska, ul. Piotra Niedurnego 69 - Akademia Kultur i Religii Świata (5zł)
• 18.00 – Drzwi Zwane Koniem, Warszawska 37 - Kino SCORPion: Patch Adams (wstęp wolny)
• 18.00 - Teatr Żelazny Katowice, Armii Krajowej 40 - Shirley Valentine
• 18.00 - Strefa Centralna Katowice, Plac Sejmu Sląskiego 2- meet.js Katowice #26
• 18.00 – KATO Katowice, Mariacka 13 - Katowice 2050. Jak odzyskać miasto dla ludzi?
• 19.00 - Archikatedra Chrystusa Króla w Katowicach, Plebiscytowa 49A - IX Śląski Festiwal Bachowski - Koncert Inauguracyjny (wstęp wolny)
• 19.00 - Sala Widowiskowo - Koncertowa MUZA Sosnowiec, ul. Warszawska 2 - Węgierski Państwowy Zespół Ludowy (60zł)
• 19.00 - Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej Dąbrowa Górnicza, pl. Wolności 1 – koncert: Nie tylko STRAUSS GALA!
• 19.00 – Absurdalna Katowice, ul. Dworcowa 3 - Stand-up Silesia: Michał Leja i Tomek Kołecki / Katowice
• 19.30 - Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach Katowice, plac Wojciecha Kilara 1 - Środa młodych / 27. Międzynarodowy Festiwal Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych IPiUM Silesia (1 zł)
• 20.00 - Ośrodek Sportowy Szopienice w Katowicach Katowice, ul. 11 Listopada 16 - GKS Katowice - MKS Będzin || Plusliga: 5 kolejka

Czwartek 19.10

• 9.00 – Międzynarodowe Centrum Kongresowe - VII Europejski Kongres MŚP
• 11.30 – Miejska Biblioteka Publiczna, filia nr 17, Krzyżowa 1 - Bezpieczni w mieście, bezpieczni w sieci– prelekcja dla seniorów (wstęp wolny)
• 12.30 – Kino Amok, Gliwice, Dolnych Wałów 3 – Seans Seniora: Mężczyzna imieniem Ove (10 zł)
• 15.00 - Centrum Kulinarne - studio gotowania Chorzów, ul. Adamieckiego 8 - Warsztaty "Ślimaki w kuchni"
• 16.00 - Miejska Biblioteka Publiczna, filia nr, Rybnicka 11 - DKK - Nicolas Sparks "Wybór" (wstęp wolny)
• 16.00 - Miejska Biblioteka Publiczna, filia nr 10, Radockiego 70a - Warsztaty Umiejętności
• – spotkanie pań, miłośniczek szydełkowania, robótek na drutach, haftowania i innych technik
• 16.00 - Miejski Dom Kultury Bogucice-Zawodzie Katowice, Markiefki 44A - Stacja rękodzieło
• 16.15 - Kino Amok, Gliwice, Dolnych Wałów 3 – Boska Florence (12 zł, 10 zł)
• 17.00 – Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 11, ul. Grażyńskiego 47 - Kaszubi w Polsce i na Śląsku (wstęp wolny)
