Opis wydarzenia
Data wydarzenia: 28 maja 2018 - 3 czerwca 2018
RCIT Katowice

CO, GDZIE, KIEDY W KATOWICACH 28.05-03.06


 

Imprezy 28.05 – 03.06

Poniedziałek - 28 maj

• 10:00 – Katowice Miasto Ogrodów plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice - Krakowice2018: Podczas kolejnego spotkania grupy roboczej porozmawiamy o sztuce ludowej jako narzędzia pomocnego w budowaniu tożsamości mieszkańców miast (wstęp wolny)

• 14:00 - Muzeum Historii Katowic ul. ks. J. Szafranka 9, Katowice - finisaż wystawy: Muzyka dopowiedziana Światłem + promocja albumu prezentującego malarstwo Marii Wolenberg Kluzy (szczegóły u organizatora)

• 15:00 - Fundacja Rozbark Ul. Matejki 1, Bytom - Szkatułka na skarby: warsztaty dla dzieci (zapisy)

• 16:00 - Starochorzowski Dom Kultury Siemianowicka 59, Chorzów – koncert Jacek Silski (15-30 zł)

• 17:00 - Muzeum Śląskie ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice - Koncertowe warsztaty z Miuoshem - od pomysłu do pełnej Sali (zapisy: rejestracja@slaskie.pl)

• 17:00 – DeKato ulica Warszawska 28, Katowice - Las w słoju - warsztaty majowe (120 zł)

• 17:00 - Pracownia dsceramika & sklep z rękodziełem Jana Pawła II 14D /II, Gliwice - Szydełkujemy podkładkę - warsztaty dla początkujących (45-65 zł)

• 17:00 - Przystanek11 Paderewskiego 11, Zabrze – warsztaty: Ciasta z truskawkami (130 zł)

• 17:30 - MDK Bogucice – Zawodzie Marcinkowskiego 13a, Katowice - Koncert w cyklu „Salon Muzyczny Tadeusza Trzaskalika zaprasza”: „Duo Roszkowski” w składzie: Adam Roszkowski – skrzypce, Jan Roszkowski – wiolonczela oraz Tadeusz Trzaskalik – fortepian i słowo o muzyce (wstęp wolny)

• 17:30 - Miejski Dom Kultury w Mikołowie Rynek 19 - Warsztaty kreatywne dla rodzica z dzieckiem (dziecko gratis) (70 zł)

• 18:00 - Centrum Sztuki Filmowej / Kino Kosmos Sokolska 66, Katowice - cyklu SKANDALIŚCI/KRYTYCY: Ukryte pragnienia Bernardo Bertolucciego (14 zł)

• 18:00 - Pracownia SMAKU Jolanta Kleser Kościuszki 12, Katowice - Akademia Kulinarna Naturhouse - Odchudzony grill (165 zł)

• 18:00 - Sala Koncertowa Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu, przy ulicy Wawel 2 - Eleni - Koncert Charytatywny "Gramy dla Mamy" (cegiełka 40 zł)

• 18:00 - Ruiny Spalonego Teatru w Gliwicach Aleja Przyjaźni 18 - Spektakl Dyplomowy "Miłość Ci Wszystko Wybaczy" (25-35 zł)

• 18:30 - Restauracja Stare i nowe Chorzowska 7 b, Katowice - Podróże ze "Stare i nowe" – Niemcy: Lea Hirschfeld z miasta Norymberga (wstęp wolny, zapisy: 32 209 70 41)

• 18:30 - Ministerstwo Śledzia i Wódki – Tychy Jana Pawła II 10 - PubQuiz w MŚiW Tychy (szczegóły u organizatora)

• 19:00 - Klub Podróżników – Namaste Jana III Sobieskiego 27, Katowice – Norwegia pachnąca chrobotkiem, czyli dziewczyny w Domu Olbrzymów (szczegóły u organizatora)

• 19:00 - Futprints Foundation ulica Augustyna Kordeckiego 5 - Polish cafe for foreigners (wstęp wolny)

• 19:00 - Teatr Old Timers Garage Gen. Jankego 132, Katowice - Stand-up Polska prezentuje: Wojtek Fiedorczuk i Maciek Adamczyk (29 zł)

• 19:30 - Museum Music Republic Pl. Sobieskiego 2, Bytom - Bytom - Śląska Scena Stand Up - Rafał Pacześ (WYPRZEDANY)

