Opis wydarzenia
Data wydarzenia: 10 września 2018 - 16 września 2018
RCIT Katowice

CO, GDZIE, KIEDY W KATOWICACH: 10.09 - 16.09


Imprezy 10.09 – 16.09

Poniedziałek 10.09

• 10.00 – Rynek Katowice - Jarmark na 153 Urodziny Miasta Katowice
• 10.00 – Sala koncertowa AM, Katowice, Zacisze 3 – Przesłuchania 1. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. K. Szymanowskiego: fortepian (etap I)(bezpłatne wejściówki dostępne w kasie NOSPRu i AM)
• 10.00 – Centrum Kulinarne, Chorzów, Adamieckiego 8 - RATIONAL SelfCookingCenter - Bezpłatny Pokaz (bezpłatne, rejestracja, ilość miejsc ograniczona)
• 12.00 – Miejska Biblioteka Publiczna, Bytom, pl. Sobieskiego 3 - Narodowe Czytanie (wstęp wolny)
• 13.30 – Aula Szabelskiego AM, Katowice, Zacisze 3 - Przesłuchania 1. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. K. Szymanowskiego: skrzypce (etap I)( bezpłatne wejściówki dostępne w kasie NOSPRu i AM)
• 14.00 – Fraktal, Mikołów, Karola Miarki 15 - Darmowe Piłkarzyki (bezpłatne)
• 15.30 – Miejska Biblioteka Publiczna, filia nr 33, Markiefki 44A - Klub Gier Planszowych – spotkanie dla młodszych miłośników gier planszowych (wstęp wolny)
• 16.00 – Miejska Biblioteka Publiczna, Sosnowiec, filia nr 4, Zamkowa 9 – Bajkowe stworki wychodzą z norki czyli popołudnie z bajką (wstęp wolny)
• 16.00 – Miejska Biblioteka Publiczna, Sosnowiec, filia nr 1, Kossaka 23 – Biblioteczne spotkania ze sztuką: „Zrób to sama, czyli jak ujarzmić igłę, nici, druty i szydełko” – otwarte wrsztaty rękodzielnicze (wstęp wolny)
• 17.00 – Miejski Dom Kultury Koszutka, Katowice, Grażyńskiego 47 - Salon Artystyczny: TADEUSZ KIJONKA – poeta, redaktor, katowiczan (wstęp wolny)
• 17.00 – Biblioteka Śląska, Katowice, Pl. Rady Europy 1 – Architektura polska dzisiaj – finisaż (wstęp wolny)
• 17.00 – Miejska Biblioteka Publiczna, filia nr 12, Witosa 18b – Spotkanie z Barbarą Szmatloch – autorką książki „Wihajster do godki. Lekcje śląskiego” (wstęp wolny)
• 17.00 – Miejski Ośrodek Kultury, Zabrze, 3 Maja 91a – Ku wolności – wystawa prac Weroniki Okoń – wernisaż (wstęp wolny)
• 17.00 - Pracownia dsceramika & sklep z rękodziełem, Gliwice, Jana Pawła II 14D /II - Warsztaty tworzenia postaci metodą Powertex (140 zł)
• 17.30 – MDK Bogucice-Zawodzie, Katowice, Marcinkowskiego 13a – Muzyczny salon Trzaskalika – koncert muzyki klasycznej (wstęp wolny)
• 18.00 – Pałac Młodzieży, Katowice, Mikołowska 26 – Koncert Anna Guzik (30 zł)
• 18.00 – Multikino, Katowice, 3 Maja 30 – „Hitler kontra Picasso i reszta” – opowieść o nazistach i sztuce modernistycznej, którą w 1937 r. uznali za zdegenerowaną, ale pracowicie konfiskowali i zbierali w swoich prywatnych kolekcjach (25 zł – 30 zł)
• 18.00 - Pole do popisu, Katowice, Batorego 3a - Warsztaty Wanke Cook"ink: Tapas (160 zł)
• 18.30 – Joga Życia, Katowice, Francuska 12 - Kurs jogi dla początkujących /wrzesień – październik (30 zł)
• 18.30 – Kawiarnia Fotograficzna, Katowice, Teatralna 4 - Cotygodniowe warsztaty z polską muzyka tradycyjną (informacje u organizaotra)
• 19.00 - MDK Bogucice-Zawodzie, Katowice, Marcinkowskiego 13a - Wystawa prac Grupy „Kontrast” – wernisaż (wstęp wolny)
• 19.00 – Muza, Sosnowiec, Warszawska 2 – Inauguracja sezonu kulturalnego i Gala wręczenia Nagród Artystycznych Miasta Sosnowca: Mateusz Ziółko (15 zł)

