Opis wydarzenia
Data wydarzenia: 2 kwietnia 2018 - 8 kwietnia 2018
RCIT Katowice

CO, GDZIE, KIEDY W KATOWICACH 02.04-08.04


Imprezy 02.04 – 08.04

Poniedziałek - 2 kwiecień

12:00 - Gościniec Siewierski Ośrodek Jeździecki, Siewierz, Sportowa 11 - Teren Wielkanocny – jazda konna (zapisy)

12:00 - Drzwi Zwane Koniem Katowice, Warszawska 37 – wernisaż Monika Sojka "Syntetyki i synestezje"

14:30 - Kino Kosmos Katowice, Sokolska 66 - Rodzina w kinie - Zając Max ratuje Wielkanoc (17zł)

15:00 - Mediator Spółdzielnia Sosnowiec, Kiepury 4 - Bezpłatne porady prawne

17:00 – Teatr Żelazny, Katowice, Armii Krajowej 40 – „Seks dla opornych” – komedia (45 zł)

18:00 – Opera Śląska, Bytom Moniuszki 21/23 – Tosca (od 15zł)

19:00 - Kościół pw. Św. Joachima, Sosnowiec, ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 44 - Warszawska Orkiestra Kameralna Impressione (wstęp wolny)

20:00 - Museum Music Republic Bytom, Pl. Sobieskiego 2 - Sikorak Party

21:00 - Fraktal Mikołów, Karola Miarki 15 - Karaoke Impreza DJ IKAR (wstęp wolny)

Wtorek - 3 kwiecień

08:00 - Katowice Stawowa 6 - Kiermasz Bukinistów Śląskich

13:00 – Miasto Ogrodów, Katowice plac Sejmu Śląskiego 2 - Katowicka Runda Teatralna warsztaty dramatopisarskie

16:00 - Wrotka Katowice, Dąbrówki 10 - Wtorkowe warsztaty (darmowe) jazdy na wrotkach

16:30 – Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 35, Słowackiego 20 - Enjoy English - konwersatoria języka angielskiego dla dorosłych (wstęp wolny)

17:00 – Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 20, Strzelców Bytomskich 21 - Klub Gier Planszowych - spotkanie dla młodszych miłośników gier planszowych (wstęp wolny)

17:00 - Miejska Galeria Sztuki MM, Chorzów, Henryka Sienkiewicza 3 - Andrzej KACPEREK – malarstwo – wernisaż (wstęp wolny)

19:30 – NOSPR - KONCERT INSTYTUTU JAZZU AKADEMII MUZYCZNEJ IM. K. SZYMANOWSKIEGO W KATOWICACH (10 zł)

20:00 – Międzynarodowe Centrum Kongresowe, plac Sławika i Antalla 1 – KORTEZ (99 zł, 109 zł)

Środa - 4 kwiecień

10:00 – MDK Bogucice – Zawodzie, Markieffki 44a - „Kolorowe Bogucice” – warsztaty twórczo – rozwojowe (3 zł/os)

14:00 - Salubris Katowice, Gliwicka 2 - Konsultacje Kardiologiczne (120zł)

16:00 – MDK Bogucice – Zawodzie, Markieffki 44a - „Akademia Sztuki Rękodzieła” – warsztaty (wstęp wolny, zapisy)

17:00 – MDK Koszutka, filia Dąb, Krzyżowa 1 - TANZANIA "W Obiektywie" Leszka Szczasnego (wstęp wolny)

17:00 – Filharmonia Śląska, Katowice Sokolska 2 - Koncert Dyplomantów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej (koncert zamknięty)

17:00 - RODM Katowice Damrota 6 - Prasówka międzynarodowa

17:00 - Przystanek11, Zabrze, Zabrze, Paderewskiego 11 - Marokański street food (180 zł)

17:00 - Stacja Artystyczna RYNEK, Gliwice, Rynek 4-5 - Warsztaty kaligrafii (15 zł)