Wtorek - 29 maj

• 11:00 - Ruiny Spalonego Teatru Victoria w Gliwicach Aleja Przyjaźni 18 - Spektakl Dyplomowy "Miłość Ci Wszystko Wybaczy" (15 zł)

• 16:00 - Mrowisko. Centrum Kultury Studenckiej Politechniki Śląskiej Pszczyńska 85, 4Gliwice- Anomalia wydziału IŚiE vol 2 (wstęp wolny)

• 17:00 – Regionalny Instytut Kultury w Katowicach ul. Teatralna 4 - gala wręczenia nagrody „Górnośląski Tacyt” im. księdza Augustyna Weltzla (wstęp wolny)

• 17:00 – CINiBA Bankowa 11a, Katowice - Spotkanie promocyjne książki C.G. Junga „Człowiek i jego symbole (wstęp wolny)

• 17:00 - Biblioteka Śląska Plac Rady Europy 1, Katowice - Z cyklu Wszechnica – wykład prof. Iwony Nowakowskiej - Kempnej (wstęp wolny)

• 17:00 - Centrum Kulinarne - studio gotowania ul. Adamieckiego 8, Chorzów – warsztaty: Afrodyzjaki w kuchni (200 zł)

• 17:30 - Herbaciarnia Filiżanka ul. Małachowskiego 7/1, Sosnowiec - Piano After Work w każdy wtorek (szczegóły u organizatora)

• 17:30 - Stacja Artystyczna RYNEK, rynek 4-5, Gliwice - Warsztaty taneczno - teatralne "Improwizacja" (zapisy, 10 zł)

• 18:00 - Rondo Sztuki Rondo im. Jerzego Ziętka 1, Katowice - Spotkanie autorskie wokół książki Jacka Mrowczyka i Zdeno Kolesára "Historia projektowania graficznego" (wstęp wolny)

• 18:00 - Galeria Sztuki "Fra Angelico" / Muzeum Archidiecezjalne w Katowicach ul. Jordana 39 – wernisaż: STANISŁAW BIAŁOGŁOWICZ. ODSŁONIĆ CZŁOWIEKA. MALARSTWO (wstęp wolny)

• 18:00 - Hotel Katowice Al. Korfantego 9, Katowice - wykład p.t.: "Robinson, czyli o edukacji i nadziei", przygotowany przez Profesora Tadeusza Sławka (szczegóły u organizatora)

• 19:00 - Klub Podróżników – Namaste Jana III Sobieskiego 27, Katowice - Himalaje dla każdego - najciekawsze trekkingi w Nepalu (szczegóły u organizatora)

• 19:00 - Teatr Korez Sejmu Ślaskiego 2, Katowice- Koncert piotrSOLOrz (bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie teatru Korez)

• 19:00 - Centrum Sztuki Filmowej / Kino Kosmos Sokolska 66, Katowice - zakończenie przeglądu Film i Miasto vol. 2: BUNTOWNICY NEONOWEGO BOGA TSAIA MING-LIANGA (14 zł)

• 19:00 - Stacja Artystyczna RYNEK, Rynek 4-5, Gliwice - Relaksacja i rozciąganie (10 zł, zapisy)

• 19:30 - Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, plac Wojciecha Kilara 1 - Wtorkowy Klub Jazzowy / Piotr Wyleżoł Trio feat. Dyana Stephen (25 zł)

• 19:30 - Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, plac Wojciecha Kilara 1 - Koncert PENDERECKI 2 CINEMA / 11. FESTIWAL MUZYKI FILMOWEJ W KRAKOWIE (WYPRZEDANY)

• 19:30 - Jazz Club Hipnoza Pl. Sejmu Śląskiego 2, Katowice - Śląska Scena Stand Up - Rafał Pacześ (WYPRZEDANY)

• 20:00 – BackStage Wojewódzka 31, Katowice - Potańcówka Folkowa / Marysia Stępień + Marchewka z Groszkiem(10 zł)

Środa - 30 maj

• 10:00 - Starochorzowski Dom Kultury Siemianowicka 59, Chorzów - Festiwal Otwartych Serc – integracyjne warsztaty artystyczne (5 zł)

• 10:30 - Regionalny Instytut Kultury w Katowicach ul. Teatralna 4 - XIV Forum Animatorów Kultury Woj. Śląskiego - 20-lecie CAL (zapisy, wstęp wolny)

