Opis wydarzenia
Data wydarzenia: 2 października 2017 - 8 października 2017
RCIT Katowice

CO, GDZIE, KIEDY W KATOWICACH 02.10.17 - 08.10.17


Imprezy 02 - 08 październik 

Poniedziałek 02 październik 

09:30 - Chorzowskie Centrum Kultury, Sienkiewicza 3, Chorzów - SPEKTAKL W JĘZYKU ANGIELSKIM FARENHEIT 451 BY RAY BRADBURY (25 zł)

10:00 - MDK Bogucice - Zawodzie Markiefki 44A, Katowice - ŻYWA BIBLIOTEKA (wstęp wolny)

12:30 - Chorzowskie Centrum Kultury, Sienkiewicza 3, Chorzów - SPEKTAKL W JĘZYKU ANGIELSKIM FARENHEIT 451 BY RAY BRADBURY (25 zł)

14:00 – Katowice Miasto Ogrodów, plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice - Warsztaty teatralne i casting do spektaklu (zgłoszenia)

16:30 - Miejska Biblioteka Publiczna, Mikołów, Karola Miarki 5 - Literatura i psychologia: „Nowe, ale czy dobre? Jakie książki dla dzieci i młodzieży wydały wydawnictwa w        ostatnim roku i co warto czytać?” (wstęp wolny)

17:00 - Śląskie Centrum Wolności i Solidarności, Wincentego Pola 38, Katowice - Wernisaż wystawy pt. „Przywracanie pamięci. Prace Franciszka Kurzeji” (wstęp wolny)

17:00 - Galeria Katowice Ul. św. Jana 10, Katowice - ZPAF - Kursy fotograficzne 2017/2018 (zapisy)

17:00 - Galeria MM, Chorzów, Sienkiewicza 3 - XX Jesienna Wystawa SChAP

17:30 - Spółdzielczy Dom Kultury "Odeon" Czeladzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej Czeladź, ul. Szpitalna 9 - Sensoplastyka dla dzieci (30zł)

18:00 – Teatr Zagłębia, Sosnowiec, Teatralna 4 - Wieczór z Jerzym Trelą (wstęp wolny)

18:30 – Kino Kosmos, Sokolska 66, Katowice - Przedpremiera filmu „ZGODA” i spotkanie z twórcami! (20 zł)

19:00 - Klub Podróżników – Namaste, Jana III Sobieskiego 27, Katowice - Spotkanie z Piotrem Pustelnikiem w Namaste (25 zł)

19:00 – MUZA, Sosnowiec, Warszawska 2 - Tomasz Stockinger – „Już nie zapomnisz mnie" (30 zł, 20 zł)

19:00 – Pałac Kultury Zagłębia, Dąbrowa Górnicza, pl. Wolności 1 – „Bóg Mordu” (20 zł)

19:30 – Klub Studencki Spirala, Gliwice, Pszczyńska 85 - 1st Otwarta Scena IMPRO w Spirali w tym sezonie! (wstęp wolny)

19:30 – Bytomskie Centrum Kultury, plac Karin Stanek 1, Bytom - Klub Filmowy „Sama przeciw wszystkim” (12 zł)

Wtorek 03 październik

10:00 - ASP w Katowicach ul. Raciborska 37 - Międzynarodowa konferencja poświęconą staroegipskim zespołom trumiennym (wstęp wolny)

11:00 - Centrum Organizacji Pozarządowych – Katowice Kopernika 14 - Poznaj moc TuDu w Katowicach (zapisy)

18:00 - Strefa Dobry Start, Dyrekcyjna 4/2, Katowice - VI spotkanie Klubu TTT Katowice (zapisy)

19:00 - Klub Podróżników – Namaste, Jana III Sobieskiego 27, Katowice - Ambitne szczyty dla każdego - spotkanie z Tomaszem Kobielskim (wstęp wolny)

19:30 – NOSPR, plac Wojciecha Kilara 1, Katowice - Wtorkowy Klub Jazzowy / Koncert Pedagogów Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach

