Opis wydarzenia
Data wydarzenia: 18 września 2017 - 24 września 2017
RCIT Katowice

CO, GDZIE, KIEDY W KATOWICACH 18.09 - 24.09


Imprezy 18.09 – 24.09

Poniedziałek 18.09

09:00 - Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark, ul. Wojciecha Kilara 29, Bytom (dawna Dojazd 29) - Ogólnopolska Konferencja Kultury: Taniec (wstęp wolny)

10:00 - Teatr Śląski, Scena w Malarni, ul. Teatralna 2a, Katowice - Ogród pełen bajek (wstęp wolny)

10:00 - Ośrodek Kształcenia Samorządu Terytorialnego im. Waleriana Pańki, ul. Moniuszki 7, Katowice - Śląskie Forum Osób Koordynujących Współpracę z NGO z JST (zapisy)

10:30 - Parking przy plaży (salon Opla) Dolina Trzech Stawów, Katowice - BuggyGym na Dolinie Trzech Stawów (12 zł)

16:00 – CINiBA (Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka), ul. Bankowa 11a, Katowice - Warsztaty: jak dostać się na Oxbridge i inne brytyjskie uczelnie (wstęp wolny)

16:30 – Szytodruk, ul. Plebiscytowa 32, Katowice - Dzieci szyją! (30 zł)

17:00 – Spodek, Aleja Korfantego 35, Katowice - Pierwsze zajęcia EDGE Skating Academy (40 zł)

17:00 - Muzeum Historii Katowic, Oddział Grafiki im. Pawła Stellera, ul. Kościuszki 47, Katowice - wernisaż wystawy MŁODZI ARTYŚCI W „KRĘGACH SZTUKI” (wstęp wolny)

17:00 - Pracownia SMAKU Jolanta Kleser, ul. Kościuszki 12, Katowice - Akademia Małego Kucharza #1 Warzywne specjały szefów kuchni

17:00 - Przystanek11 (studio kulinarne), ul. Paderewskiego 11, Zabrze - Zdrowe drugie śniadania do pracy (160 zł)

17:30 - Gryfne Granie, ul. Korfantego 8, Katowice - Zajęcia z robotyki - bezpłatna lekcja pokazowa (zapisy)

17:30 - Wydział Teologiczny UŚ, ul. Henryka Jordana 18, Katowice - Archetypy marki. Jak pracować z kartami archetypów? (30 zł)

18:00 - Spodek, Aleja Korfantego 35, Katowice - Szkółka Łyżwiarska (30 zł)

19:00 - Drzwi Zwane Koniem, ul. Warszawska 37, Katowice - PubQuiz w DZK (3 zł)

19:00 - Klub Podróżników – Namaste, ul. Jana III Sobieskiego 27, Katowice - Jerzy Kukuczka – 30 rocznica zdobycia Korony Himalajów (wstęp wolny)

19:00 - Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, ul. Wojewódzka 33, Katowice - Inauguracja Konkursu Kwartetów - Meccore String Quartet (wstęp wolny)

19:00 – MUZA, ul. Warszawska 2, Sosnowiec - Wojciech Cejrowski "Prawo Dżungli" (65 zł)

19:00 - Teatr Rozrywki w Chorzowie, Duża Scena, ul. Marii Konopnickiej 1, Chorzów- Śmiertelna Pułapka w Chorzowie (od 29 zł)

19:30 – Kino Kosmos, ul. Sokolska 66, Katowice - Bergman / Antonioni - Kino Mistrzów: ZAĆMIENIE (12 zł)

19:30 - Dobra Karma, ul. św. Jacka 1, Katowice - Baśnie Ludów Ziemi - wieczór opowieści z Aishi Ma (10-30 zł)

19:30 – BCKino, Plac Karin Stanek 1, Bytom - Klub Filmowy - „Czerwony żółw" (12 zł)

20:30 - Sala Teatralna Pałacu Młodzieży w Katowicach, ul. Mikołowska 26, Katowice - spektakl „Dzień Świra” (80-120 zł)

Wtorek 19.09

10:00 - Chorzowskie Centrum Kultury - Starochorzowski Dom Kultury, ul. Siemianowicka 59, Chorzów - Kino Na Strychu - Poranek Filmowy Dla Najmłodszych (1 zł)

11:00 - Teatr Śląski, Scena w Galerii, wejście: ul. 3 Maja 30, (poziom +2), Katowice - Historia sztuki dla każdego. Druga edycja zajęć dla seniorów: „Caravaggio. Geniusz przeklęty“ (1 zł)

