Opis wydarzenia
Data wydarzenia: 9 maja 2016 - 15 maja 2016
RCIT Katowice

CO, GDZIE, KIEDY W KATOWICACH: 09.05 - 15.05


IMPREZY 09.05.– 15.05

 

Poniedziałek 09.05

• 17.00 – Akademia Muzyczna, Aula im. Bolesława Szabelskiego, ul. Wojewódzka 33 - Recital Władysława Szymańskiego w ramach Festiwalu na nowych organach Auli im. Bolesława Szabelskiego (bezpłatne wejściówki)
• 17.00 - DeKato , Warszawska 28 - Warsztaty krawieckie - szyjemy kosmetyczki, piórniki, futerały i inne klamotniki (75 zł)
• 17.00 - Rondo Sztuki, Rondo im. Jerzego Ziętka 1 - Iwona Chmielewska. Magazyn ogólnego przeznaczenia – wernisaż (wstęp wolny)
• 17.00 - Studio Tańca Prestige, Sokolska 27 - Dzień Otwarty z tańcem brzucha (wstęp wolny)
• 17.00 – MDK Koszutka, Grażyńskigo 47 - Klub Podróżnika: Cypr – magiczna wyspa, wyspa Afrodyty, wyspa miłości, czy to jeszcze Europa, czy już Afryka? (wstęp wolny)
• 17.30 - Akademia Muzyczna, ul. Wojewódzka 33 - Estrada studentów
• 18.00 - DeKato , Warszawska 28 - Sokrates Cafe-Cogito ergo sum, czyli najlepsza czy najgorsza decyzja w dziejach? (13 zł)
• 18.00 - Club Garage, Dąbrówki 10 - IX Amatorski Turniej Bilardowy (20 zł)
• 18.00 - Miejskie Centrum Kultury w Tychach, Bohaterów Warszawy 26 - Rowerowy Rock’n’roll przez Polskę - 3166 kilometrów przygody (wstęp wolny)
• 19.00 - Klub Podróżników – Namaste, Jana III Sobieskiego 27 - Brothers - in - law Nowa Zelandia'15 z cyklu Trampki z Górach

Wtorek 10.05

• 9.00 - Effekt Sp z o o Katowice - Szkolenia i Ubezpieczenia, Staromiejska 6/2 - Szkolenie - Podatek Dochodowy od osób prawnych (300 zł)
• 9.30 – Filharmonia Śląska - Kameralne spotkania z muzyką: Muzyka słonecznej Hiszpanii
• 10.00 – Biblioteka Śląska, Francuska 12 - Czytanie Sztuki – warsztaty dla dzieci
• 10.00 – Akademia Muzyczna, Sala Audiowizualna - 114, ul. Wojewódzka 33 - Cykl wykładów dr Siglind Bruhn "Music and Spirituality in the Works of Olivier Messiaen (1908-1992)"
• 11.00 - Filharmonia Śląska - Kameralne spotkania z muzyką: Muzyka słonecznej Hiszpanii
• 15.00 - Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im Jana Pawła II, Medyków 16 - Warsztaty ECHO IFMSA-Poland SCOME Katowice (zapisy – ilość miejsc ograniczona)
• 16.00 – Akademia Muzyczna, Aula im. Bolesława Szabelskiego, ul. Wojewódzka 33 - Estrada pianistyczna
• 16.15 - Uniwersytet SWPS Katowice, Techników 9 - Psychointerpretacje "Reprise. Od początku raz jeszcze" (wstęp wolny)
• 17.00 – Akademia Muzyczna, Wojewódzka 33 - Estrada studentów
• 17.30 - Akademia Muzyczna, Wojewódzka 33 - Estrada studentów
• 18.00 – DeKato, Warszawska 28 - Wtorki z Psychologią- Tajemnice porozumiewania się, czyli kilka kroków do skutecznej komunikacji (20 zł)
• 19.00 - Klub Podróżników – Namaste, Jana III Sobieskiego 27 - Cel Kapadocja - o motocyklowej podróży we dwoje
• 20.07 - Miejskie Centrum Kultury w Tychach, Bohaterów Warszawy 26 - LOGOS FEST - II Tyski Festiwal Słowa - Premiera teledysku "Upij mnie" połączona z recitalem w wyk. zespołu Krzysztof Kulbicki & Bad Habits/TBK