17:30 - Botanika Katowice, Henryka Sienkiewicza 27 - Warsztaty handmade: robimy na drutach bawełniane podkładki (130zł)

18:00 -Rondo Sztuki Rondo im. Jerzego Ziętka 1 - Spotkanie autorskie wokół książki o twórczości Jana Szmatlocha (wstęp wolny)

18:00 - Pole do popisu, Katowice, Batorego 3a - Praktyczne Warsztaty Dietetyczne (150 zł, 170 zł)

18:00 - Centrum Sztuki Filmowej / Kino Kosmos Katowice Sokolska 66 - Filmowe Psycho-tropy: Projekcja filmu "4 pokoje" (14zł)

18:30 - Kino Światowid, Katowice, 3-go Maja 7 - Spotkania Filozoficzne #2 – „Nigdy cię tu nie było" (18 zł)

19:00 – Akademia Muzyczna, ul. Zacisze 3 - Koncert muzyki dawnej (bezpłatne wejściówki)

19:30 – NOSPR - ŚRODA MŁODYCH / TRIO OVERTONE (1 zł)

19:30 – Teatr ŚląskiScena w Malarni Katowice, Teatralna 2a -Spektakl #VQRV (15zł)

Czwartek - 5 kwiecień

10:00 – MDK Południe, Katowice, T. Boya – Żeleńskiego 83 - XVII Kameralny Festiwal Piosenki - Festiwal dla utalentowanych wokalnie młodych solistów i zespołów (szczegóły u organizatora)

12:00 – Pałac Schoena, Sosnowiec, Chemiczna 12 - CYKL SPOTKAŃ "LUDZIE WOLNOŚCI": Tomasz Kloc, Marek Rzodkiewicz, Marcin Tarnawa - Stowarzyszenie Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju (szczegóły u organizatora) 

15:00 - Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej, Gliwice, Banacha 7 - Start-up dla średniozaawansowanych - 7. Spotkanie (szczegóły u organizatora)

16:00 – Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 10, Radockiego 70a - Warsztaty Umiejętności dla seniorów - zajęcia dla miłośniczek różnych technik rękodzieła artystycznego i tradycyjnego (wstęp wolny)

16:30 - Stacja Artystyczna RYNEK, Gliwice, Rynek 4-5 - Warsztaty origami dla dzieci (wstęp wolny, zapisy)

17:00 - Śląskie Centrum Wolności i Solidarności Katowice, Wincentego Pola 38 - Anna Walentynowicz. Legenda "Solidarności" (wstęp wolny)

17:00 – Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 35, Słowackiego 20 – Nauka języka niemieckiego (szczegóły u organizatora)

17:00 - MDK Bogucice – Zawodzie, Markieffki 44a - Spektakl teatralny „Siostrzyczki” (wstęp wolny)

17:00 - Muzeum Miasta Mysłowice, Stadionowa 7a - 125 Muzealny Czwartek: DEKANAT MYSŁOWICE – historia i współczesność (szczegóły u organizatora)

18:00 – Katowice Miasto Ogrodów, plac Sejmu Śląskiego 2 - Trzecia część cyklu "Po drugiej stronie płótna": „Szał ciał” (wstęp wolny)

18:00 – Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 28, Uniczowska 36 - Być zdrowym - Pierwsze z cyklu spotkań z mgr Katarzyną Bieg, dietetykiem klinicznym (wstęp wolny)

18:00 - Miejski Dom Kultury w Mikołowie, Rynek 19 - Spotkanie z Kalabrią bocznymi drogami (wstęp wolny)

18:00 – MDK Filia nr 28 Katowice, Uczniowska36 – spotkanie z dietetykiem klinicznym

18:00 – MUZA, Sosnowiec, Warszawska 2 - WYDARZENIE FILMOWO - MUZYCZNE SDMZIN 2018: „Mocny Człowiek” + zespół AKURAT (10 zł)