• 16:00 - Stacja Artystyczna RYNEK Rynek 4-5, Gliwice - Spruj to - spotkania miłośników rękodzieła (wstęp wolny)

• 17:00 - Miejski Dom Kultury "Koszutka" filia "Dąb" Ul. Krzyżowa 1, Katowice - W OBIEKTYWIE – cykl spotkań z kulturą różnych regionów świata i Polski : Kostaryka *W Obiektywie* Iwony Żelazowskiej (wstęp wolny)

• 17:00 - Oddział Muzeum Historii Katowic -Dział Etnologii Miasta Rymarska 4, Nikiszowiec– wykład Małgorzaty Tkaczyk: Janina Omańkowska. Herstoria nieznana (szczegóły u organizatora)

• 17:00 - Miejski Dom Kultury Koszutka Grażyńskiego 47, Katowice - Spotkania z Muzyką - Ludwig van Beethoven: Prowadzenie Barbara Surmanowa (wstęp wolny)

• 17:00 - Centrum Organizacji Pozarządowych – Katowice Kopernika 14 - warsztaty: „Cześć, gdzie Twój blog? – o angażowaniu czytelników i sprytnych działaniach reklamowych na Facebooku z punktu widzenia internetowego twórcy” (zapisy)

• 17:00 - Muzeum Górnośląskie Plac Jana III Sobieskiego 2, Bytom – wykład Jolanty Zaczkowskiej: O Halinie Poświatowskiej, której się życie gdzieś zawieruszyło (wstęp wolny)

• 17:30 - Amarantus Sklep i Kawiarnia ul. Nygi 1, Mysłowice - Dyskusja nad książką "Idiota" Fiodora Dostojewskiego (szczegóły u organizatora)

• 18:00 – Botanika Henryka Sienkiewicza 27, Katowice - Świeca sojowa i kosmetyki na lato (110 zł)

• 18:00 - Teatr Mały Tychy, ul. ks. kard. Augusta Hlonda 1 - Parada Gwiazd Telewizji TVS (60 zł)

• 19:00 - Teoria Dworcowa 13, Katowice - Larp "Koty Marcowe" (15 zł)

• 19:00 - Pole do popisu Batorego 3a, Katowice - Degustacja win białych (149 zł)

• 19:00 - Centrum Kultury Jazovia Rynek 10, Gliwice – Filharmonia 2018: Alina Rostotskaya (Rosja) (10 zł)

• 19:30 - Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, plac Wojciecha Kilara 1 - Koncert Środa młodych / Interpretacje ruchowe kompozycji Claude’a Debussy’ego (1 zł)

• 19:30 - Katowice Miasto Ogrodów plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice - Katowice Rafał Pacześ - Śląska Scena Stand Up i Miasto Ogrodów (40 zł)

• 21:00 – Brama, ul. Cieszyńska 3, Zabrze - Palimy*Gramy*Śpiewamy (wstęp wolny)

• 22:00 - P23 Katowice ul. Porcelanowa 23, Katowice - P23: FACT pres. DVS1 (HUSH, Klockworks)(40-60 zł)

• 22:45 - Joga Życia Francuska 12 / Budynek starej Biblioteki Śląskiej, Katowice - Całonocne granie – terapeutyczny koncert gongów i mis (170 zł)

Czwartek - 31 maj (Boże Ciało)

• 10:00 – Paprocany Parkowa, Tychy - IV Bieg Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego (30 zł)

• 12:00 – Teatr_ Żelazny ul. Armii Krajowej 40, Katowice - Wilk, Koza i Koźlęta - Dzień Dziecka -prezenty dla dzieci (25 zł)

• 12:00 - Schron Miechowice ul. Kasztanowa, Bytom - I Śląski Zlot Grup Rekonstrukcyjnych (wstęp wolny)

• 15:00 - Park Słupna ul. Stadionowa, Mysłowice - Ekumeniczny Koncert Rodzinny (wstęp wolny)

• 17:00 - Delirium Horror House Sobieskiego 26/2, Katowice - Event specjalny - "Skażenie" (od 30 zł)

• 18:00 - City Fit Katowice Rynek 12, Katowice - Oficjalne treningi (indoor) PKO Silesia Marathon 2018 (zapisy)

• 18:00 - Pole do popisu Batorego 3a, Katowice - Warsztaty Wanke Cook’ink: Tajska uczta (160 zł)

