Beschreibung des Events
Datum des Events: 27 Mai 2019 - 2 Juni 2019
RCIT Katowice

CO, GDZIE, KIEDY W KATOWICACH 27.05-02.06




Imprezy 27.05 – 2.06


Poniedziałek 27.05

• 9.00 – Joanna Nowacka – Dietetyk Kliniczny, Bytom, Plac Wojska Polskiego 9 - Wielkie Otwarcie! - Darmowa analiza składu ciała – gratis/ 10% rabatu na pierwszą wizytę (wstęp wolny, kontakt: kontakt@dietetyknowacka.pl)
• 10.00 – Galeria Katowicka, Inter Optyk, Katowice, 3 Maja 30 - Dobór opraw okularowych ze stylistką Patrycją Grzybowską (ilość miejsc ograniczona, zapisy)
• 11.00 – Dom Pomocy Społecznej „Senior”, Czeladź, Szpitalna 5A - Co w książkach piszczy? - słuchanie fragmentów audiobooków, dyskusja na temat ich treści, przegląd prasy kolorowej (wstęp wolny)
• 12.30 – Joganika Szkoła Jogi, Katowice, Gallusa 10 - Joga dla kobiet w ciąży (30 zł)
• 12.45 – Instytut Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskie, Katowice, Bankowa 11 – Wykład: „Rywalizacja Iranu i Arabii Saudyjskiej" (wstęp wolny)
• 15.00 – Miejskie Centrum Energii, Katowice, Młyńska 2- Black or Green Tea: poniedziałkowe spotkania w MCE - spotkania informacyjne w zakresie wypełnienia wniosków online w ramach programu „Czyste Powietrze” (wstęp wolny)
• 16.00 – Góra Środulska, Sosnowiec – Tydzień Dziecka: animacje, sala zabaw, zjeżdżalnia (bezpłatne)
• 16.00 – Dolce Vita, Dąbrowa Górnicza, Wojska Polskiego 31 - Warsztaty kulinarne dla dzieci PIZZA (50 zł)
• 16.30 – Szytodruk, Katowice, Plebiscytowa 32 - Dzieci szyją! (30 zł)
• 16.30 – Przychodnia Pokoleń SANUS, Zabrze, Wolności 182 - „Nie czekaj…badaj!” - Program profilaktycznych badań cytologicznych (bezpłatne, zapisy)
• 17.00 – MDK Koszutka, Katowice Grażyńskiego 47 - Piknik Sąsiedzki: pokazy taneczne, występy muzyczne, warsztaty pielęgnacji stóp, warsztaty plastyczne dla dzieci, sąsiedzki antykwariat (wstęp wolny)
• 17.00 – Ważne Miejsce, Katowice, Mikołowska 44 - Rozwiązania Dla Niewidomych (wstęp wolny)
• 17.00 – CROSS 4 FIGHT, Katowice, Kamienna 4 - Runmageddon OCRintro - trening do biegów z przeszkodami (20 zł)
• 17.00 – Przystanek11, Zabrze, Paderewskiego 11 – Warsztaty kulinarne: Zakręcone rolady na słodko (160 zł/os)
• 17.00 – Pracownia Działań Twórczych, Chorzów, Poniatowskiego 6 - Rękodzieci - warsztaty rękodzieła dla dzieci (45 zł)
• 17.00 - Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko, Gliwice, Pszczyńska 85 – Bajka dl dzieci: „Dorotka po drugiej stronie tęczy” (20 zł)
• 17.00 – PUB Partia, Dąbrowa Górnicza, Kościuszki 7A - Partia 'Przy Planszy' (bezpłatne)
• 17.30 – Strefa Centralna, Katowice, Plac Sejmu Śląskiego 2 - Syndrom oszusta: Wykład + Warsztat (rejestracja)
• 18.00 – Miejscownik. Tygiel Kulturalny, Katowice, Warszawska 28 - Wokół kryminału z Yrsą Sigurðardóttir i Joakimem Zanderem (wstęp wolny)
• 18.00 – Pracownia SMAKU Jolanta Kleser, Katowice, Kościuszki 12 – Warsztaty kulinarne: Szparagi na warsztacie z Przemkiem Błaszczykiem (230 zł)
• 18.00 – Stadion Miejski, Tychy, Edukacji 7 - FIFA U-20 World Cup: Katar i Ukraina (10 zł – 40 zł)
• 18.00 – Miejskie Centrum Kultury, Ruda Śląska, Piotra Niedurnego 69 – Koncert z okazji Dnia Matki: Ryszard Rynkowski (50 zł, 60 zł, 70 zł)
• 18.00 – Caritas Diecezji Sosnowieckiej, Sosnowiec, Korczaka 5 – Koncert charytatywny na rzecz Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka: „Gramy dla Mamy" (40 zł)
• 18.00 – Miejska Biblioteka Publiczna, Sosnowiec, Kościelna 11 – Spotkanie autorskie: Wojciech Tochman (wstęp wolny)
• 18.00 – Hemingway Club, Gliwice, Raciborska 2 - Szybkie Randki w Gliwicach! (30 zł – 35 zł)
• 18.15 – Kino Światowid, Katowice, 3 Maja 7 – 10. Przegląd Nowego Kina Francuskiego w Światowidzie!: „NA WOJNIE” (14 zł, 19 zł)
• 18.30 - Kino Kosmos, Katowice, Sokolska 66 - 10 urodziny KF Ambasada: „Cinema Paradiso" (12 zł – 14 zł)
• 18.30 – DAZN, Katowice, Francuska 44 – Warsztaty: Feedback dla początkujących (ilość miejsc ograniczona, rejestracja)
• 18.30 – Joga Życia, Katowice, Francuska 12 - Kurs jogi dla początkujących /maj - czerwiec/ (30 zł)
• 19.00 - Klub Podróżników – Namaste, Katowice, Jana III Sobieskiego 27 - Nie Przestawaj Marzyć – W drodze po Koronę Ziemi Denali 6194 m (10 zł)
• 19.00 - AïOLI inspired by Katowice, Rynek 5 - Muzyczna Scena AïOLI!: DJ Groover (wstęp wolny)
• 19.00 – Drzwi Zwane Koniem, Katowice, Warszawska 37 - PubQuiz w Drzwiach Zwanych Koniem! (5 zł)
• 19.00 – Teatr Zagłębia w Sosnowcu, Teatralna 4 - Spektakl operowy: „Dydona i Eneasz” (20 zł – 30 zł)
• 19.00 – Pin-Up, Bytom, Plac Kościuszki 1 - Bachata & Kizomba (10 zł)
• 19.00 - MDK Świętochłowice, ul. Harcerska 1 - Trening otwarty Śląskiej Dziesiątki - Drużyna Wczesnośredniowieczna Grom i Drużyna Wojów STAIN: trening walki mieczem, toporem, długim nożem (bezpłatne)
• 19.30 – Bytomskie Centrum Kultury, Bytom, Plac Karin Stanek 1 - Klub Filmowy: „Mój piękny syn” (13 zł)
• 20.00 – Studio Tańca Prestige, Katowice, Sokolska 31 - Gimnastyka Słowiańska (30 zł)
• 20.00 – Joga Życia, Katowice, Francuska 12 - Kurs jogi dla początkujących /kwiecień - maj/ (30 zł)
• 20.00 – Ministerstwo Śledzia i Wódki, Bytom, Rynek 4 - Karaoke w Ministerstwie! (bezpłatne)
• 20.15 – Bytomskie Centrum Kultury, Bytom, Plac Karin Stanek 1 – BCKino: „Podły, okrutny, zły” (15 zł)