16:30 - Przystanek11, ul. Paderewskiego 11, Zabrze - Lukier królewski dla początkujących (dla dorosłych) - cz 2 (130 zł)

17:00 - Miejski Dom Kultury Koszutka, ul. Grażyńskiego 47, Katowice - Klub Podróżnika: „Dramaty i uroda Indochin. Wietnam, Kambodża, Laos”. Spotkanie z prof. Michałem Jarneckim, historykiem i podróżnikiem (wstęp wolny)

17:00 - Muzeum Historii Katowice, Dział Teatralno-Filmowy, ul. Kopernika 11, Katowice - Wernisaż wystawy "Katowice miasto mistrzów piękna". Zbigniew Sawicz. Fotografia (wstęp wolny)

17:00 - Galeria Szara, ul. Misjonarzy Oblatów 4, Katowice - Warsztaty Rodzinne - szyjemy notesy (wstęp wolny)

17:00 - Gryfne Granie, ul. Korfantego 8, Katowice - Zajęcia plastyczne dla dzieci - bezpłatna lekcja pokazowa (wstęp wolny, zapisy)

17:00 - Miejski Dom Kultury "Południe", Filia nr 3, ul. Pawła Stellera 4, Katowice-Zarzeczu - Babroszki Lecą W Kosmos: spektakl dla dzieci (wstęp wolny)

17:00 - Wiadukt na Zawodziu (przy ul. Równoległej) - Videosesja 360 ° Fuck the People: nagranie 30 minutowego koncertu z udziałem publiczności (wstęp wolny)

17:00 - Laboratorium Sztuki- Pasaż Kultury Andromeda, Plac Baczyńskiego 2, Tychy - Czytanie rocznicowe tekstów Stanisława Ignacego Witkiewicza (wstęp wolny)

17:00 - Muzeum Miejskie w Zabrzu, ul. 3 Maja 6, Zabrze - „SPOTKANIE Z LEGENDĄ” –JAN KOWALSKI, piłkarz oraz trener Górnika Zabrze (wstęp wolny)

18:00 - Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice - Sentymentalny obraz Śląska w malarstwie Pawła Wróbla // wykład (wstęp wolny)

18:00 - Kartel Kulturalny, Rokitnica, Zabrze - Spotkanie z Podróżnikiem: Michał Chrust-autostopem przez Bałkany (wstęp wolny)

18:00 - minka cafe,  ul. Zawiszy Czarnego 22, Gliwice - Kariera na szpilkach "Jak żyć po swojemu vol.2" (wstęp wolny)

18:00 - Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach, os. Pawlikowskiego PU-13, Żory - Tydzień z Conradem: koncert szantowy w wykonaniu chóru Voce Segreto pod batutą Andrzeja Marcińca oraz Wielkich Nieobecnych - spotkanie poświęcone ekranizacji dzieł Josepha Conrada (wstęp wolny)

19:00 - Klub Podróżników–Namaste, ul. Jana III Sobieskiego 27, Katowice - Motywy w fotografii podróżniczej -co fotografować a czego unikać: Grzegorz Lityński (wstęp wolny)

19:00 - Zen Katowice, ul. Kościuszki 18/8, Katowice - Wprowadzenie do medytacji ZEN (10 zł)

19:00 – ArtKwarium, ul. 3 Maja 1, Sosnowiec - NEOlonga - Godzina Zero: impreza taneczna (wstęp wolny)

20:00 - Stowarzyszenie Muzyczne "Śląski Jazz Club", ul. Józefa Wieczorka 22, Gliwice- Jam session w stylistyce blues (wstęp wolny)

Środa 20.09

09:50 - Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej, ul. Francuska 12, Katowice – Dźwiękomalowanie: Koncert dla dzieci "Z muzyką przez kraje i wieki" (zapisy)

11:00 - KATO, ul. Mariacka 13, Katowice - Wystawa Show It (wstęp wolny)

12:00 - BioBazar Huta Baildon, ul. Bracka 20, Katowice - Kreatywne wsparcie Malucha na każdym etapie rozwoju (wstęp wolny)

16:00 - Muzeum Historii Katowic, Budynek Główny, ul. ks. J. Szafranka 9, Katowice - PROMOCJA KSIĄŻKI ZBIGNIEWA NIEMYJSKIEGO 105 LAT ELEKTROWNI ŚW. JERZEGO (wstęp wolny)