18:00 – Galeria Sztuki „Elektrownia”Czeladź, Dehnelów 45 – wernisaż "4 strony świata" - wystawa malarstwa i rzeźby (wstęp wolny)

18:30 – Związek Polskich Artystów Fotografików, Katowice, Św. Jana 10 - wernisaż wystawy fotografii Krzysztof Gołuch „Co siódmy” (wstęp wolny)

19:00 - Drzwi Zwane Koniem Katowice, Warszawska 37 - English Meeting (wstęp wolny)

19:00 – Teatr Rozrywki Chorzów, Marii Konopnickiej 1 – Billy Eliot (od 29zł)

19:00 – Spodek, Katowice – Mecz piłki ręcznej: Polska – Czechy (od 10 zł)

19:00 - Klub Podróżników – Namaste, Katowice, Jana III Sobieskiego 27 - Dwa miesiące w Yosemite - od zera do big wall climbera (szczegóły u organizatora)

19:00 - Starochorzowski Dom Kultury, Chorzów, Siemianowicka 59 - Sting Tribute - Greatest hits (30 zł, 25 zł)

20:00 – Concept Pub, Gliwice, Al. Przyjaźni - Koncert Kids in Motion + Krzyk (wstęp wolny)

20:00 - Centrum Sztuki Filmowej / Kino Kosmos Katowice, Sokolska 66 - Archikosmos v 2.0. Drugi start (10zł)

Piątek 6 - kwiecień

11:00 – Teatr Rozrywki Chorzów, Marii Konopnickiej 1 – Bajka o Złomiarzu (30zł)

17:00 – Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 32, Grzyśki 19a - wernisaż malarstwa Alicji Stolarskiej (wstęp wolny)

17:00 - Filharmonia Śląska, Katowice Sokolska 2 - Koncert Dyplomantów POSM (koncert zamknięty)

17:00 – MDK Koszutka, Grażyńskiego 47 – Przemijanie: wernisaż wystawy prac młodych artystów z Zespołu Szkół nr 1 w Katowicach (wstęp wolny)

17:00 – MDK Południe, T. Boya – Żeleńskiego 83 - Dbajmy o Zdrowie! - Spotkanie z trenerem personalnym Winicjuszem Nowakiem (wstęp wolny)

17:00 – MUZA, Sosnowiec, ul. Warszawska 2 - Wystawa malarstwa Teresy Sajdak – Lorenc – wernisaż (wstęp wolny)

17:00 - Skate In Park, Chorzów, , Targowa 5 Hala numer 3 - Night Blading - Warsztaty z nauki jazdy na rolkach (15 zł)

17:00 – MDKfilia nr 32 Katowice, Grzyśki19A – wernisaż wystawy Alicji Stolarskiej (wstęp wolny)

17:00 – Polifonie Katowice, Teatralna 4 - Spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem (bezpłatne)

17:00 - Pracownia dsceramika & sklep z rękodziełem, Gliwice, Jana Pawła II 14D /II - Robimy kosze na szydełku (100 zł, zapisy)

17:30 - moodro bistro & cafe, Katowice, Dobrowolskiego 1 - Warsztaty z szycia kosmetyczek (55 zł, zapisy)

17:30 - Dom Kultury Bielszowice, Ruda Śląska, ul. E. Kokota 170 - Kabaret Skeczów Męczących - 15 lecie Kabaretu (60 zł, 70 zł)

18:00 - Galeria Rondo Sztuki, Katowice, ul. Rondo Ziętka J. - Joanna Zdzienicka "Myśli w ruchu" / wernisaż (wstęp wolny)

18:00 - Pole do popisu Batorego 3a - Warsztaty Wanke Cook’ink: Tajlandia (160zł)

18:00 – MDK Południe, ul. Gen. Jankego 136 - W krainie 1000-ca pagód - Prelekcja podróżnicza Stefana Gierlotki na temat Birmy, kraju wielu kontrastów (wstęp wolny)