20:00 – Komitywa PUB, Dąbrowa Górnicza, 3 Maja 15 - Grzegorz Halama & Marcin Zbigniew Wojciech Stand-up (20 zł)

Środa 04 październik 

10:00 - Wake Zone Stawiki - II edycja Akademickiego Pucharu Śląska w Wakeboardzie 2017, Sosnowiec (wstęp wolny)

16:00 – MDK Batory, Chorzów, Stefana Batorego 6 - IV Chorzowska Biesiada (30 zł, 25 zł)

17:00 - DeKato ulica Warszawska 28, Katowice - Wyższy wymiar palety - tworzymy różne meble z palet (240 zł)

18:00 – Kino Kosmos, Sokolska 66, Katowice - W. Orliński o Stanisławie Lemie + pokaz „Przekładańca" A.Wajdy (14 zł, 12 zł)

18:00 - Kawiarnia Fotograficzna Katowice PCK 19, Katowice - Rodzic mistrzem komunikacji - cały cykl (250 zł)

18:00 – Bytomskie Centrum Kultury, plac Karin Stanek 1, Bytom - „Dzika Afryka” 3D „Mali giganci” 3 D (16 zł, 12 zł)

18:30 – CKS Mrowisko, Gliwice, Pszczyńska 85 - All Improvviso: Quadro Nuevo z Programem Tango (75 zł, 50 zł)

19:00 – Klub Podróżników Namaste, Jana III Sobieskiego 27, Katowice - 5 lat na szlaku - śpiewanki gitarowe w Namaste (wstęp wolny)

20:30 – Pałac Młodzieży w Katowicach, Mikołowska 26, Katowice - Dzień Świra – Musical / Opera (80 zł – 120 zł)

Czwartek 05 październik

08:30 – Miejski Ośrodek Kultury, Orzesze, Rynek 1 - Szafa mamy i dziecka (bezpłatne)

17:00 – DeKato, ulica Warszawska 28, Katowice – Czapkowanie – warsztaty (90 zł)

18:00 - Ludiversum - planszówkowa kawiarnia ul. Kamienna 7/1, Katowice - Powrót planszówek ze Stertą! + Turniej z nagrodami (wstęp wolny)

18:00 – MUZA, Sosnowiec, Warszawska 2 - Kino w MUZIE – „Nietykalni” (10 zł, 8 zł)

19:00 – Mrowisko, Gliwice, Pszczyńska 85 - Drum Fest: The Carpet Crawlers - The Invisible Touch Tour: Gliwice (40 zł)

19:00 – Druid, Ruda Śląska, Niedurnego 69 - Jam Session w Druidzie

19:30 – NOSPR, plac Wojciecha Kilara 1, Katowice - Alexander Liebreich / Elina Vähälä (30 zł – 50 zł)

20:00 - Leśniczówka Rock'n'Roll Cafe, Chorzów, al. Muzyków 1, WPKiW - Pristine – Chorzów (39 zł)

Piątek 06 październik

12:00 – Chorzowskie Centrum Kultury, Sienkiewicza 3, Chorzów - MUZYCZNE OPOWIEŚCI DLA DZIECI W WIEKU 6+ - REALIZACJA WE WSPÓŁPRACY Z FILHARMONIĄ ŚLĄSKĄ

18:00 – Pole do Popisu, Batorego 3a, Katowice - Warsztaty Wanke Cook’ink: Tajlandia (150 zł/os)

18:00 – Joga Życia, Francuska 12, Katowice - Pieśni życia (30 zł)

18:00 - MDK Batory, Chorzów, ul. Stefana Batorego 6 - J&L Wernisaż: Rerych (Wejście tylko z biletami na koncert inauguracyjny festiwalu jazz & literatura)

18:00 - Miejskie Centrum Kultury w Tychach, Tychy, ul. Bohaterów Warszawy 26 - W Starym kinie: „Człowiek słoń' reż. David Lynch (wstęp wolny)

