Cieszyn
Data publikacji:
29 Wrzesień 2017
Odsłuchaj tekst

W sobotę 9 września 2017 r. w Opolu na Stadionie im. Opolskich Olimpijczyków odbyły się lekkoatletyczne Międzywojewódzkie Mistrzostwa w kategorii U16. W zawodach rywalizowali młodzicy z województwa śląskiego i opolskiego, dla których była to jednocześnie eliminacja do Mistrzostw Polski Młodzików, zaplanowanych na 23-24 września 2017 roku w Białej Podlaskiej. Rewelacyjnie zaprezentowały się młode lekkoatletki MUKS SZS Cieszyn, podopieczne Mirosława Wernera. Największy sukces odniosła uczennica 3. klasy gimnazjalnej Szkoły Podstawowej nr 5 w Cieszynie Samanta Górniak, która zdecydowanie wygrała bieg na dystansie 600 m, uzyskując czas 1.46,20. O rok od niej młodsza Karolina Skoneczny, debiutująca w zawodach tej rangi, potwierdziła wielki talent, zdobywając brązowy medal na 300 m z wynikiem 45,36. Rówieśniczka Karoliny, Iga Szczepańska, na tym samym dystansie zajęła 12. miejsce z czasem 47,89.

Samanta Górniak, zwyciężając w tych zawodach, zdobyła bezpośrednią kwalifikację do MP U-16, na których pobiegnie również na 600 m. Życzymy dobrej formy i udanego startu.