16:00 - Miejski Dom Kultury, Bogucice – Zawodzie, ul. Markiefki 44A, Katowice - W rytmie mojego miasta - warsztaty architektoniczne (wstęp wolny, zapisy)

16:00 – Plac Kasprowicza (Murcki) Katowice - Biblioteczne planszogranie. Spotkajmy się na Rynku raz jeszcze – impreza plenerowa na Rynku w Murckach (wstęp wolny)

16:00 - Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach, ul. Barlickiego 3, Gliwice - Ozdoby Upcyklingowe (wstęp wolny)

17:00 - Miejski Dom Kultury "Koszutka", filia "Dąb", ul. Krzyżowa 1, Katowice - W Obiektywie: Lanzarote "kosmiczna" wyspa archipelagu Kanarów (wstęp wolny)

17:00 - Edukido, (zajęcia z klockami), ul. Zawiszy Czarnego 6/188, Katowice  - Potrzeby dziecka a poczucie bezpieczeństwa – warsztat (96 zł)

17:00 - SPOON Adrian Feliks (studio kulinarne), ul. Wolności 101, Chorzów - Tortowe Garden Party (179 zł)

17:00 - Przystanek11, ul. Paderewskiego 11, Zabrze - Polska super żywność w twojej kuchni - warsztaty wegańskie (170 zł)

17:00 – Muzeum Górnośląskie, Sala kolumnowa, ul. Korfantego 34, Bytom - Wojciech Gerson – artysta i nauczyciel malarzy: spotkanie (wstęp wolny)

17:00 - Pałac Kultury Zagłębia, pl. Wolności 1, Dąbrowa Górnicza - Koncert finałowy (skrzypce) - 11. MKM im. Michała Spisaka (bezpłatne wejściówki)

18:00 - TWINSET, ul. Chorzowska 107, Katowice - Pokaz Kolekcji Jesień/ Zima 2017 (wstęp wolny)

18:00 - Pracownia SMAKU Jolanta Kleser, ul. Kościuszki 12, Katowice - Akademia Słodkości z Agnieszką Jasińską#1 Czekoladowe Inspiracje

18:00 - Rebelia Pub & Cafeteria, Jana III Sobieskiego 12, Chorzów - Wielka Rozgrywka czyli Gry Planszowe@ Rebelia vol. 3 (wstęp wolny)

18:00 - Biblioteka Centralna Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach, Tadeusza Kościuszki 17, Gliwice - Czego Możemy Nauczyć Się Od Małego Księcia?: warsztaty psychologiczne (zapisy)

18:15 - Planetarium Śląskie, al. Planetarium 4, Chorzów - Analogowa misja na Marsa - case study (wstęp wolny)

19:00 – Kinoteatr Rialto, ul. św. Jana 24, Katowice - FilmoHolic - Serce z kamienia reż. Guðmundur Arnar Guðmundsson, Islandia/Dania (10-17 zł)

19:00 - Teatr Śląski, Scena w Galerii, wejście: ul. 3 Maja 30, (poziom +2), Katowice – spektakl Stary klamor w dziadkowym szranku (20 zł)

Czwartek 21.09

09:30 - Wydział Nauk Społecznych, Sala Rady Wydziału, ulica Bankowa 11, Katowice - Konferencja naukowa poświęcona profesorowi Jerzemu Szydłowskiemu (wstęp wolny)

10:00 - Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Plac Sławika i Antalla 1, Katowice - Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego (205 zł)

16:30 - Gryfne Granie, ul. Korfantego 8, Katowice - J. angielski dla dzieci - bezpłatna lekcja pokazowa (zapisy)

17:00 – Szytodruk, ul. Plebiscytowa 32, Katowice - FREESTYLER!: grupa dla osób szyjących na poziomie średnio i zaawansowanym (80 zł)

17:00 - Miejski Dom Kultury "Południe", Filia nr 1, Generała Zygmunta Waltera-Jankego 136, Katowice-Piotrowice – wernisaż Pogodne Obrazki Kamilli Księżnik + warsztaty malowania na drewnie w konwencji Art Naif (wstęp wolny)

17:00 – Miejska Biblioteka Publiczna, Filia 27, ul. Szarych Szeregów 62, Katowice - Autonomia Palestyńska - ziemia na pograniczu kultur. Spotkanie z Małgorzatą Kaczor (wstęp wolny)