Wtorek 11.09

• 9.30 – Aula Szabelskiego AM, Katowice, Zacisze 3 - Przesłuchania 1. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. K. Szymanowskiego: skrzypce (etap I) (bezpłatne wejściówki dostępne w kasie NOSPRu i AM)
• 10.00 – Rynek Katowice - Jarmark na 153 Urodziny Miasta Katowice
• 10.00 – Muzeum Śląskie, Katowice, Dobrowolskiego 1 – Sztuka łączenia – seminarium (liczba miejsc ograniczona, udział bezpłatny)
• 10.00 – Sala koncertowa AM, Katowice, Zacisze 3 - Przesłuchania 1. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. K. Szymanowskiego: fortepian (etap I) (bezpłatne wejściówki dostępne w kasie NOSPRu i AM)
• 11.00 –Teatr Śląski, Scena w Galerii, Katowice, 3 Maja 30 – Sztukowanie: „Geniusz chmurny i niełatwy. Michał Anioł” – zajęcia dla seniorów, prowadzi Katarzyna Czapla – Durska (1 zł)
• 16.30 – Miejska Biblioteka Publiczna, filia nr 12, Witosa 18b - Indonezja – Kraj Tysiąca Wysp
– spotkanie z Aliną Chechelską, aktorką i podróżniczką (wstęp wolny)
• 17.00 – Galeria Cafe Silesia, Zabrze, 3 Maja 6 – Tęsknoty Górnoślązaków za morzem – „Rola kanału Gliwickiego w rozwoju przemysłu na Śląsku” – wykład + finisaż (wstęp wolny)
• 17.30 – Dobra Karma, Katowice, Św. Jacka 1 - Akwarelowe Latawce warsztaty dla dzieci (50 zł)
• 18.00 – Muzeum Historii Katowic, Szafranka 9 – Z dziejów Katowic – wernisaż w 153. Rocznicę uzyskania praw miejskich (informacje u organizatora)
• 18.00 – Teatr Korez, Katowice, Plac Sejmu Śląskiego 2 – Wyborcza na żywo: spotkanie z pisarzem Wiktorem Szenderowiczem i Adamem Michnikiem (9 zł)
• 18.00 – Królestwo, Katowice, Rondo im. gen. Jerzego Ziętka 1 - EBMASTERS Katowice #3: "Strategia w Employer Brandingu" (bezpłatne, zapisy)
• 18.15 – Kino Światowid, Katowice, 3 Maja 7 - Najlepsze polskie 30' - zestaw III (18 zł)
• 19.30 – Absurdalna, Katowice, Dworcowa 3 - PUB QUIZ w Absurdalnej! (5 zł)

Środa 12.09

• 8.30 – Teatr Mały w Tychach, Kard. Hlonda 1 – Zwiedzanie teatru dla starszych dzieci przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych (wstęp wolny)
• 9.15 – Willa Goldsteinów, Katowice, Pl. Wolności 12a – XVIII Katowicka Konferencja Naukowa: Życie codzienne na terenach współczesnych Katowic w minionych epokach – część I (informacje u organizatora)
• 9.30 - Aula Szabelskiego AM, Katowice, Zacisze 3 - Przesłuchania 1. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. K. Szymanowskiego: skrzypce (etap I)(bezpłatne wejściówki dostępne w kasie NOSPRu i AM)
• 10.00 – Rynek Katowice - Jarmark na 153 Urodziny Miasta Katowice
• 10.00 - Sala koncertowa AM, Katowice, Zacisze 3 - Przesłuchania 1. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. K. Szymanowskiego: fortepian (etap II) (bezpłatne wejściówki dostępne w kasie NOSPRu i AM)
• 10.00 - Miejski Dom Kultury Szopienice filia 2, Plac Pod Lipami 1 – Przystanek Giszowiec (wstęp wolny)
• 10.00 - Teatr Mały w Tychach, Kard. Hlonda 1 – Zwiedzanie teatru dla starszych dzieci przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych (wstęp wolny)
• 11.30 - Teatr Mały w Tychach, Kard. Hlonda 1 – Zwiedzanie teatru dla starszych dzieci przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych (wstęp wolny)
• 12.00 – Kino Światowid, Katowice, 3 Maja 7 – Seans w ciemno (13 zł)
• 14.00 – Muzeum Historii Katowic, Szafranka 9 - XVIII Katowicka Konferencja Naukowa: Życie codzienne na terenach współczesnych Katowic w minionych epokach – część II (informacje u organizatora)
• 15.30 – Miejska Biblioteka Publiczna, Sosnowiec, filia nr 17, Będzińska 22-24 – Warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 6-12 lat: „Dzień postaci z bajek” (wstęp wolny)
• 17.00 – Miejski Dom Kultury Koszutka, filia Dąb, Katowice, Krzyżowa 1 - W Obiektywie: Andrzej Pasławski opowie o Rumunii – „Rumunia - Dacja, Dacia, czy Drakula” (wstęp wolny)
• 17.00 – Muzeum Górnośląskie, Bytom, Korfantego 34 – Od śmierci nikt się nie wykręci – wernisaż (wstęp wolny)
• 17.00 – Pasaż Kultury Andromeda, Tychy, Plac Baczyńskiego 2 – Czytanie rocznicowe: Adam Asnyk w 180. Rocznicę urodzin (wstęp wolny)
• 17.00 - Przystanek11, Zabrze, Paderewskiego 11 - Zdrowe śniadania - warsztaty kulinarne dla dzieci (80 zł/os)
• 18.00 – Muzeum Archidiecezjalne, Katowice, Wita Stwosza 16 - Ryszard Czernow - Obraz w kamieniu / wernisaż (wstęp wolny)
• 18.00 – Kino Kosmos, Katowice, Sokolska 66 – Retrospektywa Andrzeja Wajdy: „Krajobraz po bitwie” + wprowadzenie (14 zł, 12 zł)
• 18.00 – Aula Zagłębiowskiej Mediateki, Sosnowiec, Kościelna 11 – Klasyka w kinie w Bibliotece: „Przeminęło z wiatrem” (wstęp wolny)
• 18.00 – Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko, Gliwice, Pszczyńska 85 – Koncert: RAVEN (UK) - LIVE! (50 zł – 70 zł)
• 18.30 – Kino Światowid, Katowice, 3 Maja 7 – Spotkanie filozoficzne #5: „Tajemnice Silver Lake” – rozmowę po filmie poprowadzi dr hab. Mirosław Piróg z Instytutu Filozofii UŚ (12 zł – 18 zł)
• 19.00 – Dobra Karma, Katowice, Św. Jacka 1 - Baśnie Ludów Ziemi - wieczór opowieści z Aishi Ma (30 zł)
• 19.30 – Klub Podróżników Namaste, Katowice, Jana III Sobieskiego 27 - Przerwa w podróży - śpiewanki SKPB Katowice (informacje u organizatora)
• 22.00 – P23, Katowice, Porcelanowa 23 – Live! Natalia Przybysz dla Echo Studio - transmisja z koncertu (bezpłatne)