18:00 – Miejski Dom Kultury, Mikołów, Rynek 19 - Koncert dla Przyjaciół - doroczne święto Capellowiczów! (wstęp wolny)

18:00 – Miejska Biblioteka Publiczna, Ruda Śląska, 1 Maja 32 - Spotkanie z Marcinem Kydryńskim (wstęp wolny)

18:30 - CKS Mrowisko, Gliwice, Pszczyńska 85 - Armageddon Supremacy Tour: Impiety, Bode Preto, Wormwood, Asagraum (50 zł, 60 zł)

18:30 - Teatr Mały Tychy, Tychy, ul. ks. kard. Augusta Hlonda 1 - SPA, czyli Salon Ponętnych Alternatyw (80 zł – 100 zł)

19:00 – Filharmonia Śląska, Sokolska 2, Katowice - La bella wiolonczela (21 zł – 40 zł)

19:00 - Chorzowskie Centrum Kultury, ul. Sienkiewicza 3, Chorzów - Spektakl komediowy "Pomoc domowa" (80 zł, 70 zł)

19:00 - Appassionata Anieli Krzywoń 1, Chorzów - Koncert Kasia Kowalska Akustycznie - Trio

19:00 – VHS, Sosnowiec, MAŁACHOWSKIEGO 24 - Wac Toja / PlanBe / Young Igi & Pikers / Zeamsone (40 zł, 50 zł, 60 zł)

19:00 - Underground Pub, Tychy, plac Korfantego 1 - De Łindows, Pull The Wire, Mandat w Underground Pub (20 zł, 30 zł)

20:00 – Królestwo, Rondo im. gen. Jerzego Ziętka 1 - JWPBC x WŁODI w Królestwie | Katowice (30 zł, 35 zł, 40 zł)

20:00 - Zabytkowa Kopalnia Guido, Zabrze, ul. 3 Maja 93 - Tom James w Kopalni Guido – Zabrze (20 zł)

20:00 - KINO AMOK, Gliwice, ul. Dolnych Wałów 3 - Twój Vincent, premiera, gość Olena Horhol (18 zł, 14 zł)

22:00 – Fabryka Porcelany, Porcelanowa 23, Katowice - 7 urodziny SZOK: Ishome Live, Rudolf C, Shedbug

Sobota 07 październik

09:00 – Międzynarodowe Centrum Kongresowe, plac Sławika i Antala 1, Katowice - I śląskie targi Łap Zdrowie (14 zł)

09:00 – Park Kościuszki, Katowice - Parkrun: bezpłatne biegi na dystansie 5 km z pomiarem czasu (bezpłatne)

09:00 – Park Północny, Tychy – Parkrun: bezpłatne biegi na dystansie 5 km z pomiarem czasu (bezpłatne)

09:00 - Park Wodny Tarnowskie Góry, ul. Obwodnica 8 - VI Międzynarodowy Miting Pływacki

09:30 - Hala Sportowa, Tychy, al. Piłsudskiego 20 - IX Turniej Rzutów Za Trzy

09:30 - MOSiR Mikołów, Konstytucji 3 Maja 31 - Biegi dzieci i młodzieży

10:00 - Pracownia SMAKU Jolanta Kleser, Kościuszki 12, Katowice - Francuskie Makaroniki z Pascalem Chevriaux (200 zł)

10:00 – Kaufland, Zabrze, Al. Korfantego 5 - Skarbnikowe Gody, czyli 95. urodziny Zabrza! [parada pojazdów]

11:00 – Park Pszczelnik, Siemianowice Śląskie - Bieg Jesieni i Nordic Walking - V edycja Narodowego Dnia Sportu (wstęp wolny)

11:00 - Burloch Arena, Ruda Śląska, ul. Bytomska 15 - RUDA Dycha na Burlochu – biegi (zapisy)

11:00 - Mysłowicki Ośrodek Kultury, Mysłowice, Grunwaldzka 7 - Po prostu torbacze. Warsztaty z Martą Frej (125 zł)