• 18:00 - Marina Gliwice - Przystań motorowodna - Sklep żeglarski Portowa 28, Gliwice - Czwartkowy Rejs Muzyczny – grupa Pejzaż (49 zł)

• 19:00 - Drzwi Zwane Koniem Warszawska 37, Katowice - English meeting (wstęp wolny)

• 20:00 - KluboGaleria SARP Dyrekcyjna 9, Katowice - Jam Session w KluboGalerii SARP (szczegóły u organizatora)

• 20:00 - Inna Bajka Jana Pawła 5, Mikołów, - Dżem jest dobry na wszystko – Jam Session (wstęp wolny)

• 20:00 - Śląski Jazz Club - Stowarzyszenie Muzyczne ul. Siemińskiego 22, Gliwice - Jam session w stylistyce jazz (wstęp wolny)

Piątek - 1 czerwiec (Międzynarodowy Dzień Dziecka)

• 09:00 - HALA WIDIWISKOWO-SPORTOWA GLIWICE, UL. KUJAWSKA - Ju-Jitsu European Championship 2018 Senior & Masters (zapisy)

• 10:00 - Centrum Kulinarne - studio gotowania ul. Adamieckiego 8, Chorzów - Lody, sorbety, smoothie - warsztaty dla dzieci i rodziców (70 zł rodzic i dziecko)

• 12:00 - Wietrzne Pole Plac Wolności 7, Katowice - Polne warsztaty | ślubna florystyka osobista: bukiet ślubny (590 zł)

• 12:00 - Kopiec Wyzwolenia, Wyzwolenia 81, Piekary Śląskie - Rewia Smaków w Piekarach Śląskich (wstęp wolny)

• 14:00 - Silesia City Center ul. Chorzowska 107, Katowice - Spotkanie z Nelą w Katowicach z okazji Dnia Dziecka (wstęp wolny)

• 15:00 - Kamienica - Kawiarnia & Galeria Rynek 7, Chorzów - Dzień Dziecka - Piotr Mikołajczyk – wernisaż (wstęp wolny)

• 15:00 – Sztygarka ul. Piotra Skargi 34 a/d, Chorzów - Dzień Dziecka: statek piracki + foodtrucki + interaktywny program dla najmłodszych (wstęp wolny)

• 15:00 - Miejskie Centrum Kultury w Tychach ul. Bohaterów Warszawy 26 - Dzień Dziecka "Zabawy naszych rodziców" (wstęp wolny)

• 15:00 - Szkoła Podstawowa nr 8 im. św. Jana Pawła II w ZSP nr 3 w Tychach Ul. Cmentarna 54, Tychy - Festyn rodzinny (wstęp wolny)

• 16:00 - Park Śląski al. Różana 2, Chorzów - Inwazja Foodtrucków w Parku Śląskim (wstęp wolny)

• 16:00 - Sztolnia Królowa Luiza ul. Wolności 410, Zabrze - Bajkowe Dni Dziecka: „Krasnoludki i Królewna Śnieżka” + „Akademia krasnoludków” + Militarny Dzień Dziecka (2-20 zł)

• 16:00 - Tereny Targowe w Rudzie Śląskiej – Wirku Ruda Śląska, ul. Kupiecka 2A - Dni Rudy Śląskiej 2018: Martyniuk, Sławomir, Wilki, Sarsa i inni (wstęp wolny)

• 16:00 – Park osiedlowy Boguszowice - Dzień Dziecka - Średniowieczny Festyn Rodzinny (wstęp wolny)

• 16:00 - Kopalnia Kultury Czeladź, ul. Trznadla 1 - Dzień Dziecka Roboty z Tatą Czeladź (60 zł)

• 17:00 - Park Sielecki 3 Maja - Sielec - Mościckiego, Sosnowiec - Dni Sosnowca: Sosnowiec Fun Festival 2018 (wstęp wolny)

• 17:00 - Stacja Artystyczna RYNEK Rynek 4-5, Gliwice - Wystawa fotografii portretu dziecięcego "Czary-mary" (wstęp wolny)

• 17:00 - Tereny Targowe Ruda Śląska Kupiecka 2 A, Ruda Śląska - Wielka Bitwa Muserów #RudaŚląska (wstęp wolny)

• 18:00 - Kamienica - Kawiarnia & Galeria Rynek 7, Chorzów - Dzień Dziecka - Piotr Mikołajczyk – wernisaż (wstęp wolny)

• 18:00 - MOSiR Zabrze ul Matejki 6, Zabrze - DSF Kickboxing Challenge 16 (100-120 zł)