17:00 – Księgarnia, ul. Stanisława Małachowskiego 22, Sosnowiec - Spotkanie autorskie z Edytą Walęciak-Skórką (wstęp wolny)

17:30 – Galeria Pojedyncza, Katowice Miasto Ogrodów, plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice – wernisaż: Znak-Język-Trauma - praca Agnieszki Poks – Rabenel (wstęp wolny)

18:00 - Kamienica - Kawiarnia i Galeria Sztuki Współczesnej, Rynek 7, Chorzów - La DOLCE VITA wernisaż (wstęp wolny)

18:00 - Muzeum Górnośląskie, Plac Jana III Sobieskiego 2, Bytom - Wystawa: Archeologiczne odkrywanie Górnego Śląska – wernisaż (wstęp wolny)

18:00 - Muzeum w Gliwicach Willa Caro Gliwice, Dolnych Wałów 8a, Gliwice - wernisaż wystawy fotografii Zwykłe rzeczy Katarzyny Mirczak (wstęp wolny)

18:00 - Willa Fitznera Siemianowice Śląskie, 27 Stycznia 3 - Klasycy Rocka - Dolly Parton (10 zł)

18:15 - Spodek, Aleja Korfantego 35, Katowice - Szkółka Łyżwiarska (30 zł)

19:00 - Teatr Żelazny, ul. Armii Krajowej 40, Katowice (Budynek dworca PKP) - Jeśli Polska nie zginęła, my ją dobijemy (35-50 zł)

19:00 - Chorzowskie Centrum Kultury, ul. Sienkiewicza 3, Chorzów - Marian Opania - recital "Moje fascynacje" (20 zł)

19:00 - Teatr Ziemi Rybnickiej, Plac Teatralny 1, Rybnik - Jazz W Teatrze: Koncert Melanie Charles Quartet (25 zł)

19:00 - Młodzieżowy Dom Kultury, Inwalidów Wojennych 2, Jaworzno - Jav Music Festival - Dzień 1: MAGIA STRADIVARIUSA Muzyka klasyczna (39 zł)

20:00 - Leśniczówka Rock'n'Roll Cafe, Al. Muzyków 1, Chorzów – Chassis (15-22 zł)

Piątek 22.09

09:00 - Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum, ul. Ligocka 103, Katowice - III Turniej o Puchar RJP nr 6. Streetball o #CzystePowietrze (zapisy)

11:00 - Park Tradycji, ul. Orzeszkowej 12, Siemianowice Śląskie - Zlot Food Trucków w Siemianowicach Śląskich (wstęp wolny)

17:00 - Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1 (poziom -4), Katowice - „Wymiary scenografii”: Rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste wręczenia nagród (wstęp wolny)

17:00 - Miejski Dom Kultury, Szopienice, Filia nr 1, Obrońców Westerplatte 10, Katowice – wernisaż „Nasze Wyobrażenie O Sztuce” – Wystawa Gimnazjalistów Nr 11 22 (wstęp wolny)

17:00 - Kościół Ewangelicki Pokoju Zabrze, Klimasa C. 3 - 22. Zabrzański Międzynarodowy Festiwal Organowy - Dzień 7: Koncert uczniów zabrzańskiej Szkoły Muzycznej (wstęp wolny)

17:30 - Pałac Młodzieży im. prof. Aleksandra Kamińskiego w Katowicach, ul. Mikołowska 26, Katowice - Spektakl taneczny "Kolory miłości" (wejściówki)

17:30 - Teatr Ziemi Rybnickiej, Plac Teatralny 1, Rybnik - Kabaret Neo-Nówka - Kazik Sam W Domu (70 zł)

17:30 - Wine Bar Lofty, ul. Zygmunta Starego 24a, Gliwice - Otwarta degustacja primitivo szczep czy styl? (wstęp wolny)

18:00 – Kino Kosmos, ul. Sokolska 66, Katowice - Jeanne Moreau – pożegnanie: KOCHANKOWIE reż. Louis Malle (12 zł)

18:00 - Miejski Dom Kultury, „Południe” Kostuchna, ul. Boya-Żeleńskiego T. 83, Katowice - Jerzy Ciurlok – Spotkanie Autorskie (wstęp wolny)

18:00 - Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego GUIDO, 3 Maja 93, Zabrze - V Międzynarodowy Festiwal Im. Krzysztofa Pendereckiego - Dzień 1: WARIACJE GOLDBERGOWSKIE — PIASKIEM MALOWANE (wstęp wolny)