• 17.00 - Miejski Dom Kultury Koszutka Katowice, Grażyńskiego 47 – pokaz filmu: Gadające kobiety (wstęp wolny)
• 17.00 – Biblioteka Śląska, plac Rady Europy 1 - Akademia ekumeniczna i dialogu międzyreligijnego (wstęp wolny)
• 17.00 – Akademia Muzyczna, Wojewódzka 33 - Koncert z cyklu "Czwartki organowe w Akademii" (bezpłatne wejściówki)
• 17.30 - Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 16, Wajdy 21 - Nepal. Nie tylko Himalaje (wstęp wolny)
• 17.30 - Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 5, Franciszkańska 33 - RED[AKCJA]! – warsztaty dziennikarskie dla młodzieży
• 18.00 – Miejska Biblioteka Publiczna, filia nr 25, Chrobrego 2 - Artefakt umysłu (wstęp wolny)
• 18.00 – MUZA Sosnowiec, ul. Warszawska 2 - Kino w MUZIE - Za jakie grzechy, dobry Boże? (10 zł, 8 zł)
• 18.00 - Siemianowickie Centrum Kultury Siemianowice Śląskie, Niepodległości 45 - Niemcy - spektakl Teatru Domino (10zł)
• 18.00 - Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej Dąbrowa Górnicza, ul. T. Kościuszki 25 - Spotkanie autorskie z Arturem Górskim – ZagłębieWood
• 18.00 - Teatr Żelazny Katowice, Armii Krajowej 40 – spektakl: Jabłko
• 18.00 - SARP Katowice / Galeria Architektury Katowice, ul. Dyrekcyjna 9 – wykład: Architekci przy Fortepianie Marlena Wolnik (wstęp wolny)
• 18.00 - Muzeum Śląskie Katowice, ul. T. Dobrowolskiego 1 - Interwencje. Przestrzeń, czas, pamięć // podwójny wernisaż (drugi na Korfantego 3)
• 19.00 – Filharmonia Śląska, Sokolska 2 - Przed wielkim konkursem: Marzena Diakun (32 zł – 55 zł)
• 19.00 - Kino Studyjne KADR Dąbrowa Górnicza, Plac Wolności 1 - Spotkanie z podróżniczką Anną Jaklewicz - 10 lat kina KADR
• 19.30 - Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach Katowice, plac Wojciecha Kilara 1 - NOSPR kameralnie: Katowice (10 zł)
• 19.30 - Kinoteatr Rialto Katowice, ul. Św. Jana 24 - FilmoHolic - Mięso (Raw) (10zł)
• 20.00 - Fabryka Porcelany Katowice, Porcelanowa 23 - Marek Dyjak - Katowice | Trasa Pierwszy Śnieg
• 20.00 – Śląski Jazz Club Gliwice Józefa Wieczorka 22 – czwartek jazzowy z gwiazdą (20zł)
• 20.00 – Dom Muzyki i Tańca, Zabrze Gen. De Gaulle'a 17 – Wardruna (240zł)
• 20.00 – Kino Amok, Gliwice, Dolnych Wałów 3 - DKF Trans. Comedy Shorts - #Selfie, Bier & Calippo, Have Heart, Noticed, Life With Herman H. Rot, For Free (10 zł)