Wtorek 28.05

• 7.30 – Joga Życia, Katowice, Francuska 12 - Sufi Breathing - regularne zajęcia (30 zł)
• 9.00 – Wydział Architektury Politechniki Śląskiej, Gliwice, Akademicka 7 - SEMINARIUM pt.: Projektowanie europejskich przestrzeni publicznych. Idea zrównoważonego rozwoju, studia przypadków i modele przestrzeni publicznych miast średniej wielkości (wstęp wolny, wydarzenie prowadzone w języku angielskim)
• 9.30 – SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny, Katowice, Techników 9 – Konferencja: „Niepełnosprawni na rynku pracy” (bezpłatne, zapisy: https://bit.ly/30oVSxY)
• 11.00 – Best Western Hotel Mariacki, Katowice, Mariacka 15 - Dzień otwarty Canon EOS RP – spotkanie podczas którego zostanie zaprezentowany nowy aparat Canon EOS RP wraz z całym systemem EOS R (bezpłatne, ilość miejsc ograniczona)
• 12.30 - Parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Czeladzi, Bolesława Pieńkowskiego 1 - Wojewódzkie obchody Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa: Msza Święta + Złożenie kwiatów przed pomnikiem poświęconym „Czeladzianom poległym za wolność i niepodległość ojczyzny” + okaz sprzętu MON i MSW + Uroczysta zbiórka Weteranów MON i MSW (wstęp wolny)
• 13.30 – Wydział Prawa i Administracji UŚ, Katowice, Bankowa 11B - Prof. Ewa Łętowska na UŚ – seminarium (wstęp wolny)
• 14.00 – Góra Środulska, Sosnowiec – Tydzień Dziecka: bajki na telebimie, zjeżdżalnia, animacje, sala zabaw (bezpłatne)
• 15.30 – PKZ Klub Osiedlowy Unikat, Dąbrowa Górnicza, Kasprzaka 46 – Warsztaty: Malarze i rysownicy na start! (8 zł – 15 zł)
• 16.00 – Wrotka Katowice, Dąbrówki 10 - Wtorkowe warsztaty jazdy na wrotkach (płatność wyłącznie za spędzony czas na wrotkach)
• 16.15 – MDK Koszutka, filia „Dąb”, Katowice, Krzyżowa 1 - Śląsk Dzieci - szkółka tradycji i gwary – warsztaty (bezpłatne, zapisy)
• 17.00 – Pepita Tapas & Wine Bar, Katowice, Gliwicka 49 - Tapasowe wtorki – Mix tapasów (49 zł)
• 17.00 – Gryfne Granie, Katowice, Korfantego 8 - Gryfna Akademia Artystyczna (25 zł)
• 17.00 – GPP Business Park SA, Katowice, Konduktorska 39 – Warsztaty: Marketing na chillu (64,99 zł)
• 17.00 - MDK Szopienice – Giszowiec, Katowice, Plac Pod Lipami 1 – After Festiwalu Move Your Brass: Lydbrook Band (wstęp wolny, obowiązują bezpłatne wejściówki)
• 17.00 – Plac Krakowski, Gliwice - Gliwicykl #7 - popołudnie na rowerze (bezpłatne)
• 17.00 – KarmaMa Bistro i Zioło, Ruda Śląska, Szymały 1/3 - JOGA ŚMIECHU dla MAM i nie tylko (10 zł)
• 17.30 – Strefa 11, Katowice, Armii Krajowej 1 – Warsztaty: Akwarela botaniczna / cykl wiosenny (65 zł)
• 17.30 – Ośrodek Sportowy Szopienice, Katowice, 11 Listopada 16 - Treningi Nordic Walking - V Bieg Sidły – przygotowania (bezpłatne)
• 17.30 – Miejska Biblioteka Publiczna, Sosnowiec, Kościelna 11 – Wernisaż: „Gombrowicz w teatrze" (wstęp wolny)
• 18.00 – Pracownia SMAKU Jolanta Kleser, Katowice, Kościuszki 12 – Warsztaty kulinarne: Szparagi na warsztacie z Przemkiem Błaszczykiem (230 zł)
• 18.00 – PM Bike Katowice, Jankego 14 - Grupetto PM Bike – wspólne treningi (wstęp wolny)
• 18.00 – Drogą Natury, Katowice, Bażantów 6C/1L - Warsztaty dla mamy i córki: Dzień Matki (100 zł)
• 18.00 – CUD – Centrum Usług Dowolnych, Katowice, Piotrowicka 58 – Warsztaty kaligrafii (55 zł)
• 18.00 – Centrum Zimbardo, Katowice, Plac Wyzwolenia 5 - Nauka języka francuskiego (bezpłatne)
• 18.00 – Joganika Szkoła Jogi, Katowice, Gallusa 10 - Joga dla kręgosłupa- regularne zajęcia (30 zł)
• 18.00 - Miejska Biblioteka Publiczna, Sosnowiec, Kościelna 11 – Sosnowieckie Dni Literatury: Klementyna Suchanow (wstęp wolny)
• 18.00 – Miejska Biblioteka Publiczna, Tychy, al. Marszałka Piłsudskiego 16 - Tury Kultury: Katarzyna Dowbor (wstęp wolny)
• 18.30 - Joga Życia, Katowice, Francuska 12 - Kurs jogi dla początkujących /maj - czerwiec/ (30 zł)
• 19.00 - Klub Podróżników – Namaste, Katowice, Jana III Sobieskiego 27 - Wyspy Owcze - pokaz slajdów Asi Sztuk (10 zł)
• 19.00 - AïOLI inspired by Katowice, Rynek 5 - Muzyczna Scena AïOLI!: DJ Madage Kartonowy (wstęp wolny)
• 19.00 – Absurdalna, Katowice, Dworcowa 3 - Soirées francophones à Katowice / French-speaking meetings – rozmówki po francusku (wstęp wolny)
• 19.00 – ToTu Pub & Pizza, Katowice, Wojska Polskiego 58/2 - PubQuiz w ToTu Pub & Pizza (5 zł)
• 19.00 – Starochorzowski Dom Kultury, Chorzów, Siemianowicka 59 – Koncert finałowy uczestników warsztatów perkusyjnych: Walimy w kocioł! (5 zł)
• 19.00 – Cesarska, Sosnowiec, 3 Maja 7 - Planszówki w Cesarskiej (bezpłatne)
• 19.00 - Tarnogórskie Centrum Kultury, Tarnowskie Góry, Jana III Sobieskiego 7 – DYSKUSYJNY KLUB MUZYCZNY: Poradnik festiwalowicza (bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie biletowej TCK)
• 19.00 – Klub Studencki Spirala, Gliwice, Pszczyńska 85 - Przedostatnie Planszówki w Spirali (bezpłatne)
• 19.30 – NOSPR, Katowice – Wtorkowy Klub Jazzowy: Krzysztof Popek Project With Sepcial Guests (35 zł)
• 19.30 – Drzwi Zwane Koniem, Katowice, Warszawska 37 - ImproKrakowice #2 (15 zł)
• 20.00 – Bursztynowa 1a, Będzin - Wtorkowe bieganie z #byledomety (bezpłatne)
• 20.00 – Piwnice Gorywodów, Bytom, Strażacka 8 - Bytomski Wyjec – Karaoke (bezpłatne)
• 20.00 – Galeria Sztuki Inny Śląsk, Tarnowskie Góry, Karola Miarki 2 - Najlepsze krótkie metraże nominowane do Oscara® - pokaz filmów! (wstęp wolny)
• 20.30 - Stadion Miejski, Tychy, Edukacji 7 - FIFA U-20 World Cup: RPA – Korea Południowa (10 zł – 40 zł)

