Opis wydarzenia
Data wydarzenia: 16 kwietnia 2018 - 22 kwietnia 2018
RCITKatowice

CO, GDZIE, KIEDY W KATOWICACH 16.04-22.04.2018


Imprezy 16.04 – 22.04

Poniedziałek - 16 kwiecień

• 11:30 - Zakłady Teorii Medycyny WLK w Katowicach, ul. Medyków 18 - Tydzień Dni Otwartych SUM (wstęp wolny)

• 12:00 – Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej, Francuska 12 - Literatura/dizajn – warsztaty dla młodzieży (zapisy)

• 14:00 – Muzeum Historii Katowic, ks. J. Szafranka 9 - Muzyka dopowiedziana światłem – wernisaż (szczegóły u organizatora)

• 16:00 – Chorzowskie Centrum Kultury, Sienkiewicza 3 - Wystawa Chorzowskiej Akademii Seniora - wernisaż (wstęp wolny)

• 16:30 – Szytodruk, Katowice, Plebiscytowa 32 - Dzieci szyją! (30 zł)

• 17:00 - Przystanek11, Zabrze, Paderewskiego 11 – Sushi (200 zł/os)

• 17:00 - Miejska Biblioteka Publiczna w Czeladzi, ul. 1 Maja 27 - Warsztaty rękodzieła - chustecznik metodą decoupage (20 zł)

• 17:00 – Biblioforum, Gliwice, Lipowa 1 - Warsztaty „Granice – ich znaczenie w życiu osobistym i rodzinnym” (wstęp wolny)

• 18:00 – KATO, Katowice, ul. Mariacka 13 - Pokaz filmu 'Szklane domy. Historia osiedli społecznych' (szczegóły u organizatora)

• 18:00 – Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej, Damrota 6 - Wieczór filmowy RODM - "Na zawsze czyści" + prelekcja + dyskusja (film emitowany z angielskimi napisami) (szczegóły u organizatora)

• 18:00 – Teatr Mały w Tychach, Hlonda 1 - Inauguracja TopOFFFestival 2018: Chorea „Szczelina” (10 zł)

• 18:00 – Pałac Kultury Zagłębia, Dąbrowa Górnicza, Plac Wolności 1 – „Dzieje Córki Tewjego” (bezpłatne wejściówki)

• 18:00 - Pracownia dsceramika & sklep z rękodziełem, Gliwice, Jana Pawła II 14D /II - Mapa marzeń – umów się z losem na spełnienie swoich pragnień (80 zł)

• 18:00 – Miejska Biblioteka Publiczna, Gliwice, ul. Kościuszki 17 - Indie bez rezerwacji - spotkanie z Aleksandrą Bartosz i Aleksandrą Malkusz (wstęp wolny)

• 18:00 - Galeria Extravagance, Sosnowiec, ul. Zamkowa 2 - Z cyklu Klub Extravagance: „MIĘDZY REALEM A WIRTUALEM” – O TWÓRCZOŚCI KSAWEREGO KALISKIEGO” (wstęp wolny)

• 19:00 - Klub Podróżników – Namaste, Katowice, Jana III Sobieskiego 27 - Ludzie i góry…spotkanie z Aleksandrem Lwowem (szczegóły u organizatora)

• 19:00 – Teoria, Katowice, Dworcowa 13 - Opowieści i pieśni: O szczęściu i nieszczęściu (20 zł)

• 19:00 – Drzwi Zwane Koniem, Warszawska 37 - PubQuiz w Drzwiach Zwanych Koniem! (szczegóły u organizatora)

• 19:00 - Centrum Kultury Jazovia, Gliwice, Rynek 10 - Pit et Ratatouille (Francja) // Filharmonia 2018 (bezpłatne wejściówki)

• 19:30 - Klub Studencki Spirala, Gliwice, Pszczyńska 85 - Test Programu Stand-Up (szczegóły u organizatora)

• 20:00 – Kino Kosmos, Sokolska 66 - Archikosmos. Trzeci start w Kinie Kosmos! (10 zł)

• 20:00 – Joga Życia, Katowice, Francuska 12 - Joga z muzyką na żywo (30 zł)

Wtorek - 17 kwiecień

• 09:00 - Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej, Sosnowiec, Jedności 8 - Tydzień Dni Otwartych SUM (wstęp wolny)

• 09:30 – Instytut Psychologii Uniwersytetu Śląskiego, Grażyńskiego 53 - V Festiwal Psychoterapii "Psyche i Soma": „Choroba jako skutek wykluczenia w systemie rodziny” – Dr Anna Winnicka (wstęp wolny)

• 10:00 - Instytut Psychologii Uniwersytetu Śląskiego, Grażyńskiego 53 - V Festiwal Psychoterapii "Psyche i Soma": „Zastosowanie terapii neurofeedback w leczeniu zaburzeń psychicznych” – Dr Kasper Czech (wstęp wolny)

• 10:00 - Strefa Innowacji Miasta Katowice, ul. Francuska 70 - Przedsiębiorcą Być! – warsztaty (bezpłatne)

• 12:00 - Instytut Psychologii Uniwersytetu Śląskiego, Grażyńskiego 53 - V Festiwal Psychoterapii "Psyche i Soma": „Higiena psychiczna w ochronie zdrowia” – Dr Justyna Rutkowska (wstęp wolny)

• 12:00 – Biblioteka Śląska, Ligonia 7 - Wirtualny świat informacji – warsztaty komputerowe dla seniorów (zapisy, liczba miejsc ograniczona)

• 14:00 – Śląski Jazz Club, Gliwice, Jana Siemińskiego 22 – Blues Jam: Kajetan Drozd z formacji "Kajetan Drozd Band" (wstęp wolny)

• 16:00 - Biblioteka Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach, Bankowa 8 - Teresa Sztwiertnia. Wernisaż wystawy malarstwa (wstęp wolny)

• 16:00 – Wrotka Katowice, Dąbrówki 10 – Wtorkowe jazdy na wrotkach (bezpłatnie)

• 16:00 – Pracownia Działań Twórczych, Chorzów, Poniatowskiego 6 - Warsztaty witrażu i mozaiki (50 zł)

• 16:30 – Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 35, Słowackiego 20 - Enjoy English - konwersatoria języka angielskiego dla dorosłych (wstęp wolny)

• 17:00 – MDK Koszutka, Grażyńskiego 47 - Salon Artystyczny – Spotkanie: Krzysztof Szlapa (wstęp wolny)

• 17:00 – Biblioteka Śląska, Plac Rady Europy 1 - Spotkanie z dr. Krystianem Węgrzynkiem w ramach cyklu Śląski Witraż (wstęp wolny)

• 17:00 - Muzeum Historii Katowic, Rymarska 4 -Przystanek Nikiszowiec: Spotkanie z Grzegorzem Grzegorkiem. Wykład: Początek i koniec górnictwa w Janowie (szczegóły uorganizatora)