• 20:00 - Klub Muzyczny Faust - dawniej Korba ul. Złota 1, Katowice - Znaki Czasu + support EVIL ROAD zagrają w FAUST! (5 zł)

• 20:00 - Riedel Music Club Oświęcimska 53, Tychy - Koncert Andrzej Nowak i Złe Psy (60 zł)

• 20:00 - Restauracja Cesarska Paderewskiego 35, Chorzów - Muzyczne piątki dookoła świata: kuchnia + muzyka na żywo (szczegóły u organizatora)

• 23:00 – Królestwo Rondo im. gen. Jerzego Ziętka 1, Katowice - Ruski Pop Królestwo: Hardbassadidas/Wczoraj/Maczeta/ORDN/TB

Sobota - 2 czerwiec

• 09:00 - BioBazar Huta Baildon, Huta Baildon, ul. Bracka 20 - Dzień Dziecka na BioBazarze Huta Baildon (wstęp wolny)

• 09:00 - Ichigo - Japońskie Centrum Kultury i Biznesu Moniuszki 7, Katowice - VI Festiwal Kultury Japonii ICHIGO MATSURI 2018 (zapisy, wstęp wolny)

• 09:00 - Park im. Tadeusza Kościuszki w Katowicach - 107. parkrun Katowice (wstęp wolny, zapisy)

• 09:00 – Filigranki, Katowice, ul. Uniczowska 25 lok. 6 - Album vintage w walizce - warsztaty z Bogusią Urbanek-Chroń (75 zł)

• 09:00 – Spodek Aleja Korfantego 35, Katowice - Wielki Turniej o Puchar Dziekanów WNS i WPiA (zapisy, 25 zł)

• 09:30 - Miejski Dom Kultury "Koszutka" filia "Dąb" Ul. Krzyżowa 1, Katowice - Wielcy Małej Ojczyzny - gra miejska z el. larpa dla rodzin (zapisy: 608 549 089, wstęp wolny)

• 10:00 - Muzeum Historii Katowic ul. ks. J. Szafranka 9, Katowice - Dzień Dziecka połączony z warsztatami (rodzice z dziećmi mają na wystawy wstęp wolny)

• 10:00 - Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach - weekendowe warsztaty tańca współczesnego i improwizacji (zapisy, wstęp wolny)

• 10:00 - Spodek Aleja Korfantego 35, Katowice - Festiwal Roślin Owadożernych "Magiczna Dżungla" (12-15 zł)

• 10:00 - Scena w Galerii ul. 3 Maja 30, (poziom +2) - ZRÓBMY SOBIE MIEJSCE - czwarte warsztaty (1 zł)

• 10:00 - Pracownia SMAKU Jolanta Kleser Kościuszki 12, Katowice - Wybuchowy Dzień Dziecka w Pracowni SMAKU (125 zł)

• 10:00 - EC Generator - EC Szombierki Bytom - Sprzątanie za fotografowanie. Przygotowania do Industriady (zapisy: bytomskidetektywhistoryczny@op.pl)

• 10:30 - Pracownia dsceramika & sklep z rękodziełem Jana Pawła II 14D /II, Gliwice – warsztaty dla dzieci: Latarenka z leśnmi elfami (45 zł)

• 10:30 - AZSO w Chorzowie – Słowak ul. Dąbrowskiego 36, Chorzów - Chorzowska Rowerowa Gra Miejska (zapisy)

• 11:00 - Katowice Miasto Ogrodów plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice - Katowice grają dla Aleppo/Miuosh, Vołosi i inni (10-30 zł)

• 11:00 - Gryfne Granie ul. Korfantego 8, Katowice - Filcowe pudełka - warsztaty dla dzieci (50-75 zł)

• 11:00 - Stowarzyszenie Przyjaciół Słowaka ul. Henryka Dąbrowskiego 36, Chorzów - III Piknik w Ogrodach Słowaka (wstęp wolny)

• 11:00 - Gruba Bluesa ul. Piotra Skargi 34 a/d, Chorzów - Grubo Krojone Dźwięki. Otwarte warsztaty DJskie (wstęp wolny)

• 11:00 - Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie - Plenerowa impreza rekonstrukcyjna „Z orężem przez wieki” (1zł)

• 12:00 - Park Śląski al. Różana 2, Chorzów - Inwazja Foodtrucków w Parku Śląskim (wstęp wolny)

