News
Update date: 30 May 2014
Author: PIT w Siewierzu

52. Dni Ziemi Siewierskiej


   W dniach 31 maja - 1 czerwca na błoniach Zamku Siewierskiego świętować będziemy 52. Dni Ziemi Siewierskiej, na które przygotowanych zostało wiele wspaniałych atrakcji.

   Podczas tegorocznych Dni Ziemi Siewierskiej na scenie zagoszczą znani i lubiani artyści polskiej sceny kabaretowej i muzycznej. 31 maja gwiazdami wieczoru będą: Roman Żurek, Radek Bielecki i Michał Gawliński, czyli kabaret Neo-Nówka. Kabaret powstał we Wrocławiu w 2000 roku. Od tego czasu stworzył kilka programów scenicznych, telewizyjnych, zdobył niezliczoną ilość nagród na wszystkich festiwalach kabaretowych i właśnie wydaje drugie DVD w swojej karierze. Neo-Nówka w swych programach pokazuje przemiany społeczno-kulturalne naszego kraju, a zwłaszcza jego mieszkańców. Kabaret nie stroni także od trudnych tematów, pokazując je w sposób zwiewny, lekki i subtelny. Cechuje ich naturalność i bezkompromisowość. Ich skecz "Niebo" okrzyknięto Skeczem Trzydziestolecia podczas tegorocznego plebiscytu ogłoszonego przez organizatorów XXX Jubileuszowego Przeglądu Kabaretów PAKA w Krakowie. Razem z Neo-Nówką wystąpią Żarówki - zespół który powstał w 2009 roku na potrzeby telewizyjnego programu Kabaretu Neo-Nówka pt. "Nasza Gmina". Później okazało się, że nie będzie to jednorazowa przygoda, a zespół aktualnie z powodzeniem koncertuje razem z kabaretem w całej Polsce i jest jego niewątpliwym atutem. Żarówki to zespół złożony z zawodowych i wykształconych muzyków. To także grupa przyjaciół, którzy doskonale czują się w swojej nowej kabaretowej odsłonie. Dzięki Żarówkom kabaret Neo-Nówka może pochwalić się autorskimi piosenkami, które być może w przyszłości zajdą na pierwsze miejsce list przebojów.

   Gwiazdą wieczoru drugiego dnia obchodów Dni Ziemi Siewierskiej będzie obecnie najbardziej znany w Polsce zespół, który z powodzeniem połączył muzykę Podhala z nowoczesnymi brzmieniami oraz rockową estetyką, czyli nikt inny jak Zakopower. Zespół zadebiutował na polskim rynku muzycznym płytą "Music Hal" wydaną w 2005 roku. Znakomite kompozycje w nowatorskim, energetycznym wykonaniu zespołu, zostały entuzjastycznie przyjęte przez publiczność (Złota Płyta) i docenione przez jurorów wielu festiwali muzycznych zwycięstwo nieznanego wówczas nikomu Zakopower na Festiwalu w Opolu oraz na Sopot Festiwal Top Trendy w 2005 roku. W tym samym roku Zakopower nominowany był między innymi do MTV EUROPE MUSIC AWARDS, do nagrody YACH FILM, a także został dostrzeżony przez Akademię Fonograficzną, która płycie "Music Hal" przyznała nominacje do Fryderyka, aż w sześciu kategoriach. Zakopower jest również laureatem Festiwalu w Opolu z 2008 roku oraz zdobywcą Fryderyka za Album roku Etno/Folk z 2008 roku. Premiera najnowszego albumu Zakopower zatytułowanego "Boso" odbyła się 17 maja 2011 roku, a pierwszy, tytułowy singiel "Boso" zdobył najwięcej głosów publiczności, otrzymując tym samym tytuł Złotej Superpremiery na 48 Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Singiel zawładnął również listami przebojów większości rozgłośni radiowych w Polsce na dobre kilka miesięcy, a cała płyta osiągnęła status Podwójnej Platyny.

   1 czerwca tradycyjnie będziemy świętować Gminny Dzień Dziecka. Z tej okazji przygotowano wiele bezpłatnych atrakcji dla najmłodszych: malowanie twarzy, modelowane baloniki, pokaz baniek mydlanych, zjeżdżalnie i dmuchańce, kule wodne, trampolina, mobilna sala zabaw Rajtobus, profesjonalny symulator rajdowy 4DFun, wizyta Myszki Mickey oraz wesołe zabawy i konkursy.

   To oczywiście nie wszystkie atrakcje przygotowane na tegoroczne obchody Dni Ziemi Siewierskiej. Mamy nadzieję, że spędzą Państwo te dwa dni wspólnie z nami i wierzymy, że każdy kto przybędzie na błonia Siewierskiego Zamku znajdzie w programie coś ciekawego dla siebie. Zapraszamy więc Państwa z całymi rodzinami do wzięcia udziału w tym kulturalnym święcie naszej gminy. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem imprezy.

 


Search