18:00 – MDK Mikołów, Rynek 19 - Janusz Maciążek - otwarcie wystawy akwareli (wstęp wolny)

18:00 - RED & BLACK Chorzów, ul. Rynek 13/4 - Synth Runner 2049 (15 zł)

18:00 - Stacja Artystyczna RYNEK, Gliwice, Rynek 4-5 - Wystawa Grupy plastycznej „Inspiracje” z Kalet (wstęp wolny)

18:00 - Teatr Korez Katowice pl. Sejmu Śląskiego - Rewia Drag Queens Life & Diamond (od 80zł)

18:00 - Pałac Młodzieży, Chemia Mikołowska 26 - Noc Chemików

19:00 - Pub Korba, Katowice, ul. Złota 1 - White Highway, Scream Maker (akustycznie), Overdrive (10 zł)

19:00 – Teatr Rozrywki Chorzów, Marii Konopnickiej 1 – Billy Eliot (od 29zł)

19:00 - Opera Śląska, Bytom Moniuszki 21/23 - Koncert Bytomianek (od 15zł)

19:00 - P23 Katowice, Porcelanowa 23 - Ten Typ Mes - Katowice - Rapersampler TOUR (od 45zł)

19:00 - Niepokalana Jutrzenka Wolności Katowice, Gawronów 20 - Seminarium Odnowy Wiary

19:00 - Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa, Sosnowiec, 3-go Maja 20a - OGIŃSKI - Romanse i utwory sentymentalne (wstęp wolny)

19:00 – Concept Pub, Gliwice, Al. Przyjaźni - Koncert zespołów Highfive + Kanned (wstęp wolny)

19:30 – NOSPR - GALA INTERNATIONAL CLASSICAL MUSIC AWARDS (30 zł)

19:30 - Leśniczówka Rock'n'Roll Cafe, Chorzów, Al. Muzyków 1 - MarkoweGranie - "Pod Strzechą" + niespodzianka (szczegóły u organizatora)

19:30 - Buddyzm Diamentowej Drogi w Katowicach Kredytowa 8 - Znaczenie Sangi – wykład Marcina Barańskiego (sugerowana darowizna)

19:30 - CK Wiatrak, Zabrze, ul. Wolności 395 - PRO8L3M Ground Zero Tour Zabrze (wyprzedane)

20:00 - Kinoteatr Rialto, Katowice, ul. Św. Jana 24 - KRÓL - koncert premierowy (40 zł, 35 zł)

20:00 – MegaClub Katowice, Żelazna 15- Fisz Emade Numer 1 w Katowicach (60zł)

20:00- Joga Życia Katowice Francuska 12 - Baśnie Ludów Ziemi dla Katowic (30zł)

20:00 – Remedium, Sosnowiec, ul. Sucha 7C - TEDE #TOUrrrNE Koncert Premierowy Skrrrt (40 zł)

20:00 - Latawiec - klub muzyczny/restauracja, Będzin, ul. Zwycięstwa 36 - Eier w Latawcu (10 zł, 15 zł)

20:00 - Kopalnia Guido, Zabrze, 3 Maja 93 - Oberschlesien na Guido (60 zł)

20:30 - Teatr Korez Katowice pl. Sejmu Śląskiego - Rewia Drag Queens Life & Diamond (od 80zł)

21:00 – Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Katowice – Koncert: Tichauer Oak Bass I Bass Astral x Igo Orchestra (60 zł, 70 zł, 80 zł)

21:00 - Królestwo Katowice Rondo im. gen. Jerzego Ziętka 1- Ruska Wixa II (20zł)

Sobota - 7 kwiecień

09:00 - Park im. Tadeusza Kościuszki w Katowicach - 99. parkrun Katowice (zapisy, wstęp wolny)

