News

Update date: 12 May 2015
Author: PIT olsztyn
Laureaci XIV Regionalnego Konkursu pt. "Kwiaty"

Dnia 8 maja 2015 roku rozstrzygnięty został XIV Regionalny Konkurs na tradycyjne ozdoby bibułkowe pt. „Kwiaty” pod patronatem Wójta Gminy Olsztyn Tomasza Kucharskiego, zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie przy współpracy Starostwa Powiatowego w Częstochowie.

Spośród 95 prac zgłoszonych do konkursu komisja w składzie:
Lidia Kamińska-Koj - etnograf, etnolog Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie
Małgorzata Chebel - plastyk Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie
Aneta Knapik - główna księgowa, florystka, instruktor Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie
wyróżniła i nagrodziła następujące osoby:

Miejsce I – Agata Cierniak – Podlesice
Miejsce II – Dorota Supkowska – Fundacja Wspierania Aktywności Twórczej i Regionalnej „Stara Szkoła” Ryczów
Miejsce II – Bożena Janoska – Myszków
Miejsce III – Paulina Kała – Oświęcimskie Centrum Kultury
Miejsce III – Mirosław Kaczmarek – Środowiskowy Dom Samopomocy w Soborzycach
Miejsce III – Marek Mazur – Dom Pomocy Społecznej w Lelowie

Wyróżnienia:
Dobrochna Janerka – Uniwersytet Trzeciego Wieku w Ogrodzieńcu przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ogrodzieńcu
Zofia Maślanka – Ryczów
Paweł Chyliński – Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych prowadzony przez Zgromadzenie Braci Albertynów w Częstochowie
Marta Bobrowska – Janów
Julia Piasecka – Gimnazjum w Zrębicach
Olga Luks – Szkoła Podstawowa w Olsztynie
Marta Skowron – Szkoła Podstawowa w Zrębicach
Krystyna Bielawska – Środowiskowy Dom Samopomocy w Myszkowie
Julia Pala – Szkoła Podstawowa w Zrębicach
Zenobia Półkoszek – Ryczów
Milena Kuśmierska – Szkoła Podstawowa w Turowie
Grażyna Stępień – Wiejskie Centrum Kultury w Starzynach
Leokadia Cisowska – Koło Gospodyń Wiejskich w Garnku

Ogłoszenie wyników konkursu połączone z wręczeniem nagród i otwarciem wystawy nastąpi dnia 17 maja 2015 roku o godz. 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Olsztynie.

Wystawa czynna będzie od 17 maja do 31 maja 2015 roku w dni robocze w godzinach 12.00-20.00.

Grupy szkolne zapraszamy od godz. 8.00 po wcześniejszej rezerwacji dnia i godziny.

Gratulujemy laureatom i zapraszamy na uroczystość wręczenia nagród. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.


Search