Czwartek 13.09

• 9.00 - Muzeum Historii Katowic, Szafranka 9 - XVIII Katowicka Konferencja Naukowa: Życie codzienne na terenach współczesnych Katowic w minionych epokach – część III (informacje u organizatora)
• 9.30 – Filharmonia Zabrzańska, Zabrze, Park Hutniczy 7 – Koncerty edukacyjne dla dzieci i młodzieży: Co to jest orkiestra? – prezentacja instrumentów orkiestry (7 zł)
• 10.00 – Rynek Katowice - Jarmark na 153 Urodziny Miasta Katowice
• 10.00 - Sala koncertowa AM, Katowice, Zacisze 3 - Przesłuchania 1. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. K. Szymanowskiego: fortepian (etap II) (bezpłatne wejściówki dostępne w kasie NOSPRu i AM)
• 10.30 – NOSPR - Przesłuchania 1. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. K. Szymanowskiego: kwartet smyczkowy (etap I)(bezpłatne wejściówki dostępne w kasie NOSPRu i AM)
• 11.00 - Filharmonia Zabrzańska, Zabrze, Park Hutniczy 7 – Koncerty edukacyjne dla dzieci i młodzieży: Co to jest orkiestra? – prezentacja instrumentów orkiestry (7 zł)
• 12.00 – Kino Światowid, Katowice, 3 Maja 7 – Skocz z bajtlem do kina: „Żona” (12 zł – 18 zł)
• 12.00 – Dział Integracyjno-Biblioterapeutyczny Biblioteki Śląskiej, Katowice, Ligonia 7 – Konwersatorium Biblioteki Śląskiej – Chronometr w stylu „shabby chic” – warsztaty artystyczne (zapisy)
• 14.00 - Aula Szabelskiego AM, Katowice, Zacisze 3 - Przesłuchania 1. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. K. Szymanowskiego: skrzypce (etap II)(bezpłatne wejściówki dostępne w kasie NOSPRu i AM)
• 16.00 – Miejska Biblioteka Publiczna, filia nr 10, Radockiego 70a - Warsztaty Umiejętności dla seniorów – zajęcia dla miłośniczek różnych technik rękodzieła artystycznego i tradycyjnego (wstęp wolny)
• 17.00 – Miejska Biblioteka Publiczna, filia nr 35, Słowackiego 20 - Deutsch ist mein Hobby
– kurs podstawowy języka niemieckiego dla dorosłych (wstęp wolny)
• 17.00 – Miejska Biblioteka Publiczna, filia nr 27, Szarych Szeregów 62 - W krainie Persów. Relacja z wyprawy do Iranu- spotkanie z autorem bloga "Antek w podróży" (wstęp wolny)
• 17.00 - Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie, ul. Karola Miarki 5 – Prelekcja: „Od wielości ku jedności – kształtowanie się struktur państwowości polskiej w 1918 r.” (wstęp wolny)
• 17.00 – Pasaż Kultury Andromeda, Tychy, Baczyńskiego 2 – DNA Kultury. To jest sztuka!: „Najdroższe słoneczniki świata. Vincent van Gogh” – cykl spotkań dla seniorów (wstęp wolny, zapisy)
• 17.00 – Przystanek11, Zabrze, Paderewskiego 11 - Kuchnia tajska basic (170 zł/os)
• 17.00 – Muzeum Górnośląskie, Bytom, pl. Jana III Sobieskiego 2 – Nasze Stulecie. 100 x 100 + 1, czyli plakat bytomskiej wystawy „Czas Krzyża” - wykład towarzyszący wystawie (wstęp wolny)
• 18.00 – Multikino, Zabrze, Gdańska 18 – Turandot – powtórka transmisji z Metropolitan Opera w Nowym Jorku (30 zł – 40 zł)
• 18.00 – Kino Muza, Sosnowiec, Warszawska 2 – Kino w Muzie: „Mężczyzna imieniem Ove” (10 zł, 8 zł)
• 18.30 – Starochorzowski Dom Kultury, Chorzów, Siemianowicka 59 – Strefa dobrej muzyki – Piosenki są jak mosty: Est-Quest/ Wschód-Zachód (35 zł)
• 19.00 – NOSPR – Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. K. Szymanowskiego – projekcja filmu: „Wojciech Kilar – między awangardą a Hollywood” (wstęp wolny)
• 19.00 – Teatr Śląski, Katowice – „Himalaje” (20 zł – 60 zł)
• 19.00 – Teatr Korez, Katowice, Plac Sejmu Śląskiego 2 – „Mrożona papuga” (60 zł, 50 zł)
• 19.00 - Teatr Miejski w Gliwicach, Nowy Świat 55 – 57 - „Miłość w Leningradzie” (34 zł)
• 20.15 – Kino Amok, Gliwice, Dolnych Wałów 3 – DKF Trans: „Muzykanci” + film dokumentalny o Manaamie: „Czuję się świetnie” (12 zł, 10 zł)