• 17:00 – Miejska Biblioteka Publiczna, filia nr 14, Piastów 20 - Dziennik podróży na najbliższy Wschód - wernisaż wystawy malarstwa Grzegorza Chudego (wstęp wolny)

• 17:00 – Rondo Sztuki, Katowice, Rondo im. Jerzego Ziętka 1 - Konfrontacje – otwarte spotkania dyskusyjne (wstęp wolny)

• 17:00 – Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej, Damrota 6 - Mniejszości narodowe w Polsce – warsztaty + dyskusja (informacje u organizatora)

• 17:00 – Pole do popisu, Katowice, Batorego 3a - Roślinne desery z Veggie – warsztaty (160 zł)

• 17:30 – Teatr Nowy Zabrze, Plac Teatralny 1 - Popiełuszko w Teatrze Nowym w Zabrzu – spektakl (40 zł)

• 17:30 – Muzeum Miejskie Zabrze, 3 Maja 6 – Premiera dokumentu: „Stefan Żechowski. Śniłem własną sztukę” (wstęp za zaproszeniami, szczegóły u organizatora)

• 17:30 – Stacja Artystyczna RYNEK, Gliwice, Rynek 4-5 - Warsztaty taneczno - teatralne "Improwizacja" (10 zł, zapisy)

• 18:00 – Muzeum Śląskie, Dobrowolskiego 1 - Warsztaty Fotograficzne Inspirowane Instalacją Mirosława Bałki (wstęp wolny, obowiązują zapisy)

• 18:00 – Studio Koncertowe Polskiego Radia, Katowice, Ligonia 29 - Piękno I Perfekcja – Sofya Gulyak W Radiu Katowice (bezpłatne wejściówki dostępne w biurze IPiUM Silesia)

• 18:00 – MDK Bogucice – Zawodzie, Markieffki 44A - Warsztaty tańca tradycyjnego dla zaawansowanych (10 zł)

• 18:00 – Centrum Organizacji Pozarządowych, Kopernika 14 - Zrób to teraz, czyli rzecz o odwlekaniu (wstęp wolny, zapisy)

• 18:00 – MDK Mikołów, Rynek 19 - Spektakl: "Mianujom mie Hanka" (30 zł)

• 18:00 - Teatr Mały w Tychach, ul. ks. kard. Augusta Hlonda 1 – TopOFFFestival 2018: Michał Stankiewicz "Come True" – konkurs (10 zł)

• 18:00 – Pałac Kultury Zagłębia, Dąbrowa Górnicza, Plac Wolności 1 - Dąbrowa Łączy Pokolenia - koncert Jacka Wójcickiego (15 zł)

• 18:00 – MBP Gliwice, Kościuszki 17 - Speed of light – spotkanie z gliwicką atystką Erith (szczegóły u organizatora)

• 18:00 - Teatr Mały w Tychach, ul. ks. kard. Augusta Hlonda 1 - Michał Stankiewicz „Come True” (10 zł)

• 18:00 – Latawiec - klub muzyczny/restauracja, Będzin, ul. Zwycięstwa 36 - Wieczór z planszówkami w Latawcu (wstęp wolny)

• 18:30 – Kino Kosmos, Sokolska 66 - 100. KF Ambasada: Kocham kino | 33 etiudy mistrzów kina (14 zł)

• 18:30 - Hala sportowa Pogoń Zabrze, ul. Wolności 406 – Piłka Ręczna: Półfinał Pucharu Polski: NMC Górnik Zabrze - PGE Vive Kielce (20 zł – 30 zł)

• 19:00 - Klub Podróżników – Namaste, Katowice, Jana III Sobieskiego 27 - Anna Czerwińska - Moja górska ścieżka (szczegóły u organizatorów)

• 19:00 - Centrum Kultury Jazovia, Gliwice, Rynek 10 - Hi5 (Austria) // Filharmonia 2018 (bezpłatne zaproszenia)

• 19:00 – Stacja Artystyczna RYNEK, Gliwice, Rynek 4-5 - Relaksacja i rozciąganie (10 zł, zapisy)

• 19:00 - Przystanek11, Zabrze, Paderewskiego 11 - Kolacja degustacyjna - kuchnia Indyjska (130 zł/os)

• 19:00 – Teatr Rozrywki w Chorzowie, Konopnickiej 1 – „Kogut w rosole” (29 zł – 69 zł)

• 19:30 – NOSPR - CHARLI GREEN & KRZYSZTOF ‘PUMA’ PIASECKI 4SET (30 zł)

• 21:00 – Sultan Club, Katowice, Plac Wolności 14 - Karaoke Party! - #SowaŚpiewa (wstęp wolny)

Środa - 18 kwiecień

• 09:00 - Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu, ul. Jordana 19, Zabrze-Rokitnica - Tydzień Dni Otwartych SUM (wstęp wolny)

• 10:00 – Muzeum Historii Katowic, ul. Kościuszki 47 - Warsztaty plus oprowadzanie po wystawie - Inspiracje artystyczne związane z twórczością Pawła Stellera (zapisy pod numerem telefonu: 32 728 85 57)

• 10:00 – Pałac Młodzieży, Mikołowska 26 – Pokaz filmu „Na linii wzroku” (wstęp wolny, od kl. IV)

• 11:30 – Instytut Psychologii Uniwersytetu Śląskiego, Grażyńskiego 53 – V Festiwal Psychoterapii: „Autyzm – zaburzenie neurologiczne o podłożu metabolicznym” (wstęp wolny)

• 12:00 – Uniwersytet Ekonomiczny, Koszarowa 6 - 36. Akademia Kariery – bezpłatne szkolenia i warsztaty - Let your passion fly – first steps into your career! (zapisy)

• 12:30 - Instytut Psychologii Uniwersytetu Śląskiego, Grażyńskiego 53 – V Festiwal Psychoterapii: „Terapia akceptacji i zaangażowania ACT jako pomoc w rzucaniu palenia” (wstęp wolny)

• 15:00 -Śląska Okręgowa Izba Architektów RP, Katowice, 3 Maja 11 – Szkolenie: „Zmiany rozporządzenia w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie – część I” (zapisy oraz informacja: 32 253 01 27)

• 16:00 – SARP Galeria, Dyrekcyjna 9 - Wykład arch. Bolesława Stelmacha (szczegóły u organizatora)

• 16:00 – Pracownia Działań Twórczych, Chorzów, Poniatowskiego 6 - Warsztaty decoupage i scrapbookingu (50 zł)

• 17:00 - Pracownia SMAKU Jolanta Kleser, Katowice, Kościuszki 12 - Warsztaty z Jolantą Kleser - Festiwal Krewetek (175 zł)

• 17:00 – Drzwi Zwane Koniem, Warszawska 37 - Kwiecień z "Hero Realms" – nauka gry (wstęp wolny)

• 17:00 – Biblioteka Śląska, Plac Rady Europy 1 – Kawiarenka Kulturalno – Literacka: „Artysta kontra artysta” rozmowa z Arkadiuszem Ławrywiańcem (wstęp wolny)