Środa 29.05

• 10.45 – Stadion Śląski, Chorzów – Konferencja: „Wsparcie klastrów w uzyskaniu statusu Krajowego Klastra Kluczowego” (zapisy)
• 15.40 – Gryfne Granie, Katowice, Korfantego 8 - Zajęcia gordonowskie dla dzieci w Gryfnym Graniu (100 zł/4 zajęcia)
• 16.00 – Muzeum Historii Katowic, Katowice, Szafranka 9 - Oprowadzanie kuratorskie po wystawie: Z fabryki na salony! (10 zł)
• 16.00 – Biblioteka Śląska, Katowice, Plac Rady Europy 1 – Józef Lach: Ostatni Mohikanin w setną rocznicę urodzin! (wstęp wolny)
• 16.00 – Niepubliczna Specjalna Szkoła Podstawowa Arka Noego, Katowice, Gromadzka 59 - Wiosna w Arce Noego - Piknik Integracyjny (wstęp wolny)
• 16.00 – Joga Życia, Katowice, Francuska 12 – Joga w ciąży! (30 zł)
• 16.00 – Góra Środulska, Sosnowiec – Tydzień Dziecka: bajki na telebimie, zjeżdżalnia, animacje dla dzieci, sala zabaw (bezpłatne)
• 17.00 – Miejscownik. Tygiel Kulturalny, Katowice, Warszawska 28 - Zmiany klimatyczne - mity czy zagrożenia? (wstęp wolny)
• 17.00 – Wydział Prawa i Administracji UŚ, Katowice, Bankowa 11B - Spotkanie z prof. dr hab. Arkadiuszem Sobczykiem (wstęp wolny)
• 17.00 – Uniwersytet Ekonomiczny, Katowice, Bogucicka 5 - Dlaczego SAP rządzi światem? - Zapraszamy na meetup! (zapisy)
• 17.00 – Drzwi Zwane Koniem, Katowice, Warszawska 37 - Planszówkowe środy w Koniu! (wstęp wolny)
• 17.00 – Meritum – Szkolenia i Rozwój Osobisty, Katowice, Panewnicka 36/2 – Warsztaty: Marketing i media społecznościowe dla trenerów (100 zł)
• 17.00 – Gym For You, Katowice, Konduktorska 37 - Kolarska środa z Gym For You (bezpłatne)
• 17.00 - Miejskie Centrum Kultury, Ruda Śląska, ul. Piotra Niedurnego 69 - Majowe Prezentacje Artystyczne (5 zł)
• 17.00 – Stadion Śląski, Chorzów - Dzień Otwarty Silesia Marathon – spotkanie informacyjne (bezpłatne)
• 17.00 – Plac Harcerski, Mikołów - Wyrolujmy nudę z Mikołowa 2019 –zajęcia nauki jazdy na rolkach (bezpłatne)
• 17.30 – Pozytywna KAWKA, Katowice, Sikorskiego 45/04 – Spotkanie autorskie Alex W. Barszczewski: „Porozmawiajmy o życiu, relacjach i biznesie” (bezpłatne, zgłoszenia)
• 17.30 – Spencer Bistro & Cafe, Katowice, Sokolska 2 - Ladies Talks Katowice – rozmówki po angielsku dla kobiet (wstęp wolny)
• 17.30 – JogaDom, Katowice, Kościuszki 62 - Puszczamy się ! Warsztat Improwizacji Praktycznej (30 zł)
• 18.00 – Muzeum Śląskie, Katowice, Dobrowolskiego 1 - Akademia sztuki: Art brut różnorodnie / Panel dyskusyjny i projekcja filmu (1 zł)
• 18.00 – Kino Światowid, Katowice, 3 Maja 7 - Slow Cinema: „Śmierć Ludwika XIV" (13 zł – 18 zł)
• 18.00 – Empik Silesia, Katowice, Chorzowska 107 – Spotkanie: Magda Stachula | Empik Silesia (wstęp wolny)
• 18.00 – Chorzowskie Centrum Kultury, Chorzów, Sienkiewicza 3 – Funk Da System + gala wręczenia Nagród Korczakowskich (10 zł)
• 18.00 – Miejska Biblioteka Publiczna, Sosnowiec, Kościelna 11 – Spotkanie autorskie: Marta Podgórnik (wstęp wolny)
• 18.00 – Chillin, Sosnowiec, Modrzejowska 6 - Warsztaty dla właścicieli psów: „Ręka w łapę." (20 zł)
• 18.00 – Free Art Studio, Będzin, Królowej Jadwigi 2 - W świetle inspiracji - jak rozwijać się fotograficznie (wstęp wolny, rezerwacja miejsc)
• 18.00 – Miejska Biblioteka Publiczna, Tychy, Piłsudskiego 16 - Tury Kultury: Rozmowy PROCENTują (wstęp wolny)
• 18.00 - Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu, ul. 3 Maja 91a – Warsztaty: „brudnych rąk i nóg" (35 zł)
• 18.15 – Kino Światowid, Katowice, 3 Maja 7 - 10. Przegląd Nowego Kina Francuskiego w Światowidzie!: „BECASSINE” (14 zł – 19 zł)
• 18.30 – Kino Kosmos, Katowice, Sokolska 66 - Anima w Kosmosie. Historia polskiej animacji: „Młoda polska animacja” (12 zł – 14 zł)
• 18.30 – Absurdalna, Katowice, Dworcowa 3 - Szybkie Randki w Katowicach! (25 zł, 30 zł)
• 18.30 – Joga Życia, Katowice, Francuska 12 - Kurs jogi dla początkujących /maj - czerwiec/ (30 zł)
• 18.30 – Restauracja Warszawska, Sosnowiec, Warszawska 18 - Muzyka na żywo: Ludwik Konopko (bezpłatne)
• 19.00 - AïOLI inspired by Katowice, Rynek 5 - Muzyczna Scena AïOLI!: DJ Arkus (wstęp wolny)
• 19.00 – CUD – Centrum Usług Dowolnych, Katowice, Piotrowicka 58 - Gimnastyka Słowiańska dla kobiet (30 zł)
• 19.00 - Jazz Club KOMin, Sosnowiec, Będzińska 65 - Jam Session Jazzowy! (bezpłatne)
• 19.30 – NOSPR, Katowice – Środa Młodych: laureatki 1. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Selini Quartet (1 zł)
• 19.30 – Dom Parafialny Św. Anny, Zabrze, 3 Maja 18 - Spotkanie autorskie z Szymonem Hołownią (wstęp wolny)
• 20.00 – Artkwarium, Sosnowiec, 3 Maja 1 - Fotograf snów - projekcja filmu - Ryszard Horowitz (wstęp wolny)
• 21.00 – Piwiarnia Warka, Katowice, Mariacka 6 - Finał Ligi Europy: Chelsea vs Arsenal (bezpłatne)