Piątek 14.09

• 10.00 – Rynek Katowice - Jarmark na 153 Urodziny Miasta Katowice
• 10.00 - MDK przy ul. Gen. J. Hallera 28 , Katowice - IV ŚWIĘTO BUROWCA: „Nowe przygody Koziołka Matołka” (wstęp wolny)
• 10.30 - NOSPR - Przesłuchania 1. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. K. Szymanowskiego: kwartet smyczkowy (etap II)(bezpłatne wejściówki dostępne w kasie NOSPRu i AM)
• 10.30 – Sala koncertowa AM, Katowice, Zacisze 3 - Przesłuchania 1. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. K. Szymanowskiego: śpiew (etap I)(bezpłatne wejściówki dostępne w kasie NOSPRu i AM)
• 14.00 – Aula Szabelskiego AM, Katowice, Zacisze 3 - Przesłuchania 1. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. K. Szymanowskiego: skrzypce (etap II)(bezpłatne wejściówki dostępne w kasie NOSPRu i AM)
• 15.00 – Dąbrowa Górnicza, 3 Maja – Street Festiwal 3maj się ulicy: foodtrucki, kiermasz rękodzieła, wystawa historyczna, kurier uliczny, spacer historyczny (bezpłatne)
• 17.00 – Miejski Dom Kultury Koszutka, filia Dąb, Katowice, Grażyńskiego 47 - „Gdzie jest mój Homel?” – monodram Tadeusza Kwinty, legendarnego aktora krakowskiej Piwnicy Pod Baranami (obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w sekretariacie filii od 3.09)
• 17.00 – MDK Bogucice – Zawodzie, Markiefki 44a – Dancing Bogucicki – arteterapia poprzez taniec (40 zł, 20 zł)
• 17.00 – Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej, Katowice, Francuska 12 – Pokaz sztuki par: Irena Imańska i Witold Stypa – finisaż (informacje u organizatora)
• 17.00 – Rondo Sztuki, Katowice, Rondo im. Gen. J. Ziętka 1 – Prześwity i (nie)pamięci – wernisaż - wystawa prac Tomka Struka (wstęp wolny)
• 17.00 – Regionalny Instytut Kultury, Katowice, Teatralna 4 – „Polifonie” – spotkanie z profesorem Janem Hartmanem, autorem m.in. „Technik metafilozofii” (wstęp wolny)
• 17.00 - Miejski Dom Kultury Batory, Chorzów, ul. Stefana Batorego 6 - XXIII Koncert Wspomnień: I ZNÓW JESTEŚMY RAZEM (wstęp wolny)
• 17.00 - Pracownia dsceramika & sklep z rękodziełem, Gliwice, Jana Pawła II 14D /II - Akrylem na plastrach drewna – warsztaty (75 zł, zgłoszenia)
• 17.00 – Muzeum Saturn w Czeladzi, Dehnelów 10 – Europejskie Dni Dziedzictwa 2018: wernisaż wystawy fotograficznej: „Lwowskie ogrody pamięci” (wstęp wolny)
• 17.00 – Kino Kadr, Dąbrowa Górnicza, Plac Wolności 1 – „Michał Spisak. Listy rozproszone” (wstęp wolny)
• 18.00 – Galeria BWA, Katowice, Korfantego 6 – Prześwity i (nie)pamięci – wernisaż (wstęp wolny)
• 18.00 – Kino Kosmos, Katowice, Sokolska 66 – Robby Muller: „Truposz” (14 zł, 12 zł)
• 18.00 – Filharmonia Śląska, Katowice, Sokolska 2 – Europejskie Dni Dziedzictwa 2018: otwarcie wystawy pt. Preludium do Niepodległości. Wielka historia na scenie Filharmonii Śląskiej (informacje u organizatora)
• 18.00 – Pałac Młodzieży, Katowice, Mikołowska 26 - Koncert Strauss Gala - Soliści Operetkowi (50 zł)
• 18.00 - Pałac Kultury Zagłębia, Dąbrowa Górnicza, pl. Wolności 1 - Koncert Inauguracyjny 12. MKM im. Michała Spisaka (Bezpłatne wejściówki na wydarzenie dostępne od 4 września od godz. 8:00 w Punkcie Informacyjnym PKZ)
• 18.00 - Starochorzowski Dom Kultury, Chorzów, ul. Siemianowicka 59 - PARA NUMER DWA: EWA BŁACHNIO & ŁUKASZ KACZMARCZYK – Kabaret na Krajcoku (Bilety w cenie 30 zł do nabycia w Kasie SDK, oraz w kasie ChCK - ul. Sienkiewicza 3)
• 18.00 – ul. Kościelna 4, Sosnowiec – „Sosnowy Początek” oficjalne odsłonięcie muralu i spotkanie z jego autorką oraz wykonawcami (bezpłatne)
• 18.00 – Oficyna, Zabrze, Wolności 211 - V Ofi Festiwal: Dawid Klyczka, Dejected Tramp Band, Nellcote, Stonage Full Of Sun (10 zł/dzień, 15 zł/ dwa dni)
• 18.30 – Kronika, Bytom, Rynek 26 - BCKino w Podróży: „Gabon Sao Tome - góry goryle szympansy " (9z ł)
• 19.00 – NOSPR – Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. K. Szymanowskiego – projekcja filmu: „Please Find – Henryk Mikołaj Górecki” (wstęp wolny)
• 19.00 – Teatr Korez, Katowice, Plac Sejmu Śląskiego 2 – „Wiwisexia” (60 zł, 50 zł)
• 19.00 – Teatr Śląski, Katowice – „Himalaje” (20 zł – 60 zł)
• 19.00 – Drzwi Zwane Koniem, Katowice, Warszawska 37 - SilesiaXAttack oraz Goście grają dla MaszNosa! (20 zł)
• 19.00 – Chorzowskie Centrum Kultury, Sienkiewicza 3 – „Hotel Czarna Magnolia” (30 zł, 20 zł)
• 19.00 – Teatr Nowy, Zabrze, Plac Teatralny 1 – „Nema” (35 zł, 27 zł)
• 19.00 – Teatr Rozrywki, Chorzów, Konopnickiej 1 – „Młody Frankenstein” (29 zł – 69 zł)
• 19.00 - RED & BLACK Chorzów, Rynek 13/4 – Koncert: Necrowretch, Cemetery Urn (40 zł, 50 zł)
• 20.00 - Old Timers Garage, Katowice, Gen. Jankego 132 – „Pewniak” (30 zł)
• 20.00 – Rebel Garden, Chorzów, Promenada gen Ziętka 7 – Śląski Murzin The Band Erotic: Miszcz Pawarotti aka: „The Syntetic” (wstęp wolny)
• 20.00 - Tawerna Pod Róża Wiatrów, Tychy, Targiela 4 - Alcoholica w Tawernie ! (20 zł)
• 22.00 – P23, Katowice, Porcelanowa 23 – Cleric (20 zł – 30 zł)
• 22.00 – Królestwo, Katowice, Rondo im. gen. Jerzego Ziętka 1 - WIXAPOL KATOWICE (20 zł)
• 22.00 – Stacja Artystyczna Rynek, Gliwice, Rynek – 4/5 - Noc Filmowa: filmy festiwalu „GOFFR” (wstęp wolny)

