Opis wydarzenia
Data wydarzenia: 4 września 2017 - 10 września 2017
RCITKatowice

CO, GDZIE, KIEDY W KATOWICACH 04.09 - 10.09


Imprezy 04.09 – 10.09


Poniedziałek 04.09

• 15:00 – Pałac Kultury Zagłębia, Dąbrowa Górnicza, plac Wolności 1 – Dni Otwarte (wstęp wolny)

• 16:00 - Miejski Dom Kultury "Koszutka" filia "Dąb", Katowice, Krzyżowa 1 - Ja i Ty, inaczej My - warsztaty dla Seniorów (zapisy)

• 17:00 - Miejski Klub im. Jana Kiepury ul. Będzińska 6, Sosnowiec - Romuald Wójcik - poeta i satyryk z Sosnowca – spotkanie autorskie (wstęp wolny)

• 17:00 – MDK Koszutka, ul. Grażyńskiego 47 Katowice – Salon artystyczny: spotkanie z Ireneuszem Krosnym (wstęp wolny)

• 17:00 - Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach Plac Inwalidów Wojennych 3, Gliwice - Wernisaż wystawy prac Pawła Stellera (wstęp wolny)

• 17:00 - Chorzowskie Centrum Kultury ul. Sienkiewicza 3, Chorzów - Gra o Miasto - gramy o inteligentne rozwiązania dla Chorzowa! (bezpłatne, zapisy)

• 17:00 - Miejska Galeria Sztuki MM w Chorzowie ul. Sienkiewicza 3, Chorzów – Joanna Teper - Spaces / Przestrzenie , rzeźba ceramiczna (wstęp wolny)

• 18:15 – Joga Życia, Francuska 12, Katowice - Kurs jogi dla początkujących III /trzeci miesiąc praktyki / (karnet 4 wejścia 100 zł)

• 19:00 - Drzwi Zwane Koniem, Katowice, Warszwska 37 - PubQuiz w DZK (3 zł/os.)

• 19:00 - Klub Podróżników – Namaste ul. Sobieskiego 27, Katowice - 10 najpiękniejszych szczytów Szkocji - Łukasz Czubak (wstęp wolny)

• 19:00 - Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach Barlickiego 3, Gliwice - Palace Hotel - spektakl teatru Magazyn (wstęp bezpłatny)

• 19:30 – BCKino Plac Karin Stanek 1 Bytom - Klub Filmowy - „Odwet” (12 zł)

Wtorek 05.09

• 11:00 - Mysłowicki Ośrodek Kultury Filia Janów Mysłowice, Janowska 2 - Seminarium I Wystawa „Radość Tworzenia” (bezpłatne)

• 13:00 - Muzeum Historii Katowic ul. ks. J. Szafranka 9, Katowice - Hans Bellmer- nowy rysunek w zbiorach MHK (wstęp wolny)

• 16:00 - Pałac Kultury Zagłębia, Dąbrowa Górnicza, plac Wolności 1 – Dni Otwarte (wstęp wolny)

• 16:30 - Joga Życia, Francuska 12, Katowice - Kurs jogi dla początkujących II /drugi miesiąc praktyki / (karnet 4 wejścia 100 zł)

• 17:00 – DeKato ul. Warszawska 28 Katowice - Las w słoju – warsztaty (130 zł)

• 17:00 – Biała Małpa, 3 maja 38, Katowice - Winyl za 5

• 17:00 – Przystanek 11, Zabrze, Paderewskiego 11 - ABC portugalskiej kuchni (190 zł/os)

• 18:00 - Parafia Ewangelicko-Augsburska w Gliwicach ul. Jagiellońska 19a, Gliwice - Wykład: Poetyka barokowej kantaty (wstęp bezpłatny)

• 18:00 - Pracownia SMAKU Jolanta Kleser Katowice, Kościuszki 12 - Szybko Zdrowo Sezonowo z Jolantą Kleser - #1 Późne Lato (150 zł)

• 19:00 - Klub Podróżników – Namaste ul. Sobieskiego 27, Katowice - „Pijany martwym Gruzinem” - Spotkanie z Witoldem Gapikiem