Czwartek 30.05

• 7.00 – Joga Życia, Katowice, Francuska 12 - Kurs jogi dla początkujących /maj - czerwiec/ (30 zł)
• 7.30 – Joga Życia, Katowice, Francuska 12 - Poranny rozruch - regularne zajęcia (30 zł)
• 12.00 – Kino Światowid, Katowice, 3 Maja 7 - Skocz z bajtlem do kina! (13 zł – 18 zł)
• 13.00 – Escribo, Katowice, Plebiscytowa 17 - Warsztaty dla dzieci: „Jak powstaje kredka" (15 zł)
• 15.00 – Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej, Gliwice, Banacha 7 - Start-up dla średniozaawansowanych - 11. Spotkanie (bezpłatne)
• 16.30 – Gryfne Granie, Katowice, Korfantego 8 - Bajtle przy planszy (8 zł)
• 17.00 – Radio Katowice, Ligonia 29 - Wernisaż Poetycki: Krystian Gałuszka i Piotr Pilawa (wstęp wolny)
• 17.00 – DeKato, Katowice, Warszawska 28 – Warsztaty: Szydełko i sznurek bawełniany. Pleciemy koszyk warsztaty (75 zł)
• 17.00 – Nasza Dobra Szkoła, Katowice, Agnieszki 2 - Spokojna czy opanowana? Self-Reg dla zaawansowanych (60 zł, 70 zł)
• 17.00 - Courtyard by Marriott Katowice City Center, Katowice, Uniwersytecka 13 – Seminarium: "Mom-Life Balance" (bezpłatne, zapisy)
• 17.00 - Stacja Artystyczna Rynek, Gliwice, Rynek 4-5 – „Stres - nasz wróg czy sprzymierzeniec?” (20 zł)
• 17.30 – Hotel Katowice, Korfantego 9 – Warsztaty: Joga Twarzy - naturalne odmładzanie (250 zł)
• 17.30 – Ekspedycja Coffeehouse, Katowice, Teatralna 12 - Caffe e giochi da tavolo – planszówki po włosku (bezpłatne)
• 17.30 – Centrum Sportowe Kamienna, Katowice, Kamienna 4 – Zajęcia fitness: Speedball i ABT (20 zł)
• 18.00 – Miejscownik. Tygiel Kulturalny, Katowice, Warszawska 28 - Spotkania Filmowe: Kutz i co jeszcze? (wstęp wolny)
• 18.00 – Kino Kosmos, Katowice, Sokolska 66 - Rok z Kazimierzem Kutzem. Pełna retrospektywa filmów: „Sól ziemi czarnej" + dokument „Kazimierz Kutz” (12 zł – 14 zł)
• 18.00 – Muzeum Śląskie, Katowice, Dobrowolskiego 1 – Wykład: Górnośląski samorząd 1919-1921. Zarządzanie w cieniu rywalizacji (1 zł)
• 18.00 – Hotel Monopol, Katowice, Dworcowa 5 - 48. Czwartek Social Media w Katowicach / Marketing PRO (bezpłatne, rejestracja)
• 18.00 – Klub Jagielloński, Katowice Sienkiewicza 36/16 – Wieczór autorski Magdaleny Okraski: „ZIEMIA JAŁOWA: OPOWIEŚĆ O ZAGŁĘBIU” (wstęp wolny)
• 18.00 – Strefa Dobry Start, Katowice, Dyrekcyjna 4/2 – Warsztaty: Uważność w relacji (30 zł)
• 18.00 – Muzeum Archidiecezjalne, Katowice, Wita Stwosza 16 – Vivat Academia! Jubileusz 90-lecia Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego (wstęp wolny)
• 18.00 – Marina Gliwice, Portowa 28 - Czwartkowy Rejs Muzyczny z Tomaszem Coralem (59 zł)
• 19.00 - AïOLI inspired by Katowice, Rynek 5 - Muzyczna Scena AïOLI!: Krzysztof Płońska (wstęp wolny)
• 19.00 – Drzwi Zwane Koniem, Katowice, Warszawska 37 - Czwartkowy English Meeting w Koniu! (bezpłatne)
• 19.00 – Klub Podróżników Namaste, Katowice, Jana III Sobieskiego 27 - Śpiewanki SKPB w Namaste (5 zł)
• 19.00 – Fit Fat bar & truck, Katowice, 1 Maja 46 - Pub Quiz w Fit Fat (5 zł)
• 19.00 – Restauracja Stare i Nowe, Katowice, Chorzowska 7B - Międzynarodowe Wieczorki Kulturowe: HISZPANIA – spotkanie podróżniczo – kulinarne (wstęp wolny, rezerwacja miejsc: tel. 32 209 70 41)
• 19.30 – NOSPR, Katowice – Mistrzowskie koncerty kameralne: Szymon Krzeszowiec – skrzypce, Paavali Jumppanem – fortepian (20 zł)
• 20.00 – Kinoteatr Rialto, Katowice, Św. Jana 24 - 6 x MODA – Przegląd filmów o modzie: „WESTWOOD: PUNKÓWA, IKONA, AKTYIWSTKA” (15 zł – 18 zł)
• 20.00 – Klub Panorama, Katowice, Śląska 75 - PubQuiz w Panoramie (5 zł)
• 20.00 – Klub Olimp, Katowice, Mikołowska 72C - PubQuiz w Klubie Olimp (5 zł)