Piątek 20.10

• 9.00 - Miejski Dom Kultury "Koszutka" filia "Dąb" Katowice, Krzyżowa 1 - Wejdź do gry - konferencja dla bibliotekarzy
• 9.00 – Międzynarodowe Centrum Kongresowe - VII Europejski Kongres MŚP
• 9.00 - Miejski Dom Kultury Bogucice-Zawodzie Katowice, Markiefki 44A - III Ogólnopolski Przegląd Kabaretów Amatorskich Kabareściak 2017
• 12.00 – Biblioteka Śląska, Ligonia 7 - „Wielkie miasta świata” – Marrakesz
• 16.00 - Park Tradycji Siemianowice Śląskie, Orzeszkowej 12 - Ogólnopolski Festiwal Teatrów Małych Form – Karbidka 2017
• 17.00 – Miejski Dom Kultury Koszutka, Grażyńskiego 47 - Spotkania z Muzyką: O twórczości Wolfganga Amadeusza Mozarta (wstęp wolny)
• 17.00 – Muzeum w Gliwiach, Gliwice Dolnych Wałów 8a – Żeliwo. Odlewnictwo artystyczne w dawnych Gliwicach – promocja książki, spotkanie z autorką A.Kwiecień (wstęp wolny)
• 18.00 - Pałac Kultury Zagłębia Dąbrowa Górnicza, pl. Wolności 1 - Belfer - monodram Wojciecha Pszoniaka
• 18.00 - Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej Dąbrowa Górnicza, ul. T. Kościuszki 25 - Spotkanie autorskie z Filipem Łobodzińskim – ZagłębieWood
• 18.00 - Pole do popisu Katowice, Batorego 3a - Warsztaty Wanke Cook’ink: Mięso i Wino (180zł)
• 18.00 - Miejski Dom Kultury Bogucice-Zawodzie Katowice, Markiefki 44A - Festiwal Gitary Elektrycznej
• 18.00 – Filharmonia Zabrzańska Zabrze, Park Hutniczy 7 – przeboje operetki (30,40zł)
• 18.00 - Muzeum Śląskie Katowice, ul. T. Dobrowolskiego 1 – wernisaż: Wszystko osiąga się przez nadzieję // wystawa
• 18.00 - MDK Batory Chorzów, ul. Stefana Batorego 6 – film: Delicatessen, reż. Jean-Pierre Jeunet, Marc Caro
• 18.30 – MegaClub Katowice, Żelazna 15 - Mayhem + Support (80zł)
• 18.30 - Teatr Mały Tychy, ul. ks. kard. Augusta Hlonda 1 - Boeing, Boeing - Odlotowe narzeczone
• 19.00 - Sala Widowiskowo-Koncertowa Muza Sosnowiec, ul. Warszawska 2 – spektakl: Między łóżkami
• 19.00 - Filharmonia Śląska, Katowice Sokolska 66 – „Przed wielkim konkursem” (32-55zł)
• 19.00 - Klub Gotyk Bytom, Kościelna 2 - Koncert Basement / Sam Som / Chaos
• 19.00 - Teatr Żelazny Katowice, Armii Krajowej 40 Jeśli Polska nie zginęła, my ją dobijemy! (50zł)
• 19.00 - Pałac Kultury Zagłębia Dąbrowa Górnicza, pl. Wolności 1 - Cykl Strofy z piwnicy - koncert zespołu Psie Lico
• 19.00 - Teatr ROZBARK Bytom, Wojciecha Kilara 29 - 3. Biesiada Rozbarska (99zł)
• 19.30 - Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach Katowice, plac Wojciecha Kilara 1 - LA TEMPESTA / JAKUB BURZYŃSKI (15 zł – 35 zł)
• 20.00 - P23 Katowice Katowice, ul. Porcelanowa 23 - Holak, Baasch, Urbanski (od 20zł)
• 20.00 - Kloster Pub Tychy, ul. Edukacji 15 - Pablopavo i Ludziki (30zł)
• 20.00 - Leśniczówka Rock'n'Roll Cafe Chorzów, al. Muzyków 1, WPKiW - Andrzej Nowak - ZŁE PSY (40zł)
• 20.00 - Old Timers Garage Katowice, Gen. Jankego 132 - Letni dzien