• 19:00 - Teatr Rozrywki w Chorzowie - Duża Scena Chorzów, Marii Konopnickiej 1 – Producenci (29 zł)

• 19:45 – Joga Życia, Francuska 12, Katowice - Kurs jogi dla początkujących (karnet 4 wejść 100 zł)

Środa 06.09

• 10:00 – Muzeum Śląskie, T. Dobrowolskiego 1, Katowice - Budowanie partnerstw międzysektorowych: darmowe warsztaty (zapisy, bezpłatne)

• 12:00 - BioBazar Huta Baildon, ul. Bracka 20, wjazd od Brackiej lub Chorzowskiej MCDM, Katowice ! #12 Uczucia dziecka - Powtórka! Angelika Kaźmierczak (bezpłatne, zapisy)

• 16:00 – BCK Pl. Karin Stanek 1 Bytom - 14. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja: „Luis, Luis”, „Nie ukryjesz się przed prawdą”, „Oko Minotaura”, „Zabrudzone róże” (wszystkie filmy będą prezentowane z audiodeskrypcją) (1 zł)

• 17:00 – Pałac Mieroszewskich, Będzin, ul. Gzichowska 15 – Różne oblicza miedzi

• 17:00 - Pole do popisu Batorego 3a Katowice - Warsztaty z Veggie: Azjatycka kuchnia wegańska (150 zł/os. 280/para)

• 17:00 - Miga Studio Pracownia Fotografii ul. Tołstoja 62 Tychy - Szydełkujemy dywanik (zapisy i zwrotna kaucja 30 zł)

• 18:00 - Pałac Kultury Zagłębia Dąbrowa Górnicza, Pl. Wolności 1 - Dąbrowa Łączy Pokolenia - Koncert Andrzeja Sikorowskiego I Mai Sikorowskiej Z Zespołem (sprzedaż biletów zakończona)

• 18:00 - Park Górnik w Michałkowicach Siemianowice Śląskie, Michałkowicka - Koncert Charytatywny Dla Beaty (zespół wokalny Fantasy, zespół METRUM, licytacja, ciasta) (wstęp bezpłatny)

• 19:00 - Teatr Rozrywki w Chorzowie - Duża Scena Chorzów, Marii Konopnickiej 1 – Producenci (29 zł)

• 19:00 - KATO ZWEI Katowice, Korfantego 35 - Dzielnica Brzmi Dobrze: Studio Sztama + Nottoeasy (wstęp wolny)

• 19:00 – Kościół Zbawiciela Rynek w Tarnowskich Górach, organizator: Galeria Przytyk ul. Jana III Sobieskiego 7 Tarnowskie Góry - Przebłysk. Retrospektywa warsztatów fotograficznych (wstęp bezpłatny)

Czwartek 07.09

• 10:00 – Muzeum Górnośląskie, Sala Gorczyckiego Bytom – Czasoprzestrzenie (Bytom Film Festiwal) o godz. 18.00 spotkanie z twórcą projektu Jackiem Nagłowskim (rezerwacja)

• 10:00 – Sala Wykładowa, Biblioteka Miejska Bytom pl. Jana III Sobieskiego 3 – Bytom Film Festiwal: Prawo autorskie i ochrona własności intelektualnej z fundacją Legalna Kultura, Marcin Kobyła (rezerwacja)

• 12:30 – Sala wykładowa, Biblioteka Miejska Bytom pl. Jana III Sobieskiego 3 – Bytom Film Festiwal: W hołdzie mistrzowi: Andrzej Wajda – portret nieoczywisty, Sebastian Jagielski (wstęp wolny)

• 16:00 – BCK Pl. Karin Stanek 1 Bytom - 14. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja: „Dwa Światy”, „Na szczęście”, „Zapomniane”, „Niebo jest wszędzie niebieskie” (1 zł)

• 16:00 – CSW Kronika Rynek 26 Bytom - Nie wszystkie kwiaty są sztuczne – warsztaty dla dzieci i młodzieży (zapisy)

• 16:00 – Kino AMOK, Gliwice, Dolnych Wałów 3 - Seans z audiodeskrypcją - Most szpiegów (1 zł)