Piątek 31.05

• 10.00 – Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Katowice - Festiwal Roślin Owadożernych: „Atak Gigantów" (30 zł, 25 zł)
• 10.00 – Teatr Śląski, Katowice, Rynek 10 – Dzień Dziecka: Morskie opowieści Kapitana Guliwera (25 zł – 30 zł)
• 10.30 - Joga Życia, Katowice, Francuska 12 – Joga w ciąży (30 zł)
• 15.00 – plac przed Dworcem PKP i Galerią Katowicką - Nastrój się na INDU-bal przed tegoroczną Industriadą – szereg bezpłatnych atrakcji
• 15.15 – Good Mood, Katowice, Paderewskiego 35 - Bądź FIT Na Wiosnę*Zajęcia Dla Kobiet Solo (20 zł)
• 16.00 – Hackerspace Silesia, Katowice, Ondraszka 17 - Dzień Otwartych Drzwi do Programowania - IV Edycja (bezpłatne, zapisy)
• 16.00 – Sportusie Niepubliczne Przedszkole o profilu sportowym, Katowice, Konduktorska 35 - Brudni na całego - warsztaty sensoplastyczne (wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona)
• 16.00 – Bytomskie Centrum Kultury, Bytom, Plac Karin Stanek 1 – 27. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej: Kwiaty na Kamieniach – koncert konkursowy (5 zł)
• 16.30 – Good Mood, Katowice, Paderewskiego 35 - Taniec Liniowy Country (20 zł)
• 17.00 – American Corner, Katowice, Bankowa 14 - Conversation Cafe with Rian – rozmówki po angielsku (wstęp wolny)
• 17.00 – MDK Koszutka, Katowice, Grażyńskiego 47 - Spotkania z muzyką: O twórczości Franciszka Schuberta (wstęp wolny)
• 17.00 – Herbateka, Mikołów, Głogowa 31 – Finisaż: Po drugiej stronie okna (bezpłatne)
• 17.15 - Joga Życia, Katowice, Francuska 12 - Joga dla dzieci 5-10 lat (30 zł)
• 17.30 – Spodek, Katowice - Siatkarska Liga Narodów mężczyzn: USA – Brazylia (od 39 zł)
• 17.30 – Moniuszki 7 - Centrum biurowo - szkoleniowe, Katowice, Moniuszki 7 - Dyskusyjny Klub Coachingu: Pierwsza sesja - praca z narzędziami (50 zł)
• 17.40 – MDK Bogucice – Zawodzie, Katowice, Markiefki 44a - Spacer Historyczny po Bogucicach: kaplica cmentarna, cmentarz oraz kościół (wstęp wolny)
• 18.00 – Klub muzyczny Faust, Katowice, Złota 1 – Koncert: Black Night by Mara vol.4 (20 zł)
• 18.00 – Strefa Centralna, Katowice, Plac Sejmu Śląskiego 2 - O co dba współczesny lider - zespół czy wynik? (zapisy)
• 18.00 – Wrotka Katowice, Dąbrówki 10 - Dyskoteka przełomu wieków - wrotki z DJem! (płatność wyłącznie za czas spędzony na wrotkach)
• 18.00 – 1000 Klocków, Katowice, Zawiszy Czarnego 16A - NOCOWANIE na DZIEŃ DZIECKA (70 zł/os)
• 18.00 - Starochorzowski Dom Kultury, Chorzów, ul. Siemianowicka 59 - Strefa Dobrej Muzyki: Marek Andrzejewski z Grupą Niesfornych (30 zł, 40 zł)
• 18.30 – Kino Światowid, Katowice, 3 Maja 7 - Węgierska Wiosna Filmowa 2019: BUDAPESZT NOIR 95' (14 zł – 19 zł)
• 18.30 – Joga Życia, Katowice, Francuska 12 - Joga regeneracyjna - regularne zajęcia (30 zł)
• 19.00 – MDK Bogucice – Zawodzie, Katowice, Marcinkowskiego 13a – Koncert: Gospel Sound (wstęp wolny)
• 19.00 – M & P Alkohole i Wina Świata, Katowice, Chopina 7 – Degustacja: Langwedocja - Paul Mas (30 zł)
• 19.00 – Katowice Miasto Ogrodów, Plac Sejmu Śląskiego 2 - Festiwal Muzyki Świata: Talisk (SCO) + Fifidroki (PL) + Romperayo (COL) (10 zł, 15 zł)
• 19.00 - AïOLI inspired by Katowice, Rynek 5 - Muzyczna Scena AïOLI!: DJ IGO (wstęp wolny)
• 19.00 - Rebel Garden Cafe, Chorzów, al. Gen. J. Ziętka 7 – Koncert: Jurajski Oddział Bluesowy (bezpłatne)
• 19.00 – Starochorzowski Dom Kultury, Chorzów, Siemianowicka 59 – Strefa Dobrej Muzyki: Marek Andrzejewski z Grupą Niesfornych (30 zł, 40 zł)
• 19.00 - Jazz Club KOMin, Sosnowiec, Będzińska 65 – Koncert: Blues Bazar (20 zł)
• 19.30 – M & P Bażantowo Wina i Alkohole Świata, Katowice, Bażantów 6b/1a - Degustacja: Chile mniej znane (149 zł/os)
• 20.00 – Zmysł & Co, Katowice, Kościuszki 31A - Ladies, Wine & Design | Identyfikacja (bezpłatne, wymagana rejestracja)
• 20.00 – Kinoteatr Rialto, Katowice, Św. Jana 24 - 6 x MODA – Przegląd filmów o modzie: Forum MŁODA MODA – pytania i odpowiedzi z udziałem lokalnych firm modowych: Geszeft, Gryfnie, Elementy, Poszetka, Synthetic Natural 100% (15 zł, 18 zł)
• 20.00 – Biała Małpa, Katowice, 3 Maja 38 - Koncert Imperative ECHO (wstęp wolny)
• 20.00 – NowyParadygmat, Katowice, Franciszka Anioła 2 - Kąpiel w dźwiękach mis i gongów: „Droga do siebie'' (35 zł)
• 20.00 - Pub Oficyna, Zabrze, ul. Wolności 211 – Koncert: Highway (20 zł)
• 20.30 – Kino Światowid, Katowice, 3 Maja 7 - Węgierska Wiosna Filmowa 2019: ZORZA POLARNA 104' (14 zł – 19 zł)
• 20.30 – Spodek, Katowice - Siatkarska Liga Narodów mężczyzn: Polska – Australia (od 39 zł)
• 21.00 – Cubana, Pomarańcza, Katowice, Mickiewicza 4 – Impreza taneczna: Salsa & Bachata vol. 2! (10 zł)
• 21.00 – Królestwo, Katowice, Rondo im. Gen. J. Ziętka 1 - Dzień dużego dziecka (dla osób przebranych zniżki, wydarzenie biletowane)
• 21.00 – Remedium, Sosnowiec, Sucha 7C - Salsa * Bachata * Kizomba Social by Good Mood (10 zł)
• 22.00 – P23, Katowice, Porcelanowa 23 - I Hate Models (50 zł)