• 12:00 - Wietrzne Pole Plac Wolności 7, Katowice - Polne warsztaty | ślubna florystyka osobista: wianek ślubny (590 zł)

• 12:00 - Katowice Panewniki ul. Panewnicka 76 - Ekosong 2018 z udziałem m.in. Grupy Time (wstęp wolny)

• 12:00 - Arena Zabrze Roosevelta 81, Zabrze - Festiwal ROCK ARENA - edycja 2 (10 zł)

• 12:00 - Kopiec Wyzwolenia, Wyzwolenia 81, Piekary Śląskie - Rewia Smaków w Piekarach Śląskich (wstęp wolny)

• 12:30 – Muzeum Górnośląskie Centrum Edukacji, pl. Jana III Sobieskiego 2 - Pod znakiem miecza. Piknik archeologiczny 2018 – warsztaty dla dzieci (5 zł)

• 13:00 - Marina Gliwice - Przystań motorowodna - Sklep żeglarski Portowa 28, Gliwice - Rejs rowerowy Ujazd-Gliwice (37,50-75 zł, zapisy)

• 15:00 - Katowice ul. Kolista - III Święto Sąsiada na Kolistej (wstęp wolny)

• 15:00 - Park Murckowski ul. Pawła Kołodzieja, Katowice - VIII Muszlownik Murcki Festiwal (wstęp wolny)

• 15:00 - Kolejarz 24. Klub Sportowy ul. Alfreda 1, 40-152 Katowice - Dni Wełnowca - Józefowca 2018 (wstęp wolny)

• 15:00 - Wolne Tory TSA Bytom - FEST LARMO: koncerty + projekcje filmów (szczegóły u organizatora)

• 15:00 - Ruda Śląska Plac Jana Pawła II - Dzień Dziecka na rynku (wstęp wolny)

• 15:00 – Paprocany Parkowa, Tychy - Dzień Dziecka na Sportowo (wstęp wolny)

• 16:00 - Teatr Miejski w Gliwicach Nowy Świat 55-57, Gliwice - Dzień Dziecka - piknik twórczy (wstęp wolny)

• 16:00 - Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 ul. Powstańców Warszawskich 12, Bytom - XXVII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej „Kwiaty Na Kamieniach”: koncert konkursowy (5 zł)

• 16:00 - Teatr Zagłębia w Sosnowcu ul. Teatralna 4 - zakończenie sezonu 2017/2018 i jednocześnie na otwarcie społecznego Ogrodu Teatralna przy teatrze: TEATRALNE PODCHODY - KONKURS DRUŻYNOWY + KOMEDIA "PRYWATNA KLINIKA" / pożegnanie z tytułem / wspólne zdjęcie widzów z aktorami + OTWARCIE OGRODU TEATRALNA Z UDZIAŁEM AKTORÓW (30-45 zł)

• 17:00 - Park Sielecki 3 Maja - Sielec - Mościckiego, Sosnowiec - Dni Sosnowca: Sosnowiec Fun Festival 2018 (wstęp wolny)

• 18:00 - Pole do popisu Batorego 3a, Katowice - Warsztaty Wanke Cook'ink: Sery 2 (160 zł)

• 18:00 - Tereny Targowe w Rudzie Śląskiej – Wirku Ruda Śląska, ul. Kupiecka 2A - Dni Rudy Śląskiej 2018: Martyniuk, Sławomir, Wilki, Sarsa i inni (wstęp wolny)

• 18:00 – Druid Niedurnego 69, Ruda Śląska – 6 UrodzinyStudia77/MisterX/RoyalSpirit/Minor (25 zł)

• 18:00 - Młodzieżowy Dom Kultury im. Jaworzniaków Jaworzno, ul. Inwalidów Wojennych 2 - Piotr Bałtroczyk - Mężczyzna z kijowym peselem (36-44 zł)

• 19:00 - Klub Muzyczny Faust ul. Złota 1, Katowice - Folkowy Raid /// Cronica • Jerna (15 zł)

• 19:00 - Minibrowar Majer ul. Studzienna 8, Gliwice - Wieczór Grecki/Minibrowar Majer (79 zł)

• 19:00 - Tychy Mediateka Piłsudskiego 16, Tychy - Polish Sounds / TRUPA TRUPA (20-30 zł)

• 19:00 - RED & BLACK Chorzów ul. Rynek 13/4, Chorzów - SROGO & Sliver w Red&Black (wstęp wolny)