• 16:30 - Stacja Artystyczna RYNEK, Gliwice, Rynek 4-5 - Artbook - warsztaty książki artystycznej

• 17:00 - Miejski Dom Kultury Szopienice filia 1 Katowice, Obrońców Westerplatte 10 - Spotkanie Autorskie Z Barbarą Szmatloch (wstęp wolny)

• 17:00 - KATO ZWEI ul. Korfantego 35 Katowice - 24 Publiczna Sesja Biura Dźwięku Katowice w KATO ZWEI (wstęp wolny)

• 17:00 – MDK Koszutka Filia „Dąb” ul. Krzyżowa 1 Katowice – Galeria „Za szybą” – wernisaż wystawy malarstwa Floriana Zająca oraz koncert zespołu Eminence (wstęp wolny)

• 17:00 - Muzeum Miejskie Sztygarka, Dąbrowa Górnicza, Legionów Polskich 69 - S. Kontkiewicz i H. Kondratowicz- zasłużeni i zapomniani

• 17:30 - Galeria Pojedyncza, Katowice Miasto Ogrodów, pl. Sejmu Śląskiego 2, Katowice – Wernisaż Mateusz Kokot: Crawlers

• 17:45 – Sala widowiskowa Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK ul. W. Kilara 29 – Bytom Film Festiwal: Silesia Panorama: Piotrkowsky, po projekcji spotkanie z twórcami (wstęp wolny)

• 18:00 - Muzeum Śląskie ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice - Szychta kreatywna // promocja wydawnictwa elektronicznego (wstęp wolny)

• 18:00 – Galeria Teatru Korez Plac Sejmu Śląskiego 2 Katowice – StereoVision300000. Z prędkością światła w inny wymiar. Marek Saenderski

• 18:00 - Chorzowskie Centrum Kultury, Sienkiewicza 3, Chorzów - Sąsiedzki Festiwal Filmowy: "Nietykalni" (wstęp wolny)

• 18:00 - Marina Gliwice - Przystań motorowodna, Gliwice, Portowa 28 - Rejs muzyczny z zespołem Pejzaż! (49 zł/os)

• 18:00 – Pałac Schoena, Sosnowiec, Chemiczna 12 - Wernisaż wystawy: „Być kobietą” (wstęp wolny)

• 18:00 – MUZA, Sosnowiec, Warszawska 2 - Kino w MUZIE - Carte Blanche (10 zł, 8 zł)

• 19:00 - Teatr Rozrywki w Chorzowie - Duża Scena Chorzów, Marii Konopnickiej 1 – Producenci (29 zł)

• 19:00 – Druid, Ruda Śląska, Niedurnego 69 - Jam Session w Druidzie

• 20:00 – Cinema City Centrum Handlowe Agora, plac Kościuszki 1 Bytom – Bytom Film Festiwal: Otwarcie Festiwalu: Beksińscy. Album Wideofoniczny (wstęp wolny, rezerwacja)

Piątek 08.09

• 09:30 - Pierwsze Piętro, Warszawska 57/7, Katowice - Sensoplastyka© Dla dzieci od 9 miesięcy (zapisy)

• 12:00 - Bytomskie Centrum Kultury Plac Karin Stanek 1 Bytom – Bytom Film Festiwal: Warsztat #Montaż (wstęp wolny, rezerwacja)

• 14:00 - Plac Grunwaldzki, Katowice - Odsłonięcie pomnika w „Galerii Artystycznej” na Placu Grunwaldzkim

• 14:30 - KINO KOSMOS, Katowice Galeria "Przed Seansem" Wernisaż wystawy poświęconej twórczości artysty w kinie Kosmos, w Galerii "Przed Seansem".