Sobota 1.06

• 9.00 - Park im. Tadeusza Kościuszki w Katowicach - Biegnij dla Aniołów! Charytatywny parkrun (wstęp wolny)
• 9.00 - Kocia Kawiarnia Katowice Damrota - Miau-Ga! Pierwsze na Śląsku regularne zajęcia Yogi z Kotami (30 zł, zapisy)
• 9.00 - MORiS Chorzów Dąbrowskiego 113- 65. Mistrzostwa Polski Seniorów w akrobatyce (wstęp wolny)
• 9.00 - Sztolnia Królowa Luiza ul. Wolności 410, Zabrze - Dzień Dziecka- Fajer u Juliana (25 zł)
• 9.00 - Zabytkowa Kopalnia Guido ul.3 Maja93, Zabrze - Ogólnopolski Turniej Debat Oksfordzkich "Kopalnia Mówców" (zapisy)
• 9.30 – Good Mood, Katowice, Paderewskiego 35 - Warsztaty Metody Feldenkraisa: Kręgosłup i barki (180 zł)
• 9.30 - Mikołowskie Centrum Organizacji Pozarządowych Rynek 16, Mikołów - Dzień Aktywności Społecznej 2019 (wstęp wolny)
• 10.00 – Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Katowice - Festiwal Roślin Owadożernych: „Atak Gigantów" (30 zł, 25 zł)
• 10.00 - Katowice Rynek Plac nad Rawą - Wietrzenie Pudeł z Zabawkami: okazja do tego żeby powymieniać się, sprzedać lub kupić nowe zabawki (wstęp wolny)
• 10.00 – ulica Szojdy 54, Katowice - SprzątaMy Las Panewnicki (wstęp wolny)
• 10.00 – Walcownia 11 Listopada (wjazd od ulicy Rozdzieńskiej 25), Katowice - Twórczy bajtel w Hucie - Dzień Dziecka w Muzeum Walcownia (wstęp wolny dla dzieci)
• 10.00 - Pracownia SMAKU Jolanta Kleser Kościuszki 12, Katowice - Dzień Dziecka z Jolą Kleser i "Zdrowymi Łakociami" (125 zł)
• 10.00 - Starochorzowski Dom Kultury Siemianowicka 59, Chorzów - Dzień Dziecka w SDK: SPEKTAKL ,,TEO, ŚLĄSKI DINOZAUR" (10 zł)
• 10.00 - Maciej studio artystyczne Srebrna 6, Zabrze - Dzień Dziecka w Macieju: Podchody i ognisko (30 zł)
• 10.00 - Przystanek11 Paderewskiego 11, Zabrze - Dzień Dziecka – warsztaty kulinarne dla dzieci 8-13 lat (100 zł)
• 10.00 - Agora Bytom Plac Kościuszki 1, Bytom - Dzień Dziecka z Maszą i Niedźwiedziem (wstęp wolny)
• 10.00 - Park miejski im. Franciszka Kachla ul. wrocławska, Bytom - Rodzinna zabawa z Kinder Joy Road Show (wstęp wolny)
• 10.00 - Fabryka Pełna Życia 8 Ulica Kolejowa - Spacer historyczny z nordic walking (wstęp wolny)
• 10.00 - Lodziarnia "Sonia" Tradycyjne lody w Borowej Wsi Równoległa 99, Mikołów, - 20 Rajd Rowerowy Powiatu Mikołowskiego (wstęp wolny)
• 10.30 - Kids' Kitchen Katowice Żwirki i Wigury 19/7a - Cake Pops na Dzień Dziecka (65 zł)
• 10.45 - Muzeum Śląskie ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice Łaźnia (w przestrzeni wystawy „Bliskie, lecz z dalekiego świata”)- Głośne czytanie „59 bajek o zwierzętach” (czyta Aleksandra Hamkało) (1 zł)
• 11.00 - Muzeum Śląskie ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice - Warsztaty dla rodzin z dziećmi niesłyszącymi zbiórka w holu kasowym (1 zł)
• 11.00 – Muzeum Historii Katowic ul. ks. J. Szafranka 9, Katowice - Porcelanowy Dzień Dziecka (8 zł)
• 11.00 - Teatr Żelazny, Katowice, ul. Armii Krajowej 40 – Dzień Dziecka: „Złota Rybka” + prezenty (25 zł)
• 11.00 - Dolina Trzech Stawów - Sztauwajery - Muchowiec Katowice Francuska 200 - Food truckowa Dolina Trzech Smaków - piknik rodzinny (wstęp wolny)
• 11.00 – Skatepark Park Hallera, Dąbrowa Górnicza, Aleja Róż 1 - Deskorolkowe Zawody Klubowe (wstęp wolny)
• 11.00 - Miejscownik. Tygiel Kulturalny Warszawska 28, Katowice - Czytanie na śniadanie, czyli Miejscownik dzieciom (wstęp wolny)
• 11.00 - Kompleks Dobrego Smaku Sztygarka, Magazyn Ciekłego Powietrza, Chorzów, ul. Piotra Skargi 34 - Co w wierszu piszczy? – warsztaty poetyckie z Julią Fiedorczuk (wstęp wolny)
• 11.00 - MBP Sosnowiec / Zagłębiowska Mediateka Kościelna 11 - Familijne Kino w Bibliotece + piknik rodzinny „Urodzinowe kinder party Mediateki" (wstęp wolny)
• 11.00 - Plac Wolności Zabrze - Rajd rowerowy - Stadiony i boiska w Zabrzu część 1 (wstęp wolny)
• 11.00 - Bytom Rynek Ulica Rynek - Street Food Polska Festival (wstęp wolny)
• 11.00 - Jezioro Pogoria III - plaża główna Dąbrowa Górnicza - Rowerowy Rajd na lody do Siewierza (wstęp wolny)
• 11.00 - Pasaż Kultury Andromeda Plac Baczyńskiego 2, Tychy - W Krainie Muzyki / Bajkowy Świat: koncert (wstęp wolny)
• 12.00 - Muzeum Śląskie ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice - Koncert zespołu Czereśnie Plac Grubiorza (w razie deszczu scena w stolarni) // wstęp wolny
• 12.00 - Zdrowa Krowa Mariacka Mariacka 33, Katowice - Dzień Dziecka/ Kinder Party + Warsztaty kulinarne (39 zł)
• 12.00 - Pozytywna KAWKA ul. Sikorskiego 45/04, Katowice- „Bawimy się z poezją”. - Interaktywny warsztat dla Dzieci (zapisy, wstęp wolny)
• 12.00 – Muzeum Górnośląskie Sala Kolumnowa i ogród przy ul. Korfantego 34, Bytom - „Spotkanie z antropologią”. Piknik Archeologiczny 2019 (wstęp wolny)
• 12.00 - Schron Miechowice ul. Kasztanowa, Bytom - Dzień Otwarty Schronu (wstęp wolny)
• 13.00 - Centrum Integracji Międzypokoleniowej ul. Wolności 101, Chorzów - Chorzowski Dzień Dziecka (wstęp wolny)
• 14.00 – Spodek, Katowice - Siatkarska Liga Narodów mężczyzn: Australia – Brazylia (od 39 zł)
• 14.00 - Muzeum Śląskie ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice - Galeria sztuki polskiej po 1945 // oprowadzanie kuratorskie (7 zł)
• 14.00 - Teatr Żelazny, Katowice, ul. Armii Krajowej 40 – Dzień Dziecka: „Złota Rybka” + prezenty (25 zł)