Środa 11.05

• 10.00 - Śląska Giełda Kwiatowa, Sadowa 3 - Ślubny Pokaz Florystyczny i Warsztaty (pokaz florystyczny – 50 zł/ warsztaty florystyczne 250 zł)
• 10.00 - Politechnika Śląska Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii – Katowice, Krasińskiego 8 - Dni Otwarte - Zwiedzanie Wydziału/Laboratoriów (wstęp wolny)
• 10.00 - Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, Bankowa 11 - Ogólnopolska konferencja naukowa "Liberalizm w Polsce. Historia i współczesność idei"
• 10.00 – Akademia Muzyczna, Sala Audiowizualna - 114, ul. Wojewódzka 33 - Cykl wykładów dr Siglind Bruhn "Music and Spirituality in the Works of Olivier Messiaen (1908-1992)"
• 10.00 - Miejskie Centrum Kultury w Tychach, Bohaterów Warszawy 26 - LOGOS FEST - II Tyski Festiwal Słowa - Konkurs czytelniczy "Jeżycjada"
• 11.00 – Akademia Muzyczna, Sala Kameralna III – 115, ul. Wojewódzka 33 - Koncert z cyklu "Malowane muzyką"
• 17.00 – Akademia Muzyczna, Aula im. Bolesława Szabelskiego, ul. Wojewódzka 33 - Recital Witolda Zabornego w ramach Festiwalu na nowych organach Auli im. Bolesława Szabelskiego (bezpłatne wejściówki)
• 17.00 – MDK Koszutka, filia Dąb - Niezwykły czar Pragi (wstęp wolny)
• 17.00 - Biblioteka Śląska, Plac Rady Europy 1 - Wojciech Kempa: "Okręg Śląski Armii Krajowej", prelekcja i promocja książki
• 17.30 - Dąbrowskiego 22 Centrum Biurowe, Dąbrowskiego 22 - Kobiece zarządzanie sobą w czasie – warsztaty (129 zł)
• 17.30 - MDK Bogucice – Zawodzie, Markiefki 44A - W kręgu opowieści - międzypokoleniowe spotkanie (wstęp wolny)
• 18.00 - 18.00 - Empik Silesia Megastore, Chorzowska 107 - Mateusz Mijal w Empiku
• 18.00 - Strefa Centralna, Plac Sejmu Śląskiego 2 - meet.js Katowice #9 - tematem przewodnim spotkania tym razem będzie ES6, React oraz architektura Flux
• 19.00 - Kinoteatr Rialto, Św. Jana 24 - Kobiety Oblegają Kino - "Carol" (10 zł – Panie, 16 zł - Panowie)
• 19.00 - Klub Wilkowyje MCK, Szkolna 94 - LOGOS FEST - II Tyski Festiwal Słowa - Koncert ballad rosyjskich w wykonaniu Leszka Kazimierskiego
• 20.00 - KluboGaleria SARP, Dyrekcyjna 9 - Kobieta na Szpilkach vol.2 + After Party (wstęp wolny – zapisy)