• 16:00 - Siemianowickie Centrum Kultury – Zameczek Siemianowice Śląskie, Oświęcimska 1 - Dzień Marzyciela – Warsztaty Artystyczne Dla Dzieci (bezpłatne wejściówki)

• 16:30 – Rynek Tarnowskie Góry – Gwarki 2017 – Święto Tarnowskich Gór: Tarnogórska Orkiestra Dęta, Kabaret Młodych Panów, Natalia Szroeder, Uroczyste Otwarcie Gwarków przez Burmistrza, Agnieszka Chylińska (wstęp wolny)

• 17:00 - Pracownia dsceramika & sklep z rękodziełem, Gliwice, Jana Pawła II 14D /II - Warsztaty biżuterii - Sznur Koralikowo – Szydełkowy (115 zł)

• 17:00 - Galeria MUZA ul. Warszawska 2, Sosnowiec - TRZEBA MIEĆ DACH NAD GŁOWĄ – wernisaż wystawy fotografii Leszka Soneckiego (wstęp wolny)

• 17:30 - Sala widowiskowa Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK ul. W. Kilara 29 – Bytom Film Festiwal: Silesia Panorama: Benek; po seansie spotkanie z twórcami (wstęp wolny)

• 17:30 - Miejska Biblioteka Publiczna w Czeladzi, 1 Maja 27, Czeladź - Wystawa fotografii Dawida Markiewicza (wstęp wolny)

• 17:45 - Bytomskie Centrum Kultury Plac Karin Stanek 1 Bytom – Bytom Film Festiwal: Filmy konkursowe – dokument (wstęp wolny)

• 18:00 - Pole do popisu, Batorego 3a, Katowice - Warsztaty Wanke cook'ink: Korea (150 zł/os)

• 18:00 - Sosnowieckie Centrum Sztuki – Zamek Sielecki Sosnowiec, Zamkowa 2 - Wojciech Ćwiertniewicz. Wystawa Malarstwa. Wernisaż i oprowadzanie kuratorskie

• 18:00 – Ośrodek Kultury w Będzinie, Stanisława Małachowskiego 43- XIII Dni Kultury Żydowskiej w Będzinie - Koncert zespołu - „THE RAYFER SISTER” (30 zł)

• 18:00 - Filharmonia Zabrzańska Zabrze, Park Hutniczy 7 - "Legendy polskiej wiolonistyki"- Koncert Inauguracyjny 68 sezonu artystycznego Filharmonii Zabrzańskiej (20 zł)

• 18:00 - Centrum Sztuki Filmowej / Kino Kosmos Sokolska 66 Katowice - Antoni Halor - spotkanie, pokaz filmów, wystawa (8 zł)

• 18:00 - CINiBA Bankowa 11a Katowice - HackSilesia#3 for better communities

• 18:15 – Joga Życia, Francuska 12, Katowice - Pieśni życia (zapisy)

• 19:00 - Kościół św. Szczepana w Katowicach ul. Markiefki 89 - Urodziny Miasta Kocham Katowice / Józef Skrzek / Viator (wstęp wolny)

• 19:00 - Amfiteatr w Parku Miejskim Siemianowice Śląskie, Chopina F. - Rock Noc Z Zespołem Illusion (20 zł)

• 19:00 – Sztygarka, Chorzów, Piotra Skargi 34 a/d - Five o'clock - Noah Wotherspoon Band (50 zł)

• 19:00 - Teatr Miejski w Gliwicach, Nowy Świat 55-57 - Polska 120 - spektakl muzyczny (25 zł)

• 20:00 – Dziedziniec Sądu Rejonowego Bytom – Bytom Film Festiwal: W hołdzie Mistrzowi: Ziemia Obiecana (rezerwacja)

• 20:00 – Jazz Club Muzeum, Jaworzno, Pocztowa 5 - Szanty w Jazz Clubie (20 zł)

• 20:30 - Pałac Kultury Zagłębia Dąbrowa Górnicza, Pl. Wolności 1 - Nocne Pałacowanie - zwiedzanie PKZ nocą (kolejne tury 22.15 oraz 24.00) (wstęp wolny, zapisy)

• 20:30 – Tawerna Pod Różą Wiatrów, Tychy, Targiela 4 - Tequila Sunrise gra w Tawernie

• 20:45 – Park miejski im. Franciszka Kachla, Bytom - Kino Plenerowe - Miłość po francusku (1 zł)

• 21:00 - Gryfno Kafe ul. Wolności 15 Chorzów - Mikrokoncert zespołu MÓW (bezpłatny wstęp)