• 17:00 – Miejska Biblioteka Publiczna, filia nr 30, Rybnicka 11 - Maroko – kraj pełen kontrastów – spotkanie z Michalem Markiem, podróżnikiem, przewodnikiem turystycznym z Czech (wstęp wolny)

• 17:00 – Stacja Artystyczna RYNEK, Gliwice, Rynek 4-5 - Warsztaty kaligrafii (15 zł, zapisy zapisysar@gmail.com)

• 17:00 - Pracownia Działań Twórczych, Chorzów, Poniatowskiego 6 - Twórcze Maluszki - zajęcia dla dzieci (45 zł)

• 17:00 - Klub Urbanowice, Tychy, Przejazdowa 8 – Warsztaty Chemiczne "Poznajemy pierwiastki z ChemicalAl World"(wstęp wolny, rezerwacje)

• 17:00 - Przystanek11, Zabrze, Paderewskiego 11 - Włoska deska serów czyli aperitivo italiano (220 zł)

• 17:30 – Miejska Biblioteka Publiczna, filia nr 25, Chrobrego 2 - Spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki: M. Urbanek "O jednym takim, któremu ukradziono słońce" (wstęp wolny)

• 17:30 – Chorzowskie Centrum Kultury, Sienkiewicza 3 – Spektakl: „Pikantni” (110 zł)

• 17:30 - Teatr Ziemi Rybnickiej, Rybnik, Saint Vallier 1 - "To My" - Wernisaż Wystawy (wstęp wolny)

• 18:00 - SARP Katowice / Galeria Architektury, Katowice, ul. Dyrekcyjna 9 - Architektura - Pamięć – Polityka – dyskusja (szczegóły u organizatora)

• 18:00 – KATO, Mariacka 13 - Dizajn w Kato - Dizajn i innowacja (wstęp wolny)

• 18:00 - Centrum Sztuki Filmowej / Kino Kosmos, Sokolska 66 - Promocja książki prof. A. Gwoździa i pokaz filmu "Sprawa Bluma" (14 zł)

• 18:00 - Muzeum Śląskie, Katowice, ul. T. Dobrowolskiego 1 - Artyści stąd // Hilary Krzysztofiak - wykład (1 zł)

• 18:00 - Klub Jagielloński, Sienkiewicza 36/16 - Po obrzeżach herezji. Miłosz i teologia – wieczór z poezją (szczegóły u organizatora)

• 18:00 – Kwiat Toskanii, Radockiego 251 - Niezwykłe spotkanie autorskie z pisarką Magdą Fres (wstęp wolny)

• 18:00 - Teatr Mały w Tychach, ul. ks. kard. Augusta Hlonda 1 - Cloud Theater "Technologia jest Istotą" – konkurs (10 zł)

• 18:00 – MBP, Sosnowiec, Parkowa 1A - Kino w Bibliotece – Pod napięciem (wstęp wolny)

• 18:00 - Centrum Sportowo Kulturalne "Łabędź", Gliwice, ul. Partyzantów 25 - GTK Gliwice - Polpharma Starogard Gd., Polska Liga Koszykówki, 29 kolejka (5 zł)

• 18:00 - Tarnogórskie Centrum Kultury, Tarnowskie Góry, Jana III Sobieskiego 7 - Salon Literacki TCK | Spotkanie z Michałem Baczyńskim (darmowe wejściówki dostępne w kasie biletowej TCK)

• 19:00 - Klub Podróżników – Namaste, Katowice, Jana III Sobieskiego 27 - Anna Czerwińska - Korona Ziemi (20 zł)

• 19:00 – Spodek - 2. Koncert Muzyki Filmowej / Katowice (79 zł – 199 zł)

• 19:30 – NOSPR - ŚRODA MŁODYCH / POLSKA ORKIESTRA SINFONIA IUVENTUS / ANTONI WIT (10 zł)

• 20:00 - Chorzowskie Centrum Kultury, Sienkiewicza 3 – Spektakl: „Pikantni” (110 zł)

• 20:00 - Aula Wyższej Szkoły Technicznej, Katowice, Rolna 43 - Stand-up Polska (35zł – 45 zł)

• 20:00 – Katofonia jazz&blues club, Mariacka 18A/2 - Jam Session w Katofonii (wstęp wolny)

Czwartek - 19 kwiecień

• 09:00 – Wydział Nauk Społecznych, Katowice, Bankowa 11 - Współczesny wymiar migracji. Wielokulturowość w XXI wieku – konferencja (30 zł, 40 zł, 50 zł)

• 09:00 – Międzynarodowe Centrum Kongresowe - Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych – konferencja (rejestracja)

• 10:00 – Kino Kosmos, Sokolska 66 - Filmowe spotkanie z Basią, bohaterką książek ożywioną na ekranie (12 zł)

• 10:00 – KluboGaleria SARP, Dyrekcyjna 9 - Projektowanie Podłogi – Katowice – warsztaty (ilość miejsc ograniczona, zapisy)

• 10:00 - Centrum Dydaktyczne WNoZ w Katowicach, ul. Medyków 12C - Tydzień Dni Otwartych SUM (wstęp wolny)

• 11:30 - Uniwersytet Ekonomiczny, Koszarowa 6 - 36. Akademia Kariery – bezpłatne szkolenia i warsztaty - Zarządzanie sobą w czasie (zapisy)

• 13:00 – Muzeum Historii Katowic, ul. Kopernika 11 - Spotkanie Barbar śląskich (wstęp wolny)

• 13:00 – Miejska Biblioteka Publiczna, filia nr 33, ul. Markiefki 44 A - Biblioteka dla seniora – prezentacja oferty czytelniczej i działań kulturalnych biblioteki skierowanych do seniorów (wstęp wolny)

• 14:00 - Dentim Clinic, Baildona 12 - Bezpłatne Dni Ortodoncji w Dentim Clinic Silesia (warunkiem odbycia bezpłatnej wizyty jest jej potwierdzenie telefoniczne pod nr tel.: 32 720 12 47)

• 15:00 - Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, Gliwice, Banacha 7 - Start-up dla średniozaawansowanych - 8. Spotkanie (szczegóły u organizatora)

• 16:00 -Miejska Biblioteka Publiczna, filia nr 30, Rybnicka 11 - Spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki: A. Brzezińska "Córki Wawelu: opowieść o jagiellońskich królewnach" (wstęp wolny)

• 16:00 – Miejska Biblioteka Publiczna, filia nr 10, Radockiego 70a - Warsztaty Umiejętności dla seniorów – zajęcia dla miłośniczek różnych technik rękodzieła artystycznego i tradycyjnego (wstęp wolny)

• 16:30 – Muzeum Historii Katowic, ul. ks. J. Szafranka 9 - Galeria Jednego Obrazu: Bartolomé Esteban Murillo – wykład (szczegóły u organizatora)