Sobota 15.09

• 8.00 - Centrum Sportów Letnich i Wodnych Pogoria III w Dąbrowie Górniczej, ul. Malinowe Górki - Offroad Pogoria Duathlon (70 zł – 150 zł)
• 8.45 – Muzeum Miejskie Sztygarka, Dąbrowa Górnicza, Legionów Polskich 69 – Europejskie Dni Dziedzictwa 2018: Muzeum otwarte dla zwiedzających
• 9.00 – Park Pszczelnik, Siemianowice Śląskie - Biathlon dla Każdego (zapisy do 14 września)
• 9.00 – Park Pszczelnik, Siemianowice Śląskie - Otwarty Turniej „6” Piłkarskich o Puchar Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie (zapisy, ilość miejsc ograniczona)
• 9.00 – Muzeum Miejskie, Wolności 26, Ruda Śląska – Europejskie Dni Dziedzictwa 2018: Cena Niepodległości – spacer historyczny po Nowym Bytomiu i Czarnym Lesie
• 10.00 – Rynek Katowice - Jarmark na 153 Urodziny Miasta Katowice
• 10.00 – Spodek - Ślonsko Giełda Minerałów Skamieniałości i Biżuterii (10 zł, 6 zł)
• 10.00 – tereny zielone przy SP 1, Katowice, Jagiellońska 18 – Festyn rodzinny: w programie m.in. koncerty (wstęp wolny)
• 10.00 – Filharmonia Śląska, Katowice, Sokolska 2 – Europejskie Dni Dziedzictwa 2018: Preludium do Niepodległości. Wielka historia na scenie Filharmonii Śląskiej – oprowadzenie kuratorskie, zwiedzanie wnętrz Filharmonii i spacer historyczny (informacje u organizatora)
• 10.00 –zbiórka na parkingu przy ul. Lwowskiej 2, Katowice – Europejskie Dni Dziedzictwa 2018: Uwaga niebezpieczeństwo! Czyli hutnicze BHP przez dziesięciolecia – prelekcja dotyczącą hutniczego BHP (informacje u organizatora)
• 10.00 – Galeria BWA, Katowice, Korfantego 6 – Klub Sztuk – warsztaty origami (zapisy)
• 10.00 – Muzeum Górnośląskie, Bytom, Korfantego 34 – Oprowadzenie po bytomskich cmentarzach (wstęp wolny)
• 10.00 – Mysłowicki Ośrodek Kultury, Grunwaldzka 7 - Otwarcie nowego sezonu Klubu 100 Pociech (wstęp wolny)
• 10.00 – Muzeum Górnośląskie, Bytom, Korfantego 34 – „Bywać, nie bywać? Oto jest pytanie” – zebranie Śląskiego Towarzystwa Entomologicznego (wstęp wolny)
• 10.00 – ul. Bytomska 111b, Zabrze – Sacrum videre – zobaczyć sacrum: Kościół WNMP w Zabrzu Biskupicach – zwiedzanie. Muzealnie przewodnicy oprowadzą po wnętrzach kościoła (wstęp wolny)
• 10.30 – Sala koncertowa AM, Katowice, Zacisze 3 – Przesłuchania konkursu im. K. Szymanowskiego: śpiew (I etap) (bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie NOSPRu i w AM)
• 11.00 – Katowice Miasto Ogrodów, Plac Sejmu Śląskiego 2 – Rodzinne Matinee – muzyczne poranki z muzyką klasyczną i rozrywkową dla dzieci wraz z opiekunami (wstęp wolny)
• 11.00 – Miejska Biblioteka Publiczna, filia nr 25, Katowice, Chrobrego 2 – Europejskie Dni Dziedzictwa 2018: wykład + spacer po osiedlu Tysiąclecia + wernisaż (informacje u organizatora)
• 11.00 – Muzeum Śląskie, Dobrowolskiego 1 – Oprowadzenie kuratorskie po wystawie „Męska rzecz” (7 zł)
• 11.00 – Muzeum Śląskie, Dobrowolskiego 1 – Niebieskie formy ciała – warsztaty taneczno-ruchowe (7 zł, ilość miejsc ograniczona)
• 11.00 – Muzeum Zagłębia w Będzinie, Gzichowska 15 – Europejskie Dni Dziedzictwa 2018: prelekcja historyka dotycząca 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości – przy wykorzystaniu zdjęć z regionu
• 11.00 – Hip Hop Buda, Sosnowiec, Modrzejowska 16 - Drzwi Otwarte: HIP HOP, FREESTYLE, PROFE SORO - DJ'ING, TBA (wstęp wolny)
• 11.00 – zbiórka ul. Hlonda, przed wejściem do świątyni, Ruda Śląska – Europejskie Dni Dziedzictwa 2018: zwiedzanie kościoła pw. św. Michała Archanioła
• 12.00 – Galeria Szyb Wilson, Katowic, Oswobodzenia 1 - Katowice Tattoo Konwent 2018 (35 zł – 120 zł)
• 12.00 – Muzeum Śląskie, Dobrowolskiego 1 – Perspektywa wieku dojrzewania – oprowadzenie w PJM (1 zł)
• 12.00 - Muzeum Zagłębia w Będzinie, Gzichowska 15 – Europejskie Dni Dziedzictwa 2018: zwiedzanie z przewodnikiem wystawy w Pałacu Miroszewskich (informacje u organizatora)
• 12.00 – Muzeum Powstań Śląskich, Świętochłowice, Wiktora Polaka 1 – Europejskie Dni Dziedzictwa 2018: O powstaniach śląskich i plebiscycie na Górnym Śląsku – wykład, wystawy, zwiedzanie (informacje u organizatora)