• 21:00 - KATO ZWEI ul. Korfantego 35 Katowice - Grolsch x Bazar x Kato Zwei: Lato w mieście, nareszcie! (wstęp wolny)

• 21:00 – Endorfina, Katowice Jana III Sobieskiego 11 - Pøny Discø B.Day Party / Lista fb Free! (10 zł)

• 22:00 -INQbator Klub Katowice, Dworcowa 2 - Dźwięki z Podziemia + 2 x b-day! (5 zł)

Sobota 09.09

• 08:00 - Stowarzyszenie Aktywna Dąbrowa, Dąbrowa Górnicza, Morcinka 16/91 -Pogoria Duathlon - Dąbrowa Górnicza

• 09:00 - SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny, Techników 9, Katowice - III Konferencja Psychologii Jakościowej (zapisy)

• 09:00 - Pracownia dsceramika & sklep z rękodziełem, Gliwice, Jana Pawła II 14D /II - Odśwież Swoją Szafę - Wrześniowy Szafing w Gliwicach (wstęp wolny)

• 09:00 - Marina Gliwice - Przystań motorowodna, Gliwice, Portowa 28 - Rejs Gliwice > Kędzierzyn-Koźle (120 zł, 100 zł)

• 09:30 - Pierwsze Piętro, Warszawska 57/7, Katowice - Akademia Dziecka "Mam 2 lata!" (zapisy)

• 10:00 - Pracownia SMAKU Jolanta Kleser, Kościuszki 12, Katowice - BurgerDream - burgery w rytmie slow (200 zł)

• 10:00 - SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny, Techników 9, Katowice - Drzwi Otwarte na Uniwersytecie SWPS w Katowicach (wstęp wolny)

• 10:00 - Miejska Galeria Sztuki MM w Chorzowie ul. Sienkiewicza 3 - Pogotowie Artystyczne - Anna Stawiarska

• 10:00 - Ośrodek Sportu Politechniki Śląskiej, Gliwice, ul. Kaszubskiej 28 - XIII Targi EXPOBUD Budownictwo, Wnętrza, Ogrody- Gliwice

• 10:00 - Park Handlowy Arena, Gliwice, Al. Jana Nowaka Jeziorańskiego 1 - Arena MotoShow 2017: Strefa Classic i Strefa Bezpiecznej Jazdy

• 10:00 - Akademicki Zespół Ogólnokształcący nr. 2 w Chorzowie Batorym - Asucon 2017 (40 zł)

• 10:00 - Muzeum Śląskie ul. T. Dobrowolskiego 1 Katowice - Zaczęło się od ziarna. Historia roślin uprawnych – wystawa (1 zł)

• 11:00 – CSW Kronika Rynek 26 Bytom - Nie wszystkie kwiaty są sztuczne – warsztaty dla dzieci i młodzieży (zapisy)

• 11:00 – Rynek Katowice – Miasteczko Festiwalowe: Festiwal Organizacji Pozarządowych: Koncert Orkiestry Dętej, koncert Nivel, koncert Studio Sztama, koncert Erith

• 11:00 - Urodziny Miasta Kocham Katowice 2017, KMO - Katowice Miasto Ogrodów, pl. Sejmu Śląskiego 2 , Katowice - Warsztaty Muzyczne Dla Dzieci Z Anią Brodą Oraz Koncert (wstęp wolny, zapisy)

• 11:00 - Osiedle Borsigwerk, Zabrze – Biskupiec Zabrze, Stefana Okrzei 2 - Zwiedzanie Osiedla Borsigwerk W Zabrzu w ramach EDD (wstęp wolny)

• 11:00 – ul. OMP 5, Kochłowice Ruda Śląska – Gra miejska „W poszukiwaniu ducha miejsca” w ramach EDD

• 11:00 - Park Miejski im. F. Kachla Bytom - IV Bytomski Jarmark Średniowieczny (wstęp wolny)

• 11:11 – Katowice Szopienice skrzyżowanie ulic Krakowska/Lwowska – Spacer śladami byłej Huty Metali Nieżelaznych Szopienice w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa (wstęp wolny)