• 17:00 – MDK Bogucice – Zawodzie, Marcinkowskiego 13a - Cafe Zawodzie – „PRL? - Był dobry…czy zły? Po co była transformacja” (wstęp wolny)

• 17:00 -MDK Koszutka, Grażyńskiego 47 - Salon Artystyczny - Józef Dudek – spotkanie autorskie (wstęp wolny)

• 17:00 – Akademia Muzyczna, Zacisze 3 - Koncert z cyklu Organowe czwartki: SYLVAIN PLUYAUT (bezpłatne wejściówki)

• 17:00 – KATO, Mariacka 13 - Socjo - Kato: Socjologiczny Klub Dyskusyjny (wstęp wolny)

• 17:00 – Klub Jagielloński, Sienkiewicza 36/16 - Od terroryzmu do postterroryzmu: przemoc polityczna ostatnich 25 (szczegóły u organizatora)

• 17:00 - Muzeum Zagłębia w Będzinie, Będzin, ul. Gzichowska15 - Gruzja w pigułce. Muzealne Spotkania Podróżnicze (wstęp wolny)

• 17:30 – Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej, Francuska 12 - Pokaz Sztuki Par – Paulina Walczak-Hańderek i Grzegorz Hańderek – wernisaż (wstęp wolny)

• 18:00 - Śląskie Centrum Wolności i Solidarności, Wincentego Pola 38 - wernisaż wystawy Michała Smandka pt. Zabiegi pielęgnacyjne. Kopalnia "Wujek”. (wstęp wolny)

• 18:00 – Kino Kosmos, Sokolska 66 - Comédie-Française (transmisje spektakli z Paryża) (32 zł)

• 18:00 – Katofonia jazz&blues club, Mariacka 18A/2 - 50 Voices of UŚ w Katofonii! (wstęp wolny)

• 18:00 – Miejskie Centrum Kultury, Ruda Śląska, Niedurnego 69 - Grzegorz Poloczek w MCK Ruda Śląska (35 zł, 25 zł)

• 18:00 - Teatr Mały w Tychach, ul. ks. kard. Augusta Hlonda 1 - Teatr Brama "Ghost Dance" – konkurs (10 zł)

• 18:00 - Czytelnia Sztuki, Gliwice, Dolnych Wałow 8a - Michał Szlaga. Polska – wernisaż (wstęp wolny)

• 18:00 - Pałac Kultury Zagłębia, Dąbrowa Górnicza, pl. Wolności 1 - The Beat Freaks - cykl Strofy z Piwnicy - Dąbrowa Górnicza (15 zł)

• 18:00 – Miejska Biblioteka Publiczna, Tarnowskie Góry, Zamkowa 5 - Spotkanie autorskie ze Stanisławem Srokowskim (ilość miejsc ograniczona, zapisy: 791 751 721)

• 18:30 – Akademia Muzyczna, Wojewódzka 33 – Koncert: Gioacchino Rossini "Petite Messe Solennelle" (szczegóły u organizatora)

• 18:30 – MDK Szopienice - Giszowiec, Plac Pod Lipami 1 – „Trawy sawanny, śniegi Kilimandżaro i piaski Zanzibaru” – opowieści Aleksandra Czarnika (2 zł)

• 19:00 - Klub Podróżników – Namaste, Katowice, Jana III Sobieskiego 27 - Autostopem do Pekinu - Jakub Rydkodym (szczegóły u organizatora)

• 19:00 – Drzwi Zwane Koniem, Warszawska 37 - Todos hablamos español en Katowice #51- Rozmówki po hiszpańsku (spotkania mają charakter otwarty)

• 19:00 – Drzwi Zwane Koniem, Warszawska 37 - English Meeting – rozmówki po angielsku (spotkania mają charakter otwarty)

• 19:00 – Akademia Muzyczna, Zacisze 3 - VI Międzynarodowy Festiwal Akademickich Orkiestr Symfonicznych - Koncert Orkiestry Hochschule für Musik w Detmold (bezpłatne wejściówki)

• 19:00 – Teatr Żelazny, Katowice, Armii Krajowej 40 – „Jabłko” reż. Artur Barcis (50 zł, 35 zł)

• 19:00 – Stacja Artystyczna RYNEK, Gliwice, Rynek 4-5 - Spotkanie ze Zbigniewem Rokitą i premiera "Królowie strzelców" (wstęp wolny)

• 19:00 – Underground Pub, Tychy, plac Korfantego 1 - Łowcy.b w Tychach "Czterech jeźdźców Apopaklipsy"(35 zł, 45 zł)

• 19:00 – Klub Wilkowyje MCK, Tychy, Szkolna 94 - Czwartek z Teatrem dla Dorosłych: Amor Omnia Vincit (15 zł)

• 19:00 – KOSMATA, Tarnowskie Góry, Piastowska 13 - Mania Podróżowania: „Tandemowe Trip Love, czyli zimowa wyprawa do Laponii” (wstęp wolny)

• 19:30 – NOSPR - NOSPR KAMERALNIE (10 zł)

• 19:30 - Teatr Rozrywki, Chorzów, ul. M. Konopnickiej 1 - Żywoty świętych osiedlowych - Premiera / Chorzów (wyprzedane)

• 20:00 – KluboGaleria SARP, Dyrekcyjna 9 - Jam Session w KluboGalerii SARP by Silesia Jams (szczegóły u organizatora)

• 20:00 – Kino Światowid, 3 Maja 7 - 9. Przegląd Nowego Kina Francuskiego w Światowidzie: „MOMO” (18zł)

• 20:00 – Panorama, Śląska 75 - PubQuiz w Panoramie (szczegóły u organizatora)

• 20:30 - Pasaż Kultury Andromeda, Tychy, Plac Baczyńskigo 2 - Dzika Strona Wisły "Zła matka" – konkurs (10 zł)

• 21:00 – Spirala, Gliwice, Pszczyńska 85 - Glamour! Spirala (5 zł)

Piątek - 20 kwiecień

• 08:00 - Uniwersytet Ekonomiczny, Koszarowa 6 - 36. Akademia Kariery – bezpłatne szkolenia i warslicznaztaty - Zarządzanie przedsiębiorstwem poprzez zintegrowane systemy informatyczne (zapisy)

• 10:00 – Katowice Rynek – Jarmark Staroci (wstęp wolny)

• 10:00 – Muzeum Historii Katowic, ul. Kościuszki 47 - Wykład o znaku graficznym plus warsztaty (szczegóły u organizatora)

• 11:00 – Bookiestra, Katowice, Plac Wojciecha Kilara 1 - Weekend Księgarń Kameralnych / Gra w statki (wstęp wolny)

• 12:00 – Salon Muzyczny, Młyńska 7 - Śląski Kiermasz Płyt Winylowych (wstęp wolny)

• 12:30 - Uniwersytet Ekonomiczny, Koszarowa 6 - 36. Akademia Kariery – bezpłatne szkolenia i warsztaty - Zautomatyzowane testowanie oprogramowania (zapisy)