Sobota 21.10

• 8.00 - Park Śląski Chorzów, al. Różana 2 - Bieg 3 Park Śląski - Śląskie Biegi Górskie
• 10.00 – EZOakademia Tychy, Nowokościelna 31 - Ustawienia Systemowe
• 10.00 - Pracownia SMAKU Jolanta Kleser Katowice, Kościuszki 12 - Warsztat z Kubą Korczakiem - Wielka Grecka Uczta
• 10.00 - PINK Bowling & Club Ruda Śląska Ruda Śląska, 1 Maja 310 - 4 Urodziny PINK Bowling & Club w Rudzie Śląskiej!
• 10.00 - Elektrociepłownia Szombierki Bytom, Kosynierów 30 - Warsztaty Wokalne Wake Up Your Voice!
• 10.00 - Aqua Plant Mikołów, Konstytucji 3 Maja 22 - XI Amatorskie Mistrzostwa Polski w Pływaniu „Family Cup" 2017
• 10.00 - Katowice Miasto Ogrodów w Polskim Języku Migowym Katowice, plac Sejm Śląskiego 2 - Fotografia otworkowa w aparacie cyfrowym
• 10.15 - Gryfne Granie Katowice, ul. Korfantego 8 - Sensoplastyka® czyli Legalne Brudzenie (40zł)
• 11.00 - BECEK Bytomskie Centrum Kultury Bytom, Plac Karin Stanek 1 - Klocki teatralne ”Bajka o stworku bez kolorku”
• 11.00 - Bosko-Włosko - Katowice, Zabłockiego - Warsztaty Bosko-Włosko: Bambini in cucina - dzieci w kuchni!
• 12.10 - Fitness Academy 3 Stawy Katowice, gen. Kazimierza Pułaskiego 60 - RvD Academy
• 15.00 - Joga Życia Katowice, Francuska 12 / Budynek starej Biblioteki Śląskiej - Warsztat jogi z Konradem Kocotem (180zł)
• 15.00 - Ruda Śląska Tesco Bykowina Ruda Śląska - Powitanie jesieni 2017 Rudzkim szlakiem
• 16.00 - Muzeum Górnośląskie, Bytom Sobieskiego 2 – Komplety historyczne – wykład (wstęp wolny)
• 16.00 - Teatr Czarnego Tła Chorzów, Poniatowskiego 6 - Noc Teatrów "Ale... cyrk..."
• 16.00 - BECEK Bytomskie Centrum Kultury Bytom, Plac Karin Stanek 1 - Klocki teatralne – warsztaty
• 16.00 - Teatr Mały Tychy Tychy, ul. ks. kard. Augusta Hlonda 1 - Pchła Szachrajka Teatru Lalek Rabcio (22zł)
• 17.00 - Hala MOSiR Mysłowice, ul. Bończyka 32 - Kabaret Moralnego Niepokoju - Maj zaczyna się we wtorek
• 17.00 - Panorama Fitness Katowice, Studencka 22 - Halloween Party dla Dzieci
• 17.00 - Pałac Młodzieży Katowice, ul. Mikołowska 26 – komedia: Pikantni
• 17.00 - Młodzieżowy Dom Kultury im. Jaworzniaków Jaworzno, ul. Inwalidów Wojennych 2 – spektakl: Pół na pół
• 17.00 - Miejskie Centrum Kultury Ruda Śląska, ul. Niedurnego 69 - Dama bije Króla (Szach-Mat)
• 17.00 - Teatr Żelazny Katowice, Armii Krajowej 40 - Shirley Valentine
• 18.00 – Filharmonia Śląska, Sokolska 2 - Dzieło Natury, Sztuka Człowieka
• 18.00 – MUZA Sosnowiec, ul. Warszawska 2 - The Klenczon Experience (30zł)
• 18.00 - Teatr Czarnego Tła Chorzów, Poniatowskiego 6 - Metropolitalna Noc Teatrów "Kosmiczna podróż"
• 18.00 - Gryfne Granie Katowice, ul. Korfantego 8 - Rodzic i Gryfna Kultura
• 18.00 - Opera Śląska Bytom, ul. Moniuszki 21/23 - Romeo i Julia – premiera
• 18.00 – Sztygarka Chorzów, ul. Piotra Skargi 34 a/d - Festiwal Gitary Elektrycznej – Spotkanie mistrzów gitary
• 18.30 – Teatr Miejski, Gliwice Nowy Świat 55/57 – All Improvviso (35,50zł)
• 19.00 - Stary Port Chorzów Chorzów, Rynek 13 - Over the Under -100 koncertów w 100 dni + YURI Gagarin
• 19.00 – Teatr Korez Katowice, plac Sejmu Śląskiego 2 – recital (40zł)
• 19.00 - Chorzowskie Centrum Kultury Chorzów, ul. Sienkiewicza 3 - Miuosh x FDG. Orkiestra - koncert z cyklu +21
• 19.00 - Old Timers Garage Katowice, Gen. Jankego 132 - Stanisław Soyka Recital
• 19.00 - Drzwi Zwane Koniem Katowice, Warszawska 37 - Badyle // Szklane Oczy // Radiovidmo (10zł)
• 19.30 - Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach Katowice, plac Wojciecha Kilara 1 - Koncert Camerata Silesia (15 zł)
• 20.00 - Pałac Młodzieży Katowice, ul. Mikołowska 26 – Pikantni
• 20.00 – MegaClub Katowice, Żelazna 15 - Białas x Lanek + Wiatr (20zł)
• 20.00 – Fraktal Mikołów, ul. Karola Miarki 15 - Taneczna sobota -DJ Scanty
• 20.00 - Klub Wysoki Zamek Katowice, Ul. Gliwicka 96a - Koncert zespołu JednoCiało
• 21.00 - Jazz Club Hipnoza Katowice, Plac Sejmu Śląskiego 2 - Denis Horvat (25zł)
• 22.00 – Królestwo Katowice, Rondo im. gen. Jerzego Ziętka 1 - MAJOR LAZER Party & RvD
• 22.00 - HAH Katowice Katowice, ul. Sądowa 9 - Gramy Dla Zwierząt - Impreza Charytatywna - DQ LADY Firefox