Czwartek 12.05

• 9.30 - Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, Bankowa 11b - Ogólnopolska konferencja naukowa "Administracja kultury" (zapisy)
• 9.45 – Biblioteka Śląska, Francuska 12 - Muzykoczytanie – warsztaty dla młodzieży z Adamem Skrobolem
• 10.00 – Akademia Muzyczna, godz. 11.00, Sala Kameralna III – 115, ul. Wojewódzka 33 - Koncert z cyklu "Malowane muzyką"
• 10.00 – Akademia Muzyczna, Sala Audiowizualna - 114, ul. Wojewódzka 33 - Cykl wykładów dr Siglind Bruhn "Music and Spirituality in the Works of Olivier Messiaen (1908-1992)"
• 10.00 - Irton, ku zdrowiu, Dobrego Urobku 13 - Warsztat Vedic Art w Katowicach (720 zł)
• 11.00 – Filharmonia Śląska - Młoda Filharmonia: Bajkowa symfonia
• 15.00 - Uniwersytet SWPS Katowice, Techników 5 - Prześladowanie szkolne i wykluczenie z grupy rówieśniczej: dobre praktyki - IV spotkanie seminaryjno-szkoleniowe
• 17.00 - Pasaż Kultury Andromeda w Tychach, Plac Baczyńskigo 2 - Jak przekuć marzenia w cele? (wstęp wolny)
• 17.00 – Akademia Muzyczna, Sala Kameralna II - 104, ul. Wojewódzka 33 - Estrada studentów
• 17.00 - Filharmonia Śląska - Młoda Filharmonia: Bajkowa symfonia
• 17.30 – Akademia Muzyczna, Sala Kameralna II - 115, ul. Wojewódzka 33 - Estrada studentów
• 17.30 - Bażantowo Sport, Pijarska 3 - Doradztwo filozoficzne a coaching (30 zł)
• 18.00 - Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach, al. W. Korfantego 6 - „Luksus niewygody” – wystawa Magdy Franczak w Małej Przestrzeni – wernisaż (wstęp wolny)
• 18.00 - Galeria Sztuki "Fra Angelico" / Muzeum Archidiecezjalne w Katowicach, ul. Jordana 39, wejście od ul. Wita Stwosza 16 - Silesia prezentuje - Mozart i współczesność (wstęp wolny)
• 18.00 - Muzeum Śląskie, T. Dobrowolskiego 1 - Wykład Rafi Segal z cyklu Mistrzowie Architektury (wstęp wolny)
• 18.00 - Klub Carpe Diem, Wolności 14 - Jam Session vol.3 @Carpe Diem
• 18.30 - Miejskie Centrum Kultury w Tychach, Bohaterów Warszawy 26 - LOGOS FEST - II Tyski Festiwal Słowa - Spotkanie literackie z Magdą Umer dedykowane twórczości Agnieszki Osieckiej plus wernisaż wystawy - "Agnieszka Osiecka w obiektywie Jana Borkowskiego" (wstęp wolny)
• 19.00 - Teatr Korez, Plac Sejmu Śląskiego 2 - Recital Moniki Szomko "Dobry we mnie diabeł" w Teatrze Korez (20 zł)
• 19.30 - Miejski Dom Kultury Koszutka, Grażyńskiego 47 - OPen z Szymonem Hołownią
• 20.00 - Eureka pub, św. Jacka 1a - SLAVDAN proleće ediszyn! - muzyka, szalone tańce, śpiewy, oraz słowiańskie przekąski
• 20.00 - Kashmir Music Club, Małachowkiego 9 - Senior Party (wstęp wolny)
• 20.00 - Katofonia jazz&blues club, Mariacka 18A - Tribute to Led Zeppelin by Rust (20 zł, 25 zł)