• 14.00 - MDK Bogucice – Zawodzie Markiefki 44A, Katowice - IV Zawodziański Dzień Bajtla (wstęp wolny)
• 14.00 - Park Murckowski ul. Pawła Kołodzieja, Katowice - II Zlot Motocyklowy Muszlownik (10 zł)
• 14.00 – Miejsce: Kompleks Dobrego Smaku Sztygarka, Galeria Straż Pożarna, Chorzów, ul. Piotra Skargi 34 - Targi Książki Poetyckiej (wstęp wolny)
• 14.00 – E.leclerc, Sosnowiec, Braci Miroszewskich 2a - Zagórski Culturalny Dzień Dziecka: malowanie twarzy, dmuchane zamki, trampoliny, animacje dla dzieci, warsztaty taneczne, grill, wata cukrowa, konkursy z nagrodami, maraton Zumba & Fitness, festiwal kolorów (wstęp wolny)
• 14.00 - Górka Środulska ul. 3 Maja 51, Sosnowiec - Tydzień Dziecka ze zwierzakami (wstęp wolny)
• 14.30 –Żłobek, Przedszkole, Szkoła Podstawowa Tulipanów 6, Sosnowiec - Festyn Rodzinny Oraz Dzień Otwarty! Tulipanów (wstęp wolny)
• 15.00 – Kino Kosmos dla Dzieci Sokolska 66, Katowice - Dzień Dziecka w Kosmosie: "Pamiętniki Florki" | reż. Anna Wróblewska-Dzwoniarek, Polska 2019 (15-17 zł)
• 15.00 – Skwer Rotmistrza Witolda Pileckiego, os. Witosa, Katowice - Look vol.2 V DNI Osiedla Witosa: Dzień Dziecka (wstęp wolny)
• 15.00 – MDK "Południe" w Katowicach Żeleńskiego 83 - Dzień Dziecka w Kostuchnie (wstęp wolny)
• 15.00 - Górka Środulska ul. 3 Maja 51, Sosnowiec - Bieg małego ekstremalnego Morsa (zapisy)
• 15.00 - Amarantus Sklep i Kawiarnia ul. Nygi 1, Mysłowice - Wegańska Kuchnia Społeczna - II edycja (10 zł)
• 15.30 – empik (Katowice Silesia City Center) Katowice - Alek Rogoziński | Empik Silesia (wstęp wolny)
• 16.00 –Kompleks Dobrego Smaku Sztygarka, Magazyn Ciekłego Powietrza, Chorzów, ul. Piotra Skargi 34 - Inauguracja XVII edycji Portu Poetyckiego - Prezentacje gości głównych, prowadzenie: Jacek Dudek + Sztalugarnia: Sylwia Dwornicka – malarstwo – kurator wystawy Agnieszka Czyżewska + Koncert: Joanna Vorbrodt z zespołem (wstęp wolny)
• 16.00 – Park Słupna, Mysłowice, Stadionowa - Eksplozja Kolorów w Mysłowicach 2019! (bezpłatne)
• 16.00 – Miejskie Centrum Kultury, Ruda Śląska, Piotra Niedurnego 69 - Spektakl Teatru TRIP: „Tajemnica skarbu na kurzej nóżce” (15 zł)
• 16.00 - Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie" Ulica Parkowa 25 - "Z orężem przez wieki" - impreza rekonstrukcyjna (wstęp wolny)
• 16.00 – Teatr Zagłębia w Sosnowcu ul. Teatralna 4 - Nowa księga dżungli - pokaz na Górce Środulskiej (wstęp wolny)
• 16.00 - Park Słupna ul. Stadionowa, Mysłowice - Eksplozja Kolorów 2019 (wstęp wolny)
• 16.00 - Szyb Krystyna Bytom - XV Zlot Pojazdów Militarnych w Bytomiu Śląskie Manewry 2019 (wstęp wolny)
• 17.00 - Spodek, Katowice - Siatkarska Liga Narodów mężczyzn: Polska - USA (od 39 zł)
• 17.00 - Teatr Żelazny, Katowice, ul. Armii Krajowej 40 – Dzień Dziecka: „Złota Rybka” + prezenty (25 zł)
• 17.00 - MDK Bogucice – Zawodzie Markiefki 44A, Katowice - Dobre Ludzie: "Dalej" live. Gość specjalny: Gospel Sound (10 zł)
• 17.00 - Kościół Zielonoświątkowy Betania ul. Gliwicka 267, Katowice - Musical "Klucze" (wstęp wolny)
• 17.00 – Pałac Kultury Zagłębia, Dąbrowa Górnicza, pl. Wolności 1 – Spektakl: „Berek, czyli upiór w moherze 2” (od 75 zł)
• 18.00 - Browar Obywatelski Tychy Browarowa 21, Tychy - Alicja w Krainie Dziwów 4: koncert (wstęp wolny)
• 18.00 - Kąpielisko Leśne MOSIR Zabrze - Noc z Żywiołakami Medytacja Uziemiająca (10 zł)
• 18.30 - Kino Światowid 3-go Maja 7, Katowice - Węgierska Wiosna Filmowa 2019: Balázs Lengyel LAJKÓ – CYGAN W KOSMOSIE 90' (19 zł)
• 18.45 - Parafia św. Rafała Kalinowskiego w Dabrowie Górniczej Kosmonautów 9 - koncert w ramach XII Metropolitalnego Święta Rodziny z racji Dnia Matki pt. "Dla naszych Mam". w wykonaniu Pana Jacka Silskiego - solisty Królewskiej Orkiestry Symfonicznej (wstęp wolny)
• 19.00 – Katowice Miasto Ogrodów, Plac Sejmu Śląskiego 2 - Festiwal Muzyki Świata: Frigg (FIN) + Yossi Fine & Ben Aylon (ISR) + Macumba (CY) (10 zł, 15 zł)
• 19.00 - Teatr Rozrywki ul. M. Konopnickiej 1, Chorzów - Premiera / Hotel Westminster / reż. J. Bończak (29-100 zł)’
• 19.00 - Park Słupna ul. Stadionowa, Mysłowice - Nightskating Mysłowice - Dzień Dziecka (wstęp wolny)
• 19.00 - Teatr Miejski w Gliwicach Nowy Świat 55-57 - Miasto we krwi | wg kronik królewskich W. Szekspira (34-60 zł)
• 19.00 - Stara Piekarnia Bytom Reptowska 4 - Stand-up w Bytomiu: Kubicka&Dąbrowski (25-30 zł)
• 20.00 - Nowy Dekameron 3 Maja 19, Katowice - Nowego Dekameronu urodziny Pierwsze | Koncert Old Friends (wstęp wolny)
• 20.00 - Pałac Kultury Zagłębia, Dąbrowa Górnicza, pl. Wolności 1 – Spektakl: „Berek, czyli upiór w moherze 2” (od 75 zł)
• 20.00 - Klub Rebel Garden Cafe, Chorzów, al. Gen. J. Ziętka 7 - Koncert trio Brzoska/Marciniak/Markiewicz (informacje u organizatora)
• 20.00 - Klub Gotyk Kościelna 2, Bytom - Koncert zespołu ZUPA i SIAKI (wstęp wolny)
• 20.30 - Kino Światowid 3-go Maja 7, Katowice - Árpád Bogdán GENESIS 120' (19 zł)
• 20.30 - Kinoteatr Rialto ul. Św. Jana 24, Katowice - Bal w Starym Kinie (65 zł)
• 20.30 - Stacja Artystyczna RYNEK Rynek 4-5, Gliwice - Super Girl & Romantic Boys (wstęp wolny)
• 21.00 – Królestwo, Katowice, Rondo im. Gen. J. Ziętka 1 – Koncert: Egzegeza Tour · Tau (30 zł – 40 zł)
• 20.30 - Klub Muzyczny Faust ul. Złota 1, Katowice - Koncert Coria Katowice +Chaos (25 zł)