• 12.00 – Paprocany, Tychy - CrossRun Paprocany (100 zł – 160 zł)
• 12.30 – Muzeum Górnośląskie, Bytom, Pl. Jana III Sobieskiego 2 – „Na baczność ze sztuką” – warsztaty rodzinne, prowadzą Marek Ryś i Zuzanna Orzeł (10 zł, zapisy)
• 13.00 - Muzeum Zagłębia w Będzinie, Gzichowska 15 – Europejskie Dni Dziedzictwa 2018: zajęcia plastyczne (informacje u organizatora)
• 13.30 - SKWER HILAREGO KRZYSZTOFIAKA, Katowice - Otwarcie IV ŚWIĘTA BUROWCA, spektakl pn. „Kozucha Kłamczucha” oraz animacje dla dzieci + EWA KOPCZYŃSKA + KABARET KaŁaMaSz + animacje muzyczne (wstęp wolny)
• 14.00 – KATO, Katowice, Mariacka 13 - Wymiana Roślin (bezpłatne)
• 14.00 - Centrum Edukacji i Biznesu "Nowe Gliwice", Bojkowska 37 - Piknik Naukowo-Technologiczny – bezpłatny dostęp do atrakcji, koncerty laureatów konkursu "Nowe Gliwice - Nowe Brzmienia", koncert Lao Che (wstęp wolny)
• 14.00 – zbiórka przed bramą od strony ul. Szyb Walenty, Ruda Śląska – oprowadzenie po niedostępnym na co dzień Szybie Mikołaj (wstęp wolny)
• 16.00 – Muzeum w Gliwicach. Willa Caro, Dolnych Wałów 8a – Laur dla niepodległej: „Polski wrzesień 1939 r.” – wykład poprowadzi Michał Miwa-Młot (wstęp wolny)
• 17.00 – Teatr Śląski, Katowice- „Młynarski. Chory na muzykę” (30 zł, 25 zł)
• 17.00 – Rynek Bytom - Crazy Kids 24: gry, nagrody, nauczanie - Spotkanie dla dzieci w wieku 7-12 lat (bezpłatne)
• 17.00 – Muzeum Saturn w Czeladzi, Dehnelów 10 – Europejskie Dni Dziedzistwa 2018: Gdy do walki stanęły Dzieci Orlęta… - refleksja nad stanem badań naukowych w zakresie czeladzkiego epizodu biografii Jurka Bitschana w 100. Rocznicę jego śmierci
• 18.00 – NOSPR – Konkurs im. K. Szymanowskiego: finaliści w kategorii kwartet (11 zł, 6 zł)
• 18.00 – Katowice Miasto Ogrodów, Plac Sejmu Śląskiego 2 - Biuro Dźwięku Katowice – wykład „Architektura w dźwięku, o historii związków sztuki dźwięku z przestrzenią” (wstęp wolny)
• 18.00 – Kino Kosmos, Katowice, Sokolska 66 – Robby Muller: „Buena Vista Social Club” (14 zł, 12 zł)
• 18.00 – Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko, Gliwice, Pszczyńska 85 - FashionMania 2018 (wejściówki)
• 18.00 – Oficyna, Zabrze, Wolności 211 - V Ofi Festiwal: MEMM, Gotard Sikora, Szklane Oczy - Aga, Ola i Ania, The Pau (10 zł/dzień, 15 zł/ dwa dni)
• 18.00 – Teatr Nowy, Zabrze, Pl. Teatralny 1 – „Nema” (35 zł, 27 zł)
• 19.00 – Old Timers Garage, Katowice, Gen. Jankego 132 - Jam session pod patronatem Tomka (bezpłatne)
• 19.00 – Teatr Korez, Katowice, Plac Sejmu Śląskiego 2 – Spektakl „Wiwisexia” (60 zł, 50 zł)
• 19.00 – Teatr Śląski, Katowice – „Himalaje” (20 zł – 60 zł)
• 19.00 – Teatr Śląski, Katowice – „Wątpliwość” (35 zł, 30 zł)
• 19.00 – Chorzowskie Centrum Kultury, Sienkiewicza 3 – „Hotel Czarna Magnolia” – spektakl sceny Musicalowej Step Tomasza Micha (30 zł, 20 zł)
• 19.00 – Teatr Rozrywki, Chorzów, Konopnickiej 1 – „Młody Frankenstein” (29 zł – 69 zł)
• 19.00 – Mediateka, Tychy, Piłsudskiego 16 – Next Wave: Jacaszek (30 zł, 20 zł)
• 19.00 – Kopalnia Guido, Zabrze, 3 Maja 93 - 6.Międzynarodowy Festiwal im.Krzysztofa Pendereckiego: ACTIONS – ATOMOWE URODZINOWE JAZZ PARTY (90 zł)
• 19.30 – Teatr Bez Sceny, Katowice, 3 Maja 11 – „Bunt” (40 zł, 25 zł)
• 19.30 – CK Wiatrak, Zabrze, ul. Wolności 395 – KLESZCZ - Czerń i Biel/Koncert Premiera+Urodziny (30 zł, 40 zł)
• 20.00 – Stadion Śląski - TAURON SPEEDWAY EURO CHAMPIONSHIP - RUNDA FINAŁOWA (19 zł – 109 zł)
• 20.00 - Underground Pub, Tychy, plac Korfantego 1 - Jam Session w Underground Pub (informacje u organizatora)
• 20.00 - Tawerna Pod Róża Wiatrów, Tychy, Targiela 4 - Koncert Silver Samurai W Tyskiej Tawernie ! (10 zł)
• 20.00 – Remedium, Sosnowiec, ul. Sucha 7C - OLD Remedium Party! (13 zł)
• 21.00 – Fraktal, Mikołów, Karola Miarki 15 - Taneczna Sobota - DJ Zorka (wstęp wolny)
• 22.00 – P23, Katowice, Porcelanowa 23 - J:Kenzo & Violinbwoy Live (15 zł – 30 zł)
• 22.00 – Królestwo, Katowice, Rondo im. gen. Jerzego Ziętka 1 - Oficjalny after po Katowice Tattoo Konwent 2018 (15 zł)