• 14:00 - Dentim Clinic, Baildona 12 - Bezpłatne Dni Ortodoncji w Dentim Clinic Silesia (warunkiem odbycia bezpłatnej wizyty jest jej potwierdzenie telefoniczne pod nr tel.: 32 720 12 47)

• 15:00 – Rondo Sztuki, Katowice, Rondo im. Jerzego Ziętka -Smart City Katowice: Startup Challenge (Hackathon) (zgłoszenia)

• 15:00 - III Liceum Ogólnokształcące im.A. Mickiewicza w Katowicach, Mickiewicza 11 - Spotkanie z Premierem Jerzym Buzkiem w ramach kuTUralnie – panel dyskusyjny „Unia Europejska – los na loterii czy nieporozumienie” (rejestracja)

• 16:00 – Filharmonia Śląska, Sokolska 2 - Filharmonia Konesera & Lomagos Band (21 zł, 30 zł)

• 16:00 -Kopalnia Kultury, Czeladź, Stanisława Trznadla 1 – Film: „Twarz” (15 zł,12 zł)

• 16:05 – Teatr Śląski - Piątki za Piątki bilety do teatru za 5 zł

• 16:30 - Regionalny Instytut Kultury w Katowicach, ul. Teatralna 4 - 20 kwietnia Piątek z Wikipedią- tworzenie nowych haseł i edytowanie istniejących (wstęp wolny)

• 17:00 – Morcinka 3A - Coffee / Bistro / Microevents - Warsztaty "I Love Coffee" Spotkanie #3: Cupping 2 czyli Powtórka (bezpłatne, ilość miejsc ograniczona)

• 17:00 - Miejska Biblioteka Publiczna, filia nr 19, Obrońców Westerplatte 10 - Klub Gier Planszowych (wstęp wolny)

• 17:00 – MDK Szopienice – Giszowiec, Obr.Westerplatte 10 - Grzegorz Stasiak - kabaret śląski (15 zł)

• 17:00 – Miejski Dom Kultury Kazimierz, Sosnowiec, Główna 19 – Eko kosmetyki – warsztaty (35 zł)

• 17:30 – Kino Patria, Ruda Śląska, Chorzowska 3 - VI Festiwal Filmów Motocyklowych The Art of Ride: „Z MotoVoyagerem na Kubie” – Grzegorz Malicki – film + prezentacja (wstęp wolny)

• 18:00 - Muzeum Śląskie, Dobrowolskiego 1 - Muzyka protestanckiego Cieszyna - Julita Mirosławska i Concerto Polacco (15 zł, 10 zł)

• 18:00 – MDK Koszutka, filia Dąb, Krzyżowa 1 – Wernisaż: Krzysztof Strzoda (nie)ostrość widzenia (wstęp wolny)

• 18:00 – MDK Szopienice – Giszowiec, Plac Pod Lipami 1 - Koncert Damiana Holeckiego (35 zł)

• 18:00 – Upstore, Kilińskiego 22 - UPstore: Night Sale!

• 18:00 - Siemianowickie Centrum Kultury, Siemianowice Śląskie, ul. Niepodległości 45 - Kabaret Skeczów Męczących - 15 lecie Kabaretu (70 zł)

• 18:00 - Teatr Mały w Tychach, ul. ks. kard. Augusta Hlonda 1 - Teatr Realistyczny "BUM" – konkurs (10 zł)

• 18:00 – Kopalnia Kultury, Czeladź, Trznadla 1 – Film: „Tomb Raider” (15 zł, 12 zł)

• 18:00 – MDK Baotory, Chorzów, Batorego 6 – Spotkanie z cyklu: „Porozmawiajmy o…” - Kulturowe mity współczesności – Żydzi - dr hab. prof. UŚ Małgorzata Krakowiak (5 zł)

• 18:00 - Przystanek11, Zabrze, Paderewskiego 11 - Akademia whisky - Single Malt Islay & Speyside – degustacja (90 zł/os)

• 19:00 – Mega Club, Żelazna 15 – Koncert: Batushka + Obscure Sphinx + gość (55 zł)

• 19:00 - Centrum Sztuki Filmowej / Kino Kosmos, Sokolska 66 - Double Features: Wyspa psów + Sukiyaki Western Django (20 zł)

• 19:00 – Filharmonia Śląska, Sokolska 2 - Mistrzowskie interpretacje: Modestas Pitrenas i Tomasz Strahl (28 zł – 50 zł)

• 19:00 – Akademia Muzyczna, Zacisze 3 - VI Międzynarodowy Festiwal Akademickich Orkiestr Symfonicznych: Koncert Orkiestry Symfonicznej Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi (bezpłatne wejściówki)

• 19:00 – Teatr Żelazny, Armii Krajowej 40 – „Seks dla opornych” (wyprzedane)

• 19:00 - Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko, Gliwice, Pszczyńska 85 - Piotr Bałtroczyk - Mężczyzna z kijowym peselem (45 zł – 60 zł)

• 19:00 - Teatr Miejski w Gliwicach, Nowy Świat 55-57 – Spektakl: Lekcja tańca w Zakładzie Weselno-Pogrzebowym Pana Bamby (34 zł, 29 zł)

• 19:00 - Klub Studencki Spirala, Gliwice, Pszczyńska 85 – Koncert: Dezerter, Processs, Human Rights + niespodzianka (38 zł, 45 zł)

• 19:00 - MCKiS Jaworzno, Krakowska 8 - BAiKA - Kafi i Piotr Banach w Szczakowej (25 zł)

• 19:00 - Underground Pub, Tychy, plac Korfantego 1 – Koncert: Kamil Bednarek (wyprzedane)

• 19:30 – NOSPR - POLSKA ORKIESTRA RADIOWA / MICHAŁ KLAUZA (15 zł – 35 zł)

• 19:30 - Kino Patria, Ruda Śląska, Chorzowska 3 - VI Festiwal Filmów Motocyklowych The Art of Ride: „Historia sportu żużlowego w Świętochłowicach” – film Łukasza Pereszczaka; prelekcja przed filmem: Henryk Grzonka (wstęp wolny)

• 19:30 - Kino Amok, Gliwice, Dolnych Wałów 3 - Andrzej Korycki i Dominika Żukowska na "przed Nad Kanałem" (40 zł)

• 20:00 – Kino Światowid, 3 Maja 7 - 9. Przegląd Nowego Kina Francuskiego w Światowidzie: „PARYŻ I DZIEWCZYNA” (18 zł)

• 20:00 -Drzwi Zwane Koniem, Warszawska 37 - Spektakl improwizowany - A propos gości Majkela! (15 zł)

• 20:00 - Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu, ul. Gen. De Gaulle’a 17 - Polska Noc Kabaretowa 2018 (120 zł – 200 zł)

• 20:00 – CK Wiatrak, Zabrze, Wolności 395 - Koncert KILLJOY // EIER (28 zł)