09:00 - Złoty Środek Huculska 25, Katowice - Indywidualne- oczyszczanie i porządkowanie życia (100 zł)

09:00 – MDK filia nr 14 Katowice, Piastów 20 – kiermasz książek antykwarycznych (wstęp wolny)

09:30 - Śląski Ogród Zoologiczny Promenada Gen. Jerzego Ziętka 7, Chorzów - Dzień Ptaków w śląskim zoo: gry i zabawy dla dzieci (bilety wstępu)

10:00 - Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach Plac Sławika i Antalla 1 – 4. Targi Budowlane "Dom i Otoczenie"- (5 zł)

10:00 - Katowice Miasto Ogrodów plac Sejmu Śląskiego 2 - Dni Tranströmerowskie (10,15zł)

10:00 - Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach al. Wojciecha Korfantego 6 - Warsztaty sutaszu: kolczyki, wisiorki, broszki (zapisy, 69 zł)

10:00 - Bufet studencki Gruszki na Wierzbie ul. Raciborska 50, Katowice - Warsztaty krawieckie - Szyjemy tiulową spódnicę (150 zł)

10:00 - Pracownia SMAKU Jolanta Kleser Kościuszki 12, Katowice - Wiosenne warsztaty z Dominiką Wójciak - Warzywo do pudełka (200 zł)

10:00 - Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach ul. Opolska 15 – szkolenie Kurs Ketogenic & Carb Cycling - Sport Nutrition (119 zł)

10:00 - Stadion Śląski Chorzów – Zwiedzanie Stadionu Śląskiego (3-10 zł)

10:00 - Kanał Gliwicki Gliwice - Rejsy krajoznawczo-przyrodnicze po Kanale Gliwickim i Odrze (zapisy, 70-150 zł)

10:00 - MEANDER Skalna 2, Mikołów - Warsztaty z transferu grafiki/tekstu na drewnianą deseczkę (zapisy, wstęp wolny)

10:30 - DeKato ulica Warszawska 28, Katowice - Akwarelowe Warsztaty Malarskie dla Dzieci (50 zł)

10:30 - Amarantus Sklep i Kawiarnia ul. Nygi 1, Mysłowice - AkwareLOVE - technika akwareli od podstaw (45 zł)

11:00 - Centrum Sztuki Filmowej / Kino Kosmos Sokolska 66, Katowice - Pen Show Poland 2018 (2-5 zł)

11:00 – Spodek Aleja Korfantego 35, Katowice - Metalmania 2018 (od 180 zł)

11:00 - Katowice Miasto Ogrodów plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice - 2. Dni Tranströmerowskie: wydarzenie literacko-muzyczne (10-15 zł)

11:00 - Gryfne Granie ul. Korfantego 8, Katowice - Robimy papier czerpany - warsztaty twórcze dla dzieci (28 zł)

11:00 – DeKato ulica Warszawska 28, Katowice - Kreatywne warsztaty malowania mebli i nie tylko (160-180 zł)

11:00 - Kurka Bez Piórka ulica Powstańców 4, Katowice, Polska - Szydełka w ruch-kolorowy zawrót głowy (95 zł)

11:00 - Cztery kąty i Smak piąty Jankego 73, Katowice - LAS W SŁOJU – Warsztaty (115 zł)

11:00 - Kancelaria Prawa Gospodarczego i Upadłościowego Kościuszki 38/14, Katowice - Cykl indywidualnych spotkań przy kawie podczas których prawnicy udzielą bezpłatnych porad prawnych przedsiębiorcom z zakresu prawa cywilnego, prawa handlowego, gospodarczego, a także upadłościowego i restrukturyzacyjnego (zapisy)

11:00 - Inny Czas al. Bielska 135c/26, Tychy - Mandragora - spotkanie z Dziką Mentorką. Otwarty Krąg Kobiet (wstęp wolny- pierwsze spotkanie, kolejne 50 zł)