18:00 - Mysłowicki Ośrodek Kultury, Filia Janów Mysłowice, Janowska 2 - Najpiękniejsze Przedwojenne Przeboje (20 zł)

18:00 - Restauracja & Bistro Czerwona, Sienkiewicza 8, Chorzów - Wieczór z balladą – BIS (wstęp wolny)

18:00 - Klub CHSM Pokolenie, ul. Młodzieżowa 29, Chorzów - Rajza po Indyjach - Podróż po Indiach (wstęp wolny)

18:00 - Dom Pamięci Żydów Górnośląskich, Poniatowskiego J. 14, Gliwice- Spotkanie Z Urim Orlevem (wstęp wolny)

19:00 - Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego, ul. Sokolska 2, Katowice- Inauguracja 73. sezonu artystycznego Orkiestry Symfonicznej i Chóru Filharmonii Śląskiej (28-50 zł)

19:00 - Parafia NSPJ i św. Jana Bosko w Katowicach ul. Fredry 26 - Koncerty OD SERCA na skrzypce solo (wstęp wolny)

19:00 - Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark, Bytom, Wojciecha Kilara 29 - Byłam wróbelkiem - sekrety Edith Piaf (20-30 zł)

19:00 - Klub Relax Jaworzno, Szczakowska 35 - Łukasz "Lotek" Lodkowski - Program "W Punkt" (60 zł)

19:00 - Młodzieżowy Dom Kultury Jaworzno, Inwalidów Wojennych 2 - Jav Music Festival - Dzień 2: BARTOLOMEYBITTMANN (39 zł)

19:30 – MUZA, ul. Warszawska 2, Sosnowiec - OSTR - życie po śmierci (40 zł)

20:00 - ulica Wojewódzka 50/7, Katowice - kolejne warsztaty z tangowej techniki dla kobiet (80 zł)

21:00 - KATO ZWEI, Korfantego 35, Katowice - Grolsch x Bazar x Kato Zwei: Lato w mieście, nareszcie (wstęp wolny)

21:00 - Biała Małpa, ul. 3 maja 38, Katowice - Andrii Sacheva`s "Elusive Signs" Dj-set (wstęp wolny)

Sobota 23.09

08:00 - Kościół pw. św. Jerzego, ulica Radosna 2, Gliwice - Obchody 350-Lecia Kościoła Pw. Św. Jerzego W Ostropie: konferencja naukowa, wystawa, warsztaty plastyczne dla dzieci, koncert i spektakl teatralny oraz uroczystości religijne (wstęp wolny)

09:00 - Miejski Dom Kultury "Koszutka" Filia "Dąb" Ul. Krzyżowa 1, Katowice - Konferencja Empatii (wstęp wolny)

09:00 - Muzeum Historii Katowic – Budynek Główny, ul. ks. J. Szafranka 9, Katowice - Wycieczka "Muzea i przyroda" (zapisy)

09:00 - Park im. Tadeusza Kościuszki w Katowicach - 72. parkrun Katowice (wstęp wolny)

09:00 - Meblove Kreacje, ul. Przejazd 3, Sosnowiec - Warsztaty z technik malowania farbami kredowymi Annie Sloan (100-230 zł)

09:30 - Złoty Środek, ulica Huculska 25, Katowice - Oczyszczanie i porządkowanie przestrzeni własnego życia spotkanie (100 zł)

10:00 - Pracownia SMAKU Jolanta Kleser, ul. Kościuszki 12, Katowice - Jesienna uczta bez glutenu z Weroniką Madejską (190 zł)

10:00 - Parafia Matki Bożej Piekarskiej, ul. Ułańska 13, Katowice - Festyn Parafialny U MATKI BOŻEJ PIEKARSKIEJ na górnym (wstęp wolny)

10:00 - Hala "Górnych Wałów" Gliwice, Górnych Wałów 29 - Xxii Gliwicki Kiermasz Żywności Ekologicznej I Tradycyjnej (wstęp wolny)

11:00 – DeKato, ulica Warszawska 28, Katowice - Warsztaty tapicerskie (270 zł)

11:00 - Sosnowiec CKZiU ul. Grota Roweckiego 64 - Festyn Pożegnanie Lata z Fundacją "Podaruj Oddech" (wstęp wolny)

11:00 – Mediateka,  Al. Marszałka Piłsudskiego 16, Tychy - Aukso4Kids. Skrzypce (wstęp wolny)