• 12:00 - MUZEUM POWSTAŃ ŚLĄSKICH ul. Wiktora Polaka 1 Świętochłowice – Śląskie gry i zabawy w ramach EDD (wstęp bezpłatny)

• 12:30 – Muzeum Górnośląskie, Sala Gorczyckiego, pl. Jana III Sobieskiego 2, Bytom – Warsztaty muzyczne pt. Zaczarowany ogród Lorien Trio dla najmłodszych w ramach EDD (wstęp wolny, zapisy)

• 12:30 - Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, Bytom, Pl. Jana III Sobieskiego 2 - Świat W Moich Oczach - Warsztaty Plastyczne Dla Dzieci w ramach EDD (zapisy, wstęp wolny)

• 14:00 - Park Sielecki w Sosnowcu do Placu Szewczyka w Katowicach – Bieg 15tka (wpisowe)

• 14:20 – MDK Koszutka Filia „Dąb” ul. Krzyżowa 1 Katowice – XXVI Dni Dębu: pokazy taneczne, koncerty – zespół Eminence, Azet&Pogo, Elvis (a)live!, spektakl dla dzieci, taneczno-muzyczne show Hand’s Up

• 15:00 – Sołectwo Mokre, Mikołów: Dożynki. Msza w kościele św. Wawrzyńca w Mokrem, potem Park w Mokrem cz. Artystyczna: orkiestra dęta, mażoretki, Chór Mokrzanki, Mokierski Chór Kameralny, zespół „Per Sempre”

• 15:00 - Rynek Tarnowskie Góry – Gwarki 2017 – Święto Tarnowskich Gór: 2Strona Ekranu, Miuosh, Cleo, MISS LATA - wręczenie nagród, Zespoły taneczne TESS, Anna Wyszkoni (wstęp wolny)

• 15:00 - MUZEUM POWSTAŃ ŚLĄSKICH ul. Wiktora Polaka 1 Świętochłowice - Projekcja filmu „Grzeszny żywot Franciszka Buły” Janusza Kidawy z udziałem odtwórcy głównej roli – Andrzeja Grabarczyka w ramach EDD (bezpłatne wejściówki do odbioru w Muzeum, liczba miejsc ograniczona)

• 15:00 – Muzeum Śląskie ul. T. Dobrowolskiego 1 Katowice - DO CZEGO SŁUŻĄ ROŚLINY? WARSZTATY Z CYKLU MUZEUM DLA MALUCHA (zapisy, 1 zł)

• 15:00 - Dom Modlitwy "Mizrachi" - Muzeum Zagłębia w Będzinie, Ignacego Potockiego 3 - zwiedzanie z przewodnikiem Domu Modlitwy „Mizrachi”

• 15:15 - Bytomskie Centrum Kultury Plac Karin Stanek 1 Bytom – Bytom Film Festiwal: Filmy konkursowe: fabuła (wstęp wolny)

• 16:00 - Willa Caro, ul. Dolnych Wałów 8a Gliwice - Jak pokonać smoka? O świętych i smokach w chrześcijańskiej ikonografii... a o Paola Uccella „Świętym Jerzym ze smokiem” – w szczególności (wstęp wolny)

• 16:00 - Siemianowice Śląskie, Chopina F. - PIKNIK COUNTRY (wstęp wolny)

• 17:00 - MUZEUM POWSTAŃ ŚLĄSKICH ul. Wiktora Polaka 1 Świętochłowice - Koncert zespołu Trio Con Brio Zygmunta Zgraji – w ramach EDD (wstęp bezpłatny)

• 17:00 – Muzeum Śląskie ul. T. Dobrowolskiego 1 Katowice - ZNANI I ZAPOMNIANI // WIELBICIELE KRAJOBRAZU: JAN STANISŁAWSKI I FERDYNAND RUSZCZYC (1 zł)

• 17:45 – Cinema City Centrum Handlowe Agora, plac Kościuszki 1 Bytom – Bytom Film Festiwal: Filmy konkursowe: animacja/eksperyment (rezerwacja)

• 18:00 - Teatr Nowy w Zabrzu, Zabrze, Pl. Teatralny 1 - Śmiech Wzbroniony (40 zł)