11:00 – Kanzashi A.Grottgera 28/3, Gliwice - Warsztaty - wianuszki na każdą okazję (55 zł)

12:00 - Śląski Związek Bokserski Krzywa 4, Katowice - Pierwszy Krok Bokserski i Ring Wolny (10-40 zł)

12:00 - Aqua Plant Konstytucji 3 Maja 22, Mikołów - VIII Mikołowski 24 Godzinny Maraton Pływacki (15 zł)

13:00 - Centrum Zimbardo, plac Wyzwolenia 5, Katowice - Festiwal Bliżej Śląska (wstęp wolny)

14:00 - Klub Wysoki Zamek Ul. Gliwicka 96a, Katowice - zajęcia z emisji głosu (wstęp wolny)

14:00 - Klub SM Silesia przy ul. Północnej 32 na Piotrowicach - Kawiarenka naprawcza Repair Cafe Katowice (wstęp wolny)

14:00 – Królestwo Rondo im. gen. Jerzego Ziętka 1, Katowice - Kongres Kobiet Województwa Śląskiego: Warsztat coachingowi (wstęp wolny)

14:30 - Kino Światowid 3-go Maja 7, Katowice - 3. Przegląd Kina Emirackiego: Blok filmów krótkometrażowych (18 zł)

15:00 - Kawiarnia Na Wyspie Mikołowska 4, Gliwice - Planszówki Na Wyspie (wstęp wolny)

16:00 - Opera Śląska ul. Moniuszki 21/23, Bytom - Porozmawiajmy o Operze – Młodość: Szymon Komasa /baryton/, Ewa Majcherczyk /sopran/ i Sophia Munoz /fortepian/. W programie, poza rozmową z Artystami, recital "Młodość" w ich wykonaniu (zapisy)

16:00 - Opera Śląska, Bytom Moniuszki 21/23 – „Opera blisko Ciebie” (wstęp wolny)

16:30 - MDK Batory ul. Stefana Batorego 6, Chorzów - Kiełkownica marzeń warsztaty dla dorosłych (zapisy, 45 zł)

16:30– Teatr Rozrywki Chorzów, Marii Konopnickiej 1 – Mąż mojej żony (59zł)

17:00 – Galeria M2 Mysłowicki Ośrodek Kultury Grunwaldzka 7, Mysłowice - ANALOGOWE HISTORIE XX - 20 LAT GRAFFITI W MYSŁOWICACH. WERNISAŻ (wstęp wolny)

17:00 - Starochorzowski Dom Kultury Siemianowicka 59, Chorzów - Mazurek vs. Mazurka: potańcówka + WARSZTATY z Dominikiem Wóltańskim- polski taniec wirowy + Walczyk na 3 (30 zł)

17:00 – Fraktal Karola Miarki 15, Mikołów, Katowice - Stand-up Tomasz Jachimek & Marcin Zbigniew Wojciech (25-35 zł)

18:00 - Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach Plac Sławika i Antalla 1 - OSTR w Katowicach! Koncert premierowy "W drodze po szczęście" (59 zł)

18:00 - Muzeum Śląskie // ul. T. Dobrowolskiego 1 // poziom -4 - Sztuka współczesna a dziedzictwo Reformacji // debata (1 zł)

18:00 - Filharmonia Śląska w Katowicach ul. Sokolska 2 - Koncert Młodzieżowej Orkiestry Niemcy - Luksemburg – Polska (10 zł)

18:00 - Teatr_ Żelazny ul. Armii Krajowej 40, Katowice - Ciało Obce - spektakl dla dorosłych (30 zł)

18:00 - Kawiarnia Po prostu Sokolska 34, Katowice - Po Prostu Koncert // Coffee Experiment (15 zł)

18:00 - Zabytkowa Kopalnia Guido ul.3 Maja 93, Zabrze - Dźwięki Wyszehradu - Męski Chór św. Efraima (10 zł)