• 21:00 - Klub Centrum – Katowice Jagiellońska 17a - Muzzeum #2 - DJ: Filip Romański, Taxe, Jasper, Boing i Gavel (wstęp wolny)

Niedziela - 3 czerwiec

• 08:00 - Giełda SMK Katowice ul. Kilińskiego 31, Sosnowiec - Impreza "Giełda Kolejkowa w CKZiU Sosnowiec" przy dworcu PKP (wstęp wolny)

• 08:00 – Rynek, Mikołów - Mikołowski Jarmark Staroci (wstęp wolny)

• 09:00 - Park Śląski al. Różana 2, Chorzów - Gra terenowa z Nastarcie.pl (zapisy)

• 10:00 - Spodek Aleja Korfantego 35, Katowice - Festiwal Roślin Owadożernych "Magiczna Dżungla" (12-15 zł)

• 10:00 - Strefa Centralna Plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice - Katowicka Giełda Płytowa- Strefa Centralna + NeuOberschlesien (wstęp wolny)

• 10:00 - Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego Sokolska, Katowice - Koncert Finałowy Filharmonii malucha (20-25 zł)

• 10:00 - Park Handlowy Arena Al. Jana Nowaka Jeziorańskiego 1, Gliwice - Charytatywne KIDS Runners vol. 2: pozyskanie środków finansowych na leczenie 12-letniej Laury Zawady z DZIECIĘCYM PORAŻENIEM MÓZGOWYM (20-70 zł)

• 10:30 - Archikatedra Chrystusa Króla w Katowicach - Msza św. w intencji dzieci nienarodzonych i ich rodziców (wstęp wolny)

• 10:00 - Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach - weekendowe warsztaty tańca współczesnego i improwizacji (zapisy, wstęp wolny)

• 10:00 - Scena w Galerii ul. 3 Maja 30, (poziom +2) - ZRÓBMY SOBIE MIEJSCE - czwarte warsztaty (1 zł)

• 10:00 - Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gliwicach Plac Józefa Piłsudskiego - Turystyczny Rajd Rowerowy (zapisy, wstęp wolny)

• 11:00 - plac Sejmu Śląskiego, Katowice - Katowice grają dla Aleppo/Festiwal Badmintona (wstęp wolny)

• 11:00 - Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie - Plenerowa impreza rekonstrukcyjna „Z orężem przez wieki” (1zł)

• 11:00 - Castorama Polska (Bytom) Aleja Jana Nowaka-Jeziorańskiego 27, Bytom - Dzień Dziecka z Castoramą (wstęp wolny)

• 11:00 - Pogoria III - plaża główna Malinowe Górki, Dąbrowa Górnicza - Międzynarodowy Dzień Dziecka w Dąbrowie Górniczej - Pogoria III ((wstęp wolny)

• 11:00 – Park Miejski im. Gen. Hallera, Dąbrowa Górnicza - BIEG SKRZATA (wstęp wolny)

• 11:00 - Opera Śląska Bytom, ul. Moniuszki 21/23 - Salon Poezji i Muzyki Anny Dymnej (3 zł)

• 12:00 - Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach Plac Wojciecha Kilara 1 - Poranek symfoniczny NOSPR online - Koncert transmitowany będzie na żywo na oficjalnym kanale NOSPR na youtube

• 12:00 - Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, plac Wojciecha Kilara 1 - Koncert NOSPR / DAWID RUNTZ (25 zł)

• 12:00 - Park Śląski al. Różana 2, Chorzów - Inwazja Foodtrucków w Parku Śląskim (wstęp wolny)

• 12:00 - Śląski Ogród Botaniczny ul. Sosnowa 5, Mikołów - Dzień Dziecka w Śląskim Ogrodzie Botanicznym (bilety)

• 12:00 - Kopiec Wyzwolenia, Wyzwolenia 81, Piekary Śląskie - Rewia Smaków w Piekarach Śląskich (wstęp wolny)

• 13:00 - Park Słupna ul. Stadionowa, Mysłowice - Pierwszy Rodzinny Mysłowicki Rajd Rowerowy (wstęp wolny)

• 14:00 - Aula im. Bolesława Szabelskiego, ul. Wojewódzka 33, Katowice - RECITAL DYPLOMOWY Stud. Sylwia Bociek (szczegóły u organizatora)