Niedziela 16.09

• 10.00 – Rynek Katowice - Jarmark na 153 Urodziny Miasta Katowice
• 10.00 – Spodek - Ślonsko Giełda Minerałów Skamieniałości i Biżuterii (10 zł, 6 zł)
• 10.00 – Miejski Dom Kultury Koszutka, filia Dąb, Katowice, Krzyżowa 1 - Dzień Otwarty Miejskiego Domu Kultury "Koszutka" filia "Dąb" – pokazy taneczne, strefa twórczej zabawy, strefa eksperymentu dla dzieci(wstęp wolny)
• 10.00 - Galeria BWA, Katowice, Korfantego 6 – Klub Sztuk – warsztaty origami (zapisy)
• 11.00 – Międzynarodowe Centrum Kongresowe - International Nail Congress by Słowianka (99 zł, 119 zł)
• 11.00 - Muzeum Śląskie, Dobrowolskiego 1 – Niebieskie formy ciała – warsztaty taneczno-ruchowe (7 zł, ilość miejsc ograniczona)
• 11.00 - Hala MORiS, Chorzów, ul. Dąbrowskiego 113 - II Chorzowski Rajd Rowerowy Z okazji 150 lat Królewskiej Huty (1 zł)
• 11.00 – Chorzowskie Centrum Kultury, Sienkiewicza 3 – „Babroszki lecą w kosmos” (15 zł, 10 zł)
• 11.00 – Centrum Kulinarne, Chorzów, Adamieckiego 8 - Śniadanie Mistrzów z Kingą Bałazy (75 zł/os)
• 11.30 – Muzeum w Gliwicach. Willa Caro, Dolnych Wałów 8a – Ikona- okno pełne blasku: „Ikona Ukrzyżowania” – warsztaty dla dzieci w wieku 5-12 lat (zapisy)
• 12.00 – NOSPR – Konkurs im. K. Szymanowskiego: NOSPR finaliści w kategorii fortepian (11 zł, 6 zł)
• 12.00 – Galeria Szyb Wilson, Katowic, Oswobodzenia 1 - Katowice Tattoo Konwent 2018 (35 zł – 120 zł)
• 12.00 – Teatr Żelazny, Katowcie, Armii Krajowej 40 – „Pinokio” (16 zł – 25 zł)
• 12.00 - Muzeum Miejskie Sztygarka, Dąbrowa Górnicza, Legionów Polskich 69 – Europejskie Dni Dziedzictwa 2018: Muzeum otwarte dla zwiedzających
• 12.00 - Muzeum Miejskie Sztygarka, Dąbrowa Górnicza, Legionów Polskich 69 – Europejskie Dni Dziedzictwa 2018: wycieczka terenowa po śródmieściu Dąbrowy Górniczej (informacje u organizatora)
• 12.30 – Muzeum Górnośląskie, Bytom, Pl. Jana III Sobieskiego 2 – Malarski deser: spotkanie przy obrazie Józefa Pankiewicza „Zagajnik”, prowadzi Helena Kisielewska (wstęp wolny)
• 13.00 – Nowy cmentarz żydowski, Gliwice, Poniatowskiego – Oprowadzenie po cmentarzu – prowadzi Jola Bezdurowicz z Muzeum w Gliwicach (wstęp wolny)
• 13.00 – Stary cmentarz zydowski, Gliwice, Na piasku – Oprowadzenie po cmentarzu – prowadzi Kasia Czaplicka z Muzeum w Gliwicach (wstęp wolny)
• 13.00 – Muzeum Saturn w Czeladzi, Dehnelów 10 – Europejskie Dni Dziedzictwa 2018: Zwiedzanie wystawy pt. Lwowskie ogrody pamięci
• 13.30 - Muzeum w Gliwicach. Willa Caro, Dolnych Wałów 8a – Ikona- okno pełne blasku: „Ikona Ukrzyżowania” – warsztaty dla młodzieży i dorosłych (zapisy)
• 14.00 - Kościół św. Michała Archanioła w Katowicach, Park Kościuszki – Europejskie Dni Dziedzictwa 2018: zwiedzanie