18:00 - Opera Śląska, Bytom Moniuszki 21/23 – Zemsta Nietoperza (od 15zł)

18:00 - Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu Gen. de Gaulle’a 17, Zabrze – Nazareth (100-230 zł)

18:00 - Wieczory Filmowe Laryska 5, Mysłowice - 6. Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA: KONKURS KATEGORIA STUDYJNA (5 zł)

19:00 – MUZA ul. Warszawska 2, Sosnowiec - Koncert Lady Pank (59 zł)19.00 – Teatr Rozrywki Chorzów, Marii Konopnickiej 1 – Billy Eliot (od 29zł)

19:00 - Tychy Mediateka Piłsudskiego 16, Tychy - Polish Sounds / L. Stadt (20-30 zł)

19:00 - Underground 2 Warszawska 1, Sosnowiec - Srogo + Double Blind (szczegóły u organizatora)

19:00 – Oficyna Wolności 211/Of, Zabrze - Zdrawica - folk/rock (wstęp wolny)

19:30 - Katowice Miasto Ogrodów plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice - Muzyka słuchana z tobą - Royal String Quartet/Komorowska/Freszel (10-15 zł)

19:30 -Teatr Rozrywki Chorzów, Marii Konopnickiej 1 – Mąż mojej żony (59zł)

20:00 – Królestwo Rondo im. gen. Jerzego Ziętka 1, Katowice - DWA SŁAWY / Katowice V Urodziny Matshop.pl (35-99 zł)

20:00 - Kino Światowid 3-go Maja 7, Katowice - 3. Przegląd Kina Emirackiego: The Worthy (18 zł)

20:00 - Sztolnia Królowa Luiza ul. Wolności 410, Zabrze - Koncert Create (25 zł)

20:00 - Underground Pub pl. Korfantego 1, Tychy - Nocny Kochanek | 8 lat w Tybecie (WYPRZEDANY)

20:00 - Tawerna Pod Róża Wiatrów Targiela 4, Tychy - Dziewanna - pieśni mórz i gór: koncert (wstęp wolny)

20:00 – Warzelnia ul Browarowa 7-21, Tychy – koncert: SMTH on POINT w Warzelni (5 zł)

20:00 - HALLO Bytom, Bytom ul. Gliwicka 18 - Przekrój MISIA: koncert (wstęp wolny)

20:00 - Stary Hangar - Fitness & Wellness Club Toruńska 1, Gliwice - Nocna Wyprawa w Góry – Śnieżnik (zapisy, 80 zł)

20:00 – TŁO ul. Wolności 15/8, Chorzów - Krypta Absurdu x Chorzów x TŁO (20 zł)

20:30 - P23 Katowice ul. Porcelanowa 23, Katowice - SORRY BOYS I AMOR TOUR (25-55 zł)

22:30 - P23 Katowice ul. Porcelanowa 23, Katowice - P23: Portal w/ Heiko Laux, Błażej Malinowski (25-35 zł)

Niedziela - 8 kwiecień

08:30 - Salsopolis - Jacek Perduta Katowice, Dąbrówki 10 - Crash Course Bachata (49zł)

09:00 - Moodro bistro & cafe Katowice, Dobrowolskiego 1- Warsztaty Dziergaj i tkaj vol. 3 (160zł)

10:00 - Rezydencja Luxury Hotel Piekary Śląskie, ul. Stara 1 - Metamorfoza & minisesja na wiosnę! (369zł)

10:00 - Klub Centrum Katowice Jagiellońska 17a - XV Wielka Giełda Płytowa

10:00 - Pracownia SMAKU Jolanta Kleser Katowice, Kościuszki 12 - Spotkanie Miłośników Grecji w Pracowni SMAKU (zapisy, 90zł)

10:00 - Meblove Kreacje Sosnowiec, Przejazd 3 - Mała pufa ze sznura bawełnianego-warsztaty szydełkowania (od 80zł)