14:30 - Pracownia dsceramika & sklep z rękodziełem, Gliwice, Jana Pawła II 14D /II - Warsztaty drapowania (95 zł/2h)

15:00 - Śląskie Centrum Kultury, Siemianowice Śląskie, Fojkisa 4 - Warsztaty Chustowe (bezpłatne)

16:00 - Joga Życia, Katowice, Francuska 12 - Warsztaty Kontakt Improwizacji z Pawłem Koniorem (90 zł)

16:00 – Empik Silesia, Chorzowska 107, Katowice - spotkanie z Alkiem Rogozińskim (wstęp wolny)

16:00 - Teatr Czarnego Tła, Chorzów, Poniatowskiego 6 - "Ale... cyrk..." (7 zł, 5 zł)

17:00 – NOSPR, plac Wojciecha Kilara 1, Katowice - 500-LECIE REFORMACJI

17:00 – MUZA, Sosnowiec, Warszawska 2 – „SPA, czyli Salon Ponętnych Alternatyw” (85 zł – 95 zł)

17:00 - Mysłowicki Ośrodek Kultury, Mysłowice, Grunwaldzka 7 - Memy - wystawa grafik Marty Frej. Wernisaż (wstęp wolny)

18:00 - Starochorzowski Dom Kultury, ul. Siemianowicka 59, Chorzów - Kuźnia Micha - Koncert muzyki różnej (wstęp CHCKarta (1 zł na cały rok)

18:00 - Teatr Czarnego Tła, Chorzów, Poniatowskiego 6 - "Kosmiczna podróż" (7 zł, 5 zł)

18:00 - MOK im. Henryka Bisty, Ruda Śląska, ul. Piotra Niedurnego 69 - Koncert Stare Dobre Małżeństwo: Ruda Śląska (45 zł – 65 zł)

19:00 – Pałac Młodzieży, Mikołowska 26, Katowice – „Kobieta Pierwotna” (70 zł)

19:00 – Teatr Żelazny, Armii Krajowej 40, Katowice – „Ciało Obce” (30 zł)

19:00 - Tawerna Pod Róża Wiatrów, Tychy, Targiela 4 - Vierna / Tribute to O.N.A / PAGE / Paganda (10 zł, 15 zł)

19:00 – Mediateka, Tychy, Al.Marszałka Piłsudskiego 16 - Koncert Aukso Plays Szostakowicz Aukso Modern (15 zł, 30 zł)

19:00 - Chorzowskie Centrum Kultury, ul. Sienkiewicza 3, Chorzów - Szymon Łukowski Quintet feat. Hannes Riepler - III FESTIWAL JAZZ&LITERATURA 2017 (30 zł, 20 zł)

19:00 - Underground 2, Sosnowiec, Warszawska 1 - High Blood Pressure, Soul Blast (wstęp wolny)

20:00 - RED & BLACK, Chorzów, ul. Rynek 13/4 – KaeN (30 zł)

20:00 - CK Wiatrak, Zabrze, ul.Wolności 395 - Czesław Śpiewa (45 zł, 55 zł)

20:00 - Wolne Tory TSA, Bytom, Składowa - Koncert Danse Macabre/Chaos (10 zł)

20:00 - Klub 4art, Gliwice, Wieczorka 22 - Spotkania z Jazzem Tradycyjnym 2017 - Wieczór z piosenkami L. Armstronga (40 zł, 35 zł)

20:00 - Rebel Garden Cafe, Chorzów, Park Śląski, obok Bramy Zoo - Oreada – FolkOFF (wstęp wolny)

20:00 - Underground Pub, Tychy, plac Korfantego 1 - Hardstyle Attack * First year of the Kings of the Underground (10 zł)

20:00 - Latawiec - klub muzyczny/restauracja, Będzin, ul. Zwycięstwa 36 - Habakuk w Będzinie (20 zł)

21:00 - Klub Studencki Spirala, Gliwice, Pszczyńska 85 - Bass Astral x Igo / SpiralaROOM (35 zł)

21:00 – Club Garage, ul. Dąbrówki 10, Katowice - 4 Urodziny Klubu !