12:00 - KATO ZWEI, al. Korfantego 35, Katowice - Sobota Handlowa — Sprzedaj, Kup, Wymień (wstęp wolny)

12:00 - Mikołów, Rynek w Mikołowie - Zlot Food Trucków w Mikołowie (wstęp wolny)

12:30 - Galeria Szyb Wilson, Oswobodzenia 1, Katowice - Katowice Tattoo Konwent 2017 (35 – 200 zł)

12:30 – Teoria, ul. Dworcowa 13, Katowice - Warsztaty henny (początkujące) (60-90 zł)

12:30 – Muzeum Górnośląskie, Centrum Edukacji, pl. Jana III Sobieskiego 2, Bytom - Był sobie las – wpływ człowieka na środowisko: zajęcia przyrodnicze (10 zł/zapisy)

14:00 - Kino Światowid, ul. 3-go Maja 7, Katowice - 4. Festiwal Filmowy Kino Dzieci w Światowidzie (11-13 zł)

15:00 - Stadion Śląski, ul. Katowicka 10, Chorzów - Dołącz do rebelii - Silesia Rebels rekrutuje (wstęp wolny)

15:00 - Pałac Kultury Zagłębia, Pl. Wolności 1, Dąbrowa Górnicza - 4. Festiwal Filmowy Kino Dzieci - Dąbrowa Górnicza (12 zł)

16:00 - Restauracja Chata Drwala, ul Gliwicka 106, Katowice-Załęże, - Meandry załęskiego sportu - nowa książka Gintera Pierończyka (wstęp wolny)

16:00 - Muzeum w Gliwicach Willa Caro, Dolnych Wałów 8a, Gliwice - To, Czego Nie Widać Gołym Okiem: wykład Anny Kwiecień (wstęp wolny, zapisy)

16:00 - Kościół pw. św. Teresy Zabrze, Św. Teresy 2 - 22. Zabrzański Międzynarodowy Festiwal Organowy: Marcin Jurczyk Chór RESONANS CON TUTTI (wstęp wolny)

16:00 - Willa Caro, ul. Dolnych Wałów 8a, Gliwice - ARTEfakty – To, czego nie widać gołym okiem , czyli malarstwo barokowe w świetle UV: Wykład: Anna Kwiecień (wstęp wolny, zapisy)

16:00 - Góra Świętej Doroty, Będzin - Święto plonów (wstęp wolny)

16:30 - Filia nr 7 Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 7, w Gliwicach, Junaków 4, Gliwice - Warsztaty Ceramiczne (zapisy)

17:00 - Kinoteatr Rialto, ul. Św. Jana 24, Katowice - KINO NA KOLE czyli Międzynarodowy Festiwal Filmów Rowerowych: część filmowa + AFTER PARTY: koncert "DJ Mono" (5 zł)

17:00 - Gruba Bluesa, ul. Piotra Skargi 34 a/d, Chorzów - Grubo Krojone Dźwięki. Warsztaty DJskie i z produkcji dźwięku. (wstęp wolny)

17:00 - Kościół Boży w Bytomiu, ul. Moniuszki 22, parter - sala konferencyjna - Spotkanie z Jakubem Kamińskim (wstęp wolny)

17:00 - KZ Strumienie Życia w Będzinie ul. Sienkiewicza 31 - Sara, kobieta wiary czy ulegająca emocjom? - Spotkanie Kobiece (wstęp wolny)

18:00 – Kino Kosmos, ul. Sokolska 66, Katowice - Jeanne Moreau – pożegnanie: JULES I JIM reż. François Truffaut (12 zł)

18:00 – TŁO, ul. Wolności 15/8, Chorzów - Film „Uzdrowisko. Architektura Zawodzia” + wernisaż (wstęp wolny)

18:00 - Wieczory Filmowe Mysłowice, Laryska 5 - Wieczory Filmowe: Marciniak gra do Gabinetu dr Caligari (10 zł)

18:00 - Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty, Ruda Śląska, Piotra Niedurnego 69 - Ciao, Ciao Bambina - Monodram Muzyczny (30 zł)

19:00 - Fabryka Porcelany, ul. Porcelanowa 23, Katowice - Me and That Man (75 zł)

19:00 - Teatr Old Timers Garage, ul. Gen. Jankego 132, Katowice - Abrakadabra -spektakl iluzji i magii (40 zł)