11:00 - Centrum Sztuki Filmowej / Kino Kosmos Sokolska 66, Katowice - Pen Show Poland 2018 (2-5 zł)

11:00 -MCK, Katowice Plac Sławika i Antalla 1 - NOE Festiwal - edukacja i promocja kultury wina (15zł)

11:00 - Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej Dąbrowa Górnicza, Konopnickiej 29 - XI Półmaraton Dąbrowski ArcelorMittal Poland (70zł)

11:00 - Park Śląski Chorzów, al. Różana 2 - Bieg Górski w Parku Śląskim (od 10zł)

12:00 - Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach Katowice, plac Wojciecha Kilara 1 - Koncert SINFONIETTA CRACOVIA / JUREK DYBAŁ (od20zł)

14:30 – Spodek Katowice, Aleja Korfantego 35 - The day of Ice Freestyle ! #iceparty (24zł)

16:00 – MUZA Sosnowiec, ul. Warszawska 2 - Rodzinne Spotkania z Kinem MUZA - Festiwalowy Podwieczorek (6zł)

17:00- MDK Koszutka Katowice, Grażynskiego 47 -Koncert „Muzyka – Moja miłość” (wstęp wolny)

17:00 - Teatr Dzieci Zagłębia Będzin, ul. Teatralna 4 - Koncert Wiedeński 2(80zł)

17:00 - Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach Katowice, plac Sławika i Antalla 1 - One Oni Kobietom (99zł)

17:00 -Filharmonia Śląska, Katowice Sokolska 2 - Filharmoniczny wieczór organowy (18, 25zł)

17:00 - Kinoteatr Rialto Katowice, ul. Św. Jana 24- Giselle - retransmisja spektaklu baletowego z Teatru Bolszoj(40,50zł)

18:00 - Opera Śląska, Bytom Moniuszki 21/23 – Nabucco (od15zł)

18:00 - Club Garage Katowice, ul. Dąbrówki 10 - Szybkie randki dla kochających podróże(25zł)

18:00 - Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach Katowice, plac Wojciecha Kilara 1 - Polish Cello Quartet / Muzyka polska za mało znana (25zł)

19:00 - Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach Katowice, plac Wojciecha Kilara 1 - Tomasz Stańko New York Quartet (od 80zł)

19:00 - Centrum Kultury Katowice im. K. Bochenek Katowice, pl. Sejmu Śląskiego 2 - Julia Pietrucha FROM THE SEASIDE (od 69zł)

19:00 - Klub Podróżników – Namaste Katowice, Jana III Sobieskiego 27 - Rumunia – karpacki raj z owcami, Draculą i Ceauceascu w tle (wstęp wolny)

19:00 - Pałac Kultury Zagłębia Dąbrowa Górnicza, pl. Wolności 1 - Grupa Trzymająca Mikrofon - program BANG! (55, 65zł)

19:00 – KATO Katowice, ul. Mariacka 13 - Stand-up w KATO (wstęp bezpłatny)

20:00 - Kino Światowid 3-go Maja 7, Katowice - 3. Przegląd Kina Emirackiego: Abdallah (18 zł)

20:00 - Jazz Club Hipnoza Katowice, Plac Sejmu Śląskiego 2-Niechęć - live at Jazz Club Hipnoza [koncert rejestrowany] (od 20zł)

20:00 - Kino Światowid 3-go Maja 7, Katowice - 3. Przegląd Kina Emirackiego: The Worthy (18 zł)


Data
02.04.2018
- 08.04.2018
Położenie
w centrum miasta
Rodzaj wydarzenia
Kulturalne / Sportowe / Turystyczne / Plenerowe / Inne / Warsztaty / Kulinarne / Wykłady i prelekcje
Region turystyczny
Śląsk
Adres

Katowice
Kontakt
Znajdź wydarzenie
Kalendarium wydarzeń