• 14:30 - Kino Kosmos dla Dzieci Sokolska 66, Katowice - Dzień Dziecka z poszukiwaniem skarbów i Jaskiniowcem (8-17 zł)

• 14:30 - Aula im. Bolesława Szabelskiego, ul. Wojewódzka 33, Katowice - Koncert dyplomowy Klaudii Borczyk (szczegóły u organizatora)

• 15:30 - KINO AMOK ul. Dolnych Wałów 3, Gliwice - Perły polskiej animacji | Bajkowy Dzień Dziecka (5 zł)

• 16:00 - Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego Rynek 10, Katowice - 25 lat "Mayday" w Śląskim // Pokazy jubileuszowe (20-60 zł)

• 16:00 - Miejskie Centrum Kultury ul. Piotra Niedurnego 69, Ruda Śląska - HOYA Festival: Farouni, Siodłak, White, Gabor i inni (wstęp: dowolna cegiełka)

• 16:00 - Centrum Edukacyjne Im. Św. Jana Pawła II JANA PAWŁA II 5 A, Gliwice – spektakl Śluby Panieńskie (wstęp wolny)

• 17:00 - Katowice Miasto Ogrodów plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice - Metropolitalne Święto Rodziny: Camerata Silesia śpiewa Presleya. Koncert uzupełni taniec w wykonaniu Kamili Święcickiej i Jurija Stesewa (5-10 zł)

• 17:00 - Parafia Świętej Rodziny w Tychach ul. Elfów 29 - IV Parafialny Festyn Rodzinny (wstęp wolny)

• 17:00 – Teatr A ulica Zamojska 8, Gliwice, Polska - Przypowieści raz jeszcze (wstęp wolny)

• 17:00 – Fortepianarium Hagera 41, Zabrze - Początek lata w tonacji C-dur (10 zł)

• 17:00 - Tereny Targowe w Rudzie Śląskiej – Wirku Ruda Śląska, ul. Kupiecka 2A - Dni Rudy Śląskiej 2018: Martyniuk, Sławomir, Wilki, Sarsa i inni (wstęp wolny)

• 18:00 - Radio Katowice Ligonia 29, Katowice - Piękno i perfekcja - Jakub Józef Orliński i Michał Biel (Bezpłatne wejściówki dostępne są w biurze IPiUM Silesia (pl. Sejmu Śląskiego 2, parter, pokój 20) lub telefonicznie 32 / 219 33 44 wew. 21.)

• 18:00 - Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, plac Wojciecha Kilara 1 - Chór Polskiego Radia: W programie Pieśni kurpiowskie Karola Szymanowskiego (10 zł)

• 18:00 - Kinoteatr Rialto ul. Św. Jana 24, Katowice - Wielka Sztuka na Ekranie: Hockney. Pejzaże, portrety i m. natury (25 zł)

• 18:00 - Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK w Bytomiu, ul. Wojciecha Kilara 29 - XXVII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej „Kwiaty Na Kamieniach”: Galowy Koncert Laureatów i wręczenie nagród + Koncert Pawła Domagały (60 zł)

• 19:00 - Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego Rynek 10, Katowice - 25 lat "Mayday" w Śląskim // Pokazy jubileuszowe (20-60 zł)

• 19:00 – KATO ul. Mariacka 13, Katowice - Stand-up w KATO: Kolejnym gościem będzie Maciej Brudzewski (wstęp wolny)

• 19:00 – Oficyna Wolności 211/Of, Zabrze - Czas Herberta - poezja na Wolności: spektakl (wstęp wolny)

• 20:00 - ToTu Pub & Pizza Wojska Polskiego 58/2, Katowice – PubQuiz (szczegóły u organizatora)

• 20:00 - Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu . Gen. de Gaulle’a 17 - Camel - The Moonmadness Tour 2018 (268 zł)

• 20:30 - Joga Życia Francuska 12 / Budynek starej Biblioteki Śląskiej, Katowice - Koncert księżycowy - Czakra Serca i Pełnia (30 zł)


Data
28.05.2018
- 03.06.2018
Położenie
w mieście
Rodzaj wydarzenia
Kulturalne / Sportowe / Turystyczne / Plenerowe / Inne / Warsztaty / Śląskie Smaki / Szlak Kulinarny - Promocje / Kulinarne / Wykłady i prelekcje / Szczegóły wkrótce
Region turystyczny
Śląsk
Adres

Katowice
Kontakt
Znajdź wydarzenie
Kalendarium wydarzeń