19:00 - Leśniczówka Rock'n'Roll Cafe, Al. Muzyków 1, Chorzów - Horrorscope "Altered Worlds Practice" Release Party (wstęp wolny)

19:00 - Rebel Garden Cafe Chorzów - Rock in Rebel (wstęp wolny)

19:00 - Kraken Pub ul. Rynek 13/3, Chorzów - Łukasz Lotek Lodkowski - program "W punkt" (30-40 zł)

19:00 - Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego GUIDO Zabrze, 3 Maja 93 - V Międzynarodowy Festiwal Im. Krzysztofa Pendereckiego - Dzień 2: WARIACJE GOLDBERGOWSKIE — PIASKIEM MALOWANE: Inauguracja (40 zł)

19:00 – Mediateka Tychy, Al. Marszałka Piłsudskiego 16 - Polish Sounds Aukso Marcin Wasilewski Trio (20 zł)

19:00 - Młodzieżowy Dom Kultury Jaworzno, Inwalidów Wojennych 2 - Jav Music Festival - Dzień 3: SAX VOYAGE: MUZYCZNA PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA (39 zł)

19:00 - Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach Rybnik, 1 Maja 95 - „Szukając Siebie” - Spektakl Formacji Tanecznej Biss (10 zł)

19:30 - Biała Małpa ul. 3 maja 38, Katowice – EDER (wstęp wolny)

19:30 - Siemianowickie Centrum Kultury | Park Tradycji Siemianowice Śląskie, Elizy Orzeszkowej 12 - Krystyn 2017 - Daniel Bloom, Józef Skrzek, Tomasz Makowiecki (40-50 zł)

20:00 - Leśniczówka Rock'n'Roll Cafe Chorzów, al. Muzyków 1, WPKiW - Materia / Down to the Heaven / Moleskin (25-35 zł)

20:00 - RED & BLACK, ul. Rynek 13/4, Chorzów – Śliwa (20 zł)

20:00 - Siedlisko Stawiki Kresowa 5, Sosnowiec - Muzyczne zakończenie lata - piwo, wino i co ino a zabawa trwa (wstęp wolny)

20:00 - Underground 2 Warszawska 1, Sosnowiec - Koncert Basement & Southonour (wstęp wolny)

20:00 - Klub CK Wiatrak Zabrze, Wolności 395 - Psy, Techno & Koty - Koncert Charytatywny (15 zł)

21:00 - ul. Wojewódzka 50/7 Katowice (II piętro) - MUF - Milonga u Ferdmanna (10 zł)

Niedziela 24.09

09:00 - Meblove Kreacje, ul. Przejazd 3, Sosnowiec - Pufa w stylu ludwikowskim-warsztaty tapicerskie (100 zł)

10:00 – NOSPR plac Wojciecha Kilara 1, Katowice - KONCERT DLA NAJMŁODSZYCH SŁUCHACZY / PODRÓŻE DO KRAINY WYOBRAŹNI (15-20 zł)

10:00 - MORiS Chorzów Dąbrowskiego 113 - Otwarte Mistrzostwa Chorzowa w Tenisie Stołowym (wstęp wolny)

10:00 - Park Kazimierz - Ogród Jordanowski Brunona Jasieńskiego 2A, Sosnowiec - II KOCI BIEG (wstęp wolny)

11:00 - Kościół Boży w Bytomiu ul. Moniuszki 22 - Spotkanie z Jakubem Kamińskim (wstęp wolny)

12:00 – KATO, ul. Mariacka 13, Katowice - Wyrobki Pop Up Shop (wstęp wolny)

12:00 – MUZA, ul. Warszawska 2, Sosnowiec - Kino Dzieci - Festiwal Filmowy: Konkurs filmów pełnometrażowych (12 zł)

12:00 - Muzeum w Chorzowie, Powstańców 25 - Koncert Z Cyklu „Muzyczne Poranki” (5 zł)

12:00 – Muzeum Górnośląskie, ul. Korfantego 34, Bytom, aula G. G. Gorczyckiego, - Koncert kwartetu Akademos (wstęp wolny)

12:30 – Muzeum Górnośląskie Centrum Edukacji, pl. Jana III Sobieskiego 2, Bytom - Jak pokonać złego smoga?: zajęcia edukacyjne (10 zł/zapisy)

14:00 - Kino Studyjne "Światowid", ul. 3 Maja 7, Katowice - 4. Festiwal Filmowy Kino Dzieci: Konkurs filmów pełnometrażowych (11 zł)