Piątek 13.05

• 9.30 - Uniwersytet SWPS Katowice, Techników 9 - „Między zaangażowaniem a wykluczeniem – doświadczenia uczniów reprezentujących mniejszości religijne w szkole” - I Forum Psychologii Zdrowia (zapisy, ilość miejsc ograniczona)
• 10.00 – Biblioteka Śląska, Francuska 12 - Klub Miłośników Podróżowania im. Alfreda Szklarskiego (wstęp wolny, zapisy)
• 10.00 – Filharmonia Śląska - Młoda Filharmonia: Bajkowa symfonia
• 10.00 – Akademia Muzyczna, Sala Audiowizualna - 114, ul. Wojewódzka 33 - Cykl wykładów dr Siglind Bruhn "Music and Spirituality in the Works of Olivier Messiaen (1908-1992)"
• 12.00 - Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi "Nasza szkoła", Harcerzy Września 5 - Dni otwarte "Naszej Szkoły" i Piknik Rodzinny "Łączymy Pokolenia" (wstęp wolny)
• 12.00 – Filharmonia Śląska - Młoda Filharmonia: Bajkowa symfonia
• 12.00 - Katowice Rynek – II Rynek Smaków – Foodtruck
• 14.30 - KluboGaleria SARP, Dyrekcyjna 9 - Converse Rubber Tracks KATOWICE - warsztaty i koncerty
• 16,00 – Akademia Muzyczna, Sala Kameralna III – 115, ul. Wojewódzka 33 - Estrada pianistyczna
• 17.00 – Akademia Muzyczna, Aula im. Bolesława Szabelskiego, ul. Wojewódzka 33 - Recital Juliana Gembalskiego w ramach Festiwalu na nowych organach Auli im. Bolesława Szabelskiego (bezpłatne wejściówki)
• 17.00 – DeKato, Warszawska 28 - Zrób sobie torbę, koszyk, worek, dywanik na szydełku (85 zł)
• 17.00 - Strefa Centralna, Plac Sejmu Sląskiego 2 - SELF-PUBLISHING // spotkanie i warsztaty z Imrichem Veberem o tworzeniu niezależnych wydawnictw fotograficznych (spotkanie – wstęp wolny, warsztaty – zapisy)
• 17.00 - Galeria Szyb Wilson, Oswobodzenia 1 - Silesia Beer Fest II | Śląski Festiwal Piw Rzemieślniczych
• 17.30 - Pole do popisu, Batorego 3a – Warsztaty gotowania: Piatek 13-tego (150 zł)
• 18.00 - Klub Podróżników – Namaste, Jana III Sobieskiego 27 - Piątek trzynastego - czyli szczęśliwe majowe spotkanie Pastafarian w Katowicach
• 18.30 - Teatr Mały Tychy, ks. kard. Augusta Hlonda 1 - DZIÓB W DZIÓB premiera spektaklu w ramach LOGOS FEST (12 zł, 20 zł)
• 19.00 – Teatr Korez, Plac Sejmu Śląskiego 2 - Tadeusz Ross na Kabaretowej Scenie Trójki (40 zł)
• 19.00 – Akademia Muzyczna, Sala Koncertowa, ul. Zacisze 3 - Koncert Dyplomowy
• 19.00 – Filharmonia Śląska - The meeting – classic&jazz: Hommage a' Chopin – Krzysztof Herdzin Quintet (39 zł – 45 zł)
• 19.00 - My Good Mood, Paderewskiego 35 - Tango Argentino - Fatalne Zauroczenie (wstęp wolny)
• 19.00 – MUZA, Warszawska 2 - STAND-UP TIME (40 zł, 50 zł)
• 19.00 - Teatr Bez Sceny, 3-go Maja 11 - Ciemno.Jasno.Cień. (25 zł, 40 zł)
• 20.00 – Pub Korba, Złota 1 - Koncert FILL + Deadlines (7 zł)
• 20.00 - Teatr Old Timers Garage, Gen. Jankego 132 - Koncert "Shalosh" (25 zł)
• 20.00 – Królestwo, Rondo im. gen. Jerzego Ziętka 1 - KAMP! / Going. Launch Party (30 zł, 40 zł)
• 20.00 – MegaClub, Żelazna 15 - Polska Wersja NOTABENE TOUR (25 zł, 30 zł, 35 zł)
• 20.00 - Klub Panorama, Śląska 75 - MACIEJ LIPINA w koncercie z utworami ze spektaklu "Skazany na bluesa" (wstęp wolny)
• 21.00 - Energy 2000 Katowice, Plebiscytowa 3 - FAFAQ & SKYTECH live on stage (10 zł, 15 zł)
• 21.00 - KluboGaleria SARP, Dyrekcyjna 9 - CHIMES DISCOVERS: FUTUREGRAPHER - slandzka elektronika w Katowicach!
• 21.00 - Variete Katowice, Mickiewicza 4 - Koncert STAUROS W STARYM SKŁADZIE (20 zł)
• 21.00 - Fabryka Porcelany, Porcelanowa 23 - Pół Roku W Kato // RSS B0YS // Marcel Heese // Juerga // Kosel // Chinaski // (20 zł, 25 zł, 30 zł)
• 21.30 - My Good Mood, Paderewskiego 35 - SALSODOMÓWKA w MY GOOD MOOD (15 zł)
• 22.00 - INQbator Klub, Dworcowa 2 - Neuropunks Session
• 22.00 - Drzwi Zwane Koniem, Warszawska 37 - Dyskoteka w #drzwizwanekoniem (5 zł)