• 15.00 – boisko Podlesianki, Katowice, Sołtysia 25 – Pożegnanie lata w Podlesiu – festyn w programie m.in. koncerty: orkiestra dęta + Grzegorz Płonka + Krzysztof Wierzchowski (wstęp wolny)
• 15.00 – Muzeum Górnośląskie, Bytom, Korfantego 34 – „Od śmierci nikt się nie wykręci” – oprowadzenie z kuratorem (w cenie biletu na wystawy czasowe)
• 16.00 – Dolina Trzech Stawów, Katowice – Koncert charytatywny na rzecz ofiar wypadków motocyklowych: 4szmery, Chemia, Nocny Kochanek, Cree, Dżem (wstęp wolny)
• 16.00 – Teatr Ateneum, Katowice, Św. Jana 10 – „O Królewnie Wełence”(11 zł – 22 zł)
• 16.00 – Muzeum Górnośląskie, Bytom, Korfantego 34 – „Śnie który uczysz umierać człowieka…” – o śmierci w literaturze – wykład towarzyszący wystawie „Od śmierci nikt się nie wykręci”
• 16.30 - Międzynarodowe Centrum Kongresowe - WOMEN'S VOICES Katowice: Paulina Przybysz, Daria Zawiałow, Kayah, Brodka, Natalia Przybysz, Mery Spolsky (od 79 zł)
• 17.00 – Teatr Śląski, Katowice – „Himalaje” (20 zł – 60 zł)
• 17.00 – Teatr Rozrywki, Chorzów, Konopnickiej 1 – „Młody Frankenstein” (29 zł – 69 zł)
• 18.00 – Kino Kosmos, Katowice, Sokolska 66 – Rubby Muller: „Tańczące w ciemnościach (14 zł, 12 zł)
• 18.00 - NOSPR – Konkurs im. K. Szymanowskiego: NOSPR finaliści w kategorii fortepian (11 zł, 6 zł)
• 18.00 – City Pub, Katowice, 3 Maja 23 - Szybkie Randki w Katowicach (28-39 lat) (informacje u organizatora)
• 18.00 – MUZA, Sosnowiec, Warszawska 2 – Polski Dzień Bluesa w Sosnowcu: Cotton Wing + Blues Junkers (15 zł, 10 zł)
• 18.00 – Teatr Nowy, Zabrze, Pl. Teatralny 1 – „Hotelowe manewry” (40 zł, 30 zł)
• 18.00 - Teatr Sztuk w Jaworznie, ul. A. Mickiewicza 2 - Spektakl "Mąż mojej żony" (35 zł, 40 zł)
• 19.00 – Śląska Prohibicja, Katowice, Krawczyka 1 - Dzień Bluesa w Śląskiej Prohibicji - koncert Jonn Del Toro Richardson (45 zł)
• 19.00 – Teatr Korez, Katowice, Plac Sejmu Śląskiego 2 – „Scenariusz dla 3 aktorów” (50 zł, 40 zł)
• 19.00 – Teatr Śląski, Katowice – „Wątpliwość” (35 zł, 30 zł)
• 19.00 – Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko, Gliwice, Pszczyńska 85 - Irena Santor (70 zł, 90 zł)
• 19.00 - Ruiny Teatru w Gliwicach, Aleja Przyjaźni 18 – „Stalker” - Teatro Tatro, Słowacja (60 zł)
• 19.00 - Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, Mysłowice, Starokościelna 3 - ALEPPOmagamy: „Zacznij od Bacha” (wstęp wolny)
• 19.30 – Teatr Śląski, Katowice – „Młynarski. Chory na muzykę” (30 zł, 25 zł)

 


Data
10.09.2018
- 16.09.2018
Położenie
w centrum miasta
Rodzaj wydarzenia
Kulturalne / Sportowe / Turystyczne / Plenerowe / Inne / Warsztaty / Kulinarne / Wykłady i prelekcje
Region turystyczny
Śląsk
Adres

Katowice
Kontakt
Znajdź wydarzenie
Kalendarium wydarzeń