15:00 - Pałac Kultury Zagłębia Dąbrowa Górnicza, Pl. Wolności 1 - 4. Festiwal Filmowy Kino Dzieci - Dąbrowa Górnicza: Konkurs filmów pełnometrażowych (12 zł)

15:15 - Kino Amok - Scena Bajka Gliwice, Dolnych Wałów 3 - 4. Festiwal Filmowy Kino Dzieci – Gliwice: Konkurs filmów pełnometrażowych (10 zł)

16:00 - Parafia św. Piotra i Pawła, ul.Mikołowska 32, Katowice - Koncert Gospel Sound (wstęp wolny)

16:00 - Miejski Ośrodek Kultury Zabrze, 3 Maja 91a - Grupa Mocarta - Dzieła Wybrane Z Xx Lat (60 zł)

16:00 - Teatr Miejski w Gliwicach, Nowy Świat 55/57 – spektakl Są Dzieci Skórzane, Są Dzieci Wełniane (wstęp wolny)

17:00 - Fabryka Porcelany, ul. Porcelanowa 23, Katowice - Fibonacci Kwartet (wstęp wolny)

18:00 – Spodek Aleja Korfantego 35, Katowice - Kilar w rocznicę urodzin (79-239 zł)

18:00 – Kino Kosmos, ul. Sokolska 66, Katowice - Jeanne Moreau – pożegnanie: WINDĄ NA SZAFOT reż. Louis Malle (12 zł)

18:00 - Kościół pw. św. Antoniego Padewskiego w Katowicach-Dąbrówce Małej, - recital organowy - Michał Kocot (wstęp wolny)

18:00 - Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty Ruda Śląska, Piotra Niedurnego 69 - „Ciao, Ciao Bambina” – Monodram Muzyczny Inspirowany Życiem Marino Mariniego (35 zł)

18:00 - Kościól Zbawiciela w Gliwicach, Jagiellońska 19 - Jagodziński Trio I Agnieszka Wilczyńska (wstęp wolny)

18:00 - Centrum Kultury „Karolinka” w Radzionkowie plac Jana Pawła II 2 – Pokaz Jaram się! (wstęp wolny)

19:00 - Klub Podróżników – Namaste Jana III Sobieskiego 27, Katowice - 32 dni w podróży po Peru i Boliwi - pokaz Marka Kuratnika (wstęp wolny)

19:00 - Klub Panorama ul. Śląska 75, Katowice – Koncert 87 (10 zł)

19:00 - Park Śląski aleja Różana 2, Chorzów - Trening Biegowy Vol.6 (wstęp wolny)

19:00 - Museum Music Republic Pl. Sobieskiego 2, Bytom - Kabaret improwizowany (wstęp wolny)

19:00 - Underground Pub Tychy, Plac Wincentego Korfantego 1 - Łukasz "Lotek" Lodkowski - Program "W Punkt" (60 zł)

19:00 - Kościół Św. Anny Zabrze, 1 Maja 18 - 22. Zabrzański Międzynarodowy Festiwal Organowy: Błażej Musiałczyk + Dariusz S. Wójcik (wstęp wolny)

19:00 - Młodzieżowy Dom Kultury Jaworzno, Inwalidów Wojennych 2 - Jav Music Festival: Baptiste Herbin (Francja) + eM Band Orkiestra Rozrywkowa Miasta Jaworzna (39 zł)

19:10 - Szyb Wilson Oswobodzenia 1, Katowice – Tatto Konwent: CF98 (35 – 200 zł)

20:00 - Pałac Kultury Zagłębia Dąbrowa Górnicza, Pl. Wolności 1 - Grupa Mocarta - Dzieła Wybrane Z Xx Lat (70 zł)

20:10 – Szyb Wilson Oswobodzenia 1, Katowice – Tatto Konwent: Schizma (35 – 200 zł)

20:30 - Joga Życia Francuska 12, Katowice (Budynek starej Biblioteki Śląskiej) - Koncert relaksacyjny (30 zł)

 


Data
18.09.2017
- 24.09.2017
Położenie
w mieście
Rodzaj wydarzenia
Kulturalne / Sportowe / Turystyczne / Plenerowe / Inne / Warsztaty / Kulinarne / Wykłady i prelekcje / Szczegóły wkrótce
Region turystyczny
Śląsk
Adres

Katowice
Kontakt
Znajdź wydarzenie
Kalendarium wydarzeń