Niedziela 08 październik 

08:00 – Galeria Galena, Jaworzno, Grunwaldzka 59 - III Rajd Rekreacyjny Cztery Pory Roku "Powitanie Jesieni 2017"

10:30 - Park Leśny im. Powstańców Śląskich, Zabrze - VII Zabrzański Bieg Charytatywny - "Bieg pLUsZAKA" (20 zł – 55 zł)

11:00 - Tychy Paprocany - II Bieg Paprocański (35 zł, 40 zł)

11:30 - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Moniuszki, Orzesze, Bukowina 19-21 - VI Orzeski Bieg Uliczny (30 zł, 50 zł)

15:00 - Underground Pub, Tychy, plac Korfantego 1 - Stand Up Comedy: Tomek Kwiatkowski, Jakub Poczęty-Błażewicz (15 zł, 20 zł)

16:00 - Empik Silesia, Chorzowska 107, Katowice - Anna Dziewit – Meller (wstęp wolny)

16:00 - Teatr Czarnego Tła, Chorzów, Poniatowskiego 6 - "Ale... cyrk..." (7 zł, 5 zł)

16:00 – Chorzowskie Centrum Kultury, Sienkiewicza 3, Chorzów - SPEKTAKL DLA DZIECI PT. WIELKA PIRACKA PRZYGODA- CZYLI OPOWIEŚĆ O PRZEMIANIE (5 zł – 15 zł)

16:00 - Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko, Gliwice, Pszczyńska 85 - Piotr Bałtroczyk - Nowy Program

16:30 - Marina Gliwice - Przystań motorowodna, Gliwice, Portowa 28 - Rejs muzyczny z zespołem Nivel! (49 zł/os)

17:00 – Międzynarodowe Centrum Kongresowe, plac Sławika i Antala 1, Katowice - Wielka Trasa Stand-up Polska (49 zł)

17:00 – Sztygarka, Chorzów, ul. Piotra Skargi 34 a/d - Five o’clock – MonkeyJunk (50 zł)

17:00 - Teatr Mały Tychy, ul. ks. kard. Augusta Hlonda 1 - Poeticon/ Iwona Loranc / Brzegi

17:00 – Stacja Artystyczna RYNEK, Gliwice, Rynek 4-5 - 115 dni autostopowej podróży

18:00 – NOSPR, plac Wojciecha Kilara 1, Katowice - Orkiestra Muzyki Nowej / W słowiańskim kręgu (10 zł)

18:00 - Młodzieżowy Dom Kultury im. Jaworzniaków, Jaworzno, ul. Inwalidów Wojennych 2 - World Hit's Największe Światowe Przeboje: Jaworzno (50 zł)

18:00 – Bytomskie Centrum Kultury, plac Karin Stanek 1, Bytom - Piotr Schmidt Wojciech Niedziela Duo - premiera płyty (15 zł)

19:30 – Katowice Miasto Ogrodów, plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice - Koncert Wehikuł czasu: Katowice (30 zł)

19:30 - Kompleks Zamkowy, Tarnowskie Góry, ul.Pyskowicka 39 - Piotr Bałtroczyk - Mężczyzna z kijowym peselem (45 zł – 50 zł)

20:30 – Międzynarodowe Centrum Kongresowe, plac Sławika i Antala 1, Katowice - Wielka Trasa Stand-up Polska (49 zł)

20:30 – Joga Życia, Francuska 12, Katowice - Koncert relaksacyjny (30 zł)

 


Data
02.10.2017
- 08.10.2017
Położenie
w mieście
Rodzaj wydarzenia
Kulturalne / Sportowe / Turystyczne / Plenerowe / Inne / Warsztaty / Kulinarne / Wykłady i prelekcje
Region turystyczny
Śląsk
Adres

Katowice
Kontakt
Znajdź wydarzenie
Kalendarium wydarzeń