• 20:00 – Remedium, Sosnowiec, Sucha 7C - Paluch x KęKę (40 zł – 70 zł)

• 20:00 – Latawiec, Będzin, ul. Zwycięstwa 36 – Koncert: Konopians (10 zł, 15 zł)

• 20:00 – Concept Pub, Gliwice, Al. Przyjaźni - Koncert zespołów Danse Macabre + 2 Meters Under (wstęp wolny)

• 20:00 – Sztygarka, Chorzów, ul. Piotra Skargi 34 a/d - Koncert Early Birds (30 zł)

• 20:30 -Pasaż Kultury Andromeda, Tychy, Plac Baczyńskigo 2 - Komuna Warszawa "7 pieśni o Awangardzie" – konkurs (10 zł)

• 21:00 - Klub Gravitacja Jaworzno, Grunwaldzka 59 - Koncert Long & Junior (29 zł, 35 zł)

• 22:00 – P23 Katowice , Porcelanowa 23 - P23: Lobster Theremin Showcase with DJ Seinfeld, Route 8 & more (25 zł, 30 zł, 35 zł)

Sobota - 21 kwiecień

• 08:30 - Rondo Sztuki, Katowice, Rondo im. Jerzego Ziętka -Smart City Katowice: Startup Challenge (Hackathon) (zgłoszenia)

• 08:45 - Marina Gliwice - Przystań motorowodna, Gliwice, Portowa 28 - Rejs przez cały Kanał Gliwicki na trasie Koźle-Gliwice (120 zł, 100 zł, 80 zł)

• 09:30 - Pracownia dsceramika & sklep z rękodziełem, Gliwice, Jana Pawła II 14D /II - Pogaduszki 3.0 - edycja wiosenna: POGADUSZKI o Kobiecości (60 zł)

• 10:00 – Katowice Rynek – Jarmark Staroci (wstęp wolny)

• 10:00 – Międzynarodowe Centrum Kongresowe – Giełda Minerałów (7 zł, 10 zł)

• 10:00 – Międzynarodowe Centrum Kongresowe - Akademia Duckie Deck - Najlepszy pomysł na rodzinny weekend – warsztaty, strefa malucha, strefa otwarta (szczegóły u organizatora)

• 10:00 – Muzeum Śląskie, Dobrowolskiego 1 - Dzień Wolnej Sztuki w Muzeum Śląskim - Oprowadzanie w Polskim Języku Migowym (1 zł)

• 10:00 -Pracownia SMAKU Jolanta Kleser, Katowice, Kościuszki 12 - Warsztaty serowarskie z Gieno Mientkiewiczem (200 zł)

• 10:00 - Hackerspace Silesia, Katowice, Ondraszka 17 - Dzień Otwartych Drzwi do programowania (wstęp wolny, zapisy)

• 10:00 - Sztolnia Królowa Luiza, Zabrze, Wolności 410 - Otwarcie Parku 12C ,,Dziedzictwo: bawimy się" (15 zł)

• 11:00 - zbieg ulic Św. Anny i Giszowieckiej, Nikiszowiec - Woofstock - drugo psio parada na Nikiszu (wstęp wolny)

• 11:00 – Plac Sejmu Śląskiego 2 - XXV Bieg Uliczny im. Wojciecha Korfantego (15 zł)

• 11:00 – Bookiestra, Katowice, Plac Wojciecha Kilara 1 - Weekend Księgarń Kameralnych / Gra w statki (wstęp wolny)

• 11:00 - Dentim Clinic, Baildona 12 - Bezpłatne Dni Ortodoncji w Dentim Clinic Silesia (warunkiem odbycia bezpłatnej wizyty jest jej potwierdzenie telefoniczne pod nr tel.: 32 720 12 47)

• 11:00 - Centrum Kulinarne - studio gotowania, Chorzów, ul. Adamieckiego 8 - Warsztaty yerba mate z Czajnikowy.pl (100 zł/os)

• 12:00 - Muzeum Śląskie, Dobrowolskiego 1 - Dzień Wolnej Sztuki w Muzeum Śląskim: Rozmowy o sztuce (1 zł)

• 13:00 – Miejska Biblioteka Publiczna, filia nr 35, Słowackiego 20 – Kurs języka japońskiego (ilość miejsc ograniczona)

• 15:00 - Kino Patria, Ruda Śląska, Chorzowska 3 - VI Festiwal Filmów Motocyklowych The Art of Ride: Ameryka Południowa – Motogringos – Magda Stachurska i Artur Stachurski (film i prezentacja)(wstęp wolny)

• 16:00 – Chorzowskie Centrum Kultury, Sienkiewicza 3 - Kabaret Moralnego Niepokoju - Maj zaczyna się we wtorek (95 zł)

• 16:00 - Kino Patria, Ruda Śląska, Chorzowska 3 - VI Festiwal Filmów Motocyklowych The Art of Ride: MotoVietnam – Wojtek Szmatłoch, Marcin Safranow, Mirosław Kolerski, 2017 (film i prezentacja) (wstęp wolny)

• 16:00 – Mysłowicki Ośrodek Kultury, ul. Grunwaldzka 7 - Kabaret pod Wyrwigroszem - 500+ (60 zł)

• 16:00 – Kopalnia Kultury, Czeladź, Trznadla 1 – Film: „Wszystkie Pieniądze Świata” (15 zł, 12 zł)

• 17:00 – MDK Koszutka, Grażyńskiego 47 - Kulturalna Koszutka: Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kopaczewskim (wstęp wolny)

• 17:00 – Filharmonia Śląska, Sokolska 2 - FILMOWA PODRÓŻ czyli najsłynniejsze muzyczne tematy (32 zł – 55 zł)

• 17:00 – Teatr Rozrywki, Chorzów, Konopnickiej 1 – Spektakl: „Seks dla opornych” (29 zł – 55 zł)

• 17:00 - Kino Patria, Ruda Śląska, Chorzowska 3 - VI Festiwal Filmów Motocyklowych The Art of Ride: Śniegiem po oczach – Marek Suslik, Opowieść o zimowej motocyklowej podróży na Nordkapp, styczeń 2018 (wstęp wolny)

• 17:00 – Rynek Bytom – Crazy kids – gry, nagrody, nauczanie (wstęp wolny)

• 18:00 – Teatr Żelazny, Armii Krajowej 40 – Spektakl: „Seks dla opornych” (wyprzedane)

• 18:00 - Mysłowicki Ośrodek Kultury, Grunwaldzka 7 - Noc Gier Planszowych edycja 5 (szczegółyu organizatora)

• 18:00 – Opera, Bytom, Moniuszki 21/23 - Premiera - Czekając na Chopina (50 zł)

• 18:00 – VHS, Sosnowiec, Małachowskiego 24 - Freestyle Battle (20 zł, 25 zł, 30 zł)