Sobota 14.05

• 9.00 - Akademia Mądrych Sówek, Harcerzy Września 1939 nr 5 - Piknik Rodzinny - łączymy pokolenia (wstęp wolny)
• 10.00 – Międzynarodowe Centrum Kongresowe - I edycja Targów Meblowych Wyposażenia Wnętrz oraz Ogrodów (5 zł)
• 10.00 – Miejskie Centrum Kultury w Tychach, Bohaterów Warszawy 26 - LOGOS FEST - II Tyski Festiwal Słowa - Warsztaty recytatorskie
• 11.00 – 16.00 - Miejski Dom Kultury Koszutka, Grażyńskiego 47 - Dzień Kultury Tureckiej w Katowicach (wstęp wolny)
• 11.00 - Pole do popisu, Batorego 3a - Obalamy mity kuchni Włoskiej! - warsztaty kulinarne z Cesare Candido (255 zł)
• 11.00 – DeKato, Warszawska 28 - Bawełniany plecak z Twoim własnym linorytem-warsztaty grafiki eksperymentalnej (80 zł)
• 11.00 – DeKato, Warszawska 28 - Reanimacja mebla – Krzesła (podstawowe techniki i narzędzia) (220 zł)
• 11.00 - Gabinet Kreacja, Chopina 8 - Warsztaty śpiewu i muzykoterapii z sopranistką Iwoną Białek - POZNAJ SIEBIE W ŚPIEWIE (120 zł)
• 17.00 – Miejskie Centrum Kultury w Tychach, Bohaterów Warszawy 26 - LOGOS FEST - II Tyski Festiwal Słowa - Warsztaty recytatorskie - Konkurs recytatorski
• 17.00 – Noc Muzeów 2016- ŚLĄSKIE CENTRUM WOLNOŚCI I SOLIDARNOŚCI – MUZEUM IZBA PAMIĘCI KWK „WUJEK” (wstęp wolny)
• 17.00 – Noc Muzeów 2016 - Muzeum Historii Katowic (wstęp wolny)
• 17.00 – Noc Muzeów 2016 - Biblioteka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach (wstęp wolny)
• 17.00 - Noc Muzeów 2016 – Biblioteka Śląska (wstęp wolny)
• 17.00 - Noc Muzeów 2016 - Fabryka Porcelany (wstęp wolny)
• 17.00 – Filharmonia Śląska - MUZYKA MAŁEGO I WIELKIEGO EKRANU. PREMIERA ŚLĄSKIEJ ORKIESTRY FILMOWEJ
• 17.00 – MDK Koszutka filia Dąb - Dancing w stylu PRL (40 zł)
• 17.30 – Noc Muzeów 2016 – NOSPR (wstęp wolny)
• 18.00 - Kiermasz Bukinistów Śląskich, Stawowa 6 - Noc Bukinistów 2016 #1
• 18.00 - Galeria Sztuki 4Art, Kopernika 9 - "Mój sen o nieśmiertelności" - wernisaż prac Katarzyny Kani (wstęp wolny)
• 18.00 – Noc Muzeów 2016 – Muzeum Śląskie (wstęp wolny)
• 18.30 - Laboratorium Sztuki- Pasaż Kultury Andromeda, Po drugiej stronie płótna - "Nie wszystko Złoto " – spektaklt (wstęp wolny)
• 19.00 - Filharmonia Śląska - MUZYKA MAŁEGO I WIELKIEGO EKRANU. PREMIERA ŚLĄSKIEJ ORKIESTRY FILMOWEJ
• 19.00 - GALERIA NEGATYW, 3 Maja 30 - Noc Muzeów 2016 - Wernisaż wystawy „Muzyka Form” (wstęp wolny)
• 19.00 - Pub Korba, Złota 1 - Night of Terror XXVII – Warfist – koncert (15 zł)
• 19.00 - Drzwi Zwane Koniem, Warszawska 37 - Wegańska Kuchnia Społeczna No 30 (15 zł lub wegańska potrawa)
• 20.00 – MegaClub, Żelazna 15 - Questival 2016: Quebonafide, Białas, Żabson, Filipek, Kartky, Guzior, Szesnasty, Futuryje, Deys, WacToja, PlanBe (50 zł, 60 zł, 70 zł)
• 20.00 - 2B3 Studio Katowice, Gliwicka 9 - W HOŁDZIE BOWIEMU - Koncert Artystów Śląskiej Sceny Alternatywnej (10 zł)
• 20.00 – Masahuku. Bednorza 2A - Stand-up w Katowicach: Everyman, Voyager (20 zł)
• 20.00 - Jazz Club Hipnoza, Plac Sejmu Śląskiego 2 - Before Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2016 – Koncert: Dick4Dick (30 zł, 35 zł)
• 21.00 - Drzwi Zwane Koniem, Warszawska 37 - Tańce pod chmurą vol. 2 (wstęp wolny)
• 21.00 - Energy 2000 Katowice, Plebiscytowa 3 - TOM SWOON (15, 20 zł)
• 22.00 - Fabryka Porcelany, Porcelanowa 23 - Up To Date Festival & Technosoul pres. #POZDROTECHNO PARTY with Ascion (20 zł, 25 zł)