Niedziela 22.10

• 9.00 - Katowice Miasto Ogrodów Katowice, plac Sejmu Śląskiego 2 - Katowice Music Summit
• 10.00 – EZOakademia Tychy, Nowokościelna 31 - Jednodniowy Warsztat TRE® Tychy
• 10.00 - Rezydencja Luxury Hotel Piekary Śląskie, ul. Stara 1 - Warsztaty z retuszu PRO
• 10.00 - Pracownia SMAKU Jolanta Kleser Katowice, Kościuszki 12 - Wielka Grecka Uczta z Kubą Korczakiem - 2 termin!
• 12.00 - Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach Katowice, plac Wojciecha Kilara 1 - NOSPR / RUBEN SILVA / ŁUKASZ DYCZKO (15 zł – 35 zł)
• 15.00 – MegaClub Katowice, Żelazna 15 - Taco Hemingway - Katowice - 2 x SOLD OUT
• 16.00 - Siemianowickie Centrum Kultury Siemianowice Śląskie, ul. Niepodległości 45 - Kabaret Pod Wyrwigroszem
• 16.00 - Tetar Mały Tychy, ks. kard. Hlonda 1 - PARANIENORMALNI - PIERWIASTEK Z TRZECH
• 16.00 - Centrum Kultury Śląskiej Świętochłowice, ul. Krauzego 1 - Kabaretowa uczta - Kabaret Moralnego Niepokoju i Ireneusz Krosny
• 16.00 - Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach Katowice, plac Wojciecha Kilara 1 - KONCERT DLA NAJMŁODSZYCH SŁUCHACZY (25 zł, 30 zł)
• 16.00 - Teatr Czarnego Tła Chorzów, Poniatowskiego 6 - Metropolitalna Noc Teatrów "Ale... cyrk..."
• 16.00 - BECEK Bytomskie Centrum Kultury Bytom, Plac Karin Stanek 1 - Klocki teatralne – warsztaty (3zł)
• 16.00 – MUZA Sosnowiec, ul. Warszawska 2 - Superwirtuozi - Powrót SuperWirtuozów (10zł)
• 17.00 – Filharmonia Śląska, Sokolska 2 - Filharmoniczny wieczór organowy w 140. rocznicę urodzin Feliksa Nowowiejskiego (18 zł – 35 zł)
• 17.00 - Kinoteatr Rialto Katowice, ul. Św. Jana 24 - Korsarz - transmisja spektaklu baletowego z Teatru Bolszoj (40zł)
• 17.00 – Miejski Dom Kultury Koszutka, Grażyńskiego 47 - Koncert w ramach XXVII Międzynarodowego Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych w ramach programu „ Artysta - Rezydent” (wstęp wolny)
• 17.00 - Miejski Dom Kultury Batory Chorzów, ul. Stefana Batorego 6 - Kabaret pod Wyrwigroszem - 500+
• 17.00 – Kościół Marii Magdaleny, Tychy - IX Śląski Festiwal Bachowski - koncert II (wstęp wolny)
• 17.00 - BECEK Bytomskie Centrum Kultury Bytom, Plac Karin Stanek 1 - Klocki teatralne ”Historia Śnieżki”
• 18.00 – Filharmonia Śląska, Sokolska 2 - Wieczory u Telemanna - Koncert dedykowany X Międzynarodowemu Konkursowi Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga
• 18.00 - Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach Katowice, plac Wojciecha Kilara 1 - KONCERT DLA NAJMŁODSZYCH SŁUCHACZY (25 zł, 30 zł)
• 18.00 - Chorzowskie Centrum Kultury Chorzów, ul. Sienkiewicza 3 - Spektakl muzyczno - taneczny pt. "Usłyszeć taniec" (40zł)
• 19.00 – Królestwo Katowice, Rondo im. gen. Jerzego Ziętka 1 - The Stubs // Lazy Class // After Laughter
• 19.00 - Siemianowickie Centrum Kultury Siemianowice Śląskie, Niepodległości 45 - TSA - koncert w Siemianowickim Centrum Kultury
• 19.00 - Kraken Pub Chorzów, ul. Rynek 13/3 - Stand-up Silesia: Rejent i Kutek
• 19.00 - Teatr Rozrywki Chorzów, ul. M. Konopnickiej 1 - Gordon Haskell & eM BAND


Data
16.10.2017
- 22.10.2017
Położenie
w centrum miasta
Rodzaj wydarzenia
Kulturalne / Sportowe / Plenerowe / Inne / Warsztaty / Kulinarne / Wykłady i prelekcje / Szczegóły wkrótce
Region turystyczny
Śląsk
Adres

Katowice
Kontakt
Znajdź wydarzenie
Kalendarium wydarzeń