• 18:00 – Przystanek11, Zabrze, Paderewskiego 11 - Akademia wina – Hiszpania – degustacja (90 zł/os)

• 18:00 - Kino Patria, Ruda Śląska, Chorzowska 3 - VI Festiwal Filmów Motocyklowych The Art of Ride: Enrico Buscema – Podróż motocyklowa do Argentyny, Boliwii i Chile, 2017 (prezentacja) (wstęp wolny)

• 18:30 – Kopalnia Kultury, Czeladź, Trznadla 1 – Film: „Czwarta Władza” (12 zł, 15 zł)

• 19:00 – Mega Club, Żelazna 15 - Koncert: The Exploited, Ga-Ga, Psy Wojny (80 zł, 100 zł)

• 19:00 – Akademia Muzyczna, Zacisze 3 - II Katowicki Meeting Saksofonowy (bezpłatne wejściówki)

• 19:00 - RED & BLACK Chorzów, Chorzów, ul. Rynek 13/4 – Koncert: Totem + Drown My Day (25 zł,35 zł)

• 19:00 – Gruba Bluesa, Chorzów, Piotra Skargi 34 a/d – Alternatywny Rock: Zgon Na Lekcji Chemii i LuftWafle na żywo w Grubie Bluesa (wstęp wolny)

• 19:00 - Underground Pub, Tychy, plac Korfantego 1 - Carrion, Lady Strange, Hurrockaine | Quality Hard Fest (20 zł, 25 zł, 30 zł)

• 19:00 - Teatr ROZBARK, Bytom, Wojciecha Kilara 29 - Raw Light - Anna Nowicka Polska Sieć Tańca (10 zł, 20 zł)

• 19:00 – Kino AMOK, Gliwice, Dolnych Wałów 3 - Chick Corea - Piano Solo // Filharmonia 2018 (150 zł)

• 19:00 - Teatr Miejski w Gliwicach, Nowy Świat 55-57 – Spektakl: Lekcja tańca w Zakładzie Weselno-Pogrzebowym Pana Bamby (34 zł, 29 zł)

• 19:30 – NOSPR - CAMERATA SILESIA (15 zł)

• 19:30 – Latawiec, Będzin, ul. Zwycięstwa 36 - Art of Illusion + Animate w Latawcu (20 zł, 25 zł)

• 20:00 – Spodek, al. Wojciecha Korfantego 35 - IX Katowicka Noc Kabaretowa (60 zł - 200 zł)

• 20:00 – Międzynarodowe Centrum Kongresowe – Koncert: Ania Dąbrowska (79 zł – 119 zł)

• 20:00 – Fabryka Porcelany, Porcelanowa 23 - Koncert The Dumplings Orkiestra: Katowice (65 zł)

• 20:00 - Kino Światowid, 3 Maja 7 - 9. Przegląd Nowego Kina Francuskiego w Światowidzie: „120 UDERZEŃ SERCA” (18 zł)

• 20:00 - Villa Moda, Dąbrowa Górnicza, ul. Kościuszki 4b - Dąbrowski Wieczór Kabaretowy (20 zł)

• 20:00 - Kino Patria, Ruda Śląska, Chorzowska 3 - VI Festiwal Filmów Motocyklowych The Art of Ride: Rozwiązanie konkursu VI The Art of Ride (wstęp wolny)

• 20:00 – ROCK OUT, Dąbrowa Górnicza, WYBICKIEGO 1A - Kabanos - Dąbrowa Górnicza + Gorgonzolla (30zł – 40 zł)

• 20:30 - Kino Patria, Ruda Śląska, Chorzowska 3 - VI Festiwal Filmów Motocyklowych The Art of Ride: Film: „On Any Sunday”, Bruce Brown, 1971 (wstęp wolny)

Niedziela - 22 kwiecień

• 08:30 - HSM KORKUS ul. Obrońców Westerplatte 130, Katowice - impreza biegowa „ Poprzez pola, łąki, lasy…” DOGtrekking KATOwice (20 zł)

• 09:00 - schron Nr 52 w Dobieszowicach Wesoła 36 - wiosenny start rowerowy śladem Polskich fortyfikacji wybudowanych wzdłuż rzeki Brynica (wstęp wolny)

• 09:45 - Park Śląski al. Różana 2, Chorzów - czwarte zawody z cyklu Śląskiej Ligi Disc-Golfa (zapisy)

• 10:00 - Katowice Rynek Plac nad Rawą Rynek - Jarmark Staroci - Katowice Rynek (wstęp wolny)

• 10:00 – Międzynarodowe Centrum Kongresowe – Giełda Minerałów (7 zł, 10 zł)

• 10:00 - Katowice Miasto Ogrodów plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice - XLVII Targi ,,Bliżej zdrowia, bliżej natury": ODPORNOŚĆ KLUCZEM DO ZDROWIA (12-15 zł)

• 10:00 - Pomnik Powstańców Śląskich na skrzyżowaniu ulic Ligockiej i Hetmańskiej, Ligota-Katowice - Czwarta wycieczka po Ligocie z Magdaleną Niewiadomską (wstęp wolny)

• 10:00 - Dolina 3 Stawów, Katowice - Silesiaman Duathlon Katowice (200 zł)

• 10:00 - Pracownia SMAKU Jolanta Kleser Kościuszki 12, Katowice - Warsztaty z Kingą Paruzel - Fotografia Kulinarna (350 zł)

• 10:00 - Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie" Ulica Parkowa 25 - Oko w oko z rakiem: bieg charytatywny (informacje u organizatora)

• 10:00 - Riedel Music Club Oświęcimska 53, Tychy - Record Store Day 2018 Edycja Śląska (wstęp wolny)

• 10:00 - Centrum Kulinarne - studio gotowania ul. Adamieckiego 8, Chorzów - Muffiny - warsztaty dla dzieci i rodziców (70 zł)

• 10:00 - Meblove Kreacje Przejazd 3, Sosnowiec - Las w słoiku - warsztaty florystyczne (100 zł)

• 10:00 - Sztolnia Królowa Luiza ul. Wolności 410, Zabrze - Dzień Ziemi w Parku 12C: Otwarcie nowej podziemnej trasy turystycznej w Sztolni Królowa Luiza – PODZIEMNE SKARBY + animacje dla najmłodszych + podchody z kompasem i mapą + zwiedzanie ścieżki edukacyjnej „Kamienie graniczne” + wykonywanie ekogadżetu na biurko podczas warsztatów + warsztaty z ekologii lasu (30 zł)

• 10:00 - Stadion Zimowy w Tychach ul. Gen Ch. de Gaulle'a 2 - 17 Tyskie Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz (darmowy ebilet)

• 10:00 - Pracownia dsceramika & sklep z rękodziełem Jana Pawła II 14D /II, Gliwice - DYWAN - warsztaty szydełkowania (115 zł)

• 11:00 - Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach Plac Sławika i Antalla 1 - Akademia Duckie Deck - Katowice - Pomysł na rodzinny weekend (zapisy)