• 18:00 - Teatr Mały Tychy, Kard. Augusta Hlonda 1 – Dybuk (50 zł)

• 19:00 – Mediateka Tychy, Al. Marszałka Piłsudskiego 16 - Aukso Plays Konieczny Aukso Modern (25 zł)

• 19:00 - Teatr Rozrywki w Chorzowie - Duża Scena Chorzów, Marii Konopnickiej 1 - Młody Duch Tańca (5 zł)

• 19:00 - Strefa Kultury w Katowicach Al. Roździeńskiego - Urodziny Miasta Kocham Katowice / KTU / Trad.Attack! (wstęp wolny)

• 19:00 - Teatr Żelazny Katowice, Adama Asnyka 2 - Shirley Valentine (40 zł)

• 19:00 - Teatr Bez Sceny Andrzeja Dopierały Katowice, ul. 3 Maja 11 - "Bez czułości" (biletowane)

• 19:00 - Kino Nowość w Będzinie ul. Potockiego 3 - Baruch Band - Koncert w Starym Kinie (25 zł)

• 19:00 – MUZA ul. Warszawska 2 Sosnowiec - Koncert Zespołu Universe (45 zł/ 50 zł/ 60 zł)

• 19:00 – Kino Nowość, Będzin, Ignacego Potockiego 3 - koncert zespołu „BARUCH BAND (25 zł)

• 19:30 - Teatr Rozrywki w Chorzowie - Duża Scena Chorzów, Marii Konopnickiej 1 - Underground – Premiera (49 zł)

• 20:00 - Bytomskie Centrum Kultury Plac Karin Stanek 1 Bytom – Bytom Film Festiwal: Zamknięcie Festiwalu & Gala rozdania nagród, Polskie krótkie metraże z Cannes

• 20:00 - Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark ul. Wojciecha Kilara 29, Bytom - Let it be - Pobyt Zorganizowany Premiera (10 zł/20 zł)

• 20:00 - SCK Event Group Siemianowickie Centrum Kultury, Niepodległości 45, Siemianowice Śląskie start na skwerze im. Antoniego Halora – Halorowe opowieści / Wewnątrz opowieści, cz. 5 (15 zł)

• 20:30 - Mysłowice, Janów, ul. Jodłowa - Etiuda plenerowa "Bałamutnica" teatr alternatywny w ramach festynu rodzinnego (wstęp bezpłatny)

• 21:30 - Fabryka Porcelany Porcelanowa 23 Katowice - PlanBe - koncert podczas Targu Nocnego (wstęp bezpłatny)

• 22:00 – Jazz Club Fantom plac Karin Stanek 1 Bytom – Bytom Film Festiwal: Afterparty & Pokaz teledysków

• 22:00 - Endorfina Club ul. Jana III Sobieskiego 11, Katowice - The Residents Live f. Dziubee Drummer / Pony / Radetzky / Mido (20 zł)

Niedziela 10.09

• 10:00 - Ośrodek Sportu Politechniki Śląskiej, Gliwice, ul. Kaszubskiej 28 - XIII Targi EXPOBUD Budownictwo, Wnętrza, Ogrody- Gliwice

• 10:00 - Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach Plac Sławika i Antalla 1, Katowice - II Festiwal Świadomych Rodziców //Silesia Bazaar Kids (7 zł)

• 11:00 - Park Miejski im. F. Kachla Bytom - IV Bytomski Jarmark Średniowieczny (wstęp wolny)

• 11:00 - Rynek Tarnowskie Góry – Gwarki 2017 – Święto Tarnowskich Gór: Pochód Gwarkowski (wstęp wolny)

• 12:30 – Centrum Edukacji Muzeum Górnośląskie Pl. Jana III Sobieskiego 2, Bytom – wykłady: Ptoki i hasioki, czyli życie na hałdzie śmieci dr Jacka Betleja oraz Żabie Doły – poprzemysłowa perła przyrody dr Piotra Cempulika i Marty Pankiewicz-Rymiorz (wstęp wolny)