Niedziela 2.06

• 7.30 – Park Im. Rotmistrza Witolda Pileckiego Zabrze - Bieg mocy dla Alicji (10-20 zł)
• 8.00 – Spodek Aleja Wojciecha Korfantego 35, Katowice - 2nd Wizz Air Katowice Half Marathon (biletowane)
• 8.00 - Miejska Placówka Muzealna ul Karola Miarki 15, Mikołów - Mikołowski Jarmark Staroci (wstęp wolny)
• 8.30 - Hala sportowo-widowiskowa, Arena Gliwice - Bieg Kobiet Silesia ANITA (od 39 zł)
• 9.00 - Pracownia SMAKU Jolanta Kleser Kościuszki 12, Katowice - Warsztaty z Lokal Bakery – CHLEB (315 zł)
• 9.00 - MORiS Chorzów Dąbrowskiego 113- 65. Mistrzostwa Polski Seniorów w akrobatyce (wstęp wolny)
• 9.00 - Sztolnia Królowa Luiza ul. Wolności 410, Zabrze - Dzień Dziecka- Fajer u Juliana (25 zł)10.00 – Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Katowice - Festiwal Roślin Owadożernych: „Atak Gigantów" (30 zł, 25 zł)
• 9.00 - Przychodnia Weterynaryjna "Reksio" Szczęść Boże 23, Zabrze - XI edycja Banku Krwi Milusia pt „Ratuję życie psu” (wstęp wolny)
• 9.00 - Targowisko Miejskie w Będzinie Gzichowska - Klasyczna Niedziela - Dzień Dziecka 2019: zlot klasycznych samochodów (wstęp wolny)
• 9.00 - Stadion UKS ZAGŁĘBIAK TUCZNAWA ul. Łazowska, Dąbrowa Górnicza - SPEED BULL Poland III Edycja (35-45 zł)
• 10.00 - Strefa Centralna Plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice - Katowicka Giełda Płytowa (wstęp wolny)
• 10.00 - Plac przed „Kapeluszem” w Parku Śląskim - Rodzinna zabawa z Kinder Joy Road Show Chorzów (wstęp wolny)
• 10.00 – Paprocany, Tychy, Parkowa 17 - XVII Tyski Triathlon (70 zł, 100 zł)
• 10.00 – Park Słupna, Mysłowice - 3 rajd rowerowy w Mysłowicach (zapisy)
• 10.30 - PKZ Dom Kultury Ząbkowice ul. Chemiczna 2, Dąbrowa Górnicza - Niedzielny Poranek Teatralny - Dobre rady lisa Witalisa (10 zł)
• 11.00 - Muzeum Śląskie ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice - Specjalne oprowadzanie po wystawie „Bliskie, lecz z dalekiego świata” // Rodziny z dziećmi w wieku 4-6 lat Łaźnia // wcześniejsza rezerwacja miejsc (1 zł)
• 11.00 - Dolina Trzech Stawów - Sztauwajery - Muchowiec Katowice Francuska 200 - Food truckowa Dolina Trzech Smaków - piknik rodzinny (wstęp wolny)
• 11.00 - Park Słupna ul. Stadionowa, Mysłowice - III Mysłowicki Rodzinny Rajd Rowerowy - Dzień Dziecka (wstęp wolny)
• 11.00 - Hala Widowiskowo-Sportowa CENTRUM, Dąbrowa Górnicza, ul. Aleja Róż 3 - Culturalny Festiwal Tańca vol. 2 (15 zł)
• 11.00 - Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej, Konopnickiej 29 - Bieg Skrzata (zapisy w tym samym dniu od 9.30, bezpłatne)
• 12.00 - Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, plac Wojciecha Kilara 1 - NOSPR / FILIP PALUCHOWSKI / Międzynarodowy Festiwal Harfowy (bilety)
• 12.00 - Śląski Ogród Botaniczny - Związek Stowarzyszeń ul. Sosnowa 5, Mikołów - Dzień Dziecka w stylu retro czyli zabawy podwórkowe bez prądu (wstęp wolny)
• 12.30 - Muzeum Śląskie ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice - Specjalne oprowadzanie po wystawie „Bliskie, lecz z dalekiego świata” // Rodziny z dziećmi w wieku 7-10 lat Łaźnia // wcześniejsza rezerwacja miejsc (1 zł)
• 12.30 - Pałac Schoena - Muzeum w Sosnowcu ul. Chemiczna 12 - Dzień Dziecka 2019 dla dzieci z Domów Dziecka z terenu Sosnowca, Katowic, Dąbrowy Górniczej i Sarnowa (wstęp wolny)
• 13.00 – plac Teatralny, Zabrze, Polska - Expo Zdrowie - wystawa i koncert (wstęp wolny)
• 14.00 – Spodek, Katowice - Siatkarska Liga Narodów mężczyzn: Australia – USA (od 39 zł)
• 14.00 - W Lufcie Piastów Bytomskich 13, Bytom - Psi Dzień Dziecka z okazji Światowego Dnia Mopsa (wstęp wolny)
• 15.00 - Kinoteatr Rialto ul. Św. Jana 24, Katowice - 6 x MODA – Przegląd filmów o modzie: NIĆ WIDMO reż. Paul Thomas Anderson (18 zł)
• 16.00 – Kino Kosmos dla Dzieci Sokolska 66, Katowice - Dzień Dziecka w Kosmosie: "Marry Popins powraca" | reż. R. Marshall, USA 2018 (15-17 zł)
• 16.00 - Szyb Krystyna Bytom - XV Zlot Pojazdów Militarnych w Bytomiu Śląskie Manewry 2019 (wstęp wolny)
• 16.00 – KINO AMOK ul. Dolnych Wałów 3, Gliwice - DNI Dziecka | Perły polskiej animacji: Miś Uszatek / Gapiszon / Piesek w kratkę / Psotny kotek (6 zł)
• 17.00 - Kościół BETANIA, ul. Gliwicka 267, Katowice - Musical "Klucze" (wstęp wolny)
• 17.00 – Fortepianarium Hagera 41, Zabrze - Recital Dominiki Maszczyńskiej - Hummel a la Mozart (10 zł)
• 18.00 – Bytomskie Centrum Kultury, Bytom, Plac Karin stanek 1 – Koncert: Stare Dobre Małżeństwo (50 zł)
• 18.00 - Mysłowicki Ośrodek Kultury, Mysłowice, ul. Grunwaldzka 7 – Podtekst & StageART: Zaplątani w tańcu wystąpią na Grunwaldzkiej (10 zł)
• 18.00 - Sztygarka ul. Piotra Skargi 34 a/d, Chorzów - Koncert Coffee Experiment (25-30 zł)
• 18.00 - ArtKwarium 3 Maja 1, Sosnowiec - wernisaż fotografii zatytułowany "Dzieci Boga" (wstęp wolny)
• 18.00 - Sala Widowiskowo - Koncertowa MUZA ul. Warszawska 2, Sosnowiec - Koncert Ya Hozna i The Best Of: Renata Przemyk (35-45 zł)
• 18.00 - BECEK Bytomskie Centrum Kultury Plac Karin Stanek 1, Bytom - Koncert w ramach XXVIII Festiwalu Piosenki Poetyckiej „Kwiaty na kamieniach”: Stare Dobre Małżeństwo (50 zł)
• 18.00 - Plac Krakowski Gliwice - Rolki na Placu Krakowskim (wstęp wolny dla mieszkańców Gliwic)
• 18:30 - Kino Światowid 3-go Maja 7, Katowice - FILMY KRÓTKIE 90’ (19 zł)
• 19.00 – Królestwo Rondo im. gen. Jerzego Ziętka 1, Katowice - Stand-up w Katowicach: Bartosz Zalewski i Tomek Kołecki (30 zł)
• 19.00 - Underground Pub, Tychy, plac Korfantego 1 - Program „Piniata": ABELARD GIZA (wyprzedane)
• 19.00 - Jazz Club "Muzeum", Jaworzno, ul. Pocztowa 5 - Bukartyk | Ajagore (35 zł)
• 19.00 - Underground Pub pl. Korfantego 1, Tychy - Abelard Giza / program "Piniata" (50 zł)
• 19.30 - plac Jana III SobieskiegoBytom - Koncert Pod Napięciem, Kilometry Dobra (wstęp wolny)
• 20.00 - Plac Sejmu Śląskiego, Katowice - Koncert Wolność z nami / Freedom with us / SBB i goście (wstęp wolny)
• 20:30 - Kino Światowid 3-go Maja 7, Katowice - Bálint Révész PROJEKT BABCIA 90' (19 zł)


Datum
27.05.2019
- 02.06.2019 23:57
Lage
im Stadtzentrum
Eventart
Kultur- / Sport / Tourist / Plein Luft / Andere / Warsztaty / Kulinarne / Wykłady i prelekcje
Tourismusregion
Schlesien
Adresse

Katowice
Kontakt
Znajdź wydarzenie
Eventkalender