• 11:00 – DeKato ulica Warszawska 28, Katowice - Grube dzierganie: warsztaty z wyplatania wełny czesankowej (zapisy, wstęp wolny)

• 11:00 - Parafia Ewangelicko-Augsburska w Sosnowcu ul. Stefana Żeromskiego 4/I - Koncert "Preludia w niemieckiej muzyce organowej" (wstęp wolny)

• 11:00 - ŚWIAT PSA Wodzisław Śląski, Katowice - Dzień Ziemi - spacer z psami i sprzątanie świata (wstęp wolny)

• 12:00 - Teatr_ Żelazny ul. Armii Krajowej 40, Katowice - Pchła Szachrajka - najlepszy spektakl dla dzieci (20 zł)

• 12:00 - Centrum Kształcenia Ustawicznego Ekonomistów ul Urbanowicza 2, Chorzów - Trzeci Charytatywny Maraton ZUMBY (20 zł)

• 15:00 - Park Śląski al. Różana 2, Chorzów - Plogging w Parku Śląskim: jogging z podnoszeniem odpadków (wstęp wolny)

• 16:00 - Królestwo Rondo im. gen. Jerzego Ziętka 1, Katowice - Inna Kuchnia dla Solei (5 zł z posiłkiem, 15 zł bez posiłku)

• 16:00 – Akademia Muzyczna, Wojewódzka 33 - Koncert I z cyklu FORTEPIAN(O!) (bezpłatne wejściówki)

• 16:00 - MDK Bogucice – Zawodzie Marcinkowskiego 13a Katowice - „Sportowiec mimo woli" w Starym Kinie przy kawie (wstęp wolny)

• 16:00 – MUZA ul. Warszawska 2, Sosnowiec - SuperWirtuozi: Herosi – Vołosi (10 zł)

• 16:00 - KINO AMOK ul. Dolnych Wałów 3, Gliwice - Stulecie urodzin Bernsteina | retransmisja Royal Ballet (35-45 zł)

• 16:15 - KINO AMOK ul. Dolnych Wałów 3, Gliwice - Kino Dzieci Prezentuje | Na linii wzroku (10-12 zł)

• 16:20 – MegaClub Żelazna 15, Katowice - Weedstock: Weedeater, Weedpecker, Weedruid, Weedcraft (70-80 zł)

• 16:30 – TreleMorele ul. Radockiego 284, Katowice - ,,Nie wyrzucaj- wykorzystaj" zapraszamy małych i dużych - dzieci oraz rodziców z dziećmi na warsztaty upcyklingowe (15 zł)

• 17:00 - Rzymskokatolicka Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Katowicach-Murckach - „Niedziela w Murckach” czyli projekcja unikatowych archiwaliów filmowych z muzyką na żywo: Lód 9 (wstęp wolny)

• 17:30 - Starochorzowski Dom Kultury Siemianowicka 59, Chorzów - FEST Szlagiery z Kasią Matejczyk i New Energy (15-20 zł)

• 17:30 - Tychy Mediateka Piłsudskiego 16, Tychy - BEST Festiwal Filmowy 2018: Party (UK) + 120 uderzeń serca (Francja) Przedpremiera (23-25 zł)

• 18:00 – Spodek Aleja Korfantego 35, Katowice - Golec uOrkiestra 20 lat (51-350 zł)

• 18:00 - Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach Plac Sławika i Antalla 1 - Taconafide (Taco x Quebo): Ekodiesel Tour (89 zł)

• 18:00 - Miejski Dom Kultury "Koszutka" filia "Dąb" Ul. Krzyżowa 1, Katowice - Koncert Kapeli Fedaków i rozdanie nagród "Familio z Familoka" (wstęp wolny)

• 18:00 - Teatr Old Timers Garage Gen. Jankego 132, Katowice - Dip Acoustic Trio – Koncert (25 zł)

• 18:00 - Club Garage ul. Dąbrówki 10, Katowice - Katowice! VEGErandki (25 zł)

• 18:00 - Miejskie Centrum Kultury ul. Piotra Niedurnego 69, Ruda Śląska - „Ciao, ciao Bambina” – spektakl muzyczny inspirowany życiem Marino Mariniego (25-35 zł)

• 18:00 - MDK Batory ul. Stefana Batorego 6, Chorzów - Koncert Muzyki Gospel - 15-lecie Chóru "Z Miłości" (informacje u organizatora)

• 18:00 - Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu . Gen. de Gaulle’a 17 - Grupa MoCarta i Przyjaciele 25 lat razem (70-110 zł)

• 19:00 - Klub Podróżników – Namaste Jana III Sobieskiego 27, Katowice - Tajlandia - podróż o zapachu trawy cytrynowej (informacje u organizatora)

• 19:00 - Pałac Młodzieży w Katowicach Mikołowska 26 - Koncert Ya Hozna + The Best Of Katowice: Renata Przemyk (80-90 zł)

• 19:00 – Królestwo Rondo im. gen. Jerzego Ziętka 1, Katowice - Stand-up w Katowicach: Sebastian Rejent i Kuba Dąbrowski (25-35 zł)

• 19:00 - Klub Studencki Spirala Pszczyńska 85, Gliwice - Krótkie Ale Kino / film Hotel "Pacyfik" (wstęp wolny)

• 19:30 – NOSPR - ORKIESTRA MUZYKI NOWEJ / KONCERTUJĄCO (10 zł)

• 19:30 - Teatr Rozrywki ul. M. Konopnickiej 1, Chorzów - Żywoty świętych osiedlowych (49 zł)

• 20:00 - Kino Światowid 3-go Maja 7, Katowice - 9. Przegląd Nowego Kina Francuskiego: ISABELLE I MĘŻCZYŹNI (Un beau soleil intérieur) reż. Claire Denis (18 zł)

• 20:00 - Drzwi Zwane Koniem Warszawska 37, Katowice - Michał Przerwa-Tetmajer (15 zł)

• 20:00 - ToTu Pub & Pizza Wojska Polskiego 58/2, Katowice – PubQuiz (wstęp wolny)

• 20:00 – Oficyna Wolności 211/Of, Zabrze - Stand-up! Mieszko Minkiewicz (15 zł)

• 20:00 - Ministerstwo Śledzia i Wódki – Gliwice Raciborska 2 - Karaoke w Ministerstwie (wstęp wolny)

• 20:30 - Joga Życia Francuska 12 / Budynek starej Biblioteki Śląskiej, Katowice - Żywioły - Cykl koncertów relaksacyjnych: „Ogień” (30 zł)

 


Data
16.04.2018
- 22.04.2018
Położenie
w mieście
Rodzaj wydarzenia
Kulturalne / Sportowe / Turystyczne / Plenerowe / Inne / Warsztaty / Kulinarne / Wykłady i prelekcje
Region turystyczny
Śląsk
Adres

Katowice
Kontakt
Znajdź wydarzenie
Kalendarium wydarzeń