• 15:00 – Muzeum Śląskie ul. T. Dobrowolskiego 1 Katowice - ZACZĘŁO SIĘ OD ZIARNA... HISTORIA ROŚLIN UPRAWNYCH OPROWADZANIE KURATORSKIE (1 zł)

• 15:00 - MUZEUM POWSTAŃ ŚLĄSKICH ul. Wiktora Polaka 1 Świętochłowice – Śląskie gry i zabawy w ramach EDD (wstęp bezpłatny)

• 15:00 - Pole do popisu Batorego 3a Katowice - Warsztaty Wanke Cook'ink: Ramen 3 (150 zł/os. 280 zł/para)

• 15:00 - Herbaciarnia Marzenie Grochowa 1 (róg Grochowej i Żytniej) Sosnowiec - Wrześniowe spotkanie Klubu z Kawą nad Książką

• 15:00 - Rynek Tarnowskie Góry – Gwarki 2017 – Święto Tarnowskich Gór: TG Big Band, Halina Frąckowiak, Red Lips, Organek, Cugowscy, pokaz sztucznych ognii (wstęp wolny)

• 15:30 – Muzeum Śląskie ul. T. Dobrowolskiego 1 Katowice - NA ZIELONYM SZLAKU prowadzenie: Łukasz Fuglewicz / spacer i warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 7–12 lat (1 zł, zapisy)

• 16:00 – Opera Śląska ul. Moniuszki 21-23 Bytom - Opera blisko Ciebie: Porozmawiajmy o Operze... (wstęp wolny, rezerwacja)

• 17:00 - Urodziny Miasta Kocham Katowice 2017, KMO - Katowice Miasto Ogrodów, pl. Sejmu Śląskiego 2, Katowice - Warsztaty Muzyczne Dla Dzieci Z Anią Brodą Oraz Koncert (wstęp wolny, zapisy)

• 17:00 – Muzeum Śląskie ul. T. Dobrowolskiego 1 Katowice - ZACZĘŁO SIĘ OD ZIARNA... HISTORIA ROŚLIN UPRAWNYCH OPROWADZANIE KURATORSKIE (1 zł)

• 17:00 - Genius Loci ul. Oddziałów Młodzieży Powstańczej 5 Kochłowice Ruda Śląska - Wycieczka: Obiekty warowne w malarstwie pejzażowym; miejsce zbiórki Średniowieczny gródek w Kochłowicach (wstęp wolny)

• 17:00 - Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach Plac Wojciecha Kilara 1, Katowice - ETNOS Ensemble - Katowice NOSPR amfiteatr (wstęp wolny)

• 18:00 - Katowice Miasto Ogrodów plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice - Urodziny Miasta Kocham Katowice / Tribute to The Police (20 zł)

• 18:00 – Opera Śląska, ul. Moniuszki 21-23 Bytom - Młody Duch Tańca - Youth Spirit of Dance (5 zł, 25 zł)

• 18:00 - Teatr Bez Sceny Andrzeja Dopierały Katowice, ul. 3 Maja 11 - "Bez czułości" (biletowane)

• 18:00 - Teatr Nowy w Zabrzu, Zabrze, Pl. Teatralny 1 - Śmiech Wzbroniony (40 zł)

• 18:00 - Muzeum Śląskie ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice - Spektakl "Grabarz królów": Finisaż wystawy "Nie jestem już psem" (1 zł)

• 18:00 – Cafe Jerozolima, Będzin, Modrzejowska 44 - promocja książki „Szmoncesy” – Zygmunt Baum - II urodziny Cafe Jerozolima

• 21:00 - Kinoteatr Rialto ul. Św. Jana 24, Katowice - Urodziny Miasta Kocham Katowice / 1000 Chevaux / Woodwire (10 zł)

 


Data
04.09.2017
- 10.09.2017
Położenie
w centrum miasta
Rodzaj wydarzenia
Kulturalne / Sportowe / Turystyczne / Plenerowe / Inne / Warsztaty / Szlak Kulinarny - Promocje / Kulinarne / Wykłady i prelekcje
Region turystyczny
Śląsk
Adres

Katowice
Kontakt
Znajdź wydarzenie
Kalendarium wydarzeń