Niedziela 15.05

• 10.30 – Miejskie Centrum Kultury w Tychach, Bohaterów Warszawy 26 - Turniej Scrabble
• 11.30 – Filharmonia Śląska - Akademia muzycznego smaku: Czarodziejska harfa
• 16.30 - Miejski Dom Kultury "Koszutka" filia "Dąb", Krzyżowa 1 - V Show Capoeira (wstęp wolny)
• 17.00 – Pałac Młodzieży, Mikołowska 26 – Spektakl: Single po japońsku (60 zł)
• 18.00 - Bazylika św. Szczepana i Matki Boskiej Boguckiej, ks. Leopolda Markiefki 89 - Muzyczne wieczory w Bazylice (wstęp wolny)
• 18.00 – MDK Koszutka, Grażyńskiego 47 - Kulturalna Koszutka: spotkanie autorskie z Wojciechem Brzoską (wstęp wolny)
• 18.30 - Teatr Mały Tychy, ks. kard. Augusta Hlonda 1 - LOGOS FEST - II Tyski Festiwal Słowa - Gala finałowa oraz koncert Katarzyny Groniec (35 zł, 20 zł)
• 19.00 – Prepar, Mariacka 31 - Drugi Śląski Salon Ambientu (10 zł, 15 zł)
• 19.00 - Kinoteatr Rialto, Św. Jana 24 - Koncert Moniki Borzym (40 zł)

 

 


Data
09.05.2016
- 15.05.2016
Położenie
w mieście
Rodzaj wydarzenia
Kulturalne / Sportowe / Turystyczne / Plenerowe / Inne / Warsztaty / Kulinarne / Wykłady i prelekcje
Region turystyczny
Śląsk
Adres

Katowice
Kontakt
Znajdź wydarzenie
